Jump to content
gregry608

Multiroom Platformy CANAL+

Recommended Posts

Mam pytanie . Mam jeden kabel antenowy i czy jest możliwość wzięcia Multiroom i podłączyć dwa dekodery kablem ethernet. I jaka cena jest za aktywację i co miesiąc. 

Mam antenę na dachu na 6 piętrze a mieszkam na parterze. Więc koszty są spore bo wymiana konwertera i dodatkowy kabel. A potrzebuje w dwóch pokojach telewizję. 

Opcja multiroom premium o jakiej myślisz nie jest już dostępna.W multiroom standard należy zapewnić sygnał sat każdemu dekoderowi z osobna.

Aktywacja w zależności od tunera od 49 zł. Koszt miesięczny - 10zł

@Pawel6666 rozwiązaniem Twojego problemu (aby nie ciągnąć drugiego kabla, bo na skakanie po dachu nic nie poradzimy) jest wymiana konwertera na Unicable/Unicable II + multiswitch Unicable.

Edited by Vsat
  • Confused 1

Jeszcze tunery muszą obsłużyć unicable a nie pochwalił się posiadanym sprzętem. Najtaniej byłoby zainstalować druga antenę w pobliżu kolejnego dekodera. No i najbardziej prymitywne dzielenie sygnału na poszczególne tunery przełącznikiem, bez możliwości jednoczesnego odbioru na dwóch telewizorach. Ale to też jak by nie patrzeć wiąże się z kładzeniem dodatkowego kabla pomiędzy dekoderami.

Zdaje się, że wszystkie dekodery główne do MR obsługują unicable. A jako dodatkowy mógłby wziąć 2850/49. Btw. czy wifibox+ obsługuje unicable?

Mam problem z Mooltiroom Premium (turboBox+/PVR ADB 5720SX + Box+/HD ADB 2849/50ST). Oba dekodery z 2014 roku.
Jeśli dekodery połączę kablem ethernet bezpośrednio - to nie ma problemów i wszystko działa (poza dostępem do usług w internecie). Jeżeli podłącze w sieci lan ze switchem to bardzo często dekoder dodatkowy traci połączenie i się blokuje (dzieje się tak nawet 2-4 razy dziennie). Wymagany jest restart dekodera dodatkowego, a czasami także dekodera głównego. Raz załapie od razu po resecie, a czasem trzeba długo czekać. 

Dawniej tak nie było. Mam wrażenie że w tym roku coś pozmieniali i dekodery widzą się tylko bezpośrednio lub gdy są wpięte do tego samego routera. Jeżeli przez dodatkowy switch to się blokuje.

Gdzieś słyszałem, że może to być wina wprowadzania mechanizmów ograniczających nielegalne dzielenie uprawnień/sygnału.

Ma ktoś podobne doświadczenia?

pozdrawiam

Rafał

Edited by ravsit

Może switch się zawiesza ?Sprawdzałeś np. ip scannerem stan sieci w chwili gdy dekodery tracą łączność ?Ewentualnie w jednym z nich pada karta sieciowa.Internet działa na obu ?

W dniu 11.09.2019 o 16:21, Pawel napisał:

Może switch się zawiesza ?Sprawdzałeś np. ip scannerem stan sieci w chwili gdy dekodery tracą łączność ?Ewentualnie w jednym z nich pada karta sieciowa.Internet działa na obu ?

Switch wymieniany, w momencie utraty sygnału pomiędzy dekoderami w sieci lan widzę dekodery i nie ma problemów z łącznością. Karty też działają ok, bo w przypadku połączenia bezpośredniego wszystko działa - bibliotek nagrań, odtwarzanie (91Mbit). Podobnie te funkcje działają do momentu utraty łączności.

Teraz doczytałem, ze używasz multiroom premium.Może faktycznie zmienili coś w tej konfiguracji.Zgłoś problem do operatora.Zobaczymy czy odpowie, że usługa nie jest już wspierana czy pomoże w rozwiązaniu problemu.

Mam Pace PVR i Sagemcom DSI83, chciałem wymienić Pace ze względu na pojawiające się  z nim problemy, mam propozycję wymienić Pace na Ultrabox 4K. Pytanie, czy obecny MR po Cyfrze będzie dalej działał czy Ultrabox będzie chciał od razu łączyć się z Sagemcom? Wymienił ktoś ten dekoder w takiej konfiguracji?

Edited by Electrix

Podobno od 20 września nałożono obowiązek wymiany dekodera od MR na nowy przy wymianie dekodera głównego.

Jeżeli informacja jest niesprawdzona wówczas nic Ci się nie będzie chcieć łączyć od razu.