Jump to content
gregry608

Multiroom Platformy CANAL+

Recommended Posts

18 godzin temu, kecyrf napisał:

No właśnie multiroomu nie mogę po wifi bo za duża odległość (tak bym bez problemu podłączył kabel od neta). Ale czy mogę tak ustawić że muliroom idzie po kablu, a internet po wifi?

Możesz.  Dekodery podłączasz kablowo do routera a tego ustawiasz w tryb AP. Oczywiście router musi być w zasięgu wifi z internetem.

55 minut temu, Pawel napisał:

Możesz.  Dekodery podłączasz kablowo do routera a tego ustawiasz w tryb AP. Oczywiście router musi być w zasięgu wifi z internetem.

Paweł możesz napisać jaśniej jak dla mnie :). Może opiszę też jaśniej sytuację. Multiroom mam połączony kablem z dekoderem głównym (nie mają zasięgu wifi), dekoder główny nie ma zasięgu do internetu kablem ani też po wifi, a dekoder od multiroomu z internetem mogę połączyć kablem lub po wifi (ten ma zasięg do routera z wifi). I jak najlepiej zrobić by dekoder multiroom miał połączenie z internetem?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.Do dekodera dodatkowego masz dociągnięty kabel od routera z internetem? Jeśli tak to połącz ten kabel za pomocą złączki RJ45/RJ45 z kablem który idzie obecnie do dekodera głównego. Będziesz miał internet na dekoderze głównym bezpośrednio z routera. Natomiast dekoder dodatkowy skoro jest w zasięgu wifi to podłącz go do routera po wifi. Oba dekodery będą miały internet poprzez ten sam router.

• Like 1

2 godziny temu, Pawel napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.Do dekodera dodatkowego masz dociągnięty kabel od routera z internetem? Jeśli tak to połącz ten kabel za pomocą złączki RJ45/RJ45 z kablem który idzie obecnie do dekodera głównego. Będziesz miał internet na dekoderze głównym bezpośrednio z routera. Natomiast dekoder dodatkowy skoro jest w zasięgu wifi to podłącz go do routera po wifi. Oba dekodery będą miały internet poprzez ten sam router.

Na internecie w dekoderze głównym mi nie zależy. Ale pytanie odnośnie dekodera multiroomu, jeśli tam wybiorę połączenie wifi (obecnie mam przewodowe) to nie rozłączy mi połączenia przewodowego z dekoderem głównym (mam tu na myśli opcje w ustawienia sieci)? 

Przecież napisałem, że dekoder główny masz połączyć z kablem do routera. Gniazdo w dekoderze dodatkowym więc pozostanie puste. Oba dekodery będą miały internet z automatu bo będą w jednej sieci. Muszą być w jednej sieci bo inaczej dekoder dodatkowy się nie zautoryzuje.

Edited by Pawel

Teoretycznie nie możesz mieć tak, że jeden ma internet, a drugi nie. Albo obydwa mają, albo żaden. Albo jeden dekoder po WiFi, drugi po kablu, albo dwa po WiFi, albo dwa po kablu Ethernet z routera. Możesz spróbować jeden połączyć po WiFi z internetem, a potem jeszcze kablem Ethernet połączyć z drugim dekoderem. Tylko czy nie wywali Ci błędu połączenia wtedy? Ewentualnie obydwa offline, wtedy łaczysz dwa dekodery kablem Ethernet  bez routera. Tak jak łaczysz dwa komputery kablem Ethernet dla transferu plików. 

Połączenie musi być między dwoami dekoderami (jakieś) 

Edited by nieczęstygość

A metoda którą pisałem wcześniej czyli gniazdo dekodera rozdzielić gniazdem rj45 na dwa i puścić tam kabel od dekodera głównego i routera nie da rady? Coś się będzie "gryzło"? Ktoś pisał że musi być swich, jaka to różnica?

Dekoder jest urządzeniem końcowym, nie służy do rozdzielania sygnału, więc rozdzielaczem RJ-45 nie zwiększysz jego możliwości. Do rozdzielania sygnału sieciowego po kablu służą hub/switch/router.

5 godzin temu, kecyrf napisał:

A metoda którą pisałem wcześniej czyli gniazdo dekodera rozdzielić gniazdem rj45 na dwa i puścić tam kabel od dekodera głównego i routera nie da rady? Coś się będzie "gryzło"? Ktoś pisał że musi być swich, jaka to różnica?

Dostałeś na tacy gotowe rozwiązanie.Jedyny koszt to kupno adaptera w cenie kilku złotych. W czym to rozwiązanie jest złe, że nadal szukasz innego? Jak chcesz mieć wszystko po kablu to dokup najprostszy switch za kilkanaście złotych i umieść go w miejscu proponowanego wcześniej łącznika RJ-RJ.

• Like 1

Posiadam multiroom i mam pytanie czy oba dekodery które mam muszą być podpięte pod jedną sieć? Bo dziś z ciekawości oba podłączyłem do różnych sieci i narazie multiroom działa

15 godzin temu, ciubi8 napisał:

Posiadam multiroom i mam pytanie czy oba dekodery które mam muszą być podpięte pod jedną sieć? Bo dziś z ciekawości oba podłączyłem do różnych sieci i narazie multiroom działa

Od kiedy masz ten multiroom? To jest ten już z nc+ (n) czy jeszcze z cyfry+?

Multiroom nc+ i mam jakiś miesiąc ale wytrzymał pół dnia bo wieczorem musiałem połączyć dekodery do jednej sieci

Witam.  Mam multiroom standard dwie karty cameleon. Dekoder główny WiFipremium box drugi prywatny ariva 100e.  Na.arivie przestało dekodowac nc +.  Dopiero dziś zauważyłem że to nie działa bo dziecko rzadko ogląda nc. Przy okazji dowiedziałem się że już nie zadziała i muszę dobrać drugi dekoder i zmienić multiroom standard na multiroom standard HD. Mam.pakiet superpremium HD. Płacę 99 zł,  multiroom mam za 0 zł, najem dekodera za 0 zł i HBO go za 0 zł.  Proszę o pomoc w jaki sposób mogę najkorzystniej dobrać od nich dekoder i zmienić multiroom tak aby korzystać z ich oferty na dwóch dekoderach.  Dodam że mieszkam w domu jednorodzinnym jeden dekoder jest na parterze a drugi na piętrze i wchodzi w grę tylko żeby komunikowaly się przez WiFi.  Pozdrawiam 

Jak masz samą kartę w umowie od nc w dekoderze z wolnego rynku i nigdy nie miałeś od operatora dekdera, to składaj reklamacje. Biorąc od nich dekoder, będzie to wtedy zmiana świadczenia usług.Idź najpierw do APS i wymień kartę. 

Od nc + mam tylko dekoder główny.  Nigdy nie miałem dodatkowego.  Złożyłem reklamację że chcę przywrócenia możliwości korzystania z usług tj. Oglądania swojego pakietu na dwóch niezależnych dekoderach przy utrzymaniu warunków obowiązującej umowy. To przecież nie ja zmieniłem sposób kodowania.  Ja chcę nadal korzystać z tego co gwarantuje mi umowa za 99 zł.  Na razie mi odpisali że nie biorą odpowiedzialności za funkcjonalność mojego własnego dekodera i odeslali do aps żeby nająć od nich dekoder.  mam zacząć od wymiany jednej z kart?  Jakoś to uzasadniać no i co dalej potem. 

Tak.im napisałem: Proszę mi powiedzieć co to znaczy,  że nie bierzecie Państwo odpowiedzialności za funkcjonalność mojego własnego dekodera?  Dekoder jest sprawny,  to Państwo jednostronie zmieniliscie sposób kodowania w taki sposób że nie mogę korzystać z usługi multiroom. Zawarliście Państwo ze mną umowę,  ktora to umożliwiała więc to nie ja ponoszę winę za stan obecny. Zmieniliscie Państwo warunki w trakcie trwania umowy.  wobec powyższego składam reklamację i oczekuję od Państwa działania polegającego na przywróceniu dostępu do świadczenia usług zgodnie z zawartą umową do końca okresu jej obowiązywania.  jestem gotowy na korzystanie z Państwa dekodera jednakże bez dodatkowych opłat za jego wynajem i za usługę multiroom tak jak to mam zagwarantowane w umowie. Oczekuję przywrócenia możliwości oglądania posiadanego pakietu na dwóch niezależnych dekoderach przy utrzymaniu ceny,  ktorą mam w umowie tj 99 zł.

• Haha 1
  • Upvote 1

15 godzin temu, mariozdr napisał:

Witam.  Mam multiroom standard dwie karty cameleon. Dekoder główny WiFipremium box drugi prywatny ariva 100e.  Na.arivie przestało dekodowac nc +.  Dopiero dziś zauważyłem że to nie działa bo dziecko rzadko ogląda nc. Przy okazji dowiedziałem się że już nie zadziała i muszę dobrać drugi dekoder i zmienić multiroom standard na multiroom standard HD. Mam.pakiet superpremium HD. Płacę 99 zł,  multiroom mam za 0 zł, najem dekodera za 0 zł i HBO go za 0 zł.  Proszę o pomoc w jaki sposób mogę najkorzystniej dobrać od nich dekoder i zmienić multiroom tak aby korzystać z ich oferty na dwóch dekoderach.  Dodam że mieszkam w domu jednorodzinnym jeden dekoder jest na parterze a drugi na piętrze i wchodzi w grę tylko żeby komunikowaly się przez WiFi.  Pozdrawiam 

Cześć, to samo dzisiaj u mnie, na 3 dekoderach ferguson (100,200) przestało działać nc+

1. Dopadł cię FEDC . Odpowiedni blocker - konwenter będzie działać. Zmienić dekoder na coś z linux - E2 z odpowiednim oscam.

2. Dopadła cię zmiana rewizji karty. Przełączyć na TVP 2 HD - odczekać parę godzin. Niech spadnie co ma spaść. Wyciągnąć - włożyć kartę.

Do wyboru ;)

• Thanks 1

6 minut temu, tweed77 napisał:

1. Dopadł cię FEDC . Odpowiedni blocker - konwenter będzie działać. Zmienić dekoder na coś z linux - E2 z odpowiednim oscam.

2. Dopadła cię zmiana rewizji karty. Przełączyć na TVP 2 HD - odczekać parę godzin. Niech spadnie co ma spaść. Wyciągnąć - włożyć kartę.

Do wyboru ;)

ale akcja, wczoraj do 4 jeszcze normalnie oglądałem :) dodam,że używam splitera i teraz pytanie do drugiej opcji, czy teraz mam wlozyc karte matke do jednego z dekoderow i zostawić na tvp 2hd ?czy wszystkie dekodery ustawic na tvp2?

Włożyć kartę do jednego dekodera i czekać aż spadnie na nią co ma spaść.

Nawet na kartach które od dawna leżą nie używane zmieniają rewizję na wyższą.

Gorzej jak dostałeś na kartę FEDC ;)

Ja tak jak pisze.  pewnie mam fedc.  Ja nic nie chcę kombininowac tylko dalej korzystać z tego co mam w umowie na tych samych warunkach.  Proszę o podpowiedź co zrobić i w jakiej kolejności tzn wymiana karty,  dekoder drugi z nc + żebym nie musiał za to płacić dodatkowo czyli zachował te 99 zł / mc