Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgadzaj się na wymianę.

 

Nie mam zamiaru, tym bardziej, że jak napisałem wyżej - dekoder sprawuje się dobrze, więc nie widzę potrzeby jego wymiany. Poza tym na dysku mam nagrane filmy, programy dla mnie istotne. Do tego dochodzi to, że nie płacę czynszu najmu za ten dekoder, a za nowy pewnie musiałbym płacić. Także zostaje przy obecnym dekoderze, nikt nie zmusi mnie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria może Cię zmusić ;) Na to nie ma siły.

 

Trudno powiedzieć jaki jest prawdziwy cel wymiany.Gdyby planowano wyłączenie systemu kodowania wymiana byłaby obowiązkowa a nie dobrowolna.Oczywiście nie byłoby wtedy mowy o dodatkowych kosztach.Pobierać dodatkową dzierżawę za używany sprzęt (mediaboxy) który nie zaoferuje niczego więcej niż Turbo jest niepoważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria może Cię zmusić ;) Na to nie ma siły.

 

Trudno powiedzieć jaki jest prawdziwy cel wymiany.Gdyby planowano wyłączenie systemu kodowania wymiana byłaby obowiązkowa a nie dobrowolna.Oczywiście nie byłoby wtedy mowy o dodatkowych kosztach.Pobierać dodatkową dzierżawę za używany sprzęt (mediaboxy) który nie zaoferuje niczego więcej niż Turbo jest niepoważne.

Niekoniecznie. nc robi to powoli. Na początku namawia nieświadomych na wymianę i bierze za to kasę. Najpierw wyciagnie ile się da, a potem za free będzie wymieniać tym, co wiedzą co jest grane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maja rusza akcja wymiany dekoderów turbobox dla klientów z opcją MR - turbobox master.

Od czerwca rusza akcja wymian dekoderów pvr pace.

Od listopada/grudnia rusza akcja wymian sagemozłomów dsi83/87.

Nie ma żadnej akcji wymiany turboboxa dla posiadaczy MR.Dzisiaj dokonałem wymiany i jedyną opcją dostępną dla mnie była wymiana na turboboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z DD w turbodekoderze? Mam podłączone dek do ampla i osobnym kablem do tv i kanały które maja dźwięk przestrzenny są jakościowo beznadziejne- dźwięk jest cichy i płytki...

Po wyłączeniu opcji dolby digital na każdym kanale dźwięk w końcu jest dobry ale jednak nie przestrzenny. Sprawdzałem dodatkowo wpięcie optykiem ale bez różnicy.

Ampli z konsola czy kompem nie ma problemu i dźwięk jest elegancki.

To wina deka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrównanie nic nie da... specjalnie wczoraj na meczu LM testowałem DD i zarówno na kanale ZDF i C+ po wybraniu Dolby Digital podniosłem o ponad 20 poziom głośności i nadal było ich słychać jak ze studni- płytko i przygłuszony dźwięk, więc samo poziom głośności nic tu nie zmieni. 

Jeśli tak samo jest na każdym dekoderze to jest to porażka techniczna nc+ bo nie wierzę że ZDF daje taki beznadziejną jakość dźwięku skoro obraz jest żyleta i gdyby nie niemeickie szwargolenie to tam bym oglądał LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam turboboxa proponowali  mi wymianę na mediabox za 2zł na miesiąc lub wifi premiumbox za 5zł na miesiąc . Pytałem dlaczego wymieniają -odpowiedz że niedługo te  dekodery i starsze nie będą aktualizowane i nie będzie możliwości zainstalowania nowych funkcji . Będą jakieś nowe .Na razie podziękowałem i czkam na darmową wymianę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mervel ty chyba żartujesz że dalbyś 2 zł za to samo w innej obudowie i to jeszcze z winny operatora. Jak coś chcą wymieniać to ich zakichanym obowiązkiem jest to zrobić za darmo. A co do aktualizacji. Ta jasne turbo ma tak często aktualizacje że padlem. Tu chodzi o system kodowania i tylko o to. A z racji tego że to oni kombinują, to klient nie ma żadnego obowiązku płacić ekstra za ich fanaberie. Tak jak ktoś już napisał - na początek szukają jeleni ktorzy za wymianę zaplacą a potem wymienią pozostałym za darmo. Od taka polityka jakby tu jeszcze coś skubnąc na abonencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo już chciałem wymienić przy ostatniej prolongacie umowy i chcieli sporo więcej ;] wiec 2zeta nie zbawi bo do końca umowy i tak dużo nie zostało a przynajmniej bym potestowal inny. Dodatkowo biorąc pod uwagę ich notoryczna utratę praw to kto wie czy to nie ostatnia umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziabolek7 -chodzi o to że mediabox i premium obsługują nowy system kodowania a turbo już nie. Od wszystko w temacie.

 

Edyta

Zresztą @ircios pisał Ci to samo. Ja pisze to na podstawie rozmowy z gosciem ktory prowadzi punkt nc+ plus zakłada anteny, prowadzi sprzedaż itp. Mniej więcej to samo mowił co @ircios. Z tym że coś gadał że turbo też niby dalo by się przeprogramować ALE!!! I to ale robi różnicę. I coś w tym jest bo czytalem o tym jeszcze gdzieś w necie i dokladnie to samo padło, czyli system kodowania. Chyba sam nie uwierzysz że chodzi o aktualizacje. Bo tak jak napisalem aktualizacje i turbo to za bardzo w parze nie idą :D

 

@mervel ok ale jakbyś pozostał z nc to będzie problem ze zdjęciem tych 2zł. Wiem, piszesz że 2zł to nie problem ale po co placić za coś co masz za darmo

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki.Wycofują najstarsze dekodery ot co.Za dwa lata zaczną wycofywać mediaboxy i ktoś wtedy tez wymyśli powód ;)

 

Biorąc pod uwagę fakt ze Turbo pobiera w czasie normalnej pracy około 20 W a Mediabox 15 wydane 2 zł za najem zwrócą się w mniejszym rachunku za prąd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł co do argumentu z prądem to iście marketingowy bełkot. Jak nie pracujesz w nc+, to mógłbyś im ten pomysł podpowiedzieć ;). Może złapią wiecej [beep]ów na to :D.

Co do samej wymiany - może masz rację a kodowanie to tylko taka fama która poszła w świat. Nie zmienia to jednak stanu rzeczy - chcą wymienić, często nowe dekodery, na sprzęt odnawiany i chcą za to opłaty. Za te turbo też trzeba bylo kiedys zapłacić i wiele osób placilo za samo oprogramowanie dodatkowo. A teraz mają placić dodatkowo za wymianę dobrze działajacego sprzętu 24zł rocznie, wymieniajac na praktycznie to samo w innej obudowie z drugiej ręki, po to by jak to określileś za kolejne dwa lata znowu wymieniać na cos innego odplatnie ale pewnie już za 5zł co najmniej. I gdzie tu sens, hmm ;)

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Turbo płaciłem 49 zł aktywacji oraz 149 za soft carbo.Mnie też nie podobają się wymiany "dodatkowo płatne" i również nie zamierzam korzystać z akcji wymiany na tych zasadach.Napisałem tylko, że w finalnym rozrachunku nie odczujesz tej opłaty i to nie jest marketingowy bełkot tylko fakt.Wg moich obliczeń Mediabox zużyje 2 zł miesięcznie prądu mniej.Ale mimo wszystko liczy się fakt, że za tuner już poniosłem opłatę i nie dostając nic więcej nie zamierzam płacić dodatkowej dzierżawy.

 

Już na multoroomie kroją nas byłych abonentów N podczas gdy pozostali mają go gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź mailową, że centrala nie zajmuje się wymianą turbaczy i wszelkie informacje o możliwosciach wymiany otrzymam w lokalnych punktach. Przejdę się z ciekawości i zobaczymy co powiedzą, ale to gdzieś za tydzień po swoich wakacjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwonić do konkretnego punktu stacjonarnego i zapytać jakie mają oferty na wymianę. Przykładowo znajomy dzień po przedłużeniu latał z dekoderem, żeby wymienić na inny model, a w punkcie dostał informację, że jeszcze nie ma możliwości wymiany, bo w systemie nie ma oferty zaakceptowanej. Jeden wodzirej od przedłużeń mówi jedno, potem okazuje się drugie i człowiek biega z dekoderem na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często jest tak że klienci po przedłużeniu umowy przez telefon/internet dostają ofertę z wejściem w życie od początku nowego okresu który przypada na 1szy dzień przyszłego lub kolejnego miesiąca, a konsultant nie informuje lub informuje błędnie że dekoder można wymienić już, a można dopiero po starcie nowej promocji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...