Skocz do zawartości

Oferty - dla migrujących do platformy CANAL+


JoJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy i rozwieję wasze wątpliwości co do migracji abonentów cyfry. Obecnie mam umowę Supermremium + mr za 97 zł zaakceptowana z końcem lutego 2013 na 18ms.+ cinem, filmbox(7ms) + hBo go + nsport +6ms.

Wczoraj trafiło do mnie pismo datowane na 02.04.2013 (MOŻE POMYŁKOWO WYSŁALI ZA WCZEŚNIE) Z PROPOZYCJĄ MIGRACJI na Platinum z HBO za 149zł. Umowa ma obowiązywać 18 ms począwszy od 1 lipca. Nie ma możliwości pozostania przy obecnej umowie. W przypadku braku akceptacji mam wysłać wypowiedzenie w terminie 14 dni. A wiec wszyscy muszą migrować. W lutym starałem się negocjować warunki zapewniano mnie umowa obowiązuje na 18 ms a tu zonk. Często sledze forum dlatego dziele się tą informacją bo wątpliwości sa duże a ja już mam pismo Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie: CO MOZE ZMIENIC W OFERCIE NC+ SPOTKANIE I ROZMOWA KRÓLA JULIANA i CHŁOPAKA Z ANTY NC+ ? wpisujcie swoje pomysły- ale takie rozsądne ;>

Niby podaje ze jeśli ma się w najblizszej przyszłości zmienić podejście nc+ do oferty, to zalezy mu na czasie- ale czy mozna w to wierzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie: CO MOZE ZMIENIC W OFERCIE NC+ SPOTKANIE I ROZMOWA KRÓLA JULIANA i CHŁOPAKA Z ANTY NC+ ? wpisujcie swoje pomysły- ale takie rozsądne ;>

Niby podaje ze jeśli ma się w najblizszej przyszłości zmienić podejście nc+ do oferty, to zalezy mu na czasie- ale czy mozna w to wierzyc ?

Jeśli wpisywać, to raczej bezpośrednio na;

http://www.facebook.com/antyncplus

 

Bezpośredni do źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie: CO MOZE ZMIENIC W OFERCIE NC+ SPOTKANIE I ROZMOWA KRÓLA JULIANA i CHŁOPAKA Z ANTY NC+ ? wpisujcie swoje pomysły- ale takie rozsądne ;>

Niby podaje ze jeśli ma się w najblizszej przyszłości zmienić podejście nc+ do oferty, to zalezy mu na czasie- ale czy mozna w to wierzyc ?

 

Biznes życia zrobił. Kasa za milczenie i na tym się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie: CO MOZE ZMIENIC W OFERCIE NC+ SPOTKANIE I ROZMOWA KRÓLA JULIANA i CHŁOPAKA Z ANTY NC+ ? wpisujcie swoje pomysły- ale takie rozsądne ;>

Niby podaje ze jeśli ma się w najblizszej przyszłości zmienić podejście nc+ do oferty, to zalezy mu na czasie- ale czy mozna w to wierzyc ?

 

Biznes życia zrobił. Kasa za milczenie i na tym się skończy.

 

 

Leon Zawodowiec już czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie coś. Jestem związany z nka do września 2013 i grozi mi kara pieniężna za wcześniejsze zerwanie umowy.

Dlaczego n-ka może zerwać wcześniej umowę ze mną? (bo ten list podnoszący abonament i zabierający mi HBO oznacza przecież zerwanie starej umowy)

 

Powinni zapłacic karę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

 

niniejszy post odnosi się wyłącznie do osób, które związały się z platformami n oraz canal plus umowami zawartymi na czas określony, których okres obowiązywania nie upływa w najbliższych dniach.

 

Wzorzec wydany w czasie trwania stosunku umownego o charakterze ciągłym wiąże drugą stronę, jeżeli zostały zachowane wymagania określone w art. 384, a strona nie wypowiedziała umowy w najbliższym terminie wypowiedzenia.

 

W mojej ocenie sprawa przedstawia się następująco:

 

 

Prawo wypowiedzenia postanowień zawartych we wzorcu umowny poprzez wydanie w czasie trwania stosunku umownego o charakterze ciągłym wzorca umownego zawierające odmienne regulacje (czytaj: doręczenie pocztą regulaminu umowy określającego nowe prawa i obowiązki stron w tym główne świadczenia, cenę oraz ofertę tematyczną usługi) ma niewątpliwie zastosowanie przy stosunkach z umów zawartych na czas nieoznaczony (bezterminowo). Wątpliwości powstają jednak w razie, gdy stosunek o charakterze ciągłym nawiązany został na oznaczony czas, pojawia się bowiem pytanie, czy tego rodzaju umowa może być modyfikowana w omawianym trybie. 

Wydaje się, że rozstrzygnięcie problemu powinno zależeć od właściwości stosunku zobowiązaniowego. Jeżeli mianowicie długość okresu, na jaki zawarto umowę, ma ścisły związek z wysokością świadczeń stron (kalkulacja ekonomiczna), co zachodzi np. w stosunku depozytowym z bankiem przy założeniu tzw. lokaty terminowej, będzie to podstawą do uznania, że modyfikacja tego stosunku - w każdym razie w kwestii wysokości świadczeń (np. oprocentowania zdeponowanej kwoty) i (moim zdaniem również w przypadku negocjowanych w zakresie ceny umów o świadczenie usług telewizyjnych) - nie może być w omawianym trybie dokonana. Jeżeli natomiast długość okresu, na jaki zawarto umowę, dyktowana była tylko względami organizacyjno-porządkowymi i nie wpływa na wysokość świadczeń (co może mieć miejsce np. w razie zawierania na kolejne okresy pięcioletnie umowy najmu bocznicy kolejowej z obsługą), nie byłoby powodu do wykluczenia możliwości zmiany na kolejny okres (np. co do kosztów węgla w razie zmian jego ceny). W orzecznictwie i piśmiennictwie przeważa stanowisko, zgodnie z którym w razie, gdy dany stosunek umowny nie może zostać zakończony przez wypowiedzenie, nie dochodzi do związania stron wzorcem wydanym w czasie jego trwania (tak też uchwała SN z 26 listopada 1991 r., III CZP 121/91, LexPolonica nr 302285, OSNCP 1992, nr 6, poz. 99, oraz W. Popiołek, w: Kodeks..., s. 888, a także E. Łętowska, Ochrona niektórych praw..., s. 97). 

 

Powyższe stanowisko jest przeważające aczkolwiek nie jedyne. Prawnicy nc plus na pewno dokonywali odpowiednich analiz w zakresie wyżej poruszonym.

 

Odwracając sytuację: czy wyobrażają sobie Państwo takie zdarzenie w którym w okresie obowiązywania umowy zawartej na czas określony np. na okres 12 miesięcy przesyłają Państwo do "n-ki", "canal plus" tudzież innej platformy cyfrowej, skrócony wzorzec umowny, w którym zmieniają Państwo cenę (istotne obniżenie) oraz zakres tematyczny oferowanej usługi poprzez dodanie nowych kanałów, opatrzając całość informacją, świadczeniodawcy (n-ka, canal plus, itd.) przysługuje prawo wypowiedzenia niniejszej umowy w oznaczonym terminie, a w przypadku jego upływu umowę uważa się za zawartą na czas oznaczony 12 miesięcy na warunkach określonych w załączonym przez Państwa wzorcu. :P

 

Reasumując w ten oto sposób można by było doprowadzić do zerwania każdej umowy zawartej na czas określony bez ponoszenia jakichkolwiek negatywnych konsekwencji.

Regulacja działa w obydwu kierunkach. Ale to tylko mój punkt widzenia. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie: CO MOZE ZMIENIC W OFERCIE NC+ SPOTKANIE I ROZMOWA KRÓLA JULIANA i CHŁOPAKA Z ANTY NC+ ? wpisujcie swoje pomysły- ale takie rozsądne ;>

Niby podaje ze jeśli ma się w najblizszej przyszłości zmienić podejście nc+ do oferty, to zalezy mu na czasie- ale czy mozna w to wierzyc ?

 

Być może chcą zdobyć jego dane osobowe by mu sprawę jakąś w sądzie założyć, bo czas nagli... Jakby chcieli na legalu jego dane zdobyć przez FB to mogłoby to trochę potrwać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie coś. Jestem związany z nka do września 2013 i grozi mi kara pieniężna za wcześniejsze zerwanie umowy.

Dlaczego n-ka może zerwać wcześniej umowę ze mną? (bo ten list podnoszący abonament i zabierający mi HBO oznacza przecież zerwanie starej umowy)

 

Powinni zapłacic karę

 

czy ktoś mi odpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...