Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ABYSS tak, możesz sobie stworzyć własną listę kanałów. Minusem jest to iż numeracja narzucona przez NC+ pozostaje, tzn. obecnie na kanale nr. 1 jest TVN a na 11 TVP 1 HD. Mimo iż ułożysz sobie to by na pierwszym miejscu była "Jedynka" to by ją oglądać wciśniesz "11" a nie "1" ;)

ps. Czy ktoś wie co to za aktualizacja dziś dla mediaBOXa się ukazała??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest w menu (SETUP) w Pomoc opcja Nowe Funkcje, ale u mnie jest tam, że "Witamy w nc+", zwykle też przy wydaniach poprawkowych dla wszelkich dekoderów od ADB zaraz po załadowaniu pokazywała się plansza określająca mniej-więcej co się pozmieniało, ale nie zawsze musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .Mam mediaboxa ale cos mi sie zdaje ze nie zgadza ni sie lista kanalow podana przez strone nc + .Mianowicie podane jest ze na kanalach 260 -265 sa canal sd .ja tego nie mam mam inne zagraniczne kanaly .spora ilosc kanalo sie nie zgadza jakbym tych kanalow nie mial .Czy tez zwrociliscie na to uwage? a i jeszcze jedno mam platinum czy Wy tez macie moze w vos klodke na canal+ vod i poznaj N ? Bo w umowie mam chyba canal vod .cZY musze to jakos aktywowac ? Seriale + mam i prapremiery tvp tez mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .Mam mediaboxa ale cos mi sie zdaje ze nie zgadza ni sie lista kanalow podana przez strone nc + .Mianowicie podane jest ze na kanalach 260 -265 sa canal sd .ja tego nie mam mam inne zagraniczne kanaly .spora ilosc kanalo sie nie zgadza jakbym tych kanalow nie mial .Czy tez zwrociliscie na to uwage? a i jeszcze jedno mam platinum czy Wy tez macie moze w vos klodke na canal+ vod i poznaj N ? Bo w umowie mam chyba canal vod .cZY musze to jakos aktywowac ? Seriale + mam i prapremiery tvp tez mam .

 

a przypadkiem nie masz ustawionej oferty na karte? jeśli jest tam taki wybór, bo w nboxach był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach korzystania z tego dekodera kilka przemyśleń/uwag/pytań (zarazem):

- dekoder bardzo szybki ( w porównaniu do Pace'a PVR 500)

- EPG superszybkie i przyjazne - wciąż jestem pod wrażeniem (ciągle porównując do Pace'a PVR 500)

- niestety rozczarowuje mnie sposób edycji nagranych programów - te, które są nagrane są przemieszane z tymi, które są planowane (już raz zdarzyło mi się skasować zamiast nagranego programu program zaplanowany. Tak wiem, że jest żółty przycisk i można sortować nagrania wg obejrzenia/nieobejrzenia/zaplanowania - ale to dodatkowe utrudnienie - wciąż porównując do Pace'a PVR 500).

- kolejna rzecz dotycząca tworzenia nagrań i planowania nagrań to sposób planowania nagrania - żeby zaplanować częstotliwość nagrań trzeba wskazać ile nagrań ma dokonać dekoder - w przeciwnym razie dekoder nagra program najbliższy i kolejny i więcej już nie.

- moje zaniepokojenie budzi też pojemność dysku - niby 500 GB ale chyba spora część jest zarezerwowana na VOD bo po zaplanowaniu kilkudziesięciu nagrań dekoder ostrzega o możliwym braku miejsca na dysku - ostrzega w sposób bardzo nachalny zakrywając oglądany w tym momencie obraz - nie wpadłem na to jak się pozbyć tego komunikatu - jeśli w ogóle się go da pozbyć.

- i jeszcze jedna uwaga, która została już wcześniej zauważona - od czasu do czasu dekoder informuje o braku sygnału na wejściu anteny nr 1 - co jest oczywistą bzdurą bo sygnał jest - działa nagrywanie i można w tym samym czasie przełączyć na inny kanał - gdyby sygnału na jednym z wejść nie było taka opcja byłaby niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i jeszcze jedna uwaga, która została już wcześniej zauważona - od czasu do czasu dekoder informuje o braku sygnału na wejściu anteny nr 1 - co jest oczywistą bzdurą bo sygnał jest - działa nagrywanie i można w tym samym czasie przełączyć na inny kanał - gdyby sygnału na jednym z wejść nie było taka opcja byłaby niemożliwa.

 

Też mi się to zdarza. Najpierw myślałem, że to coś z instalacją, ale wystarczy wejść w setup/antena i jak pokaże, że jest sygnał (a pokaże) to z tej opcji wyjść. Na razie to jedyny sposób jaki na to znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach korzystania z tego dekodera kilka przemyśleń/uwag/pytań (zarazem):

- niestety rozczarowuje mnie sposób edycji nagranych programów - te, które są nagrane są przemieszane z tymi, które są planowane

 

Posortuj wg czasu i niech tak zostanie (w turbo jest to standardowe sortowanie) - wtedy zaplanowane nagranie będzie zawsze po nagraniu już dokonanym.

 

- kolejna rzecz dotycząca tworzenia nagrań i planowania nagrań to sposób planowania nagrania - żeby zaplanować częstotliwość nagrań trzeba wskazać ile nagrań ma dokonać dekoder - w przeciwnym razie dekoder nagra program najbliższy i kolejny i więcej już nie.

 

A skąd ma wiedzieć ile chcesz odcinków nagrać?

 

- moje zaniepokojenie budzi też pojemność dysku - niby 500 GB ale chyba spora część jest zarezerwowana na VOD bo po zaplanowaniu kilkudziesięciu nagrań dekoder ostrzega o możliwym braku miejsca na dysku - ostrzega w sposób bardzo nachalny zakrywając oglądany w tym momencie obraz - nie wpadłem na to jak się pozbyć tego komunikatu - jeśli w ogóle się go da pozbyć.

 

320 Gb jest dla Ciebie i zasada jest taka, że nagrywam i w ciągu tygodnia góra dwóch oglądam. Bo zapchać to każdy dysk można tylko po co? Co do komunikatu to nie da się go zlikwidować inaczej niż likwidując nagrania. Można też przeczekać - po paru sekundach znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz dzieci, ale wierz mi, że potrafią oglądać tą samą bajkę setki razy przez dziesiątki dni :)

 

Mam i już niejednokrotnie zbierało się konsylium rodzinne celem analizy zawartości HDD w nboxie, bo której odzyskiwałem 10-20%, a tego czego nie wolno było usunąć ściągałem z internetu i dzieci na laptoku oglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz dzieci, ale wierz mi, że potrafią oglądać tą samą bajkę setki razy przez dziesiątki dni :)

 

Mam i już niejednokrotnie zbierało się konsylium rodzinne celem analizy zawartości HDD w nboxie, bo której odzyskiwałem 10-20%, a tego czego nie wolno było usunąć ściągałem z internetu i dzieci na laptoku oglądały.

 

:brawo: Racja, w ten sposób można ograniczyć zawartość mediabox'u. Z tym konsylium to u mnie zawsze musiałem usuwać moje rzeczy bo ani żona ani dzieci nie chciały zrezygnować ze swoich :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... No i jeszcze jedna sprawa nie świeci cała paczka Filmboxu, oprócz zwykłego Filmboxu na kanale 60.

waldek1979 ja już w tej sprawie dzoeniłem do NC+ z 5 razy. Twierdzą, że to problem po stronie nadawcy( :?: ). Technicy od tygodnia nad tym siedzą i główkują...reklamacje posłałem nawet. Jeśli tak dalej będzie to poleci wypowiedzenie umowy (jeśli można oczywiście).

ps. W powyższej reklamacji wspominiałem także o braku Programu Polskiego Radia PR3 (popularnej "Trójki"). Są egzotyczne radia z Rumuni, Włoch, Watykanu czy też Turcji a radia, którego słuchalność wzrasta nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...