Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne to było już gdzieś tu wałkowane i opisywane, ale tak na szybko przewertowałem wpisy i być może mi umknęło.

 

W zeszłym roku wymieniłem mojego sypiącego się Philipsa PVR na Media Box plus Multiroom

 

No i wszystko byłoby jak dla mnie ok, gdyby nie to, że postanowiłem sobie jeden program zgrać na płytę DVD poprzez nagrywarkę DVD (Panasonic) i tu [beep]a.

O ile mogę na nagrywarkę nagrać (też ma dysk twardy), to już nie mogę zgrać na płyty DVD, bo pojawia się jakieś zabezpieczenie przed zapisem.

 

Czy jest jakaś możliwość, by temu zaradzić, czy moja nagrywarka DVD stała się dzięki uprzejmości nc+ już bezużytecznym urządzeniem służącym jak przycisk do papieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wprowadzili zabezpieczenia. Na każdym sprzęcie tak jest, prócz Pejsa i Philipa

 

właśnie zauważyłem po fakcie niestety, co jest przy najmniej dal mnie mocno wkurzające.

zwłaszcza, że tradycyjnie o takich "drobnostkach" się nie informuje.

 

a jest to wg mnie o tyle idiotyczne, że dotyczy części abonentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli podłącze mediabox do projektora przez HDMI, to czy mogę puścić dźwięk z mediaboxa na wieżę za pomocą złącza SCART? Będzie to działało? Gdzieś coś kiedyś czytałem, że te złącza nie działają równolegle. Ma ktoś wiedzę w tym temacie?

To sam sobie odpowiem bo sprawdziłem.

Przy puszczonym obrazie przez hdmi można puścić dźwięk ze złącza scart na system audio. Działa na 100%. Obrazu nie testowałem.

 

Dodatkowo jeśli kogoś to interesuje to, przy odłączonych kablach sat, można korzystać z nagrań na dysku. Niestety vod w żadnej postaci nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek7, Wszystkie dekodery ADB mają zabezpieczenie HDCP.. od x czasu.

 

Nie wiem co robią dekodery ADB "od x czasu", mogą też parzyć kawę i przeprowadzać staruszki przez jezdnię.

Do tej pory miałem dekodery, które nie były obarczone takim idiotycznym zabezpieczeniem.

I ciekawi mnie też (poza tym czy są jakieś możliwości, by się z tym uporać i czy to jest stały pomysł) jaki jest sens poza wkurzaniem ludzi blokowanie możliwości zrobienia kopi na własny użytek dla części abonentów nc+

 

W przeciwieństwie do niektórych nie siedzę w temacie.

wymieniłem jeden dekoder na drugi. Przyznam dla moich potrzeb generalnie lepszy od poprzednika, ale obarczony takim g****em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli podłącze mediabox do projektora przez HDMI, to czy mogę puścić dźwięk z mediaboxa na wieżę za pomocą złącza SCART? Będzie to działało? Gdzieś coś kiedyś czytałem, że te złącza nie działają równolegle. Ma ktoś wiedzę w tym temacie?

To sam sobie odpowiem bo sprawdziłem.

Przy puszczonym obrazie przez hdmi można puścić dźwięk ze złącza scart na system audio. Działa na 100%. Obrazu nie testowałem.

 

U mnie tez dzwięk działa ,posiadam dobry lecz nieco starszy zestaw audio i używam tego gniazda . Podczas oglądania muszę wyciszyć głos do zera w telewizorze ponieważ pojawia sie denerwujacy efekt echa i co ciekawe opóznienie idzie po hdmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robią dekodery ADB "od x czasu", mogą też parzyć kawę i przeprowadzać staruszki przez jezdnię.

Do tej pory miałem dekodery, które nie były obarczone takim idiotycznym zabezpieczeniem.

I ciekawi mnie też (poza tym czy są jakieś możliwości, by się z tym uporać i czy to jest stały pomysł) jaki jest sens poza wkurzaniem ludzi blokowanie możliwości zrobienia kopi na własny użytek dla części abonentów nc+

 

W przeciwieństwie do niektórych nie siedzę w temacie.

wymieniłem jeden dekoder na drugi. Przyznam dla moich potrzeb generalnie lepszy od poprzednika, ale obarczony takim g****em

Jest to narzucone, przez tzw. twórców kontentu. Czyli wytwórnie filmowe itp. naciskają, żeby utrudnić jakikolwiek obrót materiałem, nie pozwalają odtwarzać na innych urządzeniach nagranego materiału oraz blokują możliwość nagrywania na urządzeniach zewnętrznych. Nagrywarkę na Scart możesz już wystawić na sprzedaż, są urządzenia, które obchodzą ich techniki, np. HDMI Grabber, sprawdź, czy Ci się to opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to narzucone, przez tzw. twórców kontentu. Czyli wytwórnie filmowe itp. naciskają, żeby utrudnić jakikolwiek obrót materiałem, nie pozwalają odtwarzać na innych urządzeniach nagranego materiału oraz blokują możliwość nagrywania na urządzeniach zewnętrznych. Nagrywarkę na Scart możesz już wystawić na sprzedaż, są urządzenia, które obchodzą ich techniki, np. HDMI Grabber, sprawdź, czy Ci się to opłaca.

To też już wyczytałem, tyle tylko, że to wszystko jest dla mnie mocno naciągane.

Może się mylę, ale o ile mi wiadomo polskie prawo nie zabrania robienia kopi na własny użytek.

Tu nie ma mowy o obrocie materiałem, do tego w czasach tak rozwiniętego internetu i wszelakich możliwości pobierania p2p.

 

Coś podobnego napisał mi pracownik nc+, że chodzi o ochronę praw autorskich.

Ja już pomijam fakt, że ta ochrona praw i pobieranie kasy za każde odtworzenie, obejrzenie zahacza o wyłudzanie kasy wciąż za to samo.

Ale jak dla mnie to jest mocno naciągane i wychodzenie przez szereg, mimo ze prawo pewnych rzeczy nie zabrania.

 

Ale już mniejsza o wszelakie zagadnienia autorskie.

wku*****a mnie takie podejście stacji nc+, która o takich rzeczach nie informuje.

Do tego jeszcze niedawno ta ochrona praw autorskich mnie nie dotyczyła. i pewnie gdybym pozostał przy Philipsie albo posiadał dekoder niezależny od nc+ nadal by mnie to nie dotyczyło.

Odnośnie tego HDMI Grabber - ciekawa opcja, ale na razie poza moim zasięgiem finansowym.

ale pewnie ją rozważę.

Tylko czy to pozwoli na zrobienie kopii mimo tych zabezpieczeń? Bo przyznaję pierwszy raz słyszę o tym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli podłącze mediabox do projektora przez HDMI, to czy mogę puścić dźwięk z mediaboxa na wieżę za pomocą złącza SCART? Będzie to działało? Gdzieś coś kiedyś czytałem, że te złącza nie działają równolegle. Ma ktoś wiedzę w tym temacie?

To sam sobie odpowiem bo sprawdziłem.

Przy puszczonym obrazie przez hdmi można puścić dźwięk ze złącza scart na system audio. Działa na 100%. Obrazu nie testowałem.

 

U mnie tez dzwięk działa ,posiadam dobry lecz nieco starszy zestaw audio i używam tego gniazda . Podczas oglądania muszę wyciszyć głos do zera w telewizorze ponieważ pojawia sie denerwujacy efekt echa i co ciekawe opóznienie idzie po hdmi

 

Nie ma nic w tym ciekawego. Przez HDMI dźwięk jest opóźniony żeby był równo z obrazem. Dźwięk wyprowadzony do zestawu audio bezpośrednio ze złącza SCART (euro) tunera "wyprzedza" obraz co daje idiotyczny efekt. Widać, że głos nie pokrywa się z ruchem ust, słychać dźwięk wystrzału nim jeszcze ktoś odda strzał itp. Dlatego współczesne zestawy kina domowego posiadają opcję regulacji opóźnienia (przesunięcia) dźwięku. Niestety starsze zestawy audio najczęściej nie posiadają takich bajerów :( Kiedyś, w dobie telewizorów CRT po prostu nie było to potrzebne bo taki problem praktycznie nie występował.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc podłączenie zestawu adio nie do tunera a do samego telewizora przez gniazda RCA (cinch). Jeśli TV nie ma takiego to przez gniazdo słuchawkowe "jack" (często w menu telewizora da się ustawić sygnał liniowy audio dla tego złącza). Gwarantuję, że nie będzie żadnego przesunięcia dźwięku, echa i innych cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc trochę od tematu... po ilu miesiącach można przejść na nowe warunki lub wypowiedzieć umowę (ale wywiązując się z obecnej, by nie płacić kary umownej), by zaproponowali nowe warunki? I przy przedłużaniu mowy lepiej przedłużać telefonicznie, czy w punkcie? Chodzi oczywiście o lepsze warunki (w moim przypadku finansowe, by płacić mniej, bo z oferty programowej jestem zadowolony) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Próbowałem puścić film z USB w dekoderze i obraz działa jak należy, natomiast brak dźwięku. Zauważyłem, że plik ma dekodowany dźwięk w DTS i domyślam się, że jest problem z przesyłem przez HDMI. Domyślam się, że muszę puścić to kablem przez SPDIF ("AUDIO SPDIF" poniżej):

16097.jpg

I podłączyć do tunera (thomson dpl660ht) w jednym z tych dwóch wejść poniżej:

Bpz1F1S.jpg

I teraz pytanie czy taki tani kabelek będzie w porządku?

http://www.avstore.pl/kabel-przewod-opt ... 0-6-m.html

W końcu to tylko 0.6m a i sygnał cyfrowy więc chyba nie ma większej różnicy jaki wybiorę? Czy się mylę?

 

Witam, podłączyłem tak jak planowałem dekoder z tunerem pod odpowiednie wejścia, przełączyłem w ustawieniach Mediabox "Dolby Digital" z "NIE" na "TAK". Na tunerze przełączyłem źródło na DVD / OPT1 (tam gdzie podłączyłem kabel), wsadziłem USB z ripem filmu bluray z dźwiękiem DTS i niestety kompletnie nie ma dźwięku. Czy o czymś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych numerków karty na meczach ligi angielskiej... pojawia się nr karty, wciskam OK, za chwilę znów to samo się pokazuje :/ u mnie na środku ekranu (nie jestem pewien, ale być może pojawia się ten nr w różnych częściach ekranu) :/ ktoś ma podobnie? czy mogę złożyć jakąś reklamację w nc+ odnośnie tego? w umowie nie jest napisane o takich cyrkach ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...