Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

fachowo to się nazywa acces point z funkcją klienta. Odbiera sygnał po wifi i puszcza do mediaboxa po kablu lan.

 

Ja bym jeszcze polecił zerknąc na plc czyli urządzenie ktore przesyła internet po sieci elektrycznej.

Kupujesz dwa adaptery - wpinasz do gniazdek z prądem. Do jednego z adapterow podłączasz internet kablem lan z routera. Do drugiego podłączasz kablem lan mediaboxa. Koszt kompletu - dwie sztuki ok. 150 zł czyli tyle ile dobry AP z funkcją klienta.

 

 

Przewaga PLC nad access pointem taka że brak zakłocenien sieci wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti router z netii to nie problem - podpinasz pod plc i hula bez problemu. Po wifi także AP klient działa. Tylko dobry AP klient żeby z zasięgiem wifi nie było problemow.

Osobiscie polecam jednak plc i po sieci elektrycznej - bardziej stabilne.

 

 

@zainteresowany1 - Ten z polsatu tp link zadziała ale nie polecam. Nie ma dobrego wifi - brak anteny zewnętrznej - do tego albo zewnętrzny zasilacz albo podłączenie do gniazda usb żeby zasilanie było. Mino że podłączysz do dekodera przez usb ( samo zasilanie tylko ) to i tak kablem lan musisz łączyc. Dodatkowo musi miec oryginalny soft tp-link´a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że na obu domowych mediaboxach brakuje niektórych okładek w boxvod. Filmy da się oglądać/wypożyczać, zwiastuny są, ale zamiast pionowej okładki jest tylko czarne tło. Jeszcze niedawno były wszystkie. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś takiego można wykorzystać przy podłączeniu pod dekoder aby ściągnąć internet? http://www.planet.pl/produkty_archiwaln ... e/wl_u356r

 

Posiadam takie coś i wykorzystywałem to kiedyś gdy chciałem mieć WiFi w komputerze stacjonarnym.

 

wiele razy już pisalismy tobie co należy miec żeby podłączyc mediabox do internetu.

 

Z całym szacunkiem głupiego z siebie robisz czy z nas ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad przejściem z CP (wysłane wypowiedzenie) do nc+. W CP dekodery to tragedia. Pytanie o dekoder mediabox+ a ściśle o obraz wyświetlany na plazmie 50 cali. Może ktoś użytkuje taki zestaw? Generalnie słyszałem o słabszej jakości obrazu w porównaniu do innych dekoderów nc+, a jak dekoder wyświetla obraz na tv plazmowym w stosunku do LCD (LED) Użytkuje ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...