Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bolosr, Na Twoim miejscu zostałbym przy Turbodekoderze :D mediabox robi wrażenie ale i tak slabo wypada przy Turbodekoderze, oczywiście jest to moje zdanie.

Wiadomo chociaż, że ma glowicę DVB-T, dysk 500GB oraz że lista do konća nie będzię ostateczna.

 

Nadal nie wiadomo, czy ma to samo oprogramowanie co Turbo czyli Carbo, z obecną listą n czy juz nową nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nBox-a Turbo bede mogl go wymienic na tego mediaBOX czy to nie oplacalne ??

 

Ja też mam nbox turbo. Co do wymiany na mediaBOX+ lepiej na razie poczekaj, przynajmniej do opisania pierwszych wrażeń, testów, itd.

 

Sugerując się zdjęciami:

* ma DVB-T wbudowane - nie trzeba się obwarowywać w dodatkowe dongle

* mniejszy niż nbox turbo - po sprawdzeniu zdjęcia z moim stanem rzeczywistym: stosunek długości pilota do szerokości dekodera jest mniejszy, podczas gdy pilot do mediaBOX+ jest porównywalny do nbox turbo (pilot do mediaBOX+ bodajże był wcześniej dostępny jako edycja limitowana)

* obsługa 1080p - zaleta, choć póki co... mizerna (brak kanałów Full HD [po pod taką nazwą kryje się też 1080p] na HotBirdzie i być może na Astrze)

* ma 2 USB (z czego jedne z boku, a drugie z tyłu) - być może będzie możliwość odtwarzania plików z pendrive'a przez USB, co byłoby zaletą dla ludzi posiadających jeszcze stare kineskopy

 

Jeżeli oferta nc+ będzie w miarę opłacalna, to warto migrować.

Jeżeli będą jeszcze dodatkowe wodotryski (jak np. obsługa HbbTV) + to co jest w nboxach turbo + to co wiemy co będzie (np. obsługa 1080p), to warto wymienić nboxa turbo na mediaboxa+.

Ale póki co - powtarzam: poczekaj do pierwszych wrażeń, testów, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim pilocie również nie ma napisu nc+ ;)

 

@nurberto, wiem jaka jest różnica między 1080p i 1080i ;) jednak to nie od dekodera zależy jaki sygnał jest puszczany na satelite ;) dekoder wyświetlając obraz 1080p i tak konwertuje sygnał z 1080i ;)

 

i na tym sa straty w jakości :) Teraz dekoder ma 1080p ;) Więc już sam wiesz jak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ale, sygnał z satelity dalej będzie 1080i !!! także gdzie będzie lepiej dzięku temu 1080p na hdmi?;) różnica będzie tylko w miejscu gdzie będzie dokonana konwersja (wcześniej tv konwertował sobie 1080i na p, teraz będzie to robił dekoder). Z sygnału 1080i który jest nadawany, to nawet jakby hdmi obsługiwało 4K to i tak nie polepszy to sygnału, rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ale, sygnał z satelity dalej będzie 1080i !!! także gdzie będzie lepiej dzięku temu 1080p na hdmi?;) różnica będzie tylko w miejscu gdzie będzie dokonana konwersja (wcześniej tv konwertował sobie 1080i na p, teraz będzie to robił dekoder). Z sygnału 1080i który jest nadawany, to nawet jakby hdmi obsługiwało 4K to i tak nie polepszy to sygnału, rozumiesz?

 

Rozumiem. Ale gdy dekoder konwertuje jest lepsza jakość niż jak było teraz robione przez TV.

Tak VOD może być w 1080p i inne multimedia. Ciekawy jestem czy uruchomią pierwszy program na świecie w 1080p, bo jak na razie wszyscy mają 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...