Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ste100

Na ultraboxa 4K, tak jak pisałem fabryka z formatowaniem zawsze pomoże tylko kwestia nagrań.

 

@Rasheed

Używam go od 3 miesięcy dopiero i od tych 3 miesięcy tak działa. Nowych mediaboxów już od dawna nie ma. Już nawet nowsze WifiPremiumboxy jako nowe nie są dostępne. Z nowych to aktualnie tylko wifiboxy i ultraboxy 4K.

 

 

 

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 11:41, ste100 napisał:

O k...

A wiesz że chyba masz rację ? Wykasowałem połowę nagrań i dekoder momentalnie wystrzelił...

 

Miałem dysk zapełniony w 90%, teraz zostawiłem 48% i czas reakcji spadł do 2 sekund.

 

Dzięki ! Teraz to nawet vod przyspieszyło !

 

Nie ma to jak zapytać się fachowców. Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam i do miłego.

 

Tak jeszcze można dodać że nie tylko ten dekoder cierpiał na bolączkę "braku miejsca na dysku". Lepiej zawsze mieć 20% wolnej pamięci na buforowanie i prace oprogramowania. 

 

Co do nowych dekoderów WifiPremiumbox+ ciężko już teraz o nowy egzemplarz, nawet nie wiem czy taki APS będzie miał na stanie. Fakt jest taki że dekodery trafiają się w lepszym i gorszym stanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu użytkowania jestem zadowolony z tego dekodera, nawet jeśli nie jest nowy działa jak należy.

Jedynie zaskoczyło mnie w porównaniu do Wifibox+ że na kanałach "dla dorosłych" jest PIN 1234, na tym drugim 0000.

Zaprogramowanej pilota aby włączał TV i też działa opcja "włącz/wyłącz TV" pilotem dekodera przez dwukrotne naciśnięcie przysługuje  na pilocie dekodera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ustawiłem tryb oszczędzania energii tak aby po wyłączeniu nie było zegarka na wyświetlaczu. Pojawia się w czasie gdy coś dekoder zapisuje na dysku lub realizuje nagrania.

W tym trybie po uruchomieniu jest zawsze TVP1 HD no i myślałem że dekoder aktualizuje bibliotekę VOD+ raczej w nocy, a dzieje się to o różnych porach, nawet teraz włączył się i coś pobiera na dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, nieczęstygość napisał:

Na innych dekoderach nc+  też występuje taki problem. Pamiętam, że na dekoderach Orange działało to w porządku (dekoder wyświetlał dokładnego PDF-a z fakturą), a w nc+ nie działa na  żadnym z dwóch dekoderów.

Nie wiem o czym piszesz.Dostaję regularnie rachunki na turboboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Turbo nie ma czegoś takiego jak info na belce.Wyskakuje w lewym górnym rogu komunikat o dostępnym dokumencie sprzedaży. Można go z tego okna otworzyć lub nie. W mediaboxie jest zapewne identycznie bo to dekodery z podobnym softem.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pawel napisał:

Czyli na mediaboxie jest identycznie jak w turbo.Tak jak napisałem.

Pewnie tak, ale napisałeś o jakimś górnym rogu ekranu, a ja, że na środku ?, ale pewnie jest tak samo 

18 godzin temu, Pawel napisał:

Mediaboxy chyba nie były sprzedawane przez operatora. W jaki sposób stałeś się jego posiadaczem?

Tak jak właściciele wszystkich dzierżawionych dekoderów na allegro... nie wiedzą, że nie są ich własnością i sprzedają. 

Chociaż z tymi dzierzawionymi czasem jest tak, że jak już wychodzą z obrotu, to możesz je sobie zatrzymać. Tak jest ze starymi dekoderami C+ i starymi  dekoderami  i modemami Orange TV  z okresu przejścia TP->Orange, bo tak jest dla nich wygodniej, nie muszą poddawać ich recyklingowi. 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzedający otrzyma karę za niezwrócony sprzęt i niekiedy wychodzi na gruby minus bo kara niekiedy przewyższa cenę sprzedaży jak tanio sprzeda.

 

Ja zagubiłem swego czasu przy remoncie dekoder Wifibox+ i dostałem karę chyba około 560 zł. Za mediaboxa jest bodajże kara o wysokości 1000 zl.

 

Dekoder się znalazł po pewnym czasie i już po zapłaceniu kary. Wtedy dekoder chciałem zwrócić ale NC+ tego dekodera już nie przyjął, więc dekoder z kartą został do oglądania FTA i oglądania filmów z pendriva.

 

Nie polecam sprzedaży dekodera, bo kara może być dużo większa niż zysk.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około roku. Dekodera nie da się zwrócić bo salon i infolinia twierdzą że się nie da i mogę go zostawić sobie. Wykorzystuję go w drugim pokoju jako dekoder FTA, do słuchania radia+ z neta i do oglądania filmów, zdjęć i słuchania muzyki z pendriva i serwera DLNA poprzez telefon Blackberry, więc nie jest źle bo dekoder jest jakoś używany i nie leży w pudle bezczynnie.

 

Za jakiś czas ponownie zapytam się na infolinii, ale pewnie nie da się oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławomir Pawłowski napisał:

A sprzedający otrzyma karę za niezwrócony sprzęt i niekiedy wychodzi na gruby minus bo kara niekiedy przewyższa cenę sprzedaży jak tanio sprzeda.

 

Ja zagubiłem swego czasu przy remoncie dekoder Wifibox+ i dostałem karę chyba około 560 zł. Za mediaboxa jest bodajże kara o wysokości 1000 zl.

 

Dekoder się znalazł po pewnym czasie i już po zapłaceniu kary. Wtedy dekoder chciałem zwrócić ale NC+ tego dekodera już nie przyjął, więc dekoder z kartą został do oglądania FTA i oglądania filmów z pendriva.

 

Nie polecam sprzedaży dekodera, bo kara może być dużo większa niż zysk.

Te dekodery są prawdopodobnie wyłudzone od operatora na lewe dokumenty lub tzw. słupa.Nie sądzę aby ktoś zapłacił jakąkolwiek karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z podpięciem tego dekodera do internetu? Przez długi czas myślałem, że to wina kabla, ale dziś wymieniłem na nowy i dalej mam komunikat, że sieć LAN jest niedostępna.

Telewizor bez problemu działa podpięty do tego samego switacha, a kabel na pewno jest w porządku bo podpinałem go do laptopa i działało.

Nie pomaga nawet konfiguracja ręczna sieci i wpisanie na sztywno IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...