Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pytanie chyba bardziej techniczne , chce w domu zorganizowac jedna instalacje sat , na 3 dekodery nc+ w tym jeden z nagrywarka , antena min 90 cm , konwerter monoblock quad i 4 kable do dekoderow - 2 mediabox i po jednym do multiroom

 

Moje pytanie w jakie wejscia do konwertera podpiac mediaboxa ,

konwerter ma dwa oka :) lewy i prawy tj astra hot bird , i cztery wejscia na obudowie konwertera i czy np lewe dwa wejscia sa do hot birda a te prawe do astry , czyli jeden z lewego i jeden z prawego wejscia musi WEJSC do mojego mediaboxa ?? czy obojetnie jak moge to podpiac tj po kolei dwa pierwsze wejscia podpinam mediabox , 3 wejscie - kabel do pierwszego multiroom i 4 wejscie - kabel do drugiego multiroom  

 

Mam nadzieje ze jakos to jasno opisalem :)  

 

dziekuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie pod które wyjście podepniesz będzie dobrze. Wszystkie 4 wyjścia są takie same. Na każdym wyjściu jest sygnał z Hotbirda i Astry. Przełączaniem sygnału z Hotbirda i Astry steruje diseqc.

 

Grunt żeby konwenter Monoblock Quad miał na porcie diseqc A Hotbirda a na porcie B Astrę. Zdarzają się konwentery co mają diseqc odwrotnie - są tańsze bo w Polsce z dekoderami NC+ tymi z byłej C+ nie działają. Te konwentery są na rynek niemiecki bo tam na porcie diseqc A zawsze jest Astra a na porcie B jest Hotbird.

 

 

Czyli dwa kable do dekodera z nagrywarką. Trzeci i czwarty do pozostałych dwóch dekoderów.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście, ze w dekoderze w zakładce TVN player nic praktycznie nie ma? wg konsultanta, to decyzja TVN o "wyczyszczeniu" playera :D czyli płacę 2 zł za netVOD+ konto podstawowe za to, by nic tam nie było, bo nawet nie mogę zobaczyć "Na Wspólnej" w dekoderze... a za darmo mogę zobaczyć na PC... gdzie tu logika? dziś w zakładce seriale jest tylko serial "Rush" 7 odcinków...

Edytowane przez ofaflon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...