Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem podobną sytuację. Internet z kabla działał na telewizorze i laptopie a na dekoderze cisza. Drugi dekoder szybka podmiana i cisza... Nawet nie chciało wykryć kabla. Jaki z tego wniosek ? Okazało się że w kablu UTP uszkodzona była jedna żyła i tak jak laptop potrafił wykorzystać inną żyłę (jest taka specjalna funkcja do tego) tak dekoder tego nie potrafił zrobić. Kiedyś byłem u klienta na serwisie i aż mnie zamurowało. Kabel UTP działa na laptopie, nie działa na komputerze, pomimo że karta była sprawdzana i wszystko działało. Po sprawdzeniu kabla miernikiem poleciała jedna żyła. Laptop potrafił to ogarnąć komputer już niestety nie.

 

Wniosek z tego taki. Sprawdź dokładnie kabel (skrętkę) oraz porty internetowe. Spróbuj też powrót do ustawień fabrycznych. Powodzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 22:42, Tomo21 napisał:

Miał ktoś problem z podpięciem tego dekodera do internetu? Przez długi czas myślałem, że to wina kabla, ale dziś wymieniłem na nowy i dalej mam komunikat, że sieć LAN jest niedostępna.

Telewizor bez problemu działa podpięty do tego samego switacha, a kabel na pewno jest w porządku bo podpinałem go do laptopa i działało.

Nie pomaga nawet konfiguracja ręczna sieci i wpisanie na sztywno IP.

 

 

Ja miałem kiedyś tak, że ten sam kabel działał na laptopie i stacjonarnym a na mediaboxie nie działało.

Okazało się, że coś stało się z routerem i wyłączył się serwer DHCP. Po ponownym włączeniu DHCP w routerze, internet na mediaboxie zaczął działać.

 

Sprawdź DHCP w routerze. Możliwe, że tu tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie czy można w jakiś sposób włączyć i oglądać własne nagrania z mediabox+ bez podłączonej anteny?

Chciałbym oglądać nagrania z dysku w miejscu, gdzie nie mam anteny.

Po odłączeniu od prądu i ponownym włączeniu bez kabli antenowych dekoder startuje i zatrzymuje się oczekując podłączenia anteny.

Czy jest jakiś myk, aby dostać się tylko do nagrań w mediabox+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu na turboboxie pojawia się niemal codziennie (kiedyś sporadycznie). Aplikacja Start raczej nic do tego nie ma.Również mam ją wyłączoną. Tylko, że mnie akurat wcale nie przeszkadza.A nawet dzięki niej skorzystałem kiedyś z jakiejś promocji na VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maks27 napisał:

Mam ten model 4 miesiące i pierwszy raz przyszło powiadomienie na ekranie o zaksięgowaniu wpłaty, a to nie pierwsza wpłata była i wcześniej nie było komunikatów.

Może ktoś z domowników trafiał na komunikaty.On pojawia się tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawe3 tego dekodera używam tylko ja, poza tym ten komunikat można znaleźć w menu dekodera  w pozycji "wiadomości" .

W maju robiłem 2 wpłaty i komunikat był raz, dlatego moje zaskoczenie tym potwierdzeniem wpłaty na ekranie i wiem że ponownie już nie pokaże się, ponieważ mam mydelniczkę TNK HD i w podobny sposób jest komunikat o doładowaniu (to też ADB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przy okazji wejścia na listę kanału  "Tv  Okazje" pojawiło mi się na belce logo (picon) stacji "Puls 2" od czasu zmiany parametrów nie chciało się załadować.

Teraz nie mam picona na "Canal+ Dokument"

Edytowane przez maks27
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od dwóch dni mam taką sytuację:

Po włączeniu dekodera nie ma dostępu do time shift-u, ikonki (z prezentacją nagranego programu) na liście nagranych pozycji są czarne. Nie można oglądać nagranych pozycji, jest czarny obraz. Nic nie pomaga poza twardym restartem. tj. wyłączenie z gniazdka  i ponownym włączeniu jak do pierwszej instalacji. W tedy działa normalnie, są nagrane pozycje i time shift.  Do końca dnia pracował normalnie. Wyłącznie do standby  nie powodowało komplikacji. Na drugi dzień po powrocie z pracy sytuacja się powtórzyła. Czy ktoś też tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...