Skocz do zawartości

Odbiór DVB-T w woj. Świętokrzyskim


Domel89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W południowych regionach woj. Świętokrzyskiego jest możliwy odbiór kanałów MUX 3 z nadajnika Rzeszów/Sucha Góra k.29 538Mhz, a w częściach poł-zach pewnie można odbierać z Wisły/Skrzyczne k.41. W oczekiwaniu na św. Krzyż można próbować odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

DVB-T w Kazimierzy Wielkiej (kanały, które odbieram)

 

Kanał 23

MUX-2 z RTCN Chorągwica (Kraków) i RTON Góra św. Marcina (Tarnów)

 

Kanał 25

MUX-1 z RTCN Chorągwica (Kraków)

 

Kanał 29

MUX-3 z RTCN Sucha Góra (Krosno)

 

Kanał 41

MUX-3 z RTON Skrzyczne (Wisła)

 

Kanał 47

MUX-3 z RTCN Święty Krzyż (Kielce) i RTCN Chorągwica (Kraków)

 

Kanał 50

MUX-3 z RTCN Chorągwica (Kraków) i RTON Góra św. Marcina (Tarnów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam pytanie podłączyłem antenę zewnętrzną do telewizora z DVB-T i siłą sygnału mam 100% a jakość 90% ( i wszystko jest OK.) ale jak tą samą anteną podłączę do Arivy T651i to siła sygnału jest 90% a jakość 70 % i czasami się obraz zacina czemu tak się dzieje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. W Starachowicach, 20km od św. Krzyża powinieneś mieć bezproblemowy odbiór na tej antenie bez wzmacniacza. O ile TV jakoś radzi sobie z mocnym sygnałem o tyle Ferguson już niekoniecznie i stąd mogą być te przycięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. W Starachowicach, 20km od św. Krzyża powinieneś mieć bezproblemowy odbiór na tej antenie bez wzmacniacza. O ile TV jakoś radzi sobie z mocnym sygnałem o tyle Ferguson już niekoniecznie i stąd mogą być te przycięcia.

 

Tylko, że ja mieszkam w dawnej dolinie rzeki Kamienna ( nadajnik Św. Krzyża mam "za plecami") a od Św. Krzyża dzieli mnie dosyć spore wzgórze tak więc antenę mam skierowaną na odbicie sygnału ze Św. Krzyża na drugi brzeg rzeki.

A czy jak podepnę antenę do Arivy to powinienem odłączyć wzmacniacz od prądu ?

Zostawił bym antenę podłączoną bezpośrednio do TV ale nie mam wtedy opcji nagrywania ( musiałbym kupić dysk minimum 80 GB) a na Arivie nagrywam na pena 8 GB.

A i jeszcze jedno przy takim samym ustawieniu anteny na Arivie mam TVR Łódź a na TV TVR Kielce :D oraz po wyszukaniu kanałów i tu i tu kanały są w innej kolejności :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sygnał mimo to i tak masz silny, wnioskuje to po tym, że na TV jest 100% siły. Odłączenie wzmacniacza od prądu to nie najlepsze rozwiązanie bo wtedy taki wzmacniacz nie przepuszcza sygnału. Jeśli chcesz sprawdzić odbiór na antenie bez wzmacniacza to należy wtedy w antenie zamontować symetryzator a przy odbiorniku metalowy nakręcany Wtyk typu F.

P.S TVP Łódź jest nadawane z nadajnika Przysucha/Kozłowiec na k.26 a na k.30 i 37 MUX 1 i 2 czyli tak samo jak ze św. Krzyża. ;-)

P.S 2. a jaki masz ten wzmacniacz (model)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę i napiszę

 

Nie wiem jakie dane podać to wszystko co znalazłem na płytce.

TechniSat WE24A1

a to na odwrocie:

kanały 6-12, 174-230 MHz zysk 15-17 dB

kanały 21-54, 470-742 MHz zysk 22-24 dB

kanały 54-69, 742-862 MHz zysk 24-17 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz dość dobry bo ekranowany i średnio mocny takiego samego używam do odbioru słowackich kanałów. Możesz jeszcze spróbować innego ustawienia anteny lub miejsca montażu o ile to możliwe, albo próba odbioru na symetryzatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...