Skocz do zawartości
  • 0

Jedna antena + 3 dekodery sat + zwarcie


gilban
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

 

Mam taki przypadek i nie wiem jak się przed tym zabezpieczyć.

 

Jest jedna antena + dwa konwertery (quatro) w zezie, spięte trzema trójnikami DISEQC. Podłączone są trzy dekodery w różnych pomieszczeniach.

 

Jeden z tych trzech dekoderów to jest PACE PVR HD Cyfry+

 

I teraz potrafi się tak zdarzyć, że ktoś chce podpiąć głośniki czy komputer do jednego z tych pozostałych dekoderów lub telewizora i przy próbie podpięcia powstają iskry i leci odczep w konwerterach podpięty pod dekoder Pace Cyfry. W pozostałych jest OK.

 

Jak się zabezpieczyć przed takimi niespodziankami, aby takie rzeczy się nie zdarzały?

 

Co może być nie tak ?

 

D Admina. Jeżeli dałem post w złym miejscu to proszę przenieść i mnie powiadomić, a zarazem jeżeli zły dział to proszę nie krzyczeć. Nie wiedziałem gdzie to umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Gilban ma jedną antenę w zezie i trzy odbiorniki. co ci ma rysować?

Na początek proponuje przed każdym dekoderem coś takiego. http://www.ast-anteny.com.pl/zabezpiecz ... kat-1.html

Mi piorun wszedł przez linie telefoniczna. Rozmawiałem przez telefon podczas burzy. Nagle [beep]... i zobaczyłem jak z bazy mojego phona leci dym. piorun rozszedł się po sieci energetycznej. Ostał mi się tylko tv i komputer bo były podłączone przez listwy przepięciowe. Nawet światełko w czajniki się spaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odrobinka kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziła,spróbuj i ty.Może choć w nastepnej klasie?

Kolega zadał niejasno sformułowane pytanie,pisząc o konwerterach quatro,nie wspominając o m-switch'u,więc dopytuję.

O tym zatem,co ma mi ew.opisać lub naszkicować decydować nie będziesz ty,lecz adresat mojego poprzedniego postu.

Poza tym podajesz linka,który nie istnieje,przynajmniej nie zawiera nic na temat,zwłaszcza na głównej stronie.

Za to z upodobaniem piszesz o swoich przypadkach.To nie jest dobry sposób zarabiania na kolejne posty.Papugi nisko latają.

Flumen verborum,gutta mentis...

Ad meritum-wydaje mi się,że chodzi o quady,nie quatro.To by wiele wyjaśniało,lecz wymaga nie każdemu danej umiejętności odróżnienia obu tych urządzeń.Nasz Kolega ma prawo nie wiedzieć,dlatego pyta,zaś ten,co czyni nietrafione uwagi tylko się ośmiesza.Zaś w przypadku naszego kolegi winna jest najprawdopodobniej sieć elektryczna i wymaga przeglądu przez uprawnionego elektryka.

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie miałem Cię zamiaru obrażać. Wypowiedź Gilbana wydała mi się jasna.

Jest jedna antena + dwa konwertery (quatro) w zezie, spięte trzema trójnikami DISEQC.

Nie ma tu mowy o multiswitchu. W mojej opinii istnieje tylko jedna możliwość podłączenia takiej konfiguracji. Ponadto sama konfiguracją nie ma tu dużego związku z problemem iskrzenia. Podałem link do zabezpieczenie przepięciowego bo uznałem, że użycie dwóch warystorów, jednego od strony sieci energetycznej a drugiego od strony konwertera może rozwiązać problem. Przynajmniej zabezpieczyć na przyszłość. To, że adres URL w linku został zmieniony przez system nie było przeze mnie zamierzone. (To co wstawiłem jest widoczne jako tekst a otwiera się inna strona z końcówką [beep]) Nie mam też zamiaru nabijać sobie liczników postów.

Jedyne co ci mogę odpisać to dictum sapienti sat.

@Gilbana Wszystkie kable do komputerów czy RTV podłączaj zawsze na wyłączonym sprzęcie i przynajmniej jedno z urządzeń powinno być odłączone od sieci energetycznej. Wyjątków jest tylko kilka np port USB, specjalnie oznakowane złącza sata. Komputer MUSI być uziemiony jeżeli posiada gniazdko z bolcem i najlepiej wszystko podłączyć do tego samego gniazdka elek. Nie będę się tu rozpisywał bo znów zostanę porównany do ptactwa. Napisz tylko czy dalej iskrzy jak podłączasz bez prądu.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

może pora,o której piszę ten post ma wplyw na to,że nadal nie wiem lub nie rozumiem,jak można dwa konwertery quatro czyli o czterech wyjściach / Hh,Hl,Vh, Vl / połączyć bez m-switcha do trzech tunerów.Za pomocą trzech tajemniczych trójników...

Jak rozumieć pojęcie "trójnik DiSEqC" ,bo,jak wiemy jest wiele tego typu przełączników i jak są połączone poszczególne elementy?

Piszesz,że istnieje tylko jedna możliwość takiej konfiguracji-dlaczego więc nie chcesz jej nam wszystkim przybliżyć?

Po prostu zrób to i po sprawie.

Chyba dasz radę narysować parę kresek,lub przynajmniej bez niejasnych ogólników,precyzyjnie opisać tę instalację.

Może i inni się czegoś nauczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Kol @ansat- serdeczne dzięki za wsparcie.

Istotnie różne cuda widziałem,m.in.konwerter wraz z czaszą pomalowany /w całości/srebrzanką do malowania pieców...Dla odnowienia,no.

Stary już jestem,ale trudno byłoby mi wysmażyć tak idiotyczną intrygę jak ta,o której dziś piszemy.Przyznam,że jedyne,co mam w tej chwili do przekazania kol.mariuszpk,to:

"-Jak nie potrafisz,nie pchaj się na afisz".

Ciekawe,czy wystarczy mu odwagi,aby się jakoś wytłumaczyć,a w ogóle :oops: pojawić na forum.

Prawdą jest :już różnych cudaków ,mądrali i debeściaków to forum przeżyło,ale uważam to za swoisty folklor,szczęśliwie najczęściej znikają sami.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziwnym jesteś człowiekiem Satelitniku.

Forum ma być w założeniu miejscem wymiany informacji, skarbnicą wiedzy i poglądów dla wszystkich ludzi, ekspertów i nowicjuszy, którzy stosują się do ogólnie przyjętych zasad. Nie tylko dla wybitnych jednostek za którą się uważasz. Rozumiem, że wszyscy którzy są mniej rozgarnięci od ciebie ... jak to napisałeś " nie powinni pchać się na afisz" , "To nie jest dobry sposób zarabiania na kolejne posty.Papugi nisko latają. Flumen verborum,gutta mentis..." ( i nie jest to tytuł z tygodnika Niedziela.. chyba ? :) ) ... Wierzę bardzo w Twoją wiedzę i nieomylność. Tak samo jak Sokrates mówiąc:

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

Nie rozumiem też dlaczego mam unikać tego forum tylko dlatego, że jakiś gość jak ty obrzucił mnie stertą epitetów i to tylko za to, że nie rozróżniam konwertera quatro od quada. Muszę cię zmartwić, szkołę skończyłem dawno to do następnej klasy i tak nie przejdę. :) Czy jestem cudakiem, mądralą i debeściakiem ? Może?

Żądasz ode mnie abym wykazał się odwagą i się wytłumaczył.

Proszę bardzo. Problem dotyczy jak zrozumiałem zakłóceń i iskrzenia przy podłączeniu DO dekodera głośników lub komputera. Zakłócenia są tylko na jednym z trzech dekoderów. Problem nie dotyczy braku kanałów w dekoderach nie ma też informacji w multi switchu. Wnioski są dwa:

1. Konwertery użyte w tej instalacji nie są quatro tylko quad.

2. Konwerter quatro działa z DISEQC.

 

Ja przyjąłem błędne założenie nr 2. Ty ze swoją wiedzą powinieneś przyjąć nr 1. W każdym z tych dwóch przypadków połączenie będzie takie samo i z tych elementów nie można zbudować innej, sensownej konfiguracji. Port A w DISEqC do konwertera HB, port B do Astry, wyjście do dekodera. Ty nie wyobrażasz sobie takiego połączenia i poprosiłeś o szkic. :roll: Napisałeś też

chodzi o quady,nie quatro.To by wiele wyjaśniało,
Możesz teraz ty rozwinąć swoją wypowiedź? Co ma iskrzenie do konwerterów quad? Teraz ja nie rozumiem. Proszę też o wyjaśnienie Twojej następnej myśli. Napisałeś, że
winna jest najprawdopodobniej sieć elektryczna i wymaga przeglądu przez uprawnionego elektryka
. Powinien wypowiedzieć się uprawniony elektryk-elektronik ale moim skromnym zdaniem komputer jak i głośniki (wzmacniacz) są zasilane prądem stałym, stabilizowanym. Że tak powiem iskrzy bo jest prąd i wyrównują się potencjały. W każdej instrukcji masz o tym wzmiankę żeby tak nie robić.

Osoba złośliwa mogłaby uznać Twoją wypowiedź jako nabijanie sobie postów i jak to sam napisałeś

zaś ten,co czyni nietrafione uwagi tylko się ośmiesza
. Na szczęście ja jestem z tych młodszych, bardziej tolerancyjnych i pozbawionych jadu.

Wzruszył mnie też ten kawałek o srebrzance do malowania pieców jest dużo bardziej błyskotliwy od mojego pioruna.

 

Czekam z niecierpliwością na informację jak to jest z tymi iskrami przy quadach i co ma szukać elektryk w instalacji gdy widać iskry jak się włącza urządzenie pod napięciem.

 

Pozdrawiam Mariuszpk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpowiadam:

cytat "flumen verborum,gutta mentis"pochodzi z wydanej w latach 50-tych ubiegłego stulecia książki "Oglądały oczy moje" Xiędza -odszczepieńca Leonarda Świderskiego.Opisuje w niej wyczyny niektórych ówczesnych prominentnych hierarchów KK.Nie zgadłeś...

Uważam,że ci,którzy słabo znają jeszcze techniki satelitarne powinni więcej czytać na forum,doskonalić się,zaś poradami zająć się nieco później,przecież pojęcia "quad" i "quatro" to właściwie elementarz,a tutaj kolega z całą powagą pisze o nowym wynalazku dwa quatro ,trzy,jak pisze "trójniki DiSEqC,do tego trzy dekodery.Twierdzi,że to działa,tylko schematu pomimo ponagleń jakoś nie ujawnia...

Problemem,jak pisze jest iskrzenie w instalacji,propozycję wizyty elektryka i przeglądu instalacji odrzuca.

Cytat:

Powinien wypowiedzieć się uprawniony elektryk-elektronik ale moim skromnym zdaniem komputer jak i głośniki (wzmacniacz) są zasilane prądem stałym, stabilizowanym. Że tak powiem iskrzy bo jest prąd i wyrównują się potencjały. W każdej instrukcji masz o tym wzmiankę żeby tak nie robić.

Kolejny:

Czekam z niecierpliwością na informację jak to jest z tymi iskrami przy quadach i co ma szukać elektryk w instalacji gdy widać iskry jak się włącza urządzenie pod napięciem.

 

Widać,kolego,że jesteś niereformowalny,ale mieszając ludziom w głowach wyrządzasz im krzywdę.Może jednak jeszcze troche poćwicz "na sucho".

Internet pęka w szwach od wiedzy,którą jednak powinneś poznać lepiej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...