Jump to content

Recommended Posts

Paint akurat nie ma możliwości tworzenia gradientów, więc tutaj raczej trzeba byłoby obstawiać użycie Gimpa w niezbyt zaawansowanym stopniu :lol2:

Tak już całkiem serio - do loga, jak i do tego poprzedniego, pewnie za jakiś czas się oswoję. Jednak na tę chwilę jest dosyć nijakie i bez polotu. Oprawa jest nieco lepsza, ale również daleko jej do ideału - o ile kolorystycznie połączenie niebieskiego i amarantowego jeszcze jakoś wygląda, o tyle żółty z niebieskim kojarzy mi się tylko z tym - i to bynajmniej nie za sprawą pewnego pana w sweterku :P:

Osobiście do dzisiaj największą sympatią darzę pierwszą oprawę - jeszcze z czasów, kiedy Stopklatka próbowała się kreować na stację "freemium".

Edited by manieq01

59 minut temu, goldenboy napisał:

Czy dopisek HD został przy Stopklatka HD? Ma ktoś może zapa? :)

W tej chwili i dla wersji SD oraz dla HD są takie same logotypy.

Ale lipa miał być film Napad a są Nieustraszeni Bracia Grimm.

Stopklatka ma od jakiegoś czasu nowe logo i nową oprawę. Muszę przyznać, że całkiem oryginalnie im to wyszło. Nie ma również zbędnego dopisku „tv“ przy logotypie. 

Szkoda tylko, że z repertuarem filmowym i "na lektorce" jest tak bezbarwnie. 

Edited by Sentence

To fakt, z biblioteką od Kino Polska oraz z filmami akcji/thrillerami Stopklatka była by niezłym połączeniem TVP Kultura i TV Puls. Ale oni wolą paradokumentalne papki. 

Początkowo ramówka prezentowała się obiecująco, jednak szybko z niej zrezygnowano i wycofano polskie przeboje filmowe. Powód może być prosty - nadawca nie chciał robić sam dla siebie konkurencji - płatnej Kino Polska i paczki FlimBox, która stałaby się mało atrakcyjna po starcie STOPKLATKI w naziemnej. Europejskie kino ambitne (z FilmBox-ów) zastąpiono filmami niższych lotów m. in. z Seagalem. 

Obecny profil widocznie władzom odpowiada - 6:00-19:59 seriale dokumentalne i paradokumentalne, wieczorem trzy filmy, nad ranem dwa kiepskie polskie tytuły, żeby wyrobić wymogi koncesji, a na zakończenie kabaret i telezakupy. 

Edited by Sentence
  • Sad 1
  • Upvote 1

Na początku oglądałem ten kanał dość często, później zaprzestałem właśnie z powodu psucia ramówki.

STOPKLATKA od pewnego czasu bezczelnie przyśpiesza napisy końcowe filmów i seriali, jak TV Puls i PULS2. Niedługo możemy się spodziewać ich wycięcia, jak to robią kanały ViacomCBS i niektóre ze stajni Polsatu. 

Edited by Sentence

Wycinać napisy końcowe mogą jedynie stacje należące do firmy które mają pełne prawa do materiału czyli comedy central może ucinać napisy do swoich programów ale jak już polecą na np. na tvn to już oni nie mogą (nie jestem pewien czy to prawda, ale chyba kiedyś tak słyszałem)

Komu to przeszkadza że przyspieszają napisy? Gorzej robią w USA - słyszałem że niektóre stacje przyspieszają cały materiał żeby wcisnąć więcej reklam.

Przyspieszanie napisów końcowych przeszkadza wielu kolekcjonerom filmów, nagrywanym również z TV. Film taki podlega kastracji nawet do 5 minut, w zależności ile trwają napisy. Już nie wspomnę o samym czytaniu, lecz częstokroć zwieńczeniu owego filmu towarzyszy nietuzinkowa muzyka, czy po prostu chęć obejrzenia filmu do samego końca. 

• Like 1
  • Thanks 1

Wycinać napisy końcowe mogą jedynie stacje należące do firmy które mają pełne prawa do materiału czyli comedy central może ucinać napisy do swoich programów ale jak już polecą na np. na tvn to już oni nie mogą (nie jestem pewien czy to prawda, ale chyba kiedyś tak słyszałem)

Nie do końca. Paramount Channel wycina napisy zarówno ze swoich filmów, jak i WB. Decyzja należy do nadawcy.