Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mix Kino Polska z Filmboxem - ulepszona wersja TVP KULTURA a więc kanał znacznie ambitniejszy chociaż należy się spodziewać wachlarza powtórek polskich filmów jak MIŚ, JAK ROZPĘTAŁEM II WOJNĘ, seriali 4 PANCERNI itp.

 

60% filmów fabularnych, 8 % dokumentów. Filmy muszą byc bo samymi reportażami to rynku nie zawojują. Reportaże będą w...nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zgadywać:

filmy fabularne - 60% (w całości realizujące specjalizację programu); dokument - 8% (w całości realizujący specjalizację programu); film animowany - 3% (w całości realizujący specjalizację programu); publicystka - 3% (w całości realizująca specjalizację programu); edukacja - 2% (w całości realizująca specjalizację programu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przerywany kupą reklam. Podobny do podobnych. To nie jest za darmo!

Ale bez dodatkowych opłat w porównaniu do tych "podobnych" - za TCM, Polsat Film czy Filmbox już trzeba płacić - chociaż to niezauważalne opłaty gniazdkowe, ale są. A tutaj tylko reklamy - no cóż, chyba nikt nie oczekiwał kanału filmowego bez reklam i bez opłat, który w jakiś sposób ma opłacić koszty utrzymania - emisja, prawa filmowe, koncesja, częstotliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskodawca pismem z dnia 28 maja 2013 r. poinformował, że w dniu 8 maja 2013 r. powołana została Rada Programowa kanału filmowego Stopklatka TV w składzie: Andrzej Wajda – Przewodniczący, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski – Członkowie Rady.

Takie persony raczej nie podpisały by się pod każdym projektem stacji filmowej więc może nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie miał porządną ofertę to nikt mu nie zabrania emisji reklam - jeśli to mają być powtórki tego co serwują inne kanały to szkoda na to czasu

Rada Programowa zarekomenduje filmy...sojego autorstwa.

Ciekawe czy pokażą W CIEMNOŚCI A.Holland czy skupią się na starych produkcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przerywany kupą reklam. Podobny do podobnych. To nie jest za darmo!

Ale bez dodatkowych opłat w porównaniu do tych "podobnych" - za TCM, Polsat Film czy Filmbox już trzeba płacić - chociaż to niezauważalne opłaty gniazdkowe, ale są. A tutaj tylko reklamy - no cóż, chyba nikt nie oczekiwał kanału filmowego bez reklam i bez opłat, który w jakiś sposób ma opłacić koszty utrzymania - emisja, prawa filmowe, koncesja, częstotliwość.

Trafi? Na satelitę lub do kablówek i będzie podobnie.

Policzyłem, że reklam będzie 24% (w całości realizujący specjalizację programu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe projekt TELEKINO (ZPR) tez został poparty przez :

"Wnioskodawca załączył do wniosku poparcie dla projektu podpisane przez reżyserów, m.in.: Agnieszkę Holland, Andrzeja Wajdę, Feliksa Falka, Jacka Bławuta, Wojciecha Marczewskiego, Wiesława Saniewskiego, Jana Kidawę-Błońskiego oraz Janusza Majewskiego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mix Kino Polska z Filmboxem - ulepszona wersja TVP KULTURA a więc kanał znacznie ambitniejszy chociaż należy się spodziewać wachlarza powtórek polskich filmów jak MIŚ, JAK ROZPĘTAŁEM II WOJNĘ, seriali 4 PANCERNI itp.

 

60% filmów fabularnych, 8 % dokumentów. Filmy muszą być bo samymi reportażami to rynku nie zawojują. Reportaże będą w...nocy

 

Nie zapominaj ze w tym Agora tez będzie. Żadna stacja wam nie pasuje. Ofertowo to ten Polsat Kino mógłby wyglądać najlepiej umowy z dwoma wielkimi wytwórniami, Telefilm - razem z Kino Świat szło no i seriale z FOX na Esce i Święta wojna na Polo TV. Tak naprawdę to Stopklatka wygląda najbardziej niewiadomą z jednej strony SPI i KP a z drugiej Agora. Agora od dawna chciała kanału telewizyjnego ale z ich zapleczem raczej byłby lepszy ogólny z rozrywką, filmem i publicystyką czy nie prościej wejść z udziałami do ATM Rozrywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mix Kino Polska z Filmboxem - ulepszona wersja TVP KULTURA a więc kanał znacznie ambitniejszy chociaż należy się spodziewać wachlarza powtórek polskich filmów jak MIŚ, JAK ROZPĘTAŁEM II WOJNĘ, seriali 4 PANCERNI itp.

 

60% filmów fabularnych, 8 % dokumentów. Filmy muszą być bo samymi reportażami to rynku nie zawojują. Reportaże będą w...nocy

Nie zapominaj ze w tym Agora tez będzie. Żadna stacja wam nie pasuje. Ofertowo to ten Polsat Kino mógłby wyglądać najlepiej umowy z dwoma wielkimi wytwórniami, Telefilm - razem z Kino Świat szło no i seriale z FOX na Esce i Święta wojna na Polo TV. Tak naprawdę to Stopklatka wygląda najbardziej niewiadomą z jednej strony SPI i KP a z drugiej Agora. Agora od dawna chciała kanału telewizyjnego ale z ich zapleczem raczej byłby lepszy ogólny z rozrywką, filmem i publicystyką czy nie prościej wejść z udziałami do ATM Rozrywka

Agora? Tak jak kolega napisał wyżej - jej rola ograniczy się do współfinansowania projektu i ew. da swoich ludzi do programów publicystycznych czy magazynów nt. kina. Co prawda są właściciela Kinoplexu ale prawa do filmów w INTERNECIE to nie to samo co do TELEWIZJI. Nie mają żadnego doświadczenia nt. działalności telewizyjnej. Wogóle jestem ciekawy skąd oni mają kasę, skoro w każdym kwartale są na minusie.

 

To właśnie STOPKLATKA wygląda na najbardziej spodziewaną ofertę.

Co do Polsatu Kino to szkoda gadać - ten kanał byłby raczej Polsatem Film 2. 17 godzin, 65% powtórek. Czego się spodziewałeś? Specjalnie dla niego wykupią prawa do nowych filmów czy skorzystają z prawa wykupionych dla kanałów Polsatu? Jak najtańszym kosztem w celu zablokowania zmniejszenia wpływów ich kanałów. To była ZDECYDOWANIA najgorsza oferta. Pełno kina amerykańskiego non stop wałkowanego w Polsacie.

 

Oferta TELEKINO z decyzji koncesyjnej STOPKLATKI wynika że była najbardziej dopracowana. Przedstawiono nawet listę tytułów filmowych, które zamierzali pokazać (ogólnie dużo danych liczbowych przedstawiono w ich wniosku) - przegrał m in. przez dużą liczbę powtórek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To właśnie STOPKLATKA wygląda na najbardziej spodziewaną ofertę.

Co do Polsatu Kino to szkoda gadać - ten kanał byłby raczej Polsatem Film 2. 17 godzin, 65% powtórek. Czego się spodziewałeś? Specjalnie dla niego wykupią prawa do nowych filmów czy skorzystają z prawa wykupionych dla kanałów Polsatu? Jak najtańszym kosztem w celu zablokowania zmniejszenia wpływów ich kanałów. To była ZDECYDOWANIA najgorsza oferta. Pełno kina amerykańskiego non stop wałkowanego w Polsacie.

Jeśli uwazasz ze Polsat to tylko kino amerykanskie to zajrzyj do ramowki TV4 i TV6. Zobacz seriale jakie leciały na Polsacie i prawa do seriali jakie ma Polsat. A teraz powiedz mi czego sie spodziewasz po Stopklatce jakie maja prawa spójrz na ramówkę Filmboxów. Lepszy Polsat Film 2 czy Filmbox 4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, żeby w DVB-T próbował ktoś, kto nie ma tam jeszcze swojego kanału i może wprowadzić mimo wszystko nowy kontent, niż żeby oddano kolejne miejsce Polsatowi, który i tak emituje te same na przemian na 2-3 stacjach i to w skali jednego tygodnia. Nie czarujmy się, jeśli czegoś nie zdążymy zobaczyć na głównej antenie Polsatu (chodzi o filmy fabularne), za chwilę pojawią się rotacyjnie w Polsacie Film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Filmboxy są dostępne naziemnie?

A czy Filmboxy emitują tyle amerykańskiego kina czy może więcej europejskiego?

Niedawno Filmbox pokazał film KRET ,który do tej pory żadna z niekodowanych stacji nie pokazała a o tym filmie było głośno.

Dla mnie osobiscie wolę kanał z kinem europejskim niż amerykańskim. Ostatnio w TV4 można zobaczyć parę filmów rosyjskich, ale poza tym dominuje kino amerykańskie lub powtórki filmów europejskich emitowanych w Polsacie jak 22 KULE. Jak sobie zobaczysz ramówkę TV4 to do końca listopada jest 1 film polski, jeden francuski i jeden brytyjski - reszta amerykańskie. W TV6 tez dominuje kino amerykańskie lub thrillery kanadyjskie klasy C lub niższej.

 

Sam Filmbox aż tak bardzo ramówką nie powala, ale kanały Filmbox Extra, Family czy FilmboxHD prezentują już wyższy poziom. Widziałem tam chociażby O PÓŁNOCY W PARYŻU Allena, NIEBO NAD SAHARĄ czy filmy z cyklu INSTYNKT WILKA albo LONDYŃSKI BULWAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Filmbox aż tak bardzo ramówką nie powala, ale kanały Filmbox Extra, Family czy FilmboxHD prezentują już wyższy poziom. Widziałem tam chociażby O PÓŁNOCY W PARYŻU Allena
Serio? Bo jakoś dziwne wydaje mi się, skoro film ten był w Canal+. Chyba, że było to dosyć długo po premierze w C+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tutaj wolał obejrzeć fily dokumenty niezależne bo w tym jest problem telewizjach otwartych czy typowe monolith jak Różyczka Galerianki itpprzecież tyle jest filmów polskich nonstop ktoś startuje filmem co oferowany jest w gdyni a tu niby dwójka puszcza ale i tak późno po 22 i kino nowsze lepsze europejskie z Ukrainy z Czech Norwegi Niemiec przecież tyle filmów a tu jedno i to samo wałkują te komercyjne kanały i TVP niewspomnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie było za dużo filmów LGBT :twisted: a najlepiej wcale. :mrgreen:

Tak. Odebrać "homosiom" prawa obywatelskie, w telewizji nawet o nich nie wspominać (chyba, że w negatywach) oraz nie emitować kontenentu dla nich lub o nich, bo przecież są gorsi. Cofajmy się w rozwoju.

No dobra niech będzie na twoim niech już lecą te filmy bo zaraz będzie,że jestem homofobem a wcale nim nie jestem.oczko.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Filmbox aż tak bardzo ramówką nie powala, ale kanały Filmbox Extra, Family czy FilmboxHD prezentują już wyższy poziom. Widziałem tam chociażby O PÓŁNOCY W PARYŻU Allena
Serio? Bo jakoś dziwne wydaje mi się, skoro film ten był w Canal+. Chyba, że było to dosyć długo po premierze w C+.

Zauważyłem że w tych kanałach pokazuje się filmy które 2-3 lata temu był w CANAL+ jak KRET, O PÓŁNOCY... czy MAGIC MIKE

 

A tak przy okazji:

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/70625 ... ka-TV.html

Kanał Stopklatka TV budowany przez spółkę Stopklatka należącą w 82 proc. do Kina Polska, będzie miał partnera finansowego w postaci Agory. Wydawca „Gazety Wyborczej" ma nabyć w Stopklatce tyle udziałów, ile będzie mieć Kino Polska TV (przynajmniej 41 proc.), a łączny wkład obu firm w ten projekt (który zostanie zrealizowany poprzez podniesienie kapitału zakładowego Stopklatki) ma wynieść co najmniej 20mln zł. Warunkiem tej transakcji miało otrzymanie przez Stopklatkę koncesji na nadawanie od KRRiT do końca tego roku. Na razie jednak Agora nie objęła żadnych udziałów. Wczoraj Urszula Strych, rzecznik Agory, potwierdziła tylko, że plany są aktualne. - Odkupimy od Kino Polska część akcji spółki Stopklatka S.A., wspólnie ją dokapitalizujemy i będziemy razem pracować nad rozwojem i promocją oferty programowej i reklamowej naszego kanału filmowego – mówiła.

Coś nie śpieszno Agorze do udziału w projekcie - nie mają kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Filmbox aż tak bardzo ramówką nie powala, ale kanały Filmbox Extra, Family czy FilmboxHD prezentują już wyższy poziom. Widziałem tam chociażby O PÓŁNOCY W PARYŻU Allena
Serio? Bo jakoś dziwne wydaje mi się, skoro film ten był w Canal+. Chyba, że było to dosyć długo po premierze w C+.

Zauważyłem że w tych kanałach pokazuje się filmy które 2-3 lata temu był w CANAL+ jak KRET, O PÓŁNOCY... czy MAGIC MIKE

A więc sprawdziłem parę rzeczy w archiwalnych ramówkach - "O północy w Paryżu" dołączyło do oferty Filmbox dopiero kilka miesięcy później po tym jak film przestał być pokazywany w Canal+. A "Magic Mike" nie był emitowany w Filmoxie ani żadnym innym kanale z SPI a jedynie w letnim kinie Filmboxu i Antyradia w różnych miastach Polski. Powinieneś lepiej sprawdzać co wypisujesz. Film ten swoją premierę w C+ miał dopiero 5 miesięcy temu. Zwłaszcza, że to film z 2012 roku, więc warto by było, abyś wiedział, że 2 czy 3 lata temu nie mógł być emitowany w telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...