Jump to content

Recommended Posts

satkurier.pl[/url]":3jq8ngvg]Zarząd spółki Agora S.A. (zwana dalej Agora) informuje, że spółka Kino Polska TV S.A. (KPTV) i Agora zdecydowały wspólnie ubiegać się o koncesję na kanał filmowy rozpowszechniany drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy (DVB-T) oraz wspólnie finansować rozwój takiego kanału w przypadku otrzymania koncesji.

 

W tym celu, w dniu 22 lutego 2013 roku została zawarta umowa inwestycyjna pomiędzy Agorą i KPTV, będącą większościowym akcjonariuszem spółki Stopklatka S.A. (Spółka). Spółka złoży wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o udzielenie koncesji. Umowa inwestycyjna dotyczy warunkowego nabycia akcji Spółki przez Agorę oraz warunków współpracy Agory i KPTV, w tym powoływania organów Spółki i zgodnego głosowania w istotnych sprawach na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

 

Zgodnie z umową inwestycyjną Agora nabędzie od KPTV taką liczbę akcji Spółki (zaoferowanych jej przez KPTV), aby: (i) udziały Agory i KPTV w kapitale zakładowym Spółki były równe, (ii) udział Agory w kapitale zakładowym wynosił co najmniej 41 proc., pod warunkiem, że do dnia 31 grudnia 2014 roku Spółka otrzyma Koncesję oraz po spełnieniu innych, zwyczajowo stosowanych w tego rodzaju umowach warunków. Łączna cena nabycia akcji Spółki nie jest istotna biorąc pod uwagę wysokość kapitałów własnych Agory oraz potencjalny rozmiar działalności Spółki w przypadku otrzymania przez nią koncesji.

 

Strony umowy inwestycyjnej zobowiązały się, że po otrzymaniu przez Spółkę koncesji, wspólnie i proporcjonalnie dokapitalizują Spółkę w wysokości łącznie nie niższej niż 20 milionów złotych poprzez objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki.

 

Nie istnieją powiązania pomiędzy Agorą, jej osobami zarządzającymi lub nadzorującymi, a KPTV, Spółką lub ich osobami zarządzającymi.

 

Przypomnijmy, iż spółka Kino Polska brała już udział w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) z kanałem Kino Polska Nostalgia. Nadawca wygrał konkurs, ale potem zrezygnował z koncesji, którą przyznano Polo TV.

 

Przypomnijmy również warunki zawarte w ogłoszeniu KRRiT, jakie musi spełniać kanał filmowy:

Specjalizacja będzie realizowana poprzez udział w programie głównie polskich lub różnorodnych filmów kina światowego: fabularnych, dokumentalnych, animowanych. Program zawierać będzie także inne audycje poświęcone współczesnej kinematografii oraz historii kina polskiego i światowego (sylwetki twórców, relacje z festiwali i inne), a także audycje z zakresu edukacji filmowej i medialnej.

 

Czyżby powrót do pomysłu na Kino Polska Nostalgia? Tym razem z partnerem, więc są większe szanse, że tym razem uda się zrealizować plan. A póki co propozycja Agory i Kino Polska jest prawie bezkonkurencyjna, więc zapowiada się, że Kino Polska ponownie dostanie miejsce na multipleksie. Pomijam niepewną konkurencję ze strony TVP, bo obstawiam, że ta będzie raczej chciała się skupić na kanale dla dzieci. A jeśli nawet Telewizja Polska wystawi do konkursu swój kanał filmowy, to myślę, że pierwszeństwo i tak będzie miała wspólna propozycja Agory i KP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy kanał serialowy (Kino Polska) na SAT itd., więc nadszedł czas na polskie kino w DVB-T. Oby ten drugi nie okazał się pomyłką, podobną do KP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety kanały serialowe zaliczają się do tej samej grupy, co filmowe, co może oznaczać, że w DVB-T pojawi się kolejny kanał z serialami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagraniczne to już mogli sobie odpuścić. Mamy wystarczająco dużo rodzimej produkcji, o której się zapomina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie ale nie dokońca jest pare produkcji amerykańskich których dawno nie widziałem. Np Nikt nie jest doskonały(1990) golfiaże itp. A rodzimych rzecz pospolita babska gdzie jest generał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie tan cały projekt bardzo się podoba, ponieważ osobiście uważam, że kanał filmowy dostępny w NTC nie powinien ograniczać się do polskich produkcji. Większa różnorodność oznacza mniej powtórek, a to z kolei gwarantuje większą oglądalność i większe zyski z reklam, co dla nadawcy oferującego bezpłatny kanał jest najważniejsze. Poza tym nikt nie powiedział, że zdecydowaną większość oferty będą stanowić filmy zagraniczne. Najważniejsze, aby było jak najmniej seriali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seriali to chyba wogóle być nie powinno - tego niewiadomo bo p.przewodniczący tego nie określił.

Zreszta nie tylko tego- brak informacji o szczegółach procesu - jakie kryteria będą najważniejsze (pluralizm, finanse, oferta), brak konkretnych wskażników finansowych, brak informacji co w przypadku gdy żaden kandydat nie spełni wymagań, jak bedzie tworzona lista rezerwowa itp.

 

Problem w przypadku filmów zagranicznych polega na kontaktach z dystrybutorami - najważniejsze światowe koncerny mają już podpisane umowy z innymi nadawcami więc trudno bedzie pozyskać dobre filmy z dobrej wytwórni.

 

Fakt, ze w naszym kraju brak w otwartej telewizji kina europejskiego: skandynawskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego itd.

i w tym kierunku należało by pójść. Trochę tego ma TVP KULTURA,ale w większości to powtórki. Niestety obawiam się ze było się ciężko z tym przebić z taką oferta do polskiego widza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

To może warto przyjrzeć się podmiotowi, który stoi za Kino Polska TV i Stopklatką.

http://spi.pl/grupa-spi/

Stopklatka TV może zaproponować naprawdę bardzo wiele. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie ujmuje faktu, że ze wszystkich zgłoszonych ich oferta jest najbardziej atrakcyjna

ale co z tego? ATM ROZRYWKA też ma studia, sprzęt, potencjał a na ekranie mamy to,co mamy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Z tą różnicą, że ATM Grupa nie miała swojego kontentu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A seriali, teleturnieji to ATM nie produkował? Produkował - część pokazuje juz niewiadomo, który raz z rzędu, część kupuje od innych producentów i też wałkuje parę razy. ATM GRUPA nie odpowiada za emisję techniczną kanału ani ofertę programową.

Taki Polsat2 dla ubogich

SPI chyba tez w większości w tych filmach nie jest ani sponsorem ani koproducentem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous
A seriali, teleturnieji to ATM nie produkował?

To, że je produkowała to nie oznacza, że są jej własnością. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym z chęcią widział Filmbox w NTC i wygląda na to że Stopklatka TV będzie jej wiernym odpowiednikiem dostępnym wyłącznie w naziemnej tv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stopklatka nie będzie z pewnością wierną kopią Filmboxa, raczej będzie połączeniem Kino Polska i Filmboxu. Pomysł bardzo mi się podoba, dlaczego tylko nie startują sami tylko z tą ekhm. Agorą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agora jest gwarancją wydolności finansowej nowego podmiotu, dzięki czemu mają większe szanse na zdobycie miejsca w MUX. Tak samo było z TTV - udziały w spółce stojącej za tym kanałem miał TVN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co jest własnością SPI - który/e z filmów?

Może nie filmy, a niektóre nocne etiudy i filmy krótkometrażowe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, skoro Stopklatka TV wychodzi z rodziny Kino Polska TV to wszyscy od razu mają skojarzenia z kanałem Kino Polska i kanałami Filmbox. Najprawdopodobniej na nowej stacji będą emitowane filmy już znane z oferty tychże kanałów. Skoro kanał ma się utrzymywać głównie z reklam to nie ma co oczekiwać premier telewizyjnych czy superprodukcji. Ale to jest rzecz wspólna dla wszystkich graczy biorących udział w konkursie na miejsce na MUX 1 - nie ma się co oszukiwać. Stopklatka TV (a raczej firma, która za projektem stoi) ma jednak jeden ważny atut - ma doświadczenie w robieniu kanałów filmowych. A dodatkowo w starciu z kanałem filmowym od Polsatu jest (przynajmniej dla mnie) bezkonkurencyjna - Polsat swoje podejście do DVB-T już nam pokazał i mam odczucie, że zajmując tu kolejne miejsca chce nas jeszcze bardziej zniechęcić do darmowej oferty NTC.

 

Wracając jeszcze do tego, co będzie oferować Stopklatka TV - sporą część czasu antenowego będą zajmować programy o nowościach kinowych, relacje z gali i wywiady z aktorami, reżyserami. Na tym właśnie skupia się serwis stopklatka.pl, a powiązanie serwisu internetowego z kanałem telewizyjnym jest chyba oczywiste. W grudniu ubiegłego roku zmianie uległa szata graficzna i logo serwisu, więc można się domyślać, że logo i oprawa graficzna stacji Stopklatka TV (o ile powstanie) będzie bazowała na podobnej stylistyce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli kanał Stopklatka TV zwycięży w konkursie KRRiT na miejsce w multipleksie DVB-T to w skład Rady Programowej stacji wejdą m.in. Andrzej Wajda (ma być przewodniczącym Rady), Agnieszka Holland oraz Juliusz Machulski.

 

Telewizja Kino Polska zrobiła dużo dobrego dla polskiej kinematografii, a projekt Stopklatka TV ma olbrzymi potencjał. Stąd moja decyzja o wejściu w jej skład

 

Widzowie chcą oglądać wartościowe filmy, ale w telewizji poza płatnymi kanałami dostają głównie produkty klasy BZ drugiej strony, filmowa telewizja nie może być adresowana do wąskiej grupy pasjonatów: dobre kino to nie znaczy kino niszowe, offowe.

 

Stopklatka TV to jednak nie tylko polskie i zagraniczne filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Stacja ma także nadawać programy publicystyczne i edukacyjne, wywiady z twórcami, relacje z festiwali. Nowy kanał ma również w pełni wykorzystywać możliwości oferowane przez telewizję cyfrową. Widz, oglądając film, będzie mógł na tym samym ekranie zapoznać się z dodatkowymi informacjami o filmie, przeczytać notki o aktorach, a nawet dyskutować z innymi kinomanami.

 

Źródło: media2.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Telewizja Kino Polska zrobiła dużo dobrego dla polskiej kinematografii, a projekt Stopklatka TV ma olbrzymi potencjał. Stąd moja decyzja o wejściu w jej skład

Zrobiła, atoli czy działa równie prężnie jak ongiś? Nie wydaje mi się, skutkiem tego sekunduję Stopklatce TV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z takim poparciem Stopklatka TV wydaje się być pewnym zwycięzcą konkursu, oczywiście pod warunkiem, że KRRiT ponownie zaufa nadawcy, który już raz zrezygnował z miejsca w MUX 1. Z drugiej jednak strony tym razem Kino Polska TV S.A. przygotowuje kanał z partnerem, który jest dobrze znany w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...