Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Agora jest gwarancją wydolności finansowej nowego podmiotu, dzięki czemu mają większe szanse na zdobycie miejsca w MUX. Tak samo było z TTV - udziały w spółce stojącej za tym kanałem miał TVN.

 

No nie wiem, czy taką gwarancją. Z tego co wiem jakiejś super dobrej sytuacji finansowej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli Stopklatka TV wejdzie do MUX-1 będzie chciała stawiać na technologię Hbb TV

https://satkurier.pl/news/86040/stopklat ... wideo.html

Cyt.: Bez przerywania seansu można przeczytać ciekawostki związane z konkretną sceną czy odpowiedzieć na krótką sondę, a po filmie podzielić się wrażeniami na Facebooku. Telewizja hybrydowa to przyszłość cyfrowej rozrywki – mówi Jarosław Grzesica, odpowiedzialny za strategię i rozwój produktów w Stopklatka SA.

Co o tym sądzicie? Hybryda w polskim wykonaniu jest póki co… hmm… uboga, delikatnie mówiąc…

Ciekawi mnie jak to się potoczy. Na filmie fajnie pokazali możliwości Hbb TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Stopklatka nie powinna dostać koncesji z racji tego, że jednym ze współautorów kanału byłaby spółka Kino Polska, która jak każdy wie po otrzymaniu koncesji wycofała się. To moim zdaniem powinno skutkować dyskwalifikacją.

Ale znając życie tak nie będzie bo w Polsce wszystko jest odwrotnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wtedy się wycofali nie powinno oznaczać, że teraz nie dostaną koncesji „za karę” – to byłoby bezsensowne. Teraz za projektem stoją trzy marki, które mają ogromne doświadczenie na rynku medialnym. Wydaje mi się, że spośród konkurencji na kanał filmowy na MUX-1 mają największy potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Stopklatka nie powinna dostać koncesji z racji tego, że jednym ze współautorów kanału byłaby spółka Kino Polska

No i co z tego? Wtedy widocznie to było zbyt dużym ryzykiem finansowym, a widocznie spółka nie mogłaby udźwignąć takiego ciężaru. Teraz mają partnera finansowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wtedy się wycofali nie powinno oznaczać, że teraz nie dostaną koncesji „za karę” – to byłoby bezsensowne. Teraz za projektem stoją trzy marki, które mają ogromne doświadczenie na rynku medialnym. Wydaje mi się, że spośród konkurencji na kanał filmowy na MUX-1 mają największy potencjał.

 

Agora nie ma doświadczenia na rynku telewizyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
To, że wtedy się wycofali nie powinno oznaczać, że teraz nie dostaną koncesji „za karę” – to byłoby bezsensowne. Teraz za projektem stoją trzy marki, które mają ogromne doświadczenie na rynku medialnym. Wydaje mi się, że spośród konkurencji na kanał filmowy na MUX-1 mają największy potencjał.

 

Agora nie ma doświadczenia na rynku telewizyjnym

No i dlatego chce stworzyć kanał wspólnie z Kino Polska TV, które ma bardzo duże doświadczenie medialne, w tym telewizyjne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Wtedy widocznie to było zbyt dużym ryzykiem finansowym, a widocznie spółka nie mogłaby udźwignąć takiego ciężaru. Teraz mają partnera finansowego.

To po kiego grzyba zgłaszali się do udziału w pierwszym konkursie, skoro wiedzieli, że nie udźwigną tegoż ciężaru? Dla jaj? Kto im bronił wtedy znaleźć sobie partnera?

Również uważam, że nie powinni dostać koncesji (mieli już swoją szansę), choć jestem na 100% pewien, że to właśnie oni ją dostaną. Za dużo informacji o ich cudnych planach co róż pojawia się w mediach (zbieg okoliczności?).

Oby tylko później znowu się nie rozmyślili i w ich miejsce nie wprowadzono kuchennymi drzwiami kolejnego kanału Polo TV. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kina nie produkują filmów. Ale Agora jest także m.in. dystrybutorem filmów. Więc łatwiej będzie wprowadzić do kanału niektóre filmy.

 

I ja w tym wszystkim widzę osobiście duży sens. Kino Polska + Stopklatka + Agora. To jest olbrzymia grupa medialna, która po pierwsze może dobrze wypromować kanał filmowy. Kino Polska ma doświadczenie telewizyjne, a także dostęp do bazy filmów (Kino Polska, FilmBox). Stopklatka może posłużyć do promocji kanału w sieci, a także dostarczyć ciekawych treści do różnych magazynów filmowych. Natomiast Agora może z drugiej strony promować kanał w swoich mediach (Gazeta Wyborcza, TOK FM, Radio Złote Przeboje itd.), a z drugiej strony można fajnie połączyć to z biznesem kinowym (np. TVN czy nPremium w magazynach promowały Multikino, to się dobrze sprawdzało).

 

Generalnie liczę na to, że zdobędą koncesję. Polsat Film, który też się o nią stara już znamy. A Stopklatka TV może być fajnym projektem medialno-filmowo-kinowym. Ja trzymam kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kiego grzyba zgłaszali się do udziału w pierwszym konkursie, skoro wiedzieli, że nie udźwigną tegoż ciężaru? Dla jaj? Kto im bronił wtedy znaleźć sobie partnera?

Czepiacie się KRRiT że dyskredytuje nadawców, a sami to robicie. Wcześniejszy projekt i założenia KP były inne, w grę nie wchodził parntner biznesowy, teraz jest inaczej bo jest Agora. Być może ktoś za późno policzył i doszedł do wniosku, że przy takiej i takiej konfiguracji MUX1 kanał Kino Polska Nostalgia może mieć małą siłę przebicia. W przypadku takich spółek jak SPI przyczyny mogą tkwić także w wachaniach rynku czy giełdy, w końcu to firma międzynarodowal

 

Oby tylko później znowu się nie rozmyślili i w ich miejsce nie wprowadzono kuchennymi drzwiami kolejnego kanału Polo TV. :evil:

Nie obraź się, ale to trochę prostackie podejście. A czy taki "kolejny kanał Polo TV" bierze udział w konkursie, że się tak bardzo boisz o jego wdrożenie do oferty DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś za późno policzył i doszedł do wniosku, że przy takiej i takiej konfiguracji MUX1 kanał Kino Polska Nostalgia może mieć małą siłę przebicia.

Nie żartuj. Jeżeli ktoś - poważny oczywiście - startuje w jakimkolwiek konkursie, to obliczenia finansowe wykonuje zawczasu.

 

Nie obraź się, ale to trochę prostackie podejście.

To są fakty. Wygrał kanał filmowy, a KRRiT wprowadziła do oferty kolejny kanał muzyczny. Skoro uważasz, że Polo TV nie wprowadzono wówczas kuchennymi drzwiami, to wytłumacz mi dlaczego właśnie to ten kanał znalazł się w MUX-1 bez powtórzenia konkursu, a tym bardziej w miejsce kanału filmowego? No słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj. Jeżeli ktoś - poważny oczywiście - startuje w jakimkolwiek konkursie, to obliczenia finansowe wykonuje zawczasu.

Ale może być tysiąc powodów, dla których decyzję się zmienia. Równie dobrze każdy startujący nadawca robi wpierw rozeznanie rynku, badania pod kątem opłacalności a po roku czy dwóch może już zawijać manele bo zbankrutował. Czyli co... powinien nie startować wcale? Nie wszystko wiadomo na dzień dobry.

 

To są fakty. Wygrał kanał filmowy, a KRRiT wprowadziła do oferty kolejny kanał muzyczny. Skoro uważasz, że Polo TV nie wprowadzono wówczas kuchennymi drzwiami, to wytłumacz mi dlaczego właśnie to ten kanał znalazł się w MUX-1 bez powtórzenia konkursu, a tym bardziej w miejsce kanału filmowego? No słucham.

Ale jaki związek ma Kino Polska Nostalgia, Stopklatka TV i Polo TV? Teraz usiłujesz się uczepić Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jednak wydaje mi się, że nie jest to odpowiedni moment. Skąd wiesz, że Polo TV nie było "drugie" na liście kanałów wybranych do nadawania w ramach MUX1? Być może zasada była taka - KPN się wycofało, więc dajemy drugi z kolei. Racja, że to niesprawiedliwe podejście i nigdy nie mówiłem, że KRRiT ma rację, jednak nijak to się ma do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że Polo TV nie było "drugie" na liście kanałów wybranych do nadawania w ramach MUX1? Być może zasada była taka - KPN się wycofało, więc dajemy drugi z kolei.

Polo TV nie mogło być "drugie" na liście. KRRiT przed dokonaniem wyboru twierdziła bowiem, że przy wyborze kanałów kierować się będzie tym, aby wybrane kanały zapewniały widzom różnorodną tematykę. Skoro zatem wybrano już jeden kanał muzyczny (Eska TV), inne kanały muzyczne musiały tym samym odpaść. Zatem Polo TV nie mogło być piątym - kolejnym kanałem na liście (prędzej byłby to któryś z kanałów: Superstacja, Tele 5, Orange Sport Info bądź TVN Meteo). Dla mnie to logiczne i oczywiste - bo różnorodności tematycznej wg mnie nie zapewniają 2 kanały muzyczne. Co innego, gdyby to Eska TV zrezygnowała z koncesji - wówczas uzasadnione byłoby w miejsce jednego kanału muzycznego dać szansę kolejnemu kanałowi muzycznemu.

Mniejsza z tym. Sam cieszyłem się, gdy Kino Polska Nostalgia otrzymała koncesję. Wydawało się wtedy, że w ofercie znajdzie się ciekawy kanał znanego już nadawcy. Gdyby wówczas nie wycofali się, to zapewne dziś zamiast konkursu na kanał filmowy, KRRiT przeprowadzałaby konkurs np. na kanał informacyjny bądź sportowy. A tak dzięki Kino Polska mamy w MUX-1 Polo TV i tego im nie wybaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT brała też pod uwagę sytuacje finansową nadawców, ponieważ koszt utrzymania kanału w DVB-T jest bardzo duży. Moim zdaniem Stopklatka TV ma duże szanse na utrzymanie się na rynku, oczywiście zakładając, że rozpocznie nadawanie. Przede wszystkim oferta tego kanału ma być bardziej rozbudowana o tej, którą miała mieć KPN, a dodatkowo dochodzi wsparcie finansowe Agory, która już od pewnego czasu chce mieć własny kanał telewizyjny. Osobiście to nie oznacza, że Stopklatka TV będzie jakimś wysokiej klasy kanałem filmowym. Raczej będzie połączeniem Kino Polska i Filmboxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT brała też pod uwagę sytuacje finansową nadawców

No więc kto miał lepszą sytuację finansową - kanał, który praktycznie co dopiero powstał, czy wymienieni przeze mnie wcześniej nadawcy, którzy nadawali i utrzymywali się na rynku znacznie dłużej niż Polo TV?

 

Raczej będzie połączeniem Kino Polska i Filmboxu.

Też tak sądzę, a po tym co prezentują te dwa płatne przecież kanały, nie ma co się spodziewać, że w bezpłatnym kanale zaoferują coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...