Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla TV jest 1080i a dla blue-ray 1080p. Branża filmowa nie odpuści zachowania tego podziału.

 

Dla ścisłości.... W przypadku filmu kinowego kręconego na taśmie filmowej (lub nawet kamerami cyfrowymi, ale z prędkością 24 klatki a nie np. 48 jak Hobbit) nie ma najmniejszego znaczenia to czy jest on zapisany jako 1080p czy 1080i !

Oba półobrazy składające się na pełną ramkę w 1080i w takim przypadku są półobrazami uzyskanymi z jednej i tej samej klatki oryginalnego filmu (nic się w międzyczasie nie poruszy, więc nigdy nie ma efektu "grzebienia"). Z resztą zapis taki nazywa się 1080psf .

Po złożeniu tych półobrazów w całość w odbiorniku uzyskujemy obraz zawierający pełne 1080 linii identycznych jak w obrazie 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaa 1080p. Kto nadaje w Europie 1080p, proszę podać konkretnie. Dla TV jest 1080i a dla blue-ray 1080p. Branża filmowa nie odpuści zachowania tego podziału. Dla niektórych korporacji możliwość nagrania z TV w 1080p jest nie do zaakcpetowania.

 

Kolego STUDI, abstra[beep]ac od prawdopodobienstwa tego technologicznego "skoku" w nc+, dlaczego masz tak malo wiary w Europe?

 

Ktos kiedys na 100% bedzie w Europie pierwszy z 1080p, a dlaczego nie nc+ :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię w 1080p choćby dlatego że wymiana anten oznacza wyższe FEC czyli oszczędności na wynajmowaniu transponderów.

Chipsety tunerów owszem zapewnić mogą i w sporej liczbie zapewniają wyjście 1080p ale to coś innego.

Jeśli w bogatych krajach z zasobnymi w monetę abonentami nie ma 1080i to co biedny kraj z biednymi obywatelami wyjdzie przed szereg?

Szadzę ze 1080p to będzie owszem jako wyjście z tunera a nie parametr emisji.

 

Watpię w EU bo jest w tyle za USA i Japonią, ale to już insza inszość i nie na to forum.

 

P.S. jeśli chca stawiać na marketingowy chwyt 1080p to boje się o content premium.

 

P.S. 2 - mały update po czasie. O ile różnica SD a HD jest spora to 1080p a 1080i może być nieznaczna a wręcz dla sporej liczby widzów niezauważalna. Wolałbym by mieć co oglądać niż mieć kanał 1080p na którym nie ma nic co chciałbym obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby bardzo marny marketingowy chwyt. Przeciętny abonent nie wie jaka jest różnica między 1080i a 1080p, w zasadzie nie wie co to jest 1080. Osobiście znam wielu ludzi którzy na telewizorze HD i tunerze HD mają ustawione mniejsze rozdzielczości bo tak ma ustawione tuner w domyślnych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komu potrzebna jest jakość? Jeśli ktoś chce jakość to kupuje Bluraye. :) Rzućcie sobie okiem na jakieś stronki na których są podawane linki do pirackich filmów. Znaczny odsetek, jeśli nawet nie ponad połowa, to nadal DivX-y w rozdzielczości 640x.... Rozdzielczość HD dominuje na zachodnich forach.

 

P.S. jeśli chca stawiać na marketingowy chwyt 1080p to boje się o content premium.

Tak, powinni stawiać na 1080p i tak powinni reklamować nową platformę bo każdy potencjalny abonent wie co to 1080p :) n już się przejechała na nowoczesności, nc+ raczej tego nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chcemy mięć więcej kanałów HD itd., ale większość ludzi mająć dostęp do choćby kanałów TVP w HD i SD to i tak ogląda je w SD. Wystarczy popatrzeć na badania jakie były robione i ich wyniki. Kanały TVP w HD ogląda o ile pamiętam ok 20% osób, które mają do nich dostęp. W rodzinie mam przypadki, że posiadają C+,CP i nke. Mimo posiadania telewizorów HD to w ramach C+ i CP nie wykupują dostępu do wersji HD bo nie widzą tego za co mają więcej płacić, a mająć kanały SD i HD i tak na ogół jak pisałem wybierają wersje SD bo są np pod pierwszymi numerami na liście kanałów, a nie gdzieś dalej. Także kanał 1080p nawet jeśli by takie coś było możliwe do nadawania w polsce to co najwyżej by zainteresował kilkaset - kilka tysięcy osób - nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy abonentom "n-ki" nic się nie należy przy okazji fuzji? Też chętnie przetestowałbym kanały Cyfry

To za miesiąc przetestujesz i nawet nie będziesz miał wyboru 8)

gdzie Ci wróżbici co mówili że 4 ruszy nowa platforma? Już za 6 minut aps-y otwarte :P

W szkole bo już po feriach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy już 4 marca, a konkretów jak nie było tak nie ma. Zresztą kalendarzowa wiosna jeszcze się nie zaczęła, ale nie wierzę, że NC+ przepuści taką okazję jak święta, by nie wejść na rynek z głośnym przytupem i reklamami tuż przed Wielkanocą. Zresztą na początku kwietnia startuje liga żużlowa, do której mają prawa :) Trochę na wariata ta cała fuzja, jakby kompletnie nie byli przygotowani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz trochę z innej beczki. W Nce jest tragicznie. Kraków pada - Francuzi przypuścili efektywny szturm. 28.02. przedłużyłem umowę w N. Wieczorem uzyskałem uprawnienia do dodatkowych kanałów za friko tzn, Cinemaxy Filboxy, HBO C+. Moje zdziwienie - rano 1.03 - N wyłączona, odbieram tylko ekran aktywacyjny. W niedzielę dzwonię na infolinię - rozmowa z 5 konsultantami prawie 2 godziny. Okazuje się, że N rozrzutnie rozdawała kanały za friko. Konsultanci zdecydowali się przywrócić podstawowe pakiety, które miałem za 48 zł, co do obiecanej reszty kanałów - powiedzieli, że uwzględnią prośbę jako reklamację i dostanę odpowiedź do 30 dni. Oczywiście co minuta przepraszali mnie za tą sytuację. Z proponowanej oferty włączenia tylko pakietów tematycznych nie skorzystałem. Przekonywali mnie, że NPremium i tak się kończy - info Satkuriera - dziecięcych kanałów różnych od tych z C+ - ma pozostać 1 lub 2 - do wspólnej oferty. Czyli będzie totalna bryndza po połączeniu, brak nowych dla dzieci, brak WiP i NPremium 4 szt. Sadzę, że Francuzi wymusili taką politykę w N. Ciekawe czy są też inni abonenci N co przedłużali w ostatnich dniach lutego i mają podobny kłopot. Dziś cisza, zero reakcji na moje wczorajsze rozmowy, odbieram tylko C+. Polsat staje się powoli coraz atrakcyjniejszy, jednak!. Wiadomość z ostatniej chwili - z Wa-wy, Cyfra przebudowuje totalnie system PPV - najprawdopodobniej zawiodą się sportowcy, wszystko co lepsze i na bieżąco będzie chyba płacone oddzielnie przez PPV. I to na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...