Skocz do zawartości

Kanały N-ki na komputerze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat zakładam ponownie gdyż poprzedni został usunięty bez podawania przyczyny.

 

Jakiś czas temu platforma n wdrożyła usługę w wersji beta o nazwie nGO, spowodowało to pojawienie się w naszych sieciach lokalnych urzadzenia o nazwie followMe device.

Jak wiemy jej dostęp będzie płatny i ogranicza się tylko do iPada

 

Udało mi się znaleźć oprogramowanie które umożliwia oglądanie programów na komputerze z dekodera N

warunki:

- oba urządzenia muszą być podłączone do jednej sieci (najlepiej do jednego routera)

- na komputerze wymagany jest Windows Vista, 7, 8

- dekoder serii DGCB, na CLRA mogą występować problemy

- zainstalowane biblioteki Microsoft .NET Framework 4, lub jeżeli to nie pomoże 1.1 lub 3.5

- wymagane szyfrowanie HDCP miedzy komputerem a monitorem (połączenie HDMI lub DVI-D)

- opis i wymagania programu: http://www.iodata.jp/lib/product/d/3533.htm

 

wersja trial programu DiXiM Digital TV plus: http://www.ioplaza.jp/dlsoft/dixim/tria ... -setup.exe

 

a więc zaczynamy

 

1. Wchodzimy na stronę [regulamin]

jeżeli posiadamy przeglądarkę Google chrome zostanie ona przetłumaczona na j.polski

 

2. W miejscu S/N wpisujemy: [regulamin] i klikamy poniżej w przycisk pobierz

 

3. Po pobraniu pliku i rozpakowaniu folderu na pulpit instalujemy oprogramowanie DiXiM Digital TV plus

 

4. Podczas instalacji zostaniemy poproszeni o klucz produktu, który znajdziemy w pliku README.txt (na koncu)

 

5. Obsługa programy jest dość intuicyjna i prosta. Folder LIVE to programy na żywo a REC to nagrane programy.

 

Chciałbym zaznaczyć że powyższy opis nie pozwala na nieuprawniony dostęp do kanałów telewizji n. Mamy dostęp jedynie do wykupionych przez nas pakietów i filmów z poziomu komputera w obrębie własnej sieci LAN/WLAN.

 

"treść sprawdzona pod kątem regulaminu forum"

Pozdrawiam i życzę miłego testowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to bardzo zaciekawiło. Mam nbox biały (5800S), Vistę, kartę graficzną GeForce 6600. Niestety mi także to nie działa. W telewizorze mam Internet (poprzez Wi-Fi). Dekoder podłączyłem do routera kabelkiem i skonfigurowałem (po raz pierwszy :D ). Monitor podłączony jest poprzez D-SUB. Próbowałem także ustawić telewizor jako monitor główny (podłączone poprzez kabel DVI-HDMI) i jest to samo. Program po uruchomieniu pokazuje czarne tło i jakiś napis (ciekawe co tam jest napisane :D ) A właściwie to ma działać zaraz po uruchomieniu, czy trzeba tam coś wybrać ?

5. .... Folder LIVE to programy na żywo a REC to nagrane programy.

Gdzie są te foldery ?

5. Obsługa programy jest dość intuicyjna i prosta. ...

Może wiesz jak tam intuicyjnie przestawić na angielski ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomekb1976:

 

Po uruchomieniu tego programu klikasz strzałkę po lewej stronie.

Rozwinie ci się lista i z niej wybierasz ikonkę "biblioteczki" (nie wiem jak to fachowo nazwać ;) )

Po kliknięciu pojawi ci się na liście "FollowMe Device", klikasz 2x i wchodzisz w nie i tam masz foldery live itd.

 

Ja mam niestety dekoder CLRA i wszystkie foldery mam puste i nie mogę nic oglądać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na forum n-ki (przeleciałem 26 stron) to tylko dekodery DGCB przesyłają jakiś tam klucz który umożliwia oglądanie na komputerze w tym programie.

Z dekoderów CLRA też się da, ale nie za pomocą programu,jedynie umożliwia to PS3 i oglądanie poprzez niego. Wtedy można z każdego dekodera oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie piszesz do mnie ale podpowiem...Wybierasz dobrze. Sprawdź czy tuner właczony jest do zasilania i podpiętą ma sieć ethernet z komputerem. Jaki masz system operacyjny bo to działa na Vista, win7,8. Sprtawdź czy widzisz w otoczeniu sieciowym "Follow me device"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pyra116 chodzi Ci o te 2 niebieskie prostokąciki z kreskami ? No jak to wybiorę, to mam tylko mój komputer. (zdjęcie)

 

Dekoder aby na pewno jest podłączony do sieci i skonfigurowany ( działają na dekoderze usługi internetowe)

 

Ja też mam tuner CLRA i puste foldery REC i LIVE ale myślę że może w opcjach programu trzeba po prostu coś zmienić. Dlatego ciekawi mnie co jest do ustawieniu w setupie.

 

Niestety ale to nie ustawienia programu, problemem tkwi w dekoderze CLRA

 

Zainstalowałem z ciekawości i mam tylko dźwięk.Albo za słaby laptop albo coś nie tak z ustawieniami ale w ichnim języku raczej niczego nie przestawię ;)

 

Na dodatek program się bardzo często zawiesza.

 

Faktycznie dziwna sprawa, podaj model laptopa. Obstawiam że problem leży w Twojej karcie graficznej, ponieważ program wymaga karty ze wsparciem dla DXVA. Brak obsługi DXVA = brak obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dekoder aby na pewno jest podłączony do sieci i skonfigurowany ( działają na dekoderze usługi internetowe) ...
Tak. Usługi internetowe działają. W otoczeniu sieciowym telewizor mi pokazuje, ale dekodera nie. Czy to aby na pewno da się uruchomić na tym starym, białym dekoderze (5800S) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwna sprawa, podaj model laptopa. Obstawiam że problem leży w Twojej karcie graficznej, ponieważ program wymaga karty ze wsparciem dla DXVA. Brak obsługi DXVA = brak obrazu

To kilkuletnia Toshiba L30-10W na Celeronie ze zintegrowana grafiką ATI Xpress 200M.Raczej nie ma wsparcia :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby na pewno da się uruchomić na tym starym, białym dekoderze (5800S) ?

 

Jesli dobrze kojarze model z poczatku to wlasnie NIE. Podaja przeciez symbol monsterboxa jako ten dzialajacy, prawda?

 

nbox recorder z seri CRLA to Turborecorder-500-GB

nbox recorder z seri DGCB to Turborecorder-500-GB po faceliftingu

nbox recorder z seri DGCT to Monsterbox - 1TB

 

na starym białym nBox nie ma możliwości dostępu do dekodera

Faktycznie dziwna sprawa, podaj model laptopa. Obstawiam że problem leży w Twojej karcie graficznej, ponieważ program wymaga karty ze wsparciem dla DXVA. Brak obsługi DXVA = brak obrazu

To kilkuletnia Toshiba L30-10W na Celeronie ze zintegrowana grafiką ATI Xpress 200M.Raczej nie ma wsparcia :cry:

Dokładnie problemem jest za słaba karta graficzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany języka programu DiXiM, to jest możliwe tylko częściowe jego spolszczenie - niestety, część tekstów jest zaszyta w plikach aplikacji i nie ma jak się do tego dobrać. To, co się da łatwo zrobić, to tłumaczenie paru plików .xml. Efekt końcowy nie jest jakiś powalający, ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...