Jump to content
gilban

Ferguson Ariva T65

Recommended Posts

Mam pytanie:

 

Zakupiłem Fergusona Ariva T65. Objawy są takie, że podczas oglądania TV na sekundę/pół czasami potrafi się zrobić ciemno i za chwile znów pojawić obraz. Co to może być i czy też ktoś tak miał ?

 

Jest on podłączony do TV Samsunga 26 cali HD Ready.

 

Wcześniej był podpięty starszy dekoder satelitarny Ferguson Ariva HD Combo i takich problemów nie było.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak. Właśnie na kanale HD, a konkretnie na razie na kanale TVP1 HD. Na innych nie było jeszcze testowane, bo dekoder wczoraj zakupiłem. A kiedy się to dzieje? w trakcie oglądania TV. Ale nie ma określonych momentów, a co ? Myślałem z początku, że to może kabel HDMI nie kontaktuje. Ale już jest trzeci kabel podpięty i to nic nie dało. Soft wgrałem najnowszy jaki istnieje. Czyli 1.058.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podbijam temat. Mam podobny problem. Czasami tracę na chwilę obraz, staje się on czarny. Dotyczy to wszystkich kanałów. Obraz staje się także czasami "rozmyty" - zielone kropki :/ Moc sygnału to 80% i nie spada podczas pogorszenia się jakości obrazu. Dekoder podpięty z telewizorem kablem SCART :) PS. Podczas przełączania kanałów także zdarza się czarny obraz lecz jeśli raz jeszcze uruchomię ten sam kanał wszystko jest okej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, ponieważ nie znalazłem na forum tego tematu, pozwoliłem sobie otworzyć nowy wątek, jeżeli czegoś nie zauważyłem, z góry przepraszam.

Otóż w dekoderze Ariva T-65 (na gwarancji) pojawił mi się dość ciekawy problem, z którym nie mogę sobie poradzić.

Sprawa wygląda następująco: dekoder pracował przy nadajniku Olsztyn - Pieczewo, odległość 8 km w linii prostej, żadnych przeszkód terenowych, wydaje się, że jest idealnie i byłoby, gdyby nie problem z podtrzymaniem własnych ustawień kolejności kanałów. Od jakiegoś czasu urządzenie nie zapamiętuje własnych ustawień kolejności kanałów (LCN w menu jest wyłączony!) i za każdym włączeniem wraca do kolejność standardowej nadajnika wynikającej z kolejności w multipleksach. Myślę, że wystarczy następujący przykład - po przywróceniu ustawień fabrycznych, urządzenie "ściąga" dostępne kanały. Jako pierwszy pojawia się program TVP Kultura. Po zapisaniu 22 dostępnych programów zaczynam ustawiać kolejność programów wg własnego wyboru. Na poz. 1 ustawiam TVP 1 HD, potem dalsze, jednak w innej kolejności, niż zapisane pierwotnie. Po zakończeniu czynności jest fajnie, do czasu wyłączenia odbiornika do stanu stand-by. Po włączeniu na poz. 1 pojawia się TVP Kultura...

Najpierw uznałem, że to wada urządzenia. Oddałem go do sprzedawcy, który na terenie Legionowa (mazowieckie) sprawdził urządzenie i oczywiście wszytko okazało się w porządku. Urządzenie wróciło, tam, gdzie ujawniłem "usterkę". Procedura uruchomienia na nowo i.... znowu to samo. Urządzenie znowu wraca do sprzedawcy i w mojej obecności zostaje sprawdzone. Rzeczywiście urządzenie "trzyma" ustawienia własne kolejności kanałów, jest jednak ta różnica, że kabel antenowy jest częścią osiedlowej anteny zbiorczej dostosowanej do odbioru i przekazywania użytkownikom sygnału cyfrowego. Z uwagi na to, że warunki testowe nie są takie same, jak dla nadajnika Olsztyn - Pieczewo (tam była antena kierunkowa, indywidualna), dekoder przyjechał do Warszawy, został podłączony do indywidualnej anteny kierunkowej (liczne przeszkody terenowe, budynki, itp., itd.) skierowanej na PKiN. Po uruchomieniu urządzenia i "ściągnięciu" 23 programów NTC na poz. 1 pojawił się program TVP 1 SD. Dokonałem własnego ustawienia programów i na poz. 1 pojawił się TVP 1 HD, cała reszta też wg własnego uznania..., wyłączam do stand-by, włączam i na poz. 1 jest..... TVP 1 SD, czyli dokładnie ta sama sytuacja. Wniosek - urządzenie jest zepsute i można spokojnie reklamować...., tak, ale wtedy nie zajmowałbym czasu Forumowiczów.

Niedługo po moim teście w Warszawie dzwoni do mnie sprzedawca dekodera z Legionowa i mówi mi, że podłączył inne dekodery (nie wiem jakie, niestety) do indywidualnej anteny kierunkowej (skierowanej na PKiN, chyba) i zaobserwował dokładnie to samo zjawisko. Dla ułatwienia dodam, że w moim OTV LG 42LM670S z własnym dekoderem MPEG-4 ten problem nie występuje, jak również nie ma go w innych dekoderach wbudowanych do OTV, co przy okazji sprawdziłem.

Czy może ktoś z Forumowiczów spotkał się z takim problemem? Z góry dziękuję za posty. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Fergusonie masz załadowane aktualne oprogramowanie? Na stronie z tego co widzę wisi wersja V1.058.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyłączam się do tematu. Od dwóch dni mój tuner nie może zapamiętać własnej listy kanałów. Soft najnowszy 1.058, LCD wyłączone, autoaktualizacja wyłączona. Co to może być? Z tego co pisze gość wyżej to problem nie tylko Fergusona Ariva... .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie jest to samo.Soft przed ostatni,ponieważ ten ostatni ze strony producenta nie chce się instalować z pamięci usb.Myślałem iż ten ostatni wyeliminuje ten problem,ale niestety.Układam listę,wyłączam odbiornik z prądu,i po kilku godzinach odbiornik dostaje wariacji i sam przestawia kolejność kanałów wg.własnego widzimisię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy soft mi wszedł jak zrobiłem format z NTFS na FAT, może spróbuj. Mamy nieźle przewalone. Ferguson twierdzi, że to nie wina sprzętu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam , mam ten sam problem na swojej Ariva T55 , soft 1.026 wgranie najnowszego 1.058 nie rozwiązuje problemu ustawiona po swojemu lista wylatuje w kosmos po wyłączeniu tunera , jakieś pomysły :?::(

 

PS.Przywróciłem ustawienia fabryczne , przeskanowałem po kolei wszystkie 3 Muxy ręcznie ( Muxy które nadają w mojej okolicy tzn.Cz-wie 35 , 39 i 41 ) ustawiłem kolejność kanałów po swojemu i po wwyłączeniu tunera lista została zachowana :jupi::brawo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Wczoraj padł mi dekoder ferguson ariva t65. Przy wgrywaniu softu z pendriva dekoder się zawiesił i odłączyłem go od prądu. Teraz nic się nie świeci, żadna dioda na panelu, a na telewizorze czarny obraz. I tu moje pytanie czy da się jeszcze wskrzesić ten tuner czy dać sobie spokój? Czy może jest możliwość wgrania oprogramowania przez kabel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wskrzesisz go. Ten dekoder ma tylko możliwość wgrania oprogramowania przez USB. W takim prostym dekoderze jak uszkodzisz bootloader, to koniec, a ten jest na pewno uszkodzony jak dekoder odłączyłeś od prądu podczas aktualizacji. Daj sobie spokój, i kup nowy, można jeszcze zgłosić do naprawy Fergusonowi, ale zapłacisz trochę za naprawę (uszkodzenie z winy użytkownika).

Pozdrawiam

Piotr W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, odgrzewam temat dekodera. Korzystam sporadycznie, na działce, od dwóch prawie lat. Od dłuższego czasu nie da się włączyć z pilota, pozostaje włączenie z panela. Inne funkcje pilot obsługuje bez zarzutu. Czy jest ktoś sprytny, kto podpowie, czemu tak się dzieje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie wystarczy jak wyczyścisz styki w środku i będzie ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...