Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, sebagit napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Widzę, że jesteś w sprawie Netii dobrze poinformowany.

Jestem ;)

6 godzin temu, sebagit napisał:

Odnośnie 4k to obecnie nie ma kanałów tv, w Orange są dwa FESTIWAL 4k (program z muzyką jazz i klasyczna, opery itd) i evelen 4k. Jak nie lubisz sportu to nie ma czego oglądać w tej super jakości.

Trochę filmów jest, ale brak typowego kanału pod filmy. Canal+ 4K UHD teoretycznie jest możliwy w Netii (serwis NC+ GO i Canal Sport Online stoi na infrastrukturze Netii), więc mają na nich kartę przetargową,ale wątpię by NC+ się zgodziło. Festival 4K to ciekawe dla tych co maja fioła na punkcie muzyki (jak ja !), a Eleven 1 4K to mało realnego 4K.

Jest jedynie jeszcze FilmBox 4K i Fashion 4K, TravelXP 4K (oba po angielsku) i to chyba wszystko. Niby dekoder 4K IP produkcji Polsatu już jest.

 

Jeśli znajdę plik w którym miałem spis kanałów GigaNagrywarki to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, djadijos napisał:
Jeśli znajdę plik w którym miałem spis kanałów GigaNagrywarki to dam znać.

 

Mam nadzieję, że to będzie zbędne. Jutro zadzwonię do Netii, poproszę o taki wykaz. A jeżeli masz jakieś kontakty w Netii, to może zasugeruj komu trzeba aby zajęli się stroną. Brakuje na niej podstawowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, djadijos napisał:

Napisz najpierw na ich FB, może gdzieś mają pod ręką.

 

Na fejsie przesłali mi ten sam nieaktualny wykaz, co jest na stronie pomagam. Nowszego nie mają, maja się ze mną skontaktować w ciągu kilku najbliższych dni....

Obsługa klienta wygląda mi na prowizorkę, bo pytanie nie było jakieś bardzo wymyślne i wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, dzwoniłem na infolinię Netii. Prosiłem o sprawdzenie zamówienia, czy faktycznie za pakiet zapłacę tylko 40 zł. I jakie było moje zdziwienie, gdy konsultant powiedział, że zostałem oszukany. Cenna to 60 zł po 3 miesiącach. Poprosiłem o anulowanie zamówienia. I tak o to skończyła się moja przygoda z Netią. Pozostał tylko niesmak. Szkoda, że nie zapisałem sobie nazwiska tej kobiety, która mnie oszukała. Mam tylko numer telefonu z którego dzwoniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skargę złożę, ale wątpię aby to coś dało. Netia ma średnią reputację, Co z tego, że robią duże inwestycje w ftth jak nie ma chętnych ma ich usługi. A to przez takie akcje. Tym bardziej szkoda, bo są jedynym dużym operatorem z polskim kapitałem. I to jest ich przynajmniej dla mnie duży atut.... Ale przez takie praktyki, są w tej chwili dla mnie operatorem ostatniego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jako były pracownik ciągle utożsamiasz się z firmą. Ja pracowałem w Orange przez 11 lat, ale obecnie mój stosunek do byłego pracodawcy jest ambiwalentny. Tym bardziej, że nie mam żadnych zniżek dla byłych pracowników.

 

W Orange pracownicy mają zniżki w wysokości 50% na usługi stacjonarne i mobilne, ale w momencie rozwiązania umowy, są anulowane.

 

Jedyne co mnie teraz łączy z Orange to coroczne listy z pracowniczego funduszu emerytalnego

 

 

A wracając do meritum skargę wysłałem, jestem ciekawy odpowiedzi na nią. Mam nadzieję, że już więcej nikogo ta osoba nie oszuka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto składać reklamację jeżeli jest się pewnym swego. Ja kiedyś przedłużałem umowę w Netii i również zostałem wprowadzony w błąd przez osobę która przedstawiała ofertę .Złożyłem reklamację i po sprawdzeniu nagrań głosowych uznano moją rację i umowa została przedłużona na takich zasadach jakie zaakceptowałem podczas rozmowy z konsultantem .Chodziło wtedy o koszt pakietu Canal+ ,giganagrywarkę i darmowe HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem,że reklamacje jeśli było chociaż raz takie coś powiedziane i potwierdzone przez pracownika to uznają,często nawet ze względu na dalszą dobrą współpracę jeśli to minimalna różnica są też skorzy nawet bez odsłuchania.

Niestety w telesales pracują czasem cwaniacy, którzy długo nie popracowali,a syfu narobili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o proklienckim, uczciwym podejściu Netii. Powiem tak.... wczoraj byłem okropnie zdenerwowany, dziś mi troszkę przeszła złość. Zobaczę w jaki sposób zajmą się moją sprawą. Czy obniżą cenę do tej ustalonej, a może do tych 60 zł coś dodatkowo zaoferują..... Zobaczę

 

Daje im czas do poniedziałku. W czwartek 24 przechodzi do mnie technik z UPC. Nie chcę zostać na lodzie bez usług bo 25 Orange mi wyłączy Internet z telewizją.

 

Na szczęście w miejscu gdzie mieszkam mam duży wybór operatów i dobrą pozycję negocjacyjną. Jak nie Netia to Upc , Orange ftth albo Multimedia.

 

Z innej strony Netia na końcu swoją sieć zmodernizowała w mojej lokalizacji. Dopiero w zeszłym roku, wczesnej był tylko vdsl do 50 Mb. Pchają się tam gdzie jest duża konkurencja, a są miejsca gdzie jej właściwie nie ma..... Ale ktoś musiał przeanalizować pod względem biznesowym inwestycje, przed jej zatwierdzeniem.

 

Dla mnie jako klienta to komfortowa sytuacja. 4 operatorów, gdzie najgorszą technicznie sieć ma multimedia. Oferuje Internet tylko do 300 Mb. Ale za to podobnie jak Netia walczy ceną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sebagit napisał:

Z innej strony Netia na końcu swoją sieć zmodernizowała w mojej lokalizacji. Dopiero w zeszłym roku, wczesnej był tylko vdsl do 50 Mb.

Do niedawna nie szli praktycznie w FTTH, nowe lokalizacje były jako ETTH, a modernizacja głównie do krótkiego VDSL. Niestety FTTH dopiero od niedawna jest tańsze, wcześniej to była dosyć droga technologia. Jedynie co mieli z FTTH to tereny ś.p. Telefonii Dialog, jednak większość inwestycji była już zaczęta (Alcatel GPON Dialog), rozpoczęła ją Netia na bazie wstępnych planów ś.p. Telefonii Dialog (Alcatel GPON Dialog), albo już była zakończona i oddana do użytku (Corecess EPON Dialog, największa porażka inwestycyjna. Podczas gdy łącza magistralne itp były przygotowane pod gigabit to urządzenia końcowe ONT były TYLKO Fast Ethernet czyli ~ 96Mbit, co najlepsze firma Corecess praktycznie nie ma urządzenia GigaBit EPON ), to ostatnie to "wyczyn" zarządu Telefonii Dialog i KGHM który był wtedy właścicielem Dialogu. U mnie w ramach testów takiej modernizacji wymienili OLT i ONT na GPON Huawei, ale w większej skali to będzie armagedon logistyczno-techniczny.

Wcześniej miałem EPON Corecess.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli inwestycja w ftth dla Netii, podobnie jak dla Orange to być, albo nie być. Z tym, że Orange na poważnie zaczęło budowę sieci ftth 3 lata temu. Bo kablówki w miastach z docsis uciekły coraz bardziej. Wiadomo kabel koncentryczny ma dużo większą pojemność, od kabla telefonicznego. A docsis 3.1 teoretycznie umożliwia transfer do 10 Gbs. Wg mnie obecnie 300 Mb każdemu wystarczy z nawiązką, 1 Gbs to fanaberia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sebagit napisał:

1 Gbs to fanaberia

I marketing. Nie uzyskasz pełnego 1 Gbita, Porty Gigabit podobnie jak fast ethernet potrzebują też ramki kontrolne, co zabierze kilka procent z pełnego gigabita. Dlatego Netiowe 900 jest w pełni uczciwe. Chyba,że podłączysz na 2 osobnych portach 2 urządzenia. Typu komputer na ETH1, STB na ETH2, konsola (XBOX rulez!) na ETH3, laptop na ETH4.

 

5 minut temu, sebagit napisał:

kabel koncentryczny ma dużo większą pojemność, od kabla telefonicznego

A o G.fast to kolega słyszał ;) ??

 

Co prawda jest to mniej opłacalne rozwiązanie,ze względu na niską popularność (i tym samym cenę urządzeń) oraz to,że w przeciwieństwie do PON jest niestety w pełni aktywną technologią energetycznie (co stwarza większe ryzyko awarii),ale jak inaczej się nie da to trzeba i tak... Głównie stare zabytkowe budynki i tam gdzie mieszkają Ci co nie chcą nowego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, djadijos napisał:
A o G.fast to kolega słyszał ??
 

 


Tylko tu jest możliwość 1 Gb ale w odległości do kilkudziesięciu metrów. A przy docsis można światło doprowadzić do jakiejś skrzynki, a od skrzynki do kilku bloków. Więc G.fast jest w praktyce nie opłacalny.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, sebagit napisał:

A przy docsis można światło doprowadzić do jakiejś skrzynki, a od skrzynki do kilku bloków.

No właśnie do kilku bloków już średnio będzie,gdyż EuroDOCSIS 3.1 z tego co pamiętam też mocno skraca ostatnią milę ze względu na coraz mocniejsze modulacje.

 

8 minut temu, sebagit napisał:

Tylko tu jest możliwość 1 Gb ale w odległości do kilkudziesięciu metrów.

około 100-150 m osiągnie się te 600 Mbps przy 100 MHz teraz a w przyszłości będzie się używać i 200 MHz więc jeszcze bardziej się poprawi. Opłacalny dosyć średnio na jeża. Standardowo tylko PON się stosuje. Chyba,że domki. Tam teoretycznie przy dużej bliskości dało by radę kilka na raz. Jednak nie tylko odległość ma znaczenie,a też jakość kabla. Wiele kabli pamięta towarzysza 1 sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, djadijos napisał:
 
Jednak nie tylko odległość ma znaczenie,a też jakość kabla. Wiele kabli pamięta towarzysza 1 sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka...

 

A z racji tego, że POTS jest na wymarciu to dochodzimy do meritum, dlaczego nikt już nie będzie inwestował w miedź. Podobno Orange ma niebawem wszystkich klientów POTS przenieść do VOIP. Pewnie Netia zrobi podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia już dawno temu to zrobiła częściowo. Na LLU czyli liniach gdzie w dużym skrócie mówiąc Netia dzierżawi tylko kable od Telekompromitacji Polskiej jest tylko VOIP wbudowany w DSLAM.

 

POTS natomiast w rozbudowie w niczym nie przeszkadza. To osobna częstotliwość,jedynie trzeba doprowadzić sygnał.

Inna sprawa,że coraz więcej firm chce przejść na only IP bo specjalistów od IP jest zdecydowanie więcej (większa przyszłość, dzisiaj na kierunku telekomunikacja na PWr o standardowych metodach typu POTS praktycznie się już nie uczy,bo po co? To tak jakby uczyć analogowej kablówki,są jeszcze osoby co to mają,ale o tym nie ma co za bardzo mówić, szkoda czasu. Dzisiaj nawet kablówki w ramach AZART chcą przechodzić na cyfrę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakością internetu Netia zdecydowanie wygrywa. Zdecydowanie wyższy upload, lepszy routing, nie ma takich problemów dla graczy (legendarna już telia), routery które można przełączyć w bridge, zdecydowanie mniejsze urządzenia.

TV Orange może ma obraz trochę lepszy (jednak to nadal mocna kompresja, koło Jamboxa to nawet nie stało), jednak nagrywanie jest przedpotopowe, tylko na dysk bodajże max 3 kanały na raz. CatchUp brak i cofanie tylko z pomocą dysku. Nie mówiąc o dużo dłuższym przelaczaniu. Dekoder Orange też zdecydowanie za duży. To dekoder IP, nie potrzebuje miejsca na głowicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orange za pakiet 300 Mb + tv pakiet optymalny abonament jest w wysokości 100 zł + 10 zł Polsaty. Łącznie 110 zł bez możliwości negocjacji ceny.

 

Co do jakości to o Internecie złego słowa nie powiem zawsze było ok 310 Mbs. A telewizja UHD to tymczasowo chwyt marketingowy bo nie ma w tej jakości kanałów TV. Jakość obrazu była ok, chociaż bywały problemy. Np 31 grudzień sylwester na tvp2 super jakość, podobnie Polsat a TVN, podczas dynamicznych scen (światła na scenie itd. ) pojawiały się artefakty. Jakby był zbyt mały bitrate.

 

Dekoder samsunga w Orange jest szybki, ale sama platforma TV jest bardzo zacofana. O takiej usłudze jak repley tv zapomnij. Podobnie jak nagrywanie seriali. Można było tylko ustawić nagrywanie cykliczne(codziennie, codziennie bez weekendów, raz w tygodniu). Albo oczywiście nagrywanie z epg.

 

Tragedii nie ma ale cena nie jest niska. Dlatego w listopadzie złożyłem zamówienie w UPC, Full pakiet z HBO i HBO Go + Internet 300 Mbs za 90 zł. Więc oferta była lepsza więcej programów tv, replay tv nagrywarką nie wybralowana jak w Orange (nagrywanie seriali i co ważne nagrywarką pomija powtórki).

 

A jak w tym miejscu zadzwonili do mnie z Netii z ofertą gdzie abonament to 40 zł. Chciałem wypróbować usługę w Neti, jakbym nie był zadowolony, to bym od umowy odstąpił.

 

Zamówienie na usługi UPC ciągle czeka, bo teraz jest drożej.

 

Do Netii przekonała mnie tylko cena i chęć sprawdzenia. Bo na Orange też wiele osób marudziło a tragedii nie było

 

A teraz czekam jeszcze kilka dni na rozpatrzenie reklamacji....

Jakością internetu Netia zdecydowanie wygrywa. Zdecydowanie wyższy upload, lepszy routing, nie ma takich problemów dla graczy (legendarna już telia), routery które można przełączyć w bridge, zdecydowanie mniejsze urządzenia.

TV Orange może ma obraz trochę lepszy (jednak to nadal mocna kompresja, koło Jamboxa to nawet nie stało), jednak nagrywanie jest przedpotopowe, tylko na dysk bodajże max 3 kanały na raz. CatchUp brak i cofanie tylko z pomocą dysku. Nie mówiąc o dużo dłuższym przelaczaniu. Dekoder Orange też zdecydowanie za duży. To dekoder IP, nie potrzebuje miejsca na głowicę.

W tym samym momencie pisaliśmy i widzę, że wypunktowałeś te same wady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...