Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to mnie niepokoi. Najlepsze, co mi proponowano to 300 mega + TV pakiet na start + rozrywka i TVN za 60 zł, do tego 4 miesiące za darmo. Wychodziło średnio 53 zł.  

Wolałem dopłacić 37 zł i w UPC mieć Full pakiet z HBO i nagrywarką (promocja świąteczna). Bo jednak w Netii TV niedomaga, jeżeli chodzi o jakość. Studiowałem ten wątek szczegółowo.

Ale 40 zł to naprawdę dobra cena, a TV nie oglądam aż tak wiele. Mam Xiaomi Mi Box z Kodi, a tam wiadomo.... nawet programy z Ipli i TVN player są w HD i bez reklam. Oczywiście bez opłat.

Dlatego Internet to podstawa, a telewizja jest tylko dodatkiem.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telesales miał różne promocje których infolinia po prostu często nie widziała,  pewnie był to tzw telesales zewnętrzny.

 

Zrób O&D (czyta się łan and dan, przepraszam,za transkrypcję jak dla kogoś przepraszam za określenie lekko niedorozwiniętego, ale tak niestety czasem się czyta promocje netiowe) czyli instalacja i umowa papierowa z wizytą technika. Zawsze zresztą możesz poprosić ją o wysłanie SWP (szczegółowe warunki promocji) na maila w trakcie rozmowy.. Ale dziwi mnie ta promocja bo nawet dla przyjaciół Netii jest gorsza (no tam jest net na max ile linia da radę, ja przy lojalce kolejnej na rok mogę mieć 900Mbps) tam 35zł TV pakiet 35(15 na start + 20 zł do wyboru) + 1 zł giganagrywarka + 20 zł net. Ale to promocja dla aktualnych i byłych pracowników. Dowiedz się dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek jak zadzwoni to poproszę o regulamin promocji na @. Przy okazji dopytam o szczegóły (jakie kanały TV, czy jest nagrywarka, opłata aktywacyjna, czy oparta abonamentowa jest stała, itd.). Jak będę miał jakiś regulamin to podzielę się nim na forum.

Dziś byłem zaskoczony i tego niestety nie zrobiłem.

 

Mam jeszcze do użytkowników Netii pytanie: czy router, jaki otrzymam, umożliwi realne uzyskanie tych 300 Mb po Wi-Fi? Dodam tylko, że pasmo 5 GHz jest u mnie puste. Poza moja siecią nie ma żadnej . Na 2,4 jest bałagan i jest ogromnie zatłoczone, więc i prędkości były by żałosne.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono też niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, dzwoniła do mnie przed chwilą konsultantka z ofertą. Powiedziała, że nie może mi wysłać warunków umowy na @ ale pomimo to zgodziłem się. Mówiła że dzwoni z działu utrzymania klienta.

Technik ma do mnie zadzwonić w przyszłym tygodniu, i umówić na instalację. Podczas instalacji mam podpisać umowę.

Oferta ma wyglądać następująco. Internet 300 mega +TV pakiet na start, TVN i rozrywka pierwsze 3 miesiące 0 zł po tym 40 zł. I opłata aktywacyjna 49 zł.

Na razie nie odwołałem technika UPC, potestuję kilka dni Internet z TV z Netii. Jak nie spełni moich oczekiwań to od umowy odstąpię.

Jak dostanę dokumenty to zrobię skan i umieszczę na forum.

 

 

 

 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 21:29, sebagit napisał:

Mam jeszcze do użytkowników Netii pytanie: czy router, jaki otrzymam, umożliwi realne uzyskanie tych 300 Mb po Wi-Fi? Dodam tylko, że pasmo 5 GHz jest u mnie puste.

Mam neta tylko 100 więc AC nie rozwinie skrzydeł, ale masz tutaj recenzje jego:

 

https://netmon.pl/index.php/2018/05/23/huawei-hg8245q2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie za ten link. Czyli z opisu wynika, że mogę być spokojny o szybkość internetu po Wi-Fi.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale obecnie w Orange na Funbox 3 też w paśmie 5 GHz mam w mieszkaniu wszędzie 300 Mb/, i z tego co pisze w tym teście, w Netii powinno być podobnie.

 

Jakby było coś nie tak, zawsze jest opcja odstąpienia. Bardziej od jakości internetu, na który na światłowodzie nikt nie narzeka, po lekturze tego wątku obawiam się o TV. Chociaż nie jestem jakiś bardzo wymagający i jakość Netflix (Full HD) mi wystarcza.

 

Mam jeszcze jedno pytanie techniczne, czy technik z Netii musi położyć nowy światłowód? Wolałbym aby gdzieś na klatce przeciął przewód i spawarką podłączył się do obecnego, jaki mam od Orange. Obecny jest praktycznie niewidoczny, bo malowałem niedawno mieszkanie, przy okazji malując światłowód.

 

 

 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wielu narzeka po prostu trochę jednak dla zasady. Dawniej łącza nie wyrabiały i aktualnie nie powinno być już problemów ze spadkami jakości. A tak często bywało. Tak jak mówiłem, mam swoje przecieki że robią od jakiegoś czasu ku poprawie i ku 4K.

Jakość nie jest może najlepsza, ale porównując np. Vectrę, a Netię to na większości kanałów jakość jest praktycznie taka sama. Kanały sportowe nie tną, jest OK. Wiadomo, że sport wymaga bardzo wysokich przepływności i dlatego najprawdopodobniej w pierwszym rzędzie będą właśnie te kanały sportowe ulepszać. Prawda jest jednak też taka, że np. i w nc+ jakość kanałów sportowych się pogorszyła, brakuje miejsca na transponderach. Streaming czy to jako unicast, czy multicast jest przyszłością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jakaś zmiana w pakietach? Zrezygnowałem z pakietu Rozrywka, a pozostały mi trzy kanały z tego pakietu: Polsat Sport News, Paramount Chanel i Comedy Central.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o działanie nagrywarki. Wyczytałem w Internecie, że nie nagrywa wszystkich kanałów. Gdzie znajdę spis programów, które działają z nagrywarką? Strona Netii jest... tu bym użył niecenzuralnych słów, nic konkretnego nie można tam odszukać.

Ponadto mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli przerywam oglądanie nagranego kanału to czy jak wznawiamy oglądanie materiału to odtwarza się od początku, czy od momentu, gdzie wcześniej skończyłem? Też są z tym podobno problemy.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono też liczne literówki w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nagrywa na pewno WP1, Zoom TV i Metro. Nie wszystkie kanały są niestety nagrywane, na pewno działają Canal+, HBO, Eleven i te od Polsatu, bodajże. Kiedyś miałem ładnego PDF-a, jednak po awarii dysku nie mogę go znaleźć.

 

Nagrania można odtwarzać od tego, kiedy skończyłeś.

 

CatchUp nie działa na programach TVP na pewno, jednak nagrywać można seryjnie ile się chce, trzeba po prostu zlecać ręcznie. Takie wymogi licencyjne TVP niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ja szukałem odpowiedzi w Google ale też nie mogłem znaleźć potrzebnych informacji. Nie mówiąc już o stronie Netii, gdzie jest masakra. Wszędzie tylko podaj numer telefonu to oddzwonimy, sprzedamy Ci coś i podatne są tylko korzyści, jakieś hasła marketingowe, bez konkretnych i ważnych informacji.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebagit mam pytanie do Ciebie. Pisałeś wcześniej że dzwonili z Netii do Ciebie z działu utrzymania klienta z tą ofertą. Jestem obecnie na wypowiedzeniu. Rozumię że Ty także byłeś na wypowiedzeniu umowy z Netią, czy tak ??? Jeśli tak to czy możesz napisać kiedy kończyła się umowa i na ile dni przed jej wygaśnięciem zadzwoniła konsultantka z DUK ???  Bo oferta ciekawa. I oczywiście podziel się jakością odbioru TV po instalacji, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Netią nigdy nie miałem nic wspólnego. Obecnie korzystam ze światłowodu Orange 300 mega i TV. Umowa kończy mi się 25 stycznia. W listopadzie złożyłem rezygnację z Orange i zacząłem dzwonić po dostępnych u mnie operatorach (Netia, UPC, Multimedia, Orange).

Dzwoniąc do Netii zaproponowano mi 300 mega +TV 91 kanałów za 60 zł + 4 miesiące za 0 zł. Powiedziałem, że nie jestem zainteresowany, bo za 90 zł UPC mi dało 300 mega, Full pakiet TV z HBO I HBO Go. Drożej tylko o 30 zł a oferta dużo bogatsza i TV lepszej jakości, chociaż Internet troszkę gorszy (wysyłanie w UPC 20, a w Netii 50).

Po kilka dniach zadzwoniła do mnie kobieta z Netii. Nie zapoznałem się z ofertą, tylko ją zbyłem. Zapytała, czy może zadzwonić w styczniu. Zgodziłem się i tak w poniedziałek zaproponowała mi to, co powyżej.

Z oferty UPC nie zrezygnowałem, bo teraz jest gorsza (nie ma nagrywarki w pakiecie za 90 zł). Po niedzieli ma zadzwonić do mnie technik i uzgodnić termin instalacji. Chciałbym aby usługę szybko mi założyli. Potestuję, najwyżej stracę 50 zł za aktywację w Netii.

A co do wrażeń z testu to oczywiście podzielę się nimi na forum.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pożegnałem z Netią. Miałem tam tylko internet. A pożegnanie było przymusowe, bo w połowie grudnia była awaria na mojej ulicy, której nie usunęli (albo ich to przerosła, albo znaleźli pretekst do wycofania się). Operator poinformował, że wypowiada umowę i stosowny dokument dotarł zaraz po Nowym Roku. Podpisałem umowę z lokalnym dostawcą internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie infrastruktura tak zbudowana że taniej i prościej było po prostu poczekać na modernizację.

Pewnie niewiele osób było podłączonych.

Myślałem że może LLU bo z tego uciekają. Generuje tylko problemy i koszty a brak perspektyw na rozwój. I każda większa awaria to pretekst by wywalić ich dslamy z szaf tepsy. Bo niestety za trzymanie sprzętu trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stronkę, gdzie są pokazane wszystkie kanały, jakie działają z nagrywarką i nie tylko. http://www.pomagam.net/.

Nie wygląda to zbyt dobrze. Szczególnie, jeśli mówimy o kanałach z historią oglądania 7 dni.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, wyczytałem gdzieś , że jeżeli nagrywamy serię to nie ma oddalonego folderu na kolejne odcinki. Wszystko ląduje do jednego folderu. Bardzo bym prosił informację, czy to prawda.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagam net ma baaaaaaardzo starego jpg. Jeszcze TVN Meteo tam jest. A w tej formie zlikwidowano go w 2015.

Zresztą pomagam.net ma wiele błędów które zgłaszałem wielokrotnie. To ktoś z COT Bielsko robi. Trochę nieudolnie.

Nie masz osobnych folderów na poszczególne odcinki. Jeśli to jeden sezon np. serialu to wszystko w jednym jest. Da się spokojnie to ogarnąć. Jednak chyba sezony już nagrywa osobno. Sam mam ponagrywane tak seriale. CatchUp nie jest niestety na większości kanałów, zdobyć licencję na to, to wyczyn...

Dużo jednak nagrań ląduje też w aplikacji VOD Netia. Oczywiście za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Widzę, że jesteś w sprawie Netii dobrze poinformowany.

A co do nagrywarki to skoro jest to stara lista, to obecnie wygląda to lepiej.

Jeszcze kilka lat temu oględnie programów tydzień wstecz to było coś. Obecne większość programów jest na ipli, player i TVP vod. Filmy jest kupa nowości w internecie. Xiaomi mi box + kodi i odpowiednie wtyczki i właściwie można nie włączać TV

 

Odnośnie 4k to obecnie nie ma kanałów tv, w Orange są dwa FESTIWAL 4k (program z muzyką jazz i klasyczna, opery itd) i evelen 4k. Jak nie lubisz sportu to nie ma czego oglądać w tej super jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...