Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim, światłowód to tylko medium końcowe. Nie wiem skąd się wzięło gadanie, że jakość TV po światłowodzie jest najlepsza. Równie dobrze IPTV i Streaming może być świadczone na sieci HFC, nie ma ku temu technicznych przeciwwskazań. Tak samo ETTH, ba, nawet krótki VDSL da radę.

 

Ogólnie według profili najwyższy na niektórych kanałach powinien zapiąć się na nawet 12-13 mb, bodajże Canal+, ale już dokładniej nie pamiętam. Zazwyczaj do 8 max. Zależy od kanału.

23 godziny temu, WPPP napisał:

 

Djadijos, czy możesz rozwinąć temat tej zakładki jakości obrazu i sygnału TV?

Czy to jest jakiś nowy element oprogramowania (systemu operacyjnego) dekodera Netii, który umożliwi użytkownikom podglądanie/sprawdzanie bitrate włączonego kanału TV (bo uważam, że to powinien być standard- zresztą dawno temu miałem to w dekoderze SD od Vectry)? I jeśli tak, to czy ten profil bitrate już jest dostępny w dekoderach czy dopiero będzie w jakiejś raczej nieodległej przyszłości?

 

Awarie w Netii (TV)- czy się zdarzają i jeśli tak, to ile czeka się na ich usunięcie?

Miałem już przez wiele lat internet u siebie na sieci Netii (dokładnej to Internetii), ale wtedy nie była to jeszcze sieć światłowodowa, a mimo to awarie były bardzo rzadkie- tylko nieliczne burze (jak to na sieć zasilaną prądem) powodowały krótkie przerwy. 

 

1: Tego niestety nie wiem,ogólnie szykowane są nowe profile i także UHD. Mają być profile jakościowe zadowalające zarówno tych na xDSL(niestety ADSL ma ograniczenia dosyć mocne, trochę lepiej sprawa wygląda przy VDSL) jak i FTT(x) (światłowód, internetia-etth, oraz HFC)

 

2.Ja tam awarię miałem rzadko,ostatnia była ogólnopolska tv około 23 ale rano już usunęli jak wychodziłem.

 

Internet działa ok, przerw nie miałem oprócz jednej masówki po tym jak podłączali nowe lokalizacje do portów na OLT i ktoś z firmy zewnętrznej spartolił konfigurację. Ale wiedziałem co dokładnie jest nie tak po zachowaniu ONT i szybko usunęli.

 

Ogólnie FTTH jest bezawaryjne,to nie HFC co wymaga zasilania czy ETTH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 16:04, WPPP napisał:

Awarie w Netii (TV)- czy się zdarzają i jeśli tak, to ile czeka się na ich usunięcie?

Miałem już przez wiele lat internet u siebie na sieci Netii (dokładnej to Internetii), ale wtedy nie była to jeszcze sieć światłowodowa, a mimo to awarie były bardzo rzadkie- tylko nieliczne burze (jak to na sieć zasilaną prądem) powodowały krótkie przerwy.

 

Co do awarii w Netii.

Mam internet na VDSL opcja 50/5 od 6 lat na łączach Netii ( zwykły kabel telefoniczny ).

W ciągu tego czasu miałem 2 awarie.

Raz na skrzynce coś tam się uszkodziło w piątek. Naprawili dopiero w poniedziałek, Przez weekend technicy nie pracowali podobno.

Drugi raz awaria w sumie nie z winy Netii. Ktoś kopał coś w chodniku w którym szedł kabel. Robotnicy uszkodzili kabel. Naprawa trwała tydzień.

 

Tak poza tym czasami ( raz - dwa razy na kwartał ) brak jest synchronizacji w nocy ;) pomiędzy 00:00 a 4:00. Pewnie coś grzebią sami technicy.

Innych problemów nie zauważyłem

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ich promocja na black friday jest akurat śmieszna. Infolinia ma specjalne promocje lepsze. ?

Opcja "Modyfikuj źródło" pojawia się na kolejnych programach.

Ptaszki coś tam ćwierkają, że może i jeszcze w tym roku będą inne, nowsze profile jakościowe. Pod lepsze łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WPPP

Jeśli jesteś bardzo wymagający w kwestii jakości obrazu, to omijaj Netię szerokim łukiem.

djadijos leje tu wodę od dobrych kilkudziesięciu stron, a fakty są takie, że obraz można zaliczyć do kategorii przeciętny. Tak po prawdzie, HD z NTC wygląda lepiej, chociaż powszechnie wiadomo jak trzeba "okrawać" bitrate w naziemnej cyfrówce ze względu na ograniczoną pojemność MUXów.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukimann napisał:

4K

..??

Też,jednak do tego potrzebny jest nowy dekoder.

Dlatego najpierw  samo lepsze HD i najprawdopodobniej HEVC na Netia Player 2.0

 

Testy wewnętrzne tego już kiedyś były, niestety zaniechali to, dlaczego to nie wiem.

 

Ostatnio jak widać coś ruszyło także w software klienckim.

 

1 godzinę temu, śmiechu warte napisał:

@WPPP

Jeśli jesteś bardzo wymagający w kwestii jakości obrazu, to omijaj Netię szerokim łukiem.

djadijos leje tu wodę od dobrych kilkudziesięciu stron, a fakty są takie, że obraz można zaliczyć do kategorii przeciętny. Tak po prawdzie, HD z NTC wygląda lepiej, chociaż powszechnie wiadomo jak trzeba "okrawać" bitrate w naziemnej cyfrówce ze względu na ograniczoną pojemność MUXów.

Obraz jest średni, akurat poprawili dosyć dużo od czasów początków (kiedyś bywały problemy z zacinaniem itp, rwanie obrazu np w meczach siatkówki),jednak nadal nie jest najlepszy. Streaming to nadal młoda technologia i miała swoje problemy na początku. Pewnie przy wejściu na 4K i HEVC też będą sporadyczne niewielkie niedopracowania do poprawy.  NTC uwierz mi,ale ma zdecydowanie gorszy obraz, mówienie,że jest inaczej to już czyste kłamstwo. Mam podłączoną naziemną z instalacji deweloperskiej też. Obraz gorszy od NTC to był może jeszcze na starej pierwszej platformie streamingu dla pakietów praktyczny, komfortowy i początki TV osobistej itp. Miałem CP i mogę porównać jakość na mniej więcej taką samą, a nawet czasem na korzyść Netii. TV LCD Sharp 37'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djadijos

 

 

Widzę, że dysponujesz sporą wiedzą specjalistyczną.

Jak możesz się odnieść do jakości kanałów HD i przesłanego sygnału między operatorem streamingu jakim jest Netia a operatorem kablowym?

Czy na pierwszym miejscu jest operator IPTV?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ogólnie porównać technologii.

 

np. IPTV multicastowe w wykonaniu Jamboxa wygląda rewelacyjnie,bo oni ile dostają bitrate,tyle wpuszczają. Co prawda do multicastu potrzeba dobrych inżynierów sieciowych, gdyż np. u znajomego co miał Moico były problemy z obrazem pomimo nowiuśkiego ETTH. I nie każdy ma cierpliwość do zgłaszania problemów. Wszystko tak naprawdę to kwestia konfiguracji.

 

A IPTV multicast po byłym dialogu wygląda jakościowo troszkę gorzej od UPC. Niestety stwarza dużo problemów na xDSL. Wymaga chyba stałe 12 mbit.

 

Znowu Vectra (DVB-C) w moim mieście oraz we Wrocławiu ma bardzo podobną jakość do STV Netii. Czyli dosyć średnia.

 

Najlepsze jakościowo z DVB-C jest UPC,jednak do Jamboxa to się nie umywa według mnie.

 

Jednak prawda jest taka,że Netia naprawdę zrobiła postęp, i chce by było jeszcze lepiej. Jednak przejęcie przez CP też trochę przeszkadza. Wiadomo, nowy porządek w firmie. Najprościej to objaśnić,że masz nową dziewczynę i nowy porządek ci zaraz zaprowadza, wiecie o co mi chodzi ?. Z wszelkich przecieków które mam wiem,że co chwilę coś tam robią i myślą,żeby poprawić i zadowolić każdego klienta. Bo niestety bardzo ogranicza ich LLU i BSA Orange. A LLU to już szczególnie,bo na BSA jest możliwy VDSL. LLU nie będzie rozwijane w ogóle w kierunku VDSL. Może kiedyś jako FTTH. Można odciąć takich klientów ale pamiętajmy,że to też jednak kasa potencjalna tu i teraz. A inwestycja w projekt sieć XXI wieku musi być z czegoś opłacana ;) . Dlatego właśnie robią zakładki w ustawieniach odnośnie jakości i różne profile dla różnych linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

 

Netia rozpoczęła komercyjne oferowanie super-szybkich usług dostępu do internetu na bazie technologii G.fast, w modelu FTTB (światłowód do budynku, następnie tradycyjne kable miedziane). Maksymalna dostępna na starcie oferta to opcja do 600 Mb/s.

Po zakończonym w sukcesem pilotażu, Netia rozpoczęła realizację pierwszych inwestycji modernizacyjnych w technologii G.fast w modelu w modelu FTTB (światłowód do budynku, następnie tradycyjne kable miedziane). W ten sposób modernizacji będzie przez Netię rozważany w tych budynkach, w których operator nie ma możliwości doprowadzenia światłowodu bezpośrednio do każdego mieszkania.

 

https://my.netia.pl/pr/412879/netia-znalazla-sposob-na-trudnosci-z-modernizacja-swiatlowodowa

 

Czyli 600 mb po kabelku telefonicznym. Lub koncentryku, bo też można wykorzystać koncentryk.

 

Rozwiązanie niestety przymusowe. Niestety nadal znajdują się miejsca,gdzie światłowodu po prostu nie da założyć. Czy to w deweloperce (starsza deweloperka ,gdzie nie przewidziano nic nowszego niż HFC czy DSL) czy kamienicach (konserwator zabytków). Myślałem,że nie będą musieli tego dokonać,ale jak widać są zmuszeni. Światłowód to niezawodność, G.fast może być tak samo awaryjny jak HFC czy DSL.

 

W tym samym miejscu wspomnieli również o EuroDOCSIS 3.1 dla HFC

A i co pewnie niektórzy już zauważyli na fakturach, Telefonia Dialog sp. z o.o. już nie istnieje. Spółkę całkowicie wchłonęła Netia S.A. Pewnie niedługo czeka to samo Internetie.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje niektóre pytania i ogólnie za odniesienie się do mojego poprzedniego wpisu.

Pojawiam się tutaj po dłuższym czasie, bo miałem nagłe negatywne zdarzenie i w związku z tym nie mogłem tu wcześniej napisać.

 

Jeśli TV Netii przesyłana w sieciach światłowodowych ma przepływność 5-6 Mbits to jest to bardzo niepoważne i śmiechu warte. Taki bitrate mógł być 15 lat temu w czasach małych telewizorów kineskopowych i przy ówczesnej technice. Dzisiaj coś takiego na światłowodach to kompromitacja i rzecz trudna do zrozumienia. Uważam, że poniżej stałych 10-12 Mbits nie powinno już schodzić w dzisiejszych czasach. 

 

Djadijos, czy jesteś wstanie wytłumaczyć dlaczego w sytuacji, gdy światłowodem można przenosić ogromną ilość danych na sekundę Netia nie potrafi przesyłać sygnału kanału tv z ilością danych na poziomie powyżej 10 Mbits? Skoro potrafią przesłać 6, to dlaczego nie 12, nie mówiąc już o zupełnym braku kompresji przy światłowodach? Rozumiem dużą kompresję w tv satelitarnej, bo tutaj są duże koszta, tzn. za pojemność danych na satelitach trzeba niemało płacić, ale jeśli ma się własną sieć światłowodową, to podpinamy się na Ziemi (a nawet w tym samym kraju) do źródła (nadawcy) i bierzemy jak leci do klienta końcowego.

Ponadto, nie odpowiedziałeś Djadijos o jakich Ty nowych zakładkach jakości kanałów/sygnału tv piszesz. Czy to ma się pojawić w oprogramowaniu dekoderów Netii, a może już takie zakładki są?

 

Jeśli takiej zakładki jakości sygnału jeszcze nie ma w dekoderach Netii, to Mr.magoo w jaki Ty sposób mierzysz u siebie przepływność kanałów od Netii?

 

Normanie wziąłbym Jamboxa, ale to jest bardzo droga TV. Chyba najdroższa w Polsce, aczkolwiek można znaleźć pojedyncze dobre ceny u nielicznych dostawców internetu w Polsce, ale to niestety nie u mnie. 

Chyba wezmę Netię licząc, że w ciągu kilku miesięcy wdrożą wyższe przepływności, bo np. nagrywarka Netii (w wersji Premium, ale i Standard zasadniczo niewiele jej ustępuje) jest (w teorii) zdecydowanie najlepsza. Nagrywarka Jamboxa to tylko 250 GB na nagrania i... właśnie nie wiem na jaki czas, ale znalazłem informacje, że niby tylko na 7 dni, z kolei na prezentacji oprogramowania widać, że na 100 dni (ale to i tak o połowę mniej niż w Netii)? Gdyby faktycznie tylko 7 dni, to by oznaczało, że i Jambox też się, lecz na innym, mniej ważnym polu, kompromituje i robi sobie bardzo nieśmieszny żart ze swoich aktualnych i potencjalnych klientów.

Edytowane przez WPPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WPPP napisał:

Djadijos, czy jesteś wstanie wytłumaczyć dlaczego w sytuacji, gdy światłowodem można przenosić ogromną ilość danych na sekundę Netia nie potrafi przesyłać sygnału kanału tv z ilością danych na poziomie powyżej 10 Mbits? Skoro potrafią przesłać 6, to dlaczego nie 12, nie mówiąc już o zupełnym braku kompresji przy światłowodach? Rozumiem dużą kompresję w tv satelitarnej, bo tutaj są duże koszta, tzn. za pojemność danych na satelitach trzeba niemało płacić, ale jeśli ma się własną sieć światłowodową, to podpinamy się na Ziemi (a nawet w tym samym kraju) do źródła (nadawcy) i bierzemy jak leci do klienta końcowego. 

Już ci tłumaczę. Netia przesyła ten sygnał TV także dla linii ADSL, także dla ADSL LLU a to linie dzierżawione od tepsy których przepływność lubi po prostu spadać wraz z upływem czasu. Degradacja linii chociaż by ze względu na utlenianie kabla miedzianego. Już nie mówiąc o takich przypadkach jak łatanie przez techników najtańszym kosztem. Profile jakościowe w tym momencie są w praktyce takie same dla każdego klienta.

 

Niestety jest to dużym problemem.

Poza tym Netia to rozwiązanie unicastowe, Jambox multicast.

 

1 godzinę temu, WPPP napisał:

Ponadto, nie odpowiedziałeś Djadijos o jakich Ty nowych zakładkach jakości kanałów/sygnału tv piszesz. Czy to ma się pojawić w oprogramowaniu dekoderów Netii, a może już takie zakładki są?

Zakładka jest już technicznie,jednak ta opcja nie jest jeszcze aktywna.

 

1 godzinę temu, WPPP napisał:

Jeśli TV Netii przesyłana w sieciach światłowodowych ma przepływność 5-6 Mbits

Zgodnie z profilami najwyższy profil powinien mieć około 12-13 Mbps, nie dotyczy to jednak każdego kanału. Zdaję sobie sprawę,że jest z tym różnie i jest to do poprawy,jednak ja już nie mogę nic z tym zrobić. Od dawna jedynie klient.

 

2 godziny temu, WPPP napisał:

Chyba wezmę Netię licząc, że w ciągu kilku miesięcy wdrożą wyższe przepływności, bo np. nagrywarka Netii (w wersji Premium, ale i Standard zasadniczo niewiele jej ustępuje) jest (w teorii) zdecydowanie najlepsza. Nagrywarka Jamboxa to tylko 250 GB na nagrania i... właśnie nie wiem na jaki czas, ale znalazłem informacje, że niby tylko na 7 dni, z kolei na prezentacji oprogramowania widać, że na 100 dni (ale to i tak o połowę mniej niż w Netii)? Gdyby faktycznie tylko 7 dni, to by oznaczało, że i Jambox też się, lecz na innym, mniej ważnym polu, kompromituje i robi sobie bardzo nieśmieszny żart ze swoich aktualnych i potencjalnych klientów.

Giganagrywarka:

 

Giganagrywarka Mini
5,00 zł/m-c
Parametry usługi:
Limit nagrań: 100 godzin
Czas przechowywania: 30 dni
Przewijaj 2 godz do tyłu (timeshift): brak
7 dni wstecz: brak
 
Giganagrywarka Standard
15,00 zł/m-c
Parametry usługi:
Limit nagrań: 5000 godzin
Czas przechowywania: 120 dni
Przewijaj 2 godz do tyłu (timeshift): Dostępne
7 dni wstecz: Dostępne
 
Giganagrywarka Premium
30,00 zł/m-c
Parametry usługi:
Limit nagrań: Bez limitu
Czas przechowywania: 180 dni
Przewijaj 2 godz do tyłu (timeshift): Dostępne
7 dni wstecz: Dostępne
 
Decyzja należy oczywiście do Ciebie. Ja mam 37' więc nie jest to tak widoczne jak na 55'
 
Ale według mnie tragedii też nie ma.
 
Oczywiście ceny GN są oficjalne, możesz mieć różne promocje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Djadijos za te dodatkowe wyjaśnienia. Teraz rozumiem skąd ten niski bitrate. 

Zatem z powodu coraz mniej licznej najgorszej, wręcz archaicznej i zacofanej, infrastruktury sieciowej wszyscy pozostali klienci mający łącza światłowodowe w Netii muszą w zakresie TV dostawać tę jakość, którą dostają lokalizacje na tych najgorszych, rozpadających się sieciach miedzianych pamiętających "wesołe" lata 90-te. To, że nie ma w tym nic ze sprawiedliwości, rozsądnej logiki oraz sensownego i opłacalnego biznesowego podejścia najwidoczniej Netii zbytnio nie przeszkadza. Bo właśnie powinno być tak, jak tutaj wspominasz o tych ewentualnych przyszłych profilach jakościowych. Skoro masz TV po światłowodowe, to najwyższy profil jakościowy na Twoim dekoderze jest automatycznie aktywny. Ci, który mieszkają w jakichś familokach ;-) z rozpadającą się instalacją miedzianą mają dostępny tylko najniższy profil jakościowy (np. te wspomniane 5, 6 Mbits). Coś takiego już dawno powinno funkcjonować. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Djadijos lub kogokolwiek, kto się orientuje.

Otóż u mnie na bloku regularnie trafiają ulotki Netii od stacjonarnego przedstawicielstwa Netii w mieście oraz od różnych "wirtualnych" przedstawicieli handlowych Netii (tzw. opiekunów budynków:-)). To jest tylko reklama i wielu tam informacji oraz opcji do wyboru brakuje, ale jednak nie są one tożsame. Pytanie, gdzie można uzyskać maksymalne możliwe upusty- u takiego opiekuna budynku czy w salonie Netii lub może jeszcze na stronie Netii, ale i tam nie ma wszystkiego, np. opcje dodawania multiroom (poza tym dochodzi jeszcze kwestia instalacji dodatkowego kabla do multiroom, dowiedzenia się co i jak jest możliwe do zrobienia w mieszkaniu).

Edytowane przez WPPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, WPPP napisał:

familok

Idealnie z tym trafiłeś,właśnie na śląsku jest najwięcej własnego dsl-a netii. Przynajmniej tak kiedyś było.

 

59 minut temu, WPPP napisał:

To, że nie ma w tym nic ze sprawiedliwości, rozsądnej logiki oraz sensownego i opłacalnego biznesowego podejścia najwidoczniej Netii zbytnio nie przeszkadza

Technikom od dawna przeszkadza,niestety to wymagało właśnie prac poważnych a jak to powiedział Tomek Szopa ex-prezes Netii to będzie opłacalne gdy większość linii będzie już miało >100Mbps. Do niedawna jedynie ETTH Internetii (mała ilość, do tego wiele z lokalizacji do niedawna na ETTH miała możliwość np do 25 Mbps) oraz HFC(sieć po Aster Polska w Warszawie i Krakowie odkupiona decyzją UKE od UPC) + PON Dialogu i tyle. Bo VDSL to w praktyce(mało jest lokalizacji z wyjątkowo krótką ostatnią milą) około 30 Mbps a gdzie jeszcze miejsce na internet...

 

Godzinę temu, WPPP napisał:

Pytanie, gdzie można uzyskać maksymalne możliwe upusty- u takiego opiekuna budynku czy w salonie Netii lub może jeszcze na stronie Netii

Tutaj ci powiem,że jest różnie, fajne promocje ma infolinia, do tego przy infolinii możesz ustalić sobie tak,że technik przyjedzie z umową do podpisu na miejscu. Multiroom możesz mieć teoretycznie nawet na Wi-Fi jednak, nie polecam tego rozwiązania, za dużo dziś mamy szumów w eterze i ryzyko problemów. Kabel do TV to skrętka komputerowa jak coś ;) No i pamiętaj o ustawowych 14 dniach na możliwe wycofanie przy zawieraniu umowy poza salonem operatora.

Godzinę temu, WPPP napisał:

Skoro masz TV po światłowodowe, to najwyższy profil jakościowy na Twoim dekoderze jest automatycznie aktywny

Testowali też jakiś czas temu HEVC w małym zakresie,jednak to wymaga też zmiany oprogramowania użytkowego. Dlatego pewnie dopiero teraz dają kiedy już trzeba bo konkurencja nie śpi.

Ogólnie poprawa będzie bo szykują się pod 4K i HDR.

 

Tylko na razie to sensu nie ma przez brak kanałów. Canal+4K tylko w NC+ prędzej S.P. Aleksander Kwaśniewski stanie się całkowitym abstynentem niż NC+ da Netii taką przewagę technologiczną, Eleven Sport 1 4K to niedużo realnego 4K,większość upscalling z HD, a dla samego Filmbox4K czy Festival4K to średnio opłacalne rozwiązanie gdy urządzenia do Streamingu tanieją z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam o tv netii to od kilku lat widzę to samo, że coś robią, naprawiaja, poprawiają ale efekt jest taki że od dłuższego czasu nic wyjątkowego się nie dzieje, jakość ta sama, a ludzie jak narzekali tak narzekają. Żaden klient nie będzie czekał miesiącami czy latami żeby dostawca usług naprawił czy rozbudowal sieć. Prawda jest taka że na tą chwilę tv netii nie jest dobrym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, WPPP napisał:

Jeśli takiej zakładki jakości sygnału jeszcze nie ma w dekoderach Netii, to Mr.magoo w jaki Ty sposób mierzysz u siebie przepływność kanałów od Netii?

 

 

 

U mnie w domu wszystko przechodzi przez mój ruter (NetiaSpot leży w pudełku) i na nim mam możliwość sprawdzenia przepływności.

Więc na BOX'ie zmieniam kanały, a na ruterze patrzę jaka jest przepływność.

 

Sprawdziłem dzisiaj u siebie i tak jak Djadijos napisał, peek jest na 12Mb/s. Ale średnia jest około 7Mb/s.
Sprawdzałem Polsat HD, TVP Sport HD, Planete HD, National Geo HD. Nie widzę różnic.

 

Po prostu rozwiązaniem jest tylko dodanie osobnych profilów dla usług na światłowodzie. Ale czy Netia to kiedyś zrobi?

Ja jestem z usługi ogólnie zadowolony. Nie mam przerw w usłudze, TV mam 55", ale siedzę 4m od telewizora. Więc tak tych ubytków nie widzę. Nie miałem nigdy usługi z C+, więc nie mam do czego porównać...
Jakość mogłaby być lepsza, ale co ja mogę poradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku były podobno ogromne problemy z obrazem przy sporcie po IPTV Netii. Orange FTTH też tak idzie i jak jestem u znajomych, którzy mają Orange to moim zdaniem mają słabą jakość obrazu. tzn słabszą niż ja obserwuję w UPC i np: Multimedii. Z platformami sat nie mam styczności.

Ktoś ma porównanie IPTV Netii i Orange?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mr.magoo napisał:

Ale średnia jest około 7Mb/s

Wiesz,że dekoder posiada też w sobie bufor, więc średnia to akurat trochę zły współczynnik. Sprawdź też zależnie od kanału. Szczególnie Canal+

 

2 godziny temu, mr.magoo napisał:

Po prostu rozwiązaniem jest tylko dodanie osobnych profilów dla usług na światłowodzie. Ale czy Netia to kiedyś zrobi?

Zrobi,zrobi... nie bez powodu taka zakładka od jakiegoś czasu w dekoderze jest, także na poszczególnych kanałach opcja wybierz źródło, po prostu to niestety wymaga poważnych prac programistyczno-sprzętowych, a nikt nie chce prowizorki. Chyba,że wolicie oddane na szybko i z problemami?? Pamiętacie jak bywało wcześniej,że obraz lubił się ścinać i szarpać? Np szarpanie podczas meczów siatkówki. Aktualnie już tego nie ma. I miejmy nadzieję,że nigdy nie powróci.

 

1 godzinę temu, mixiorek napisał:

Na początku były podobno ogromne problemy z obrazem przy sporcie po IPTV Netii.

Były niestety, do tego od początku co jakiś czas zwiększano efektywność transkoderów i bitrate,aż do wartości które są dzisiaj. Na początku było tylko 720p przy bodajże 3-4 Mbps. Dlatego wielu klientów na LLU po pewnym czasie dostało BMT na STV.

1 godzinę temu, mixiorek napisał:

Orange to moim zdaniem mają słabą jakość obrazu. tzn słabszą niż ja obserwuję w UPC i np: Multimedii.

Orange ma multicast, który nie pozwala na kilka profili jakościowych dlatego jakość musi być taka sama dla linii FTTH jak i DSL.

Dało by się jednak zrobić inaczej,jednak wymagało by to osobnych transkoderów i osobnego VLAN-u dla sieci FTTH lub du.plikacja kanałów ,gdzie dekoder by odbierał tylko to co przeznaczone dla niego w lepszej jakości. (cenzura na sat-kurier jest genialna...)

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Djadijos za kolejne informacje oraz Tobie Mr.magoo za odpowiedź. Nie miałem pojęcia, że można za pomocą routera mierzyć przepływność odbieranych z internetu kanałów tv. Ciekawe, czy każdy lepszy router ma taką możliwość w swoim oprogramowaniu.

 

Djadijos, a co dokładnie lub jakie wartości wyświetla ta nieaktywna zakładka jakości obrazu?

 

I czy orientujecie się jakie (dominujące) przepływności mają kanały w nc+? Bo wielokrotnie zdarzało mi się przeczytać, że w CP jest to zaledwie 5-6 Mbits, może czasem 7. Wiem tylko, że podobno w nc+ jest trochę lepiej, ale o ile lepiej? Jakby stabilna średnia nie spadała poniżej 8Mbits to byłoby już nie najgorzej, jak na tv satelitarną, szczególnie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, WPPP napisał:

Djadijos, a co dokładnie lub jakie wartości wyświetla ta nieaktywna zakładka jakości obrazu?

 

Zakładka jakość i sygnał TV. Na razie jest tam tylko Ulubione kanały. Jednak parę razy na dosłownie 2 sekundy udało mi się wyświetlić opcję jakość sygnału TV. Kliknąć się nie dało.

Do tego przy coraz większej liczbie kanałów pojawia się opcja modyfikuj źródło, na razie oba źródła tam, to to samo.

Mam zresztą swoje przecieki też,więc wiem do czego służyć ma ta zakładka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mixiorek napisał:

Na początku były podobno ogromne problemy z obrazem przy sporcie po IPTV Netii.

 

No na początku to był dramat. (listopad 2013) Obraz się zamrażał, zapętlał, desynchronizował z dźwiękiem. Z tymi dolegliwościami sobie w miarę szybko poradzono. Największym problemem, jak dla mnie było to, że Netia nadawała sygnał w 25 progresywnych (zamiast przeplatanych) klatkach co skutkowało brakiem płynności obrazu, dokuczliwym szczególnie przy sporcie. Zmiany zaczęto wprowadzać od października 2014, kiedy to pojawiły się pierwsze "upłynnione" kanały na nowych enkoderach i w nowym profilu (1920x1080, większy bitrate). Podmiana wszystkich programów zajęła Netii dobre 2 lata.

 

Obecnie nie korzystam już z usług Netii, ale może kiedyś wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...