Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Inną sprawą jest też to że docelowo wszystkie usługi mobilne będą na infrastrukturze Grupy CP: (Polkomtel, Aero2, Sferia) a to też wyzwanie technologiczne.

4 minuty temu, zbycho1958 napisał:

dostałem  za darmo pakiet premium sport ponieważ jestem w Netii 3 lata bez zaległości w opłatach 

Bez przedłużenia umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbycho1958 a możesz napisać ile i za co płacisz oraz typ linii?

 

Odnośnie też zmian to pamiętajmy też że cały czas trwa przebudowa łącz do standardu światłowodowego (czyli nie tylko FTTH czyli GPON i modernizacja po Dialogowego EPON-a ale też FTTB czyli ETTH a być może też i miejscami HFC może być modernizowane bo było kilka lokalizacji gdzie sieć miała zadyszke.)

To też zabiera i hajs i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przede wszystkim:

1. Salony Plusa i CP mają już oferować usługi Netii (na razie testowo to było).

2. Cały czas trwa modernizacja sieci.

3. Unifikacja CRM-ów obu operatorów. Zmiany są ,ale tego nie widać od razu.

 

Raczej nie w tym roku, ale tego nigdy nie wiadomo, powinni już wprowadzić HEVC z lepszym bitrate i innymi profilami dla FTT(x). Nie da się niektórych rzeczy wprowadzić od razu. Nikt chyba nie chce prowizorki. Streaming to dosyć młoda technologia i pewne rzeczy muszą przejść testy.

A i Polsat Rodzina i pewnie też Polsat Games będzie w Netii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabe te nowości.  wPolsce. pl w SD, obraz rozmyty jak na Sportklub. Ciekawe, kiedy Eleven 4? W sumie kanał Polsatu, a w CP też go nie ma.  Dziwne trochę.  Sportklub też mogliby do HD podnieść. Copa Libertadores by się obejrzało.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku oferta utrzymaniowa: 40 zł internet 150/50 ftth i TV Na start (pakiet kanałów z promocji Najlepsza rozrywka) + 20 zł za telefon stacjonarny voip w ofercie cały świat [no limit na stacjonarne, komórki, UE (stac), USA (stac, kom), Kanada (stac, kom)] Do końca roku za 0 zł. Umowa na 24 msc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy zgodnie z dawnymi planami wprowadzą aplikację na Android TV (czyli Smart TV Sony itp. oraz Xiaomi Mi BOX)?

Sam zastanawiam się nad zakupem właśnie Xiaomi Mi BOX-a, gdyż prawdopodobnie będzie miał dużo dłuższe wsparcie aplikacji, niż smart TV Samsunga, czy LG.

Wołałbym mieć jedną przystawkę do wszystkiego.

 

Kiedyś kombinowali wspólnie z Samsungiem, czy też Netflixem (słowa jeszcze Tomka Szopy), ale niestety nic z tego nie wynikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Niebawem kończy mi się umowa z Orange na Internet 300 Mb/s z TV. W moim bloku również Netia ma światłowód. Jakby ktoś mógł porównać jakość usług? W tej chwili Netia walczy ceną i mają pakiet TV z Internetem 150 Mb/s za 40 zł. Do tego 4 miesiące bez opłat, więc średnio wychodzi 32 zł miesięcznie. Boję się zmiany, bo czytałem dużo negatywnych opinii na temat Internetu i TV w Netii. Z drugiej strony, trzy lata temu również o Orange były średnie opinie, a jakość usług była OK.
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Wyjątkowo poprawiono też niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie jestem jakimś telemaniakiem, ale nie ma sensu zmieniać usługi na gorszą. Na szczęście mam spory wybór operatorów. Pozostaje mi zatem tylko UPC albo Orange. Netię i Multimedię odrzucam.
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2018 o 20:53, plockier napisał:

Internet po światłowodzie polecam, TV niestety nie. Słaba jakość obrazu i duże opóźnienie.

Internet jest najlepszy, jeśli chodzi o wybór UPC, Orange, Netia. Mają lepszy router i możliwy jest bridge (można wtedy wykorzystać własny sprzęt).

Ja mam światłowód Netii i jej TV i mimo, że lubię czasem pooglądać TV to nie narzekam na jej jakość. Jakość dla zwykłych kanałów jest identyczna jak w TV naziemnej. Natomiast gorsza jakość jest w sporcie. Nie zawsze. Ostatnio się poprawili w tym temacie. Trzeba też dodać na plus dla Netii ich dekoder Netia Player. Aktualny z numer 2.0 jest rewelacyjny. Zastanów się też nad Giganagrywarką. Takiej usługi nie daje Orange. Zawsze też można po 14 dniach od instalacji odstąpić od usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do routera to nie jestem jakiś bardzo wymagający. Byle miał dobry zasięg i transfer ten z Orange Funbox 3 pod tym względem nie zawodzi. Zawsze miałem ok 320 mega na wifi, czyli max. A co do nagrywarki to mam pytanie czy w Netii jest funkcja nagrywania seriali? W Orange tego mi najbardziej brakuje w porównaniu z UPC. Jest tylko nagrywanie cykliczne, ale to nie to samo. W UPC dekoder sam nagrywał kolejne odcinki serii, niezależnie o której godzinę był i jakiego dnia, a nawet, o ile się nie mylę, kanale TV. To bardzo fajna funkcja. I jeszcze co do tej giga nagrywarki, to na jakich programach można oglądać wszystko tydzień wstecz. Też trudno to odszukać na stronie, jest to zakamuflowane.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj seriale nagrywa po tytule jak dasz cykliczne, nawet jeśli odcinki były o 13 czyli o innej godzinie niż normalnie to nagra,bo nagrywa zgodnie z EPG. Top Geary nagrywało mi wszystkie, nawet n-te powtórki z jednego dnia.

 

Jakość poprawi się,bo szykują nowe profile bitrate, m.in. po to jest zakładka jakość i sygnał TV. Zbyt długi czas niestety ADSL ograniczał rozwój.

 

A opóźnienie powiem szczerze,że nie odczujesz. Streaming to przyszłość i będzie rozwijany i dopracowywany,chociaż ja prywatnie jestem za multicastem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nagrywarką nie działa tak jak w UPC, nagrywa tylko nowe odcinki a pomija powtórki. A co do technicznych aspektów, to... ma to dobrze działać i tyle W Orange jakość TV była dobra, naprawdę było mało sytuacji, że pojawiła się pikseloza itd. Zostały mi jeszcze 2 miesiące. Była w poprzednich wątkach mowa, że ma być zmiana na + w Netii jeżeli chodzi o jakość TV. Cena jest kusząca średnio 32 zł za Internet 150 mega z TV. Oferta warta grzechu.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.10.2018 o 14:31, djadijos napisał:

(...) Jakość poprawi się,bo szykują nowe profile bitrate, m.in. po to jest zakładka jakość i sygnał TV. Zbyt długi czas niestety ADSL ograniczał rozwój.

 

A opóźnienie powiem szczerze,że nie odczujesz. Streaming to przyszłość i będzie rozwijany i dopracowywany,chociaż ja prywatnie jestem za multicastem ;).

 

Djadijos, czy możesz rozwinąć temat tej zakładki jakości obrazu i sygnału TV?

Czy to jest jakiś nowy element oprogramowania (systemu operacyjnego) dekodera Netii, który umożliwi użytkownikom podglądanie/sprawdzanie bitrate włączonego kanału TV (bo uważam, że to powinien być standard- zresztą dawno temu miałem to w dekoderze SD od Vectry)? I jeśli tak, to czy ten profil bitrate już jest dostępny w dekoderach czy dopiero będzie w jakiejś raczej nieodległej przyszłości?

 

Pytam o to, ponieważ za kilka tygodni zamierzam przejść z TV satelitarnej (CP) do TV światłowodowej. Na szczęście mam możliwość wyboru pomiędzy dwoma dostawcami usługi TV światłowodowej- właśnie Netia oraz Jambox plus można jeszcze powiedzieć, że TV kablowa Vectra.

Jestem bardzo wymagający, co do jakości obrazu (zresztą nie tylko). Do tej pory akceptowałem niski bitrate CP, ponieważ mało oglądałem TV (w przeciwieństwie do mojej, mało wymagającej w zakresie jakości obrazu, rodziny), ale zamierzam to zmienić, m.in. za sprawą zakupu OLED-a do mojego pokoju (sypialni), który tym bardziej wymaga wysokiej jakości sygnału TV.

I tak oto, na własnej stronie Jambox chwali się, że oni w ogóle nie kompresują obrazu, że tak jak pobierają sygnał ze źródła, tak dostarczają do klienta, podając, że niektóre kanały mają u nich nawet (oryginalne) 20 Mb/s. Czy faktycznie w Jamboxie tak jest i czy to można samodzielnie zweryfikować?

Jaka wobec tego jest obecnie przepływność danych dla kanałów w Netii (choć wiem, że jest tu niestety raczej duża kompresja, ale mniejsza niż w TV satelitarnej) i czy można realnie liczyć na jej zwiększenie w najbliższym czasie, może nawet w ogóle na brak kompresji, skoro jest to  TV światłowodowa?

 

Awarie w Netii (TV)- czy się zdarzają i jeśli tak, to ile czeka się na ich usunięcie?

Miałem już przez wiele lat internet u siebie na sieci Netii (dokładnej to Internetii), ale wtedy nie była to jeszcze sieć światłowodowa, a mimo to awarie były bardzo rzadkie- tylko nieliczne burze (jak to na sieć zasilaną prądem) powodowały krótkie przerwy.

Vectra odpada, bo oni zgadzają się tylko na dwa TV, a ja jestem zainteresowany na trzy. Sami sobie "głupki" pomniejszają ilość potencjalnych i realnych klientów.

 

W Netii bardzo mi się spodobała (na poziomie teoretycznym) Giga-nagrywarka. Czy dobrze rozumiem, że jej wykupienie oznacza dostępność na wszystkie posiadane dekodery bez pomnażania tej opłaty?

I czy posiadanie Giga-nagrywarki oznacza wyłączenie możliwości (funkcjonalności) nagrywania również na swój własny dysk podpięty do dekodera? Jeśli nie oznacza, to rozumiem, że oprogramowanie umożliwia dokonanie wyboru, na który dysk chcę nagrać (na własny [lokalny], czy Netii w chmurze)? I czy kiedy nagrywam na własny dysk, można przełączyć na inny kanał?

 

Moje pytania kieruję nie tylko do Djadijos-a, ale do każdego uprzejmego forumowicza, który ma wiedzę w poruszonych przeze mnie kwestiach.

Edytowane przez WPPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...