Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze? To nie wiem, o co tym razem Ci chodzi. Bo żeby klienci wysyłali jakieś takie techniczne rzeczy do dostawcy z prośbą, żeby pozbierali się do kupy, to jest chore. Sami nie wiedzą, co powinni zrobić? To już krok od tego, żeby klienci sami sobie produkowali sygnał, sami sobie wysyłali i sami sobie oglądali.

 

I nie jest wcale łatwo krytykować. Serio uważasz, że klient nie ma nic innego do roboty, tylko krytykować? Nie za to płaci!! Najłatwiej jest cieszyć się z solidnego produktu. A każda konieczność proszenia się o swoje, czy też prób wymuszania na dostawcy, żeby zrobili coś, co jest ich obowiązkiem, to jest właśnie trudność dla klienta, której w obecnym świecie i pro klienckim podejściu być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej ukazanie kierunku jakiego chcą klienci. Tylko o to mi chodzi.

Na Vectre też kilka lat temu naciskali na poprawę bitrate.

Akurat niestety Netia partaczy tylko TV, przeczuwam że podpisali długoletnią umowę na współpracę z Insys i teraz sami nie wiedzą jak się z tego wycofać bo sprzęt insysa w węzłach Netii obsługuje też m.in. Canal+ Online czy Inea Online i inne serwisy. I rozwiązanie umowy może być dosyć trudne logistyczno prawnie ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej nic to nie da. Naciskiem jest odpływ klientów, tylko i wyłącznie, bo robią co chcą od wielu lat. Myślę, że akurat ja sam jestem dość wysoko u nich w rankingu jeśli chodzi o ilość napisanych maili z prośbami, instrukcjami, fachowymi, mniej fachowymi.. Ale to po prostu nie ma sensu - jest bezcelowe. Przykre, ale prawdziwe. I na tym kończę, wszystko zostało już powiedziane, co najwyżej tylko się pogrążają. Smutne. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią z g...a bata nie ukrecisz. U Ciebie to mogło być jedynie łatanie dziur, nie prawdziwa przebudowa.

 

Dla nich głównym medium zysku jest Internet, TV to coraz wieksza studnia bez dna (unicast tak ma, im więcej stb tym więcej pasma, jeszcze nie daj Boże wejdzie 4K na szerszą skalę to całkiem im sieć kleknie)

Odpływ klientów będzie długo trwał, tego nie zobaczą tak szybko. To nie oferta GSM na kartę.

Jedynie właśnie zgłaszanie częste nawet przez fb. To jest jedyne wyjście.

 

Technicy zresztą wiedzą o problemie, tylko musi to trafić wyżej a jedynym wyjściem jest właśnie duża ilość zgłoszeń.

Tylko albo aż tyle.

Czas na nie tylko projekt sieć XXI wieku ale i też projekt telewizja XXI wieku.

Oparta na wysokim bitrate i giganagrywarce. W przyszłości też i 4K.

Jestem pewny że w ciągu roku nadal nie będzie chociaż 4 kanałów 4K nadających coś nowego a nie zapetlone powtórki albo plansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestan już marudzić o tym multicascie i zapychać forum. Od streamingu nie ma odwrotu. 

 

Multicast w Netii był na samym początku,  wprowadzony na sieć ADSL only jeszcze, z różnymi ograniczeniami w zakresie QoS.

Plus kolejne akwizycje małych ISP rozszerzały sieć o totalnie różne technologie (DSLamy bez QoS  i niezarządzane switche Eth)

co powodowało niezdolność do spójnego dostarczania zawsze bezbłędnego strumienia.  Przejście na unicast wyleczyło wiele z tegoż.

 

W multicascie nie ma timeshifta, catchupu i vod-ów.

Jambox też dodał unicast dla timeshifta i vodów i wpędzał swoich partnerów w bezsenność, bo muszą swoje łącza dotąd w tych samych vlan-ach rozdzielać dla QoS-a do innych klas lub osobnych vlanów.

Multicast na WiFi praktycznie nie działa, za to w streamingu znaczący procent przyjemnie sobie tego używa.
 
W unicast wystarczy, że dołoży się więcej mocy enkoderów i storage i będzie można włączyć kolejne wyższe profile w adaptive streaming. ( Ale nie u wszystkich ) 
W unicast też przejście na wydajniejszy HEVC to ewolucja a nie bolesny switchover po wymianie bazy STB.
Plus 4k się pojawi jak przyjdzie pora. 
 
Poza tym piszesz jakieś fikcje o evio - gdzie wpuszczanie gołych strumieni bez DRMa?  Z CDNa evio ?  Mylisz pojęcia kolego, więcej pokory.
 

Widać że nadal automat kuleje u co niektórych :/

Jedyne wyjście to wysyłać im taki tekst:

Czas serio wprowadzić multicast i IPTV, i tak pobieracie już obraz multicast z CDN Evio więc można to zrobić tak:



Obraz od evio bezpośrednio wpuszczać jako strumień multicastowy (zaoszczędzicie bardzo dużo pasma i praktycznie obniżycie do zera opóżnienie, większość nowych central i tak już jest do multicastu dostosowana) do stb tych co mają ftth>= 100, etth>= 100 i hfc, w tym samym czasie niech juz wasze serwery sobie zapisują obraz pod nPVR, CatchUpTV itp, technicznie spokojnie da się to rozwiązać.

Zmiany muszą być jak najszybciej, im więcej klientów będzie na STV tym gorzej będzie o zmiany.

 

 Internet: AS8819 C897V+MA5671A, 250M↓↑, TV: Azart+IPTV+SAT (CP/Netia/Jambox/playerbox)

Edytowane przez hupatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowali mi dwie oferty przedłużeniowe pierwsza to:

Oferta z LM na cały okres umowy + tv standard 115 kanałów + internet do 50mb za 80 zł, a druga to migracja na światłowód do 100mb za 25 zł + tv pakiet na start + dobór pakietów za 20 zł za 60 zł.

Co o tym sądzicie? Giganagrywarka płatna i podobno nie ma oferty z LM i światłowodem razem dla mnie. Jedynie Pakiet LM dokupić za 30 zł odrazu na 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim:

O Evio to był skrót myślowy, może zbyt ogólnie to napisałem.

Chodziło mi o to by sygnał ten już nie rekompresowac i przetwarzać stratnie na Streaming.

To stwarza dosyć że opóźnienie sygnału to do tego jeszcze jakość jaką mamy.

 

Co do multicastu to ETTH jest modernizowane i będzie w pełni nowoczesne. Linie przejęte dziś są mocno przebudowywane, a PON powinien spokojnie dać radę.

Widzisz, Jambox dał unicast tylko w nPVR i VOD, o to właśnie chodzi by usługi unicastowe były sobie jako unicast (bo inaczej się przecież nie da, chyba że jak VOD w satelicie), a TV linearna której używa zdecydowanie więcej osób na multicast.

 

Wszystko tak naprawdę to kwestia konfiguracji. Da się spokojnie.

Unicast można dać jeszcze na innym vlan tak jak chociaż by robi Orange.

Oczywiście mogą iść tą drogą o której Ty mówisz tylko to będzie wymuszalo co chwilę modernizacje bo ruch będzie mocno się zwiększać.

I co najważniejsze:

Rozwiązanie multicast jest już znane i w pełni dopracowane. Streaming to nadal świeży temat i jak widać zbyt jeszcze awaryjny.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre źródło to nie tylko Evio, to przede wszystkim kwestie umowne i negocjacyjne. 

Do serwerowni Netii od lat dochodzą wszystkie kanały z paczki C+ w jakości nieskompresowanej HD-SDI (2,7 Gbps każdy) na potrzeby NC+ GO.

Odbierane są jednak w oficjalnej jakości po kompresji takiej jak na sat i to wchodzi na transkodery do streamingu, gdzie liczba i bitrate profili adaptacyjnych

jest ustawiona jako _zaakceptowany_ po testach  kompromis miedzy rodzajem treści, obciążeniem transkoderów, wykorzystaniem storage w giganagrywarce, pojemnością CDN-a.

Tak jest dla większości kanałów włącznie z odbieranymi od evio.

 

Uwierz mi że multicast wcale nie jest dobrze znany i dopracowany.

Sprzęty sieciowe wcale nie zachowują się zawsze tak samo z multicastem pod obciążeniem i np. zmianą topologii przy awarii.

 

Na klienckich dostępach DSL są zakłócenia impulsowe i minimalne straty - w multicaście niezauważalny dla Internetu poziom BER-a 10e-6

jest grubo widoczny, przez to włączany jest na problematycznych liniach duży Interleaving w DSL i zwiększa się opóźnienie o 20ms. Gracze psioczą.

W multicaście czas przełączania to srednio 3s (jeśli np. w H.264 GOP jest 2 sekundy jest od 2 do 4 sekund).

Pomysły typu FastChannelChange i VQE z użyciem bufora kołowego do startu i uzupełniania strat unicastem

są drogie, trudne we wdrożeniu i fatalne w integracji z oprogramowaniem słabszych STB. 

Jako user streamingu pierwszy plułbyś sobie w brode że to tak fatalnie się przełącza.  (weź TV z niższej półki i poprzełączaj naziemną).

 

Multicast nie chodzi na mniejszych łączach niż najwyższy chwilowy bitrate (a surowe TS-y z satelity to zwykle VBR z multipleksera statystycznego).

Headend multicastowy Netii również przerabiał VBR-y do niższych przepływności i CBR-ów. Jak kiedyś w Polsat przez przypadek wypuścił do kablówek podwójny bitrate

z null ts-ami to był krzyk na całą polskę bo posypały się multipleksery na headendach, w Netii transkodery sobie poradziły.

 

Multicast nie będzie chodził na otwartym Internecie. Streaming nie ma z tym problemu.

Netiowy streaming potrafi działać bez stresu na 2 megowym Wimax-ie. 

 

Modernizacja streamingu to (poza nowinkami jak hevc) dostawianie serwerów edge bliżej tego edge-a.

Jest tańsze niż ciągłe walki z dziwnymi zmianami zachowań igmp proxy w kolejnych wersjach firmware na OLT, switchach ETTH, QoS-em na CPE itp.

 

Zapomnij o multicascie, po prostu go już nie będzie, jest w TCO droższy. Nawet zbieżny pomysł żeby w HFC Netii w planie kanałowym zostawić mały zakres dla multiplexu DVB-C/T albo dla mac domeny dla IP multicast-u został odłożony na półkę a potem do kosza.

 

Przede wszystkim:
O Evio to był skrót myślowy, może zbyt ogólnie to napisałem.
Chodziło mi o to by sygnał ten już nie rekompresowac i przetwarzać stratnie na Streaming.
To stwarza dosyć że opóźnienie sygnału to do tego jeszcze jakość jaką mamy.

Co do multicastu to ETTH jest modernizowane i będzie w pełni nowoczesne. Linie przejęte dziś są mocno przebudowywane, a PON powinien spokojnie dać radę.
Widzisz, Jambox dał unicast tylko w nPVR i VOD, o to właśnie chodzi by usługi unicastowe były sobie jako unicast (bo inaczej się przecież nie da, chyba że jak VOD w satelicie), a TV linearna której używa zdecydowanie więcej osób na multicast.

Wszystko tak naprawdę to kwestia konfiguracji. Da się spokojnie.
Unicast można dać jeszcze na innym vlan tak jak chociaż by robi Orange.
Oczywiście mogą iść tą drogą o której Ty mówisz tylko to będzie wymuszalo co chwilę modernizacje bo ruch będzie mocno się zwiększać.
I co najważniejsze:
Rozwiązanie multicast jest już znane i w pełni dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam pytanie ...Czy ktoś również nie zauważył różnicy w jakości kanałów Polsat Sport Premium w jakości SUPER HD  a kanałami w jakości HD w Netii? Operator mnie zbywa lakonicznymi odpowiedziami ....Czy ktoś ma podobny problem?

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę umieszczać posty w odpowiednich tematach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam pytanie ...Czy ktoś również nie zauważył różnicy w jakości kanałów Polsat Sport Premium w jakości SUPER HD  a kanałami w jakości HD w Netii? Operator mnie zbywa lakonicznymi odpowiedziami ....Czy ktoś ma podobny problem?

A można wiedzieć jaki szybki posiadasz internet od Netii?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzych1963

Dobrze że ja tych problemów nie mam, a pozbyłem się ich wysyłając wypowiedzenie i przejście do UPC ten super hd to on się nie różni niczym np. od Eleven, ale obraz w UPC do Netii to już przepaść, ja mam tą możliwość wybierać operatorów ale innym to współczuje jak są skazani na jednego operatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre źródło to nie tylko Evio, to przede wszystkim kwestie umowne i negocjacyjne.

Do serwerowni Netii od lat dochodzą wszystkie kanały z paczki C+ w jakości nieskompresowanej HD-SDI (2,7 Gbps każdy) na potrzeby NC+ GO.

Odbierane są jednak w oficjalnej jakości po kompresji takiej jak na sat i to wchodzi na transkodery do streamingu, gdzie liczba i bitrate profili adaptacyjnych

jest ustawiona jako _zaakceptowany_ po testach kompromis miedzy rodzajem treści, obciążeniem transkoderów, wykorzystaniem storage w giganagrywarce, pojemnością CDN-a.

Tak jest dla większości kanałów włącznie z odbieranymi od evio.

 

Uwierz mi że multicast wcale nie jest dobrze znany i dopracowany.

Sprzęty sieciowe wcale nie zachowują się zawsze tak samo z multicastem pod obciążeniem i np. zmianą topologii przy awarii.

 

Na klienckich dostępach DSL są zakłócenia impulsowe i minimalne straty - w multicaście niezauważalny dla Internetu poziom BER-a 10e-6

jest grubo widoczny, przez to włączany jest na problematycznych liniach duży Interleaving w DSL i zwiększa się opóźnienie o 20ms. Gracze psioczą.

W multicaście czas przełączania to srednio 3s (jeśli np. w H.264 GOP jest 2 sekundy jest od 2 do 4 sekund).

Pomysły typu FastChannelChange i VQE z użyciem bufora kołowego do startu i uzupełniania strat unicastem

są drogie, trudne we wdrożeniu i fatalne w integracji z oprogramowaniem słabszych STB.

Jako user streamingu pierwszy plułbyś sobie w brode że to tak fatalnie się przełącza. (weź TV z niższej półki i poprzełączaj naziemną).

 

Multicast nie chodzi na mniejszych łączach niż najwyższy chwilowy bitrate (a surowe TS-y z satelity to zwykle VBR z multipleksera statystycznego).

Headend multicastowy Netii również przerabiał VBR-y do niższych przepływności i CBR-ów. Jak kiedyś w Polsat przez przypadek wypuścił do kablówek podwójny bitrate

z null ts-ami to był krzyk na całą polskę bo posypały się multipleksery na headendach, w Netii transkodery sobie poradziły.

 

Multicast nie będzie chodził na otwartym Internecie. Streaming nie ma z tym problemu.

Netiowy streaming potrafi działać bez stresu na 2 megowym Wimax-ie.

 

Modernizacja streamingu to (poza nowinkami jak hevc) dostawianie serwerów edge bliżej tego edge-a.

Jest tańsze niż ciągłe walki z dziwnymi zmianami zachowań igmp proxy w kolejnych wersjach firmware na OLT, switchach ETTH, QoS-em na CPE itp.

 

Zapomnij o multicascie, po prostu go już nie będzie, jest w TCO droższy. Nawet zbieżny pomysł żeby w HFC Netii w planie kanałowym zostawić mały zakres dla multiplexu DVB-C/T albo dla mac domeny dla IP multicast-u został odłożony na półkę a potem do kosza.

Cholewka, pewnie to brzmiało jak tchórzostwo ale miałem odpisać a później zapomniałem, a na forum z braku czasu nie wchodziłem.

To teraz odpowiadam.

Tak więc:

Oczywiście masz rację, multicast na dsl lubi się wysypywać. Dlatego pisałem o tym by dotyczył jedynie zmodernizowanego ETTH, FTTH i HFC. Miedź to rozwiązanie które już od dawna jest przestarzałe. Jest niby G.fast ale to i tak wymagało by skrócenia praktycznie na maxa linii. W praktyce wątpię by to robili.

Co do przełączania to akurat mam kilku znajomych co mają nadal IPTV Orange i nie przełącza się tragicznie. Da radę wytrzymać. I to na VDSL ;)

 

Oczywiście co do igmp proxy masz rację, jednak od czegoś są testy zachowań. Można dużo tak w zarodku wyeliminować.

To że jest w TCO droższy multicast to akurat trochę zależy od sytuacji. Streaming TV ma duże problemy z zachowaniem wysokiego bitrate, strasznie skaczą profile przy obciążeniu sieci, do tego jeszcze opóźnienie około 40 sekund ( to mogą być nawet 3 bramki!). Jeśli firma chce to niech trzyma się unicastu, nie mój to problem ale trzeba wyeliminować najgorsze problemy czyli opóźnienie i jakość. Multicast to propozycja tylko by w końcu to działało na miarę XXI wieku. Bo Netia jak i klienci na to zasługują.

P.S. Nie piszę nigdy "ciezszymi" definicjami technicznymi bo całkiem niektórzy by nie zrozumieli.

I z tego co pamiętam to chyba IPTV Netia nie działała na ADSL, chyba tylko ETTH i vdsl.

Może z IPTV Dialog ci się pomyliło bo oni mieli też wersję SD na adsl. Oczywiście mogę się mylić bo już nie pamiętam dokładniej.

Pozdrawiam :)

A i najważniejsze:

By wyeliminować problemy w dużej mierze m.in. z serwerem ppoe można było by dać TV do innego VLAN.

TV niech działa niezależnie od internetu, przykładem jest korbank (avios) gdzie pomimo unicast mają to schowane pod vlan. Muszę kiedyś sam sprawdzić u kogoś kto ma jak to działa. Nawet 4K tam mają.

2 kanały tylko ale marketing jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie raczej poprzez IPTV ciężko będzie wogole zlikwidować jedyne co to zmniejszyć. W Evio również jest opóźnienie względem satelity gdzieś około 15-20 seksund w zależności od kanału :). Dla mnie jest to mega wkurzające jak dostaje pierw informacje na aplikacji flash score a później po 20 sekundach widzę bramkę :/

Edytowane przez Krzysiek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszanie opóźnienia na siłę daje w wyniku  jeden lub więcej skutków poniżej:

- zmniejszenie GOP-a zwiększa bitrate  albo  pogarsza jakość kompresji mpeg

- zmniejszenie buforowania w STB zwiększa ryzyko przerw i zamrożeń w playoucie w wyniku zmiennej chwilowje jakości sieci 

- zmniejszenie segmentacji (jeśli w przyjętym rozwiązaniu nie jest ściśle związane z GOP-em) zwiększa liczbę requestów i plików na CDN

- zmniejszenie długości łańcucha proxy w CDN (liczby pośrednich serwerów w hierarchii) pogarsza efektywność cachowania i wymaga większych łącz w strukturze CDN-a (ergo kosztuje więcej a nic realnie nie daje)..

- optymalizacja pipeline headendu (gdzie transkoder zwykle zasila ingest serwer, a ten zapisuje na system dyskowy i z tego dane pobiera segmenter/szyfrator do origina CDNu) 

  polegająca na ominięciu zapisu na storage na ścieżce do odtwarzania live, po pierwsze kosztuje ekstra hardware, po drugie  psuje ciągłość miedzy live, pauzą i przewijanien w timeshifcie. 

 

I to w tym elemencie ( położenie strumienia na storage ) zwykle  pojawiają się te 30+ sekundowe opóźnienia - lepiej nie ryzykować wysypania się procesów przez czytanie zalockowanych/niedostępnych obiektów/plików.

 

Tym niemniej są akademickie eksperymenty (ale biznesowo jednak abstrakcyjne) zmniejszające opóźnienia live do nawet mniej niż określony czas GOP-a.

https://www.gpac-licensing.com/2014/07/09/lowering-dash-live-latency-240ms/

 

Poza tym to opóźnienie (30s+) tak naprawdę 99% większości nic a nic nie przeszkadza;   (poza fanami jak @Krzysiek_ co oglądają naraz mecz i metadane :).

Negatywne hype o streamingu powtarza jak mantrę  multicastowa i satelitarna konkurencja....  ( a playerbox n-ki też ma 40s+)

 

Opóźnienie zawsze będzie delikatne, kwestią jest by je na maxa zmniejszyć.

 

 

 

 

... 

I z tego co pamiętam to chyba IPTV Netia nie działała na ADSL, chyba tylko ETTH i vdsl.

 

 

 

Działała i nadal resztkami działa - m.in. na DSLAM-ach pewniej izraelskiej firmy co nie odróżnia snoopingu od proxy...

 

Pierwszy multicast IPTV odpalony był na mini dslamach ADSL Ericssona ok. 2005 r, co wymagało

rekonfiguracji całej sieci dostępowej z Q-in-Q na bardziej płaską, bo igmp reporty nie były przetwarzane przez switche Cisco w podwójnie tagowanych ramkach.

To niestety zwiększyło skutki wpływu niestabilności topologii sieci dostępowej Ericssona na większe obszary MST (spanning-tree) z vlanem multicastowym.

Od koszmarów z działaniem multicastów w tamtym czasie nie posunięto się znacznie do przodu.

Dialog miał podobne obserwacje i problemy i dopuszczał nawet ręczne rekonfigurowanie kierunku uplinku vlanu multicastowego przy awarii ringu dostępowego.

 

Nowi producenci (chińscy i nie tylko) nie mając doświadczonych inżynierów popełniają nadal te same błędy. 

Przetwarzanie multicastów w sprzęcie sieciowym różni się drastycznie od unicastów, często to odrębne chipy

na kartach matryc przełączających w routerach, z ukrytymi limitami pasma, z trudnościami hash-owania na łączach zwielokrotnionych itp. itd. 

 

I jeszcze jedna dygresja:

Bazowo jakość obrazu w streamingu i multicaście jest taka sama.

Przeskoki jakości obrazu w streamingu są rezultatem takiej sytuacji w sieci, przy której multicast skutkowałby zakłóceniami i przerwami w obrazie i dźwięku w ogóle. 

 

Natomiast dostępność usług  YT, Netflix, róźne VODy wywołuje taką samą niepohamowaną konieczność rozbudowy pasma w sieci. :(

Edytowane przez hupatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za artykuł, tego akurat nie znałem. Opóźnienie głównie przeszkadza najbardziej w czasie mundialu itp, wtedy można było by bezpośrednio przesyłać sygnał do klientów z pominięciem storage (skrót myślowy, wiesz o co mi chodzi) np. na nowym tymczasowym kanale. Sam oglądam ekstraklasę na dm (było by trochę wstyd by sieciowiec nie potrafił obejść ich blokady regionalnej ;) ) i nie jestem aż tak za przeproszeniem fanatyczny by na livescore wynik patrzeć...

Ale podczas meczów reprezentacji trochę to wkurza gdy sąsiad krzyczy gol a tu nawet pod bramką ich nie ma.

Chociaż nasi to akurat nie strzelają ostatnio zbyt dużo ;)

 

A przede wszystkim:

Netia musi w końcu jednoznacznie odciąć się od LLU i BSA bo te linie strasznie zawsze blokowały rozwój. Szczególnie ADSLowe LLU bez szans na modernizację.

Mam nadzieję że zakładka jakość TV rzeczywiście da możliwość wyboru. Bo tylko o to tak naprawdę chodzi.

A wiem że player+ ma spore opóźnienie. I tragiczną jakość nawet jako materiały z dysku... Za wyłączność i tragiczną jakość jak z słabego DVD5 OSTR MTV Unplugged powinni być w najgorszym poziomie piekła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie zawsze będzie delikatne, kwestią jest by je na maxa zmniejszyć.

Ja się zastanawiam, jak to jest z tym opóźnieniem? 

Miałem internet i telewizję od Netii i opóźnienie było kilkadziesiąt sekund względem telewizji DVB-T.

Teraz mam internet i telewizję IPTV od lokalnego operatora.

Ze zdziwieniem stwierdziłem, że na niektórych programach jest opóźnienie, ale w odbiorze naziemnym (DVB-T) względem IPTV o kilka sekund i nie wiem, od czego to zależy? Obraz jest o wiele lepszej jakości, niż w Netii i UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślałem, że po tym wielkim internetowym szumie wątek Netii będzie "gorący", a wy tu nic o tym nie piszecie.
Dla niedoinformowanych: Netia w najnowszej kampanii reklamowej splagiatowała postać małego pajączka od pewnego YouTubera. Teraz pół internetu robi o to mega szum, a funpage Netii jest zasypywany nienawiścią ze strony fanów "Lucasa Pająka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście już ludzie znają definicję plagiatu... A wykopki jak zwykle robią z igły widły.

W tym przypadku to kwestia kontrowersyjna ale nie powiedział bym że to 100% plagiat. Jest to inspiracja, podobnie zresztą jak miś plusa.

Przecież ludzie też powiedzą że to Ted.

Prawnicy już pewnie dogaduja się z autorem Lucasa ale przecież lepiej zrobić szum...

 

A co do sprzętu to co niby nie tak jest?

 

Nowe routery są spoko, szczególnie Huawei i ADB. Dekoder 2.0 nie muli, odtwarza prawie wszystkie pliki multimedialne. Akurat Netia Player 2.0 jest w miarę porządnym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matjot napisał:

Myślałem, że po tym wielkim internetowym szumie wątek Netii będzie "gorący", a wy tu nic o tym nie piszecie.
Dla niedoinformowanych: Netia w najnowszej kampanii reklamowej splagiatowała postać małego pajączka od pewnego YouTubera. Teraz pół internetu robi o to mega szum, a funpage Netii jest zasypywany nienawiścią ze strony fanów "Lucasa Pająka".

Rzeczywiście, to jest tak straszne, że wszystko i wszyscy muszą o tym namiętnie dyskutować oraz analizować każdy drobny element kampanii oraz wypowiedzi różnych "ekspertów".

 

Zresztą, tu chodzi o najprostsze dotarcie do widza oraz potencjalnego klienta. Reklama chwytliwa i działa? To pogratulować działowi marketingowemu. A ile osób w Polsce tak naprawdę kojarzy jakiegoś Lucasa z YouTube'a? No ile? No róbmy z byle bzdury afery na cały Internet i kraj z powodu takiej bzdury.

 

Gdyby jeszcze chodziło o polską firmę o zasięgu globalnym rozpoznawalną w całej Europie, USA czy części Azji. To w porządku. Wtedy mógłbym to jeszcze zrozumieć. Ale i tak rozgłos rozszedłby się na korzyść dla obu stron.

 

1 godzinę temu, plockier napisał:

Netia to już dawno się sama zakopala. Myślałem że Solorz zrobi z tym porządek, ale niestety nic takiego nie ma miejsca. Jakość sprzętu i tv nadal tragedia, nic się nie zmieniło 

A może poczekaj nieco dłużej. Przejęcie przejęciem, ale nie da się wszystkiego zrobić ot tak w ciągu paru tygodni, miesięcy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że do zmian potrzebna jest unifikacja CRM obu firm, nie stworzą nowej czy też zmodernizowanej platformy TV do przestarzalego i jedynie łatanego CRM jakim jest Clarify. Jego silnik pamięta początki XXI wieku...

 

Wiecznie się tnący, majacy problemy z obsługą już takiej dużej bazy i takiego zakresu usług.

 

W praktyce najprawdopodobniej zmigruja bazę i funkcje do CRM Plusa i Polsatu, co już na pewno trwa... Po doświadczeniach z migracji Dialogu do Netii wiem że to potrwa i narobi problemów.

Z tego co pamiętam migracja z Dialogu do Netii około 2 lata trwała, Plus do Polsatu to pierwszy etap 3 lata a za 2 lata następny. Także to niestety trwa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...