Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet przy FTTH bitrate HD jest do 8 z tego co pamiętam, 4K to co innego. A co do malucha masz rację, telia potepsowska tak naprawdę kontra NORMALNY routing Netii to niebo a ziemia. Większość dzisiaj używa internetu, nie TV. Jedynie co w TV się ogląda dzisiaj w dobie netflix itp to sport i taka jest prawda.

nPVR nie mają, na dyskach nagrywanie to przeżytek, skoro i tak większość materiałów ląduje potem na vod tvp, player, ipla itp...

 

Brak możliwości cofania wstecz 2h czy catchup 7dni to dla mnie proteza IPTV, bo bez najważniejszych funkcji.

Tylko, że mi tam się źle napisało i widzę że źle zrozumiałeś bo Maluch to Netia.  Kogo obchodzi routing ? Zadaj to pytanie to grubo ponad 90% nie ma pojęcia co to jest, ludzi obchodzi jakość i stabilność a tu Netia przegrywa z Orange na dzień dzisiejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilność internetu też zdecydowanie większa. Dzisiaj TV powoli wymiera, owszem trzeba zainwestować w jej lepszą jakość ale TV dzisiaj to nie to samo co kiedyś, wymrze pokolenie dzisiejszych 70-80 latków i serio TV diametralnie straci na znaczeniu, może nie tak samo jak telefon stacjonarny, ale mocno.

 

Routing jest ważny, tak samo upload (nie śmieszne 10% downloadu jak przy DSL czy HFC, padnie dysk to zrozumiesz wagę backupu nie tylko na dysku zewnętrznym a opinią większości nigdy się nie będę przejmował, wystarczy że "większość" na wyborach głosuje czego efekty niestety mamy...

 

Zresztą 4K dzisiaj to bardziej marketing niż realna możliwość, eleven o którym wspomniano puszcza tylko niektóre mecze w UHD, Canal + też, ba zresztą filmów nie ma w prawdziwym 4K za dużo, polecam stronę: http://realorfake4k.com/

 

Technologia ta dopiero się rozwija, niech najpierw ulepszą HD i gdy będą oferować już prawdziwe HD o bitrate >12 (tzw Super HD według Cyfrowego Polsatu :D ) mogą rozszerzyć je o UHD i HDR. Bez marketingowego bełkotu o ultra HD bez kanałów tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o fantazjach które będą może za 50 lat, tradycyjna TV jeszcze długo będzie. Statystycznego Kowalskiego to nie interesuje przy wyborze internetu on nie widzi różnicy pomiędzy mobilnym internetem a stałym łączem więc o czym ty piszesz? Ja rozumiem o czym ty piszesz ale Kowalskiego to nie interesuje, ile osób robi backup ? Celem każdej firmy jest zawsze zadowolenie Kowalskiego a nie garstki ludzi którzy mają większe wymagania, choć Netii w przypadku TV to nawet nie wychodzi.

 

A ty nie rozumiesz, że decyduje o tym kasa, operatorzy balansują pomiędzy najlepszą jakością i ceną, gdyby ludzie chcieli płacić więcej to byłoby i lepsze HD itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ta dyskusja do niczego nie zmierza. Fakty są, jakie są. Netia nie ma nawet porządnego HD, raczej można tu mówić o "Super SD" - tak, to zdecydowanie najlepsze określenie. Nie ma co zakłamywać rzeczywistości przez powtarzanie, że wszystko, co ma lepszą jakość, jest albo mało znaczącą mniejszością, albo nie istnieje. Popełniłem błąd 2 lata temu, wywołując temat 4K, popełniłem identyczny kilka tygodni temu, ponownie do niego wracając. Netia raczkuje, jeśli chodzi o HD i nawet, jeśli konkurencja raczkuje, jeśli chodzi o 4K, to nadal jest kilka długich lat do przodu, ale przede wszystkim - jest gotowa na jutro. Na chwilę obecną każdy mecz ogląda się, jakby była wielka ulewa - murawa, to jedna wielka kałuża, złożona z różnych odcieni pływających kwadratów zieleni. Nie słyszałem o drugim takim przypadku, żeby telewizja naziemna była lepsza od jakiegoś dostarczyciela telewizji. Serio, to nie są wydumane oczekiwania. Ale skoro panuje takie przekonanie, że wszystko jest ok, no to cóż - nakarmicie konkurencję i tyle.

Edytowane przez jk_seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ktoś tu mnie nie zrozumiał...

Nie twierdzę że nie mają do poprawy, powiedziałem jasno że najpierw niech poprawią HD z bitratem powyżej 12 (bo tak naprawdę tyle mniej więcej ma chociaż by NC+ na satelicie i wiele osób wprost mówi że NC+ bije na głowę Polsat pod względem technicznym czy też nawet kablówki niejednokrotnie), gdyż niższa wartość jedynie zrówna ich z także kiepską konkurencją, a czymś muszą się wyróżniać, szczególnie że w grupie CP będzie im łatwiej ze względu na to chociaż by,że będą też nadawcą sygnału.

 

Żebyśmy nawet i więcej płacili to i tak większość nie da lepszego HD dopóki konkurencja nie zacznie z tego powodu podbierać klientów. Taka jest niestety prawda. A TV tak jak mówiłem w tej formie upada, coraz częściej jest używany netflix itp, a tv jedynie do sportu, nie ma potrzeby oglądać filmów i wykupować specjalne pakiety filmowe bo tam często nic nie ma, a w tv otwartej to albo powtórki albo film w przerwie na reklamę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale od dobrych kilkudziesięciu stron tego tematu nadajesz jak marketingowa kataryna. Nie wiem czy chcesz blysnąć swoją fachowością, czy po prostu lubisz bez przerwy pisać to samo. Fakty są takie, że owe wpisy mają się nijak do rzeczywistości, a twoje wybielanie Netii należy postrzegać jako koncert życzeń, który może kiedyś się ziści. Kiedyś... 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-tak myślałem o internecie z Netii ale na chacie internetia mi piszą jedno, opiekun bloku mówi co innego, a konsultant Netia poproszony o netgraph prawi jeszcze co innego. Nawet dostałem informacje ,że umowa na internet na 24 miesiące wychodzi drożej niż na 12 miesięcy [w skali ceny za jeden miesiąc]

Więc, zawiła sprawa ,jeżeli będzie się dublować podczas umowy w innych kwestiach to nie ma co wchodzić w Netię .

Ceny też różne podają -od 29zł do 49zł.

Ta ostatnia cena 49 to za internet a tak wychodzi bo doliczają tv mimo że bym nie brał /nie miał [sam internet chciałem]

Przykładowo-zawieram umowę z internetią a netia przysyła rachunek na 49 zł zamiast 29 bo dolicza również usługę tv której nie chcę.O takich historiach już czytałem.

Edytowane przez m-mediol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim obserwuje cały czas rynek i widzę co się dzieje,niejednokrotnie jadę ich za usługę tv bo ona wymaga tak naprawdę budowy od nowa. Mają pozytywy też,ale nadal brakuje tego live.

 

A to że mam wiedzę czasem większą niż inni to nic złego chyba...

 

Najprościej jednak powiedzieć o kimś że gada marketingowo bo ma argumenty... UHD to teraz niejednokrotnie upscalling z FULL HD, jakoś nie bez powodu Vectra, UPC czy inni nie stosują jeszcze go. Po to dałem wszystkim link byście sami mogli zobaczyć, tam dopiero jest ujawniany bełkot marketingowy. Oczywiście trzeba rozwijać się ale czy koniecznie już teraz wprowadzać dekodery 4K ??

 

Polemizował bym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno temu Netia powinna polepszyć swoje HD, żeby w nierównej walce wygrać z dvbt... Skoro tego nie zrobiła tak długi czas, to znaczy, że nie zależy jej na tym, a zatem nie ma pewności, co i kiedy się poprawi. A jak już kiedyś coś zrobi z HD, inni już dawno będą prognozę pogody nawet w 4K oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ i Orange zapewnią Mundial w 4K a ja płacąc ponad 100 zł za samą TV w Netii nie mam nawet HD...o czym my tu rozmawiamy ,cały czas tylko mydlą swoim abonentom oczy o rychłej poprawie.Ale to już trwa kilka lat i zero postępów.Trzeba ewakuować się z tego okrętu bo jego kapitan ciągnie go na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu będzie decyzja UKOKIK i wtedy coś więcej będzie wiadomo, Polsat od dawna już szykuje się do tego by stworzyć smartdom w wersji z tv kablową i internetem stacjonarnym. A teraz na mistrzostwa "odpowiednio zmotywować" będzie trzeba by serwery wzmocnili. Główne obciążenie będzie w sumie dla max 3-4 kanałów.

 

Zresztą kiedyś nawet przez pomyłkę wrzucili logo TV KABLOWEJ na stronę główną Polsatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma żadnej gwarancji jakichkolwiek zmian, bez względu na decyzję UOKiK. Jeśli Polsat nie przejmie Netii, to na pewno nie będzie żadnych zmian, bo po co, skoro jest dobrze tak, jak jest, a zatem chodzi o to, żeby było, jak dawniej ;). Jeśli przejmie, może potraktować dotychczasową grupę docelową jako tą "mniej wymagającą, nie wymagającą doinwestowania od strony technologicznej" i również nic się nie zmieni. W ten sposób Polsat poszerzy bazę klientów, ich różnorodność, a klienci Netii pozostaną z "Super SD". 

Edytowane przez jk_seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od lat na jakość obrazu Polsatowskiej Ipli, śmiem wątpić, że po przejęciu Netii cokolwiek zmieni się na lesze. Tym bardziej, że na takie przejęcie potrzebna była konkretna kasa. Podobnie jak na zakup Ligi Mistrzów i rezerwację środków na prawdopodobny start w wyścigu o Ekstraklasę. Wielomiliardowy kredyt na zakup Plusa też im ciąży, więc raczej zaczną zaciskać pasa niż inwestować w Netię. 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipla to usługa dodatkowa, nie główna.

 

Poza tym myślicie że stawiali by samemu całą platformę ??

 

Wykorzystają w ramach zlecenia komuś już działająca platformę, (tak samo jak wielu operatorów ISP) typu Jambox (SGT) czy TV Światłowodowa(EVIO)

 

Mniej kosztów jednorazowych, znikome testy i oprogramowanie już praktycznie gotowe i co najważniejsze przestestowane. Dadzą jedynie swój kontent i może STB oraz branding oprogramowania. IPTV to nie DVB-C na HFC że praktycznie każdy operator ma swoją platformę.

 

Poza tym mają jeszcze infrastrukturę IPTV Dialog na bazie Siemensa bodajże.

Infrastruktura Dialogu do IPTV też najnowsza nie jest, mogą ją też wykorzystać ale to jednak platforma mocno niedoinwestowana. Bodajże max 70k STB obslugiwała, ale w tym większość SD.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli Polsat nie przejmie Netii, to na pewno nie będzie żadnych zmian, bo po co, skoro jest dobrze tak, jak jest, 

​ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO :mrgreen:

http://ifotos.pl/zobacz/Przechwyt_qnqrhrs.png

Przechwyt_qnqrhrs.png

Przechwyt_qnqrhrs.png

Tylko kurde nie kasować posta,mamy demokrację,mam prawo wypowiadać się i bądź wklejać opinie innych.

Najbardziej podoba mi się ostatnie zdanie i najbardziej do mnie przemówiło.

Edytowane przez m-mediol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO :mrgreen:

http://ifotos.pl/zobacz/Przechwyt_qnqrhrs.png

Przechwyt_qnqrhrs.png

Przechwyt_qnqrhrs.png

Tylko kurde nie kasować posta,mamy demokrację,mam prawo wypowiadać się i bądź wklejać opinie innych.

Najbardziej podoba mi się ostatnie zdanie i najbardziej do mnie przemówiło.

Jaką demokrację? Ja słyszałem, że demokracja jest zagrożona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są różne oferty,zależne od lokalizacji i technologii

 

A co do tego problemu to ktoś rzeczywiście dał ciała, problem raczej nie jest skomplikowany, nie wiem jaka to linia więc nie będę się wypowiadał.

 

Co do info najlepiej pisać do nich na fb, najlepsze info.


6lLjMJT.png

 

 

ZAP-strony-CP-z-TV-kablowa.png

 

A póki pamiętam to dorzucam te screeny, Polsat tylko czeka aż będzie mógł oferować TV po kablu. Oni oczywiście oficjalnie zaprzeczają ;)

 

A przy dużej ilości klientów paradoksalnie unicast może być bardziej kosztowny niż multicast ;)

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto szuka informacji o firmie Netia w celu ewentualnego wejścia w umowę ma prawo wiedzieć z różnych źródeł , ma prawo takie informacje dostać.

 

Każdy, kto szuka informacji o jakości świadczonych usług przez firmę Netia, niech wejdzie na ich profil Fejsbusiowy, kliknie na zakładkę "posty gości" i rozwinie(zobacz więcej zdarzeń), by przeczytać wszystkie wpisy klientów. Można dostać gęsiej skórki jak się to czyta. 

https://www.facebook.com/netia.sa/posts_to_page/

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fb każdego operatora znajdziesz "gorzkie żale", z gatunku złodzieje, oszuści itp. Popatrz sobie innych ISP. Będzie bardzo podobnie. Taka jest specyfika internetu i mediów społecznościowych. Wejdź nawet na fb jakiegokolwiek sklepu, będzie podobnie.

Nie piszę tego by wybielic a jedynie by czasem realnie spojrzeć na sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...