Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Eurosport 2 jest ok. Nie wiem czy w ogóle istnieje polska wersja dwójki, w sensie osobnego programu a nie komentarza. Wygląda na to, że w Netii mamy wersję ogólnoeuropejską Eurosportu. Można spotkać się z takimi przypadkami w jakichś niszowych kablówkach. Jak ktoś ma facebooka to może im zasygnalizować problem.

 

Edit.

Wygląda na to, że jednak jest jakiś inny, ogólny Eurosport 2. Ktoś w innym temacie wrzucił ramówke TV obu weriantów.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://tv.eurosport.com/tvschedule.shtml

http://tv.eurosport.pl/

 

Tak czy inaczej  w Netii jest polski Eurosport 2 z Ekstraklasą i Bundesligą. Jedynka jest europejska (ze złym epg), co oznacza m.in. że nie będą u nas dostępne 4 najbliższe mecze Bayernu, które są w ramówce pierwszego Eurosportu.

 

Z innej beczki, Discovery Science jest w wersji HD i wreszcie poprawiono płynność Polsat Sport News.

Edytowane przez destiny123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem obecnie abonentem nc+ z dekoderem ADB (była n-ka). Ponieważ ostatnio pogorszyła się oferta nc+, zastanawiam się nad przejściem z TV do Netii.

 

Mam pytanie do użytkowników (najchętniej byłych n-kowiczów): czy nie będę żałował?  :roll:  Chodzi mi zwłaszcza o jakość obrazu (ale bez przesady, nie siedzę z lupą przy ekranie), wygodę obsługi w porównaniu z dekoderami n-ki itp.

 

Czytałem o problemach z płynnością obrazu - czy to nadal aktualne? Na ile jest to wkurzające przy oglądaniu?

 

Chciałbym korzystać z giganagrywarki, w opisie na stronie netii wygląda to zachęcająco, ale z kolei czytam, że nie obejmuje wszystkich kanałów (?).

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tv niecały rok  - ani jednej przerwy i ani jednej usterki (chyba dużo zależy od miejsca zamieszkania -moje  Wrocław) płynność w porównaniu  ze styczniem tego roku jest już ok

 

Giganagrywarka   nie obsługuje wszystkich   programów racja ale zrobiona  z rozsądkiem  nie nagrywa tych na których nie ma co nagrywać 

 

 

dla mnie jedyny wielki minus brak napisów i dolby surround

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jakość obrazu jest lepsza niż w dawnej n i obecnej nc+ja jestem bardzo zadowolony

 

Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić ?

 

Jak wygląda jakość kanałów HD i SD w porównaniu np do platform satelitarnych ....  czy płynność jest już poprawiona na wszystkich kanałach , czy tylko niektórych np sportowych ???

 

Pytam , bo w bloku mam pociągnięte światłowody Netii i co chwile przedstawiciele atakują z jakimiś mega-promocjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jakość obrazu jest lepsza niż w dawnej n i obecnej nc+ja jestem bardzo zadowolony

Raczej bym nie przesadzał. Myślę, że TVP1 HD czy TVP2 HD, TVP INFO a nawet POLSAT na naziemnej są bardziej detaliczne niż w przekazie Netii. FOX HD to też raczej HD dla niedowidzących. Płynność jest teraz lepsza, ale bywają dni, że obraz się przycina. Zdarzają się zawieszenia obrazu i trzeba przełączyć kanał na kolejny i wrocić, żeby można było kontynuować oglądanie. Brak dźwięku Dolby Digital, możliwości włączenia napisów i obniżenie prędkości transferu kiedy włączony jest dekoder to chyba najcięższe grzechy tej telewizji.

Dodam też, że o tym czy kanał działa płynnie czy też nie decyduje również obciążenie sieci. Nie jest żle, ale poematów bym nie pisał.

Edytowane przez s_hudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzych1963

Raczej bym nie przesadzał. Myślę, że TVP1 HD czy TVP2 HD, TVP INFO a nawet POLSAT na naziemnej są bardziej detaliczne niż w przekazie Netii. FOX HD to też raczej HD dla niedowidzących. Płynność jest teraz lepsza, ale bywają dni, że obraz się przycina. Zdarzają się zawieszenia obrazu i trzeba przełączyć kanał na kolejny i wrocić, żeby można było kontynuować oglądanie. Brak dźwięku Dolby Digital, możliwości włączenia napisów i obniżenie prędkości transferu kiedy włączony jest dekoder to chyba najcięższe grzechy tej telewizji.

Dodam też, że o tym czy kanał działa płynnie czy też nie decyduje również obciążenie sieci. Nie jest żle, ale poematów bym nie pisał.

Wszystko zależy od prędkości internetu u mnie nic się nie przycina oczywiście ruter netia spot to podstawa ale to zależy kto ma jakie możliwości, a tv satelitarne miałem wszystkie i do nich już nie wrócę.Co do obniżenia prędkości transferu  u mnie nie ma miejsca czy dekoder jest włączony czy nie, mam jeszcze  multi room i niema to żadnego wpływu

Edytowane przez krzych1963
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Jednak to co napisłeś świadczy o różnych standardach tej samej usługi w tej samej firmie. Ja mam 100Mb/s na umowie i tzw Gigakablówkę. Korzystam tylko ze sprzętu, który dostarczyła mi Netia i nie mam multiroom-u. Za każdym razem kiedy mam włączony dekoder na programie HD prędkość spada do 80-85Mb/s a wieczorami spadki są jeszcze większe (cyt: "obciążenie sieci"). Nic się nie zmieniło w tej kwesti pomimo zgłaszania tych uwag działowi technicznemu. Zawsze dostawałem odpowiedź, że to nie są prędkości gwarantowane a sytuacja spadków prędkości po włączeniu dekodera jest normalna.Czuję się rozżalony tylko i wyłącznie z tego powodu, że handlowiec oferując mi te usługi zapewniał mnie o stabilności łącza, braku spadków po włączeniu telewizji i paru innych rzeczach. To tyle.

Odnosząc się do

tv satelitarne miałem wszystkie i do nich już nie wrócę

Nie zamierzałem nikomu doradzać pozastania przy tv satelitarnej ani odradzać usług Netii. Gentelmeni o gustach nie rozmawiają. Ja mam takie doświadczenia a nie inne.                 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam everybody

 

Przebrnąłem przez temat od 2014 - pasjonujące wieści ;).

 

Dziś złożyłem wypowiedzenie do Vectry i mam półtora miesiąca na podjęcie decyzji co dalej. Czy móglby mi ktoś podpowiedzieć jak to z tą Netią jest ? chodzi mi o jakość obrazu (jestem fanem piłkarskim i wszystko co kopane jest dla mnie najważniejsze). W tej dziedzinie Vectra daje sobie radę świetnie jakość C+ i Eurosportów - super. Niesety brakuje jej Elevenów, Czy programy te będą w porównywalnej jakości obrazu co w Vectrze ? czy 50 MB wystarczy do oglądania TV i płynnego latania po necie w tym samym czasie ? Jak z usterkami, sprawnie je likwidują ? Da się dodzwonić do jakiegoś technika ?

 

Mieszkam w nowym bloku z pełną infrastrukturą Netti dającej możliwości do 100 MB w mieszkaniu, brać 100 czy wystarczy mi te 50 ?

 

Z góry dzieki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Netię koło dwóch miesięcy, ale wcześniej przez kilka lat miałem do czynienia z Cyfrą+ i n-ką, a później już nc+. Nie jestem jakimś wytrawnym obserwatorem, więc generalnie dla mnie Netia (w porównaniu do nc+) jest ok, wielkiej różnicy ja osobiście nie widzę, czasem zdarzają się problemy z płynnością, choć w ostatnio sporadycznie tak bywa. Powiem tak, Netia ma swoje wady i zalety. Giganagrywaka jest świetna pod takim względem, że nagrywasz ile chcesz. Bodajże w sobotę o 18 były 4 interesujące mecze, więc jeden można było obejrzeć na żywo, trzy pozostałe nagrać. Innym plusem jest to, że praktycznie na każdym kanale można przewinąć 2 godziny do tyłu, na satelicie przewiniesz tylko tyle ile wyoglądałeś dany kanał. Inna rzecz, że nie działa ona na kanałach Eleven albo nagrywanie możesz zaplanować tylko wg EPG - w nc+ mogłem to zrobić wg konkretnych godzin i tego mi w Netii brakuje.

 

Co do samej oferty programowej to nie jest ona ani specjalnie szałowa, ani jakoś bardzo dramatyczna. Pod względem sportu brakuje trochę nSportu, chociaż obecnie nSport to głównie żużel (w sezonie), słabszy mecz LM i czasem jakaś Ekstraklasa. Z innych kanałów brakuje TVP HD czy kilku kanałów Polsatu w HD (jest chyba tylko główny i sportowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mieszkam w nowym bloku z pełną infrastrukturą Netti dającej możliwości do 100 MB w mieszkaniu, brać 100 czy wystarczy mi te 50 ?

 

 

Ja obecnie mam internet 20mb/s i według mnie kanały HD są dużo lepsze niż w Cyfrowym Polsacie,Netia bardzo ale to bardzo się poprawiła w jakości swojej usługi jaką jest TV.Sam ostatnio przedłużyłem umowę i jestem zadowolonym abonentem. Ale tak jak pisał Los_Dawidos brakuje nSport,i kilku innych kanałów,ale w chwili obecnej nie myślę o zmianie operatora.

 

A to czy wybierzesz 100mb czy też 50 to już twoja sprawa,musisz sobie zadać pytanie ile Ci potrzeba ;) 

Edytowane przez SeBoLaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...