Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 numery w Viking mobile za darmo, więc tu mi się nie opłaci dokładać do interesu. Na tv też mi nie zależy, bo nie licząc mistrzostw świata czy Europy w piłce to tv nie oglądam wcale default_wink.png będę liczył na darmowe miesiące default_smile.png
Jak masz telefony za darmo to pewnie, że nie warto. Ale jak ktoś musi płacić. To dopłatą 30 zł za komórkę z 60 GB internetu i Disney plus to dobra opcja.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Umowa kończy mi się w maju i niestety, nie chcą mi dać tego co ma nowy klient ( gigabit , pakiet M z dekoderem 4K) za 60 zł do tego komórka 30 zł i Disney na dwa lata w cenie. Łącznie wszystko 90 zl i... Będę nowym klientem w UPC na najbliższy rok. Bo u mnie w bloku UPC szaleje z promocjami Internet 1 gigabit , full pakiet TV 187 kamałów, Netflix standard ( do najwyższego może być dopłata 26 zł) Canal + ( niestety bez C+ online, viaplay. To wszystko za 100 zł.. Niestety ta promka jest tylko do końca marca, ale w kwietniu może być instalacja. Nie chcą moich pieniędzy, to UPC je przyjmie.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebagitpamiwtaj tylko ze internet w UPC idzie po koncentryku. Czyli z 1 Gbita downloadu masz niewielki upload 40 Mbit/s oraz wyższe opóźnienia Ping. Także dobrze się zastanów bo w porównaniu do Netii to przepaść. Póki nie będą mieli sieci na pełnym ftth to oferta jest kiepska. No chyba ze Ci kompletnie nie zależy na uplodzie czy opóźnieniu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie nie jest tragiczne, miałem od nich usługi przez lata. Upload... internetu nie wysyłam, dużo więcej pobieram. A wk mnie polityka, kończy mi się umowa i... Tylko dla nowego, ta promocja. Dla nich jest znacznie taniej przedłużyć umowę, niż robić nową instalację ( odpada praca przez ok dwie godziny technika). Więc kompletnie nie rozumiem tego. W UPC jak będzie się kończyła umowa za rok, też mi takie nie dadzą. Ale...zawsze mogę być nowym klientem gdzie indziej.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się aktualizacja

Netia Evobox 4k. Z tego co widzę to menu całe pionowe, aktywowane wyszukiwanie głosowe oraz dodana aplikacja Disney +.

Ostatnio również zauważyłem, że telewizor wykrywa HDR na kanałach Tralvxp oraz Inultra.

Edytowane przez pirat890
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już, że prawdopodobnie zrezygnuje z Netii. Ale... jeszcze z nimi po negocjuje. Za ile można od nich wyciągnąć TV M z internetem 600 mega + Disney? Mi nie chcą zejść 60 tv i internet ( trzy miesiące bez oplat, Disney rok bez opłat, późnej 29 ( biorąc pod uwagę darmowe miesiące ) ze średnio 67 zł. Do końca umowy zostały mi dwa miesiące. Wiadomo TV to dramat, ale internet mają bardzo dobry. Tragedii jeżeli o cenę nie ma. Ale.... kurcze trochę boli, że nowy klient ma taniej. Ostatnio proponują TV M 4K + 600 mega , Disney i komórka z 60 giga internetu. Pierwsze 3 miesiące 0 zł później 90 zł. Wychodzi średnio (78 zł).

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakość TV w Netii jest naprawdę taka tragiczna?

Zastanawiam się nad przejściem do Netii po skończeniu umowy z moim obecnym operatorem. Głównie ze względu na Polsat Sport Premium oraz AMC,SciFi,Sundance TV, których obecnie nie mam a chciałbym mieć. Dodatkowo Cinemax i Disney+ w pakiecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD mają w Netii stałe bitrate 4.7 Mbps, czyli gorzej niż tak wyklinany tu Viaplay. Do tego są jakoś niezbyt wydajnie kompresowane, więc realnie to wygląda gorzej niż wskazywałyby cyferki - pixelowe odwódki dookoła grafiki ekranowej, odbicia piłkarzy na murawie, które za nimi nie nadążają itd to standard.

Jedynie PSP jest lepsze - 8 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Netii jest dobry tylko internet. Z racji niskich cen ( dla nowego klienta) można zamówić niższe pakiety maksymalnie M. Pakiet L.... zamawia pewnie osoba oglądająca dużo TV. Wtedy lepiej wybrać Orange , ewentualnie UPC. Jak już pisałem wcześniej jako obecny klient mi proponują Internet FTTH 600 mega, TV M i Disney. Średnio wychodzi 67 zł miesięcznie. To stosunkowo nie dużo ( nowy ma taniej). W UPC czy Vectra z 60 zł by kosztował sam internet. Chyba , że jest jakaś promocja lokalna. Więc TV w Netii to dodatek, nie warty dużych pieniędzy. Te 10 zł ok w porównaniu do oferty internetu solo.

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Negocjowałem z Netiią , negocjowałem i dziś przedłużyłem umowę. Biorąc pod uwagę, że wszystko drożeje, to FTTH 600 mega i TV M za 50 zł to jest rozsądną cena. ( uwzględniłem darmowe miesiące). W Orange i Vectra są jeszcze klauzule inflacyjne. Więc może być tylko drożej. Do tego Disney za 14,50. Nowy ma troszkę taniej, jak dokupi komórkę, to Disney jest za 0 zł. Ale cóż, powiedzmy, że oferta jest wystarczająca.

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o dekoder 4K. Czy warto jest dopłacić 5 zł do tego wynalazku ? Czy ktoś miał evobox i zamienił na ten nowy? Jest dużo lepszy komfort używania ? Wybieranie głosowe działa dobrze? Czy można wyszukiwać nazwy audycji ? Na aplikacji Disney mi nie zależy, tak samo Netia go. Mam TV z Android TV ( Philips OLED 806) więc wszystko śmiga.

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...