Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę co mi zaproponowali: oferta mistrzowska 12M - brak zmian w pakietach internetu i TV- plus dodatkowo gratis pakiet Rozrywka. Umowa na 12 miesięcy. Wszystko w cenie 39,90zł. No i akceptowałem. Mam nadzieję, że to nie ściema. Poprzednio płaciłem 39,90zł i za tą cenę Netię lubię.

Edytowane przez demonik7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, plockier napisał:

kiedy wreszcie giganagrywarka będzie obsługiwać wszystkie kanały?

Tego nigdy nie będzie,zawsze znajdzie się nadawca co się nie zgodzi.

 

Z Netii to jedyne co mogę napisać to to,że będzie oferowana nowa usługa dotycząca TV oraz MVNO Netia Mobile do końca tego roku według planów ma przejść na BTS-y Grupy CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wrażenie że jeżeli już piszemy o Netii to tylko w czasie przyszłym ponieważ w czasie teraźniejszym nic się nie dzieje. Żadnych nowości, żadnych zmian. Można powiedzieć że totalna stagnacja. 

Mam wrażenie że multimedia ktora jest na skraju bankructwa i chcąc się uratować sprzedając się konkurencji ma więcej nowości niż nasza kochana netia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup Plusa swoje kosztował. Gigantyczna kasa z kredytu, który trzeba spłacać. Ze względu na konkurencję, telefonia komórkowa jedzie na minimalnej marży. CP nie jest marką premium, gdzie abonenci potrafią płacić krocie za pakiety TV. Netia też przyzwyczaiła do niskich cen, zatem skąd kasa na poważne inwestycje? Co niektórzy prędzej doczekają siwej brody niż konkretnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz o tym że inwestycja w nowe transkondery HEVC to promil tego co muszą wydać na modernizację sieci. A głównie tego potrzebuje TV Netia.

Oczywiście chodzi mi o promil kosztowy w inwestycje w usługę TV w porównaniu do pół miliarda które idzie teraz na modernizację sieci. Tutaj idą konkretne środki które pozwolą być im konkurencyjnym. To na internecie głównie zarabiają, nie na TV. Marża TV jest zazwyczaj niska bo muszą jeszcze zapłacić nadawcom których mamy multum.

Do tego sprzedają biznesowe łącza. Które teoretycznie mają mniejsze przepustowości nawet (500 Mbps na dużą firmę) niż łącza domowe, ale jest inna priorytezacja.

I takie łącza nie kosztują 40 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przedłużyłem umowę na 150Mbps + TV rozrywka TVN +HBO za 43 ,pierwszy raz będę miał ten dekoder do TV podobno netgen N7800 może ktoś napisać czy to ma sens podłączać pod TV OLED65 B7  technik przyjezdza jutro podlaczac? 

Jak do tej pory oglądałem IPTV na przystawce NVIDIA Shield z Androida 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuje NP N7800 + zew. dysk SSD i chodzi to lepiej niż ta cała giganagrywarka. Przynajmniej nagrywanie działa na wszystkich kanałach.

Co do jakości Sportu to tak jak poprzednicy mówili na 65calach OLED dużo jeszcze brakuje żeby było super.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, meff napisał:

Co do jakości Sportu to tak jak poprzednicy mówili na 65calach OLED dużo jeszcze brakuje żeby było super.

 

Żeby było super to powinni zrezygnować z obecnej technologii streamingu (czy to nie przypadkiem jest HLS?) na rzecz MPEG-DASH. MPEG-DASH nie wymaga kodowania wyłącznie w określonych kodekach (pierwotnie HLS wymagało obrazu w kodeku H.264 i dźwięku w kodeku AAC). Do tego też obsługuje DRM. Przy unicaście, MPEG-DASH wygrywa funkcjonalnością w stosunku do HLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie to dziś wygląda na LM Polsat Sport Premium 1 albo za dużo ludzi ogląda bo nawet murawa się rozjerzdza .

Naprawde ta TV to tak do 40 cali max powyżej to chyba że ktoś snookera ogląda...

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Znajomy abonuje Netię na zasadzie streamingu .Czasami narzeka na jakość,  to przy kończącej się umowie cieszy się z oferowanej ceny i promocji  za pakiety.

Bo może sobie wybierać itd.

Skoro takie podejście ma większość klientów operatora, to trudno się dziwić  , że Netia pozwala sobie na coś takiego jak wyżej opisana sytuacja.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tłumaczenie można byłoby zaakceptować gdyby chodziło o osiedlową kablówkę, obsługującą w porywach kilka bloków. Ktoś przysnął czyli co, pan Kaziu musi ręcznie przestawiać, bo w XXI wieku i wszechobecnej komputeryzacji, nie ma softu, który zajmuje się czymś takim z automatu? 

Edytowane przez śmiechu warte
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pawop napisał:

Netia to dno i niejednokrotnie to udowodniła.

A jedyna metodą na ich naprawę będzie m.in. rezygnacja z technologii strumieniowania HLS na rzecz MPEG-DASH. Ma większą elastyczność od technologii Apple'a, i jest międzynarodowym standardem. Można kodować obraz i dźwięk w dowolnym kodeku, co umożliwia zapewnienie obrazu i dźwięku nieraz w identycznej jakości co w tradycyjnej technologii kablowej (DVB-C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, śmiechu warte napisał:

Takie tłumaczenie można byłoby zaakceptować gdyby chodziło o osiedlową kablówkę, obsługującą w porywach kilka bloków. Ktoś przysnął czyli co, pan Kaziu musi ręcznie przestawiać, bo w XXI wieku i wszechobecnej komputeryzacji, nie ma softu, który zajmuje się czymś takim z automatu? 

Są osoby, których obowiązkiem jest sprawdzanie, czy z sygnałem jest wszystko ok, automat wszystkiego nie wyłapie.

MPEG-DASH jest jednym z możliwych rozwiązań,ale nie jedynym.

36 minut temu, Pawop napisał:

Netia to dno i niejednokrotnie to udowodniła.

UPC też udowodniła niejednokrotnie, Vectra też i co z tego??

 

Korpo to korpo, tam nie ma możliwości zmian natychmiastowych. To nie są małe firmy.

 

Korpo niestety rządzą się swoimi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...