Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Tego Ci nie powiem, z tego co pamiętam to w miarę szybko.


 

Netia wprowadzi zmiany w pakietach Telewizji Osobistej:

 

 

https://satkurier.pl/news/172964/netia-30-dodatkowych-kanalow-w-pakiecie-na-start.html

 

Pakiet Na Start: 89 kanałów, w tym 45 w jakości HD Pakiet Rozrywka: 25 kanałów, w tym 14 w jakości HD VH1, Polsat Cafe HD, Polsat Film HD, Polsat Play HD, Polsat Romans, Polsat Doku HD, Paramount Channel HD, Nickelodeon, Polsat Sport News HD, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Fight HD, Polsat News HD, Polsat News 2, NickToons HD, Comedy Central HD, Comedy Central Family, Nick Jr., VH1 Classic, MTV HD, MTV Live HD, MTV Dance, MTV Rocks, MTV Hits, MTV Music Pakiet TVN: 5 kanałów, w tym 3 w jakości HD TVN24 HD, TVN24 BiS, TVN Style HD, TVN Turbo HD i HGTV

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/172964/netia-30-dodatkowych-kanalow-w-pakiecie-na-start.html

 

Pakiet Na Start: 89 kanałów, w tym 45 w jakości HD czyli dotychczasowy pakiet na start +
Pakiet Rozrywka: 25 kanałów, w tym 14 w jakości HD
VH1, Polsat Cafe HD, Polsat Film HD, Polsat Play HD, Polsat Romans, Polsat Doku HD, Paramount Channel HD, Nickelodeon, Polsat Sport News HD, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Fight HD, Polsat News HD, Polsat News 2, NickToons HD, Comedy Central HD, Comedy Central Family, Nick Jr., VH1 Classic, MTV HD, MTV Live HD, MTV Dance, MTV Rocks, MTV Hits, MTV Music
Pakiet TVN: 5 kanałów, w tym 3 w jakości HD
TVN24 HD, TVN24 BiS, TVN Style HD, TVN Turbo HD i HGTV

Natomiast Pakiet Standard obejmujący obecnie 115 kanałów, po zmianie będzie zawierał 129 kanałów.

Pakiet Standard: 129 kanałów, w tym 70 w jakości HD
Nowości: Polsat Film HD, Polsat Play HD, Polsat Romans, Paramount Channel HD, Comedy Central HD, Comedy Central Family, Nickelodeon, Polsat News HD, Polsat Extra HD, Polsat Sport HD, Polsat Fight HD, Polsat News HD, Polsat News 2, NickToons HD

Zmiany nie ominą Pakietu Super. Będzie on teraz obejmował 6 nowych kanałów.

Pakiet Super: 160 kanałów, w tym 88 w jakości HD
Nowości: Polsat Film HD, Nickelodeon, NickToons HD, Paramount Channel HD, Polsat News HD, Polsat Fight HD

Klientom oferowany będzie jeszcze Pakiet Elastyczny, obejmujący Pakiet Na Start + do wyboru pakiety tematyczne w kwocie co najmniej 20 zł/mc (do wyboru 21 pakietów tematycznych, w tym pakiet Polsat Sport Premium).

Pakiet Elastyczny: 208 kanałów, w tym 117 w jakości HD

 

 

jeśli rozszerzą ten pakiet także dla dotychczasowych abonentów to super :)

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to powszechne wśród operatorów, że traktują te strony po macoszemu mimo, że to przecież powinnien być głowny kanał sprzedażowy.

Jednak strona Netii i tak jest w miarę aktualna. Wczoraj na ncplus.pl w jednym pakiecie natknąłem się na Orange Sport i Mjuzik.TV czy jak nazywał się ten następca Rebela ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.netia.pl/files/pomoc/dokumenty_druki/Cenniki/cennik-home-szybki_internet_od_13.08.2018.pdf

 

Nowe prędkości internetu, HFC 600, PON i ETTH 150, czy też 600 (kiedyś też już się pojawiało, widocznie nadal zastanawiają się nad taką opcją też).

A jutro okno otwarte dla Polsat Sport Premium. Nie wiem, ile potrwa.


Super jakość HD według reklamy z fb.

Zobaczymy czy rzeczywiście będzie zyleta obraz.

Na światłowodzie i dekoderach NP 2.0 mogą spokojnie dać obraz zylete w HEVC, tylko czy ich łącza dadzą radę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ładnie to wygląda.

Wieczorkiem sprawdzę na innym routerze podłączonym do Huawei bitrate podczas meczu.

A jednak tak łatwo to nie pójdzie.
Chyba na Huawei GPON dali TV w osobnym VLAN, bo net mi na nim działa, a TV niet.

Nie chcę mi się dzisiaj już kombinować. NAT itp wyłączony, konfiguracja, jak kiedyś przy Netia Spot, a nadal brak TV.
Być może to coś innego, ale ja wolę się rozkoszować meczykiem, a nie bawić ze switchami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość dla zarządu:

 

Sami Państwo widzą,jak ludzie zachwycają się takiej jakości obrazem, czas serio wprowadzić multicast i IPTV, i tak pobieracie już obraz multicast z CDN Evio więc można to zrobić tak:

 

Obraz od evio bezpośrednio wpuszczać jako strumień multicastowy (zaoszczędzicie bardzo dużo pasma i praktycznie obniżycie do zera opóżnienie, większość nowych central i tak już jest do multicastu dostosowana) do stb tych co mają ftth>= 100, etth>= 100 i hfc, w tym samym czasie niech juz wasze serwery sobie zapisują obraz pod nPVR, CatchUpTV itp, technicznie spokojnie da się to rozwiązać.

 

Szczególnie dedykowany ten wpis jest Karolowi, każdy chyba domyli się o kogo chodzi.

 

A kolega wyżej niech na nowo połączy się z usługami przez ustawienia.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz na Super HD wcale dużo nie lepszy, ale w porównaniu z sygnałem jaki idzie na Satelicie - też Cyfrowy Polsat to dużo mu brakuje. Nadal widać smużenia, rozmywanie się trawy, otoczkę wokół piłkarzy, plamy na trawie nie ustały. Na moim Firewall NGFW (modem w trybie bridge) transfer dla dekodera mam na poziomie od 7800kbps do 10800kbps. Taki sam jest teraz na Eleven czy HBO. Więc oszustwo na całego w Netii z tym lepszym Super HD dla tego kanału. Pasmo nie rózni się od innych kanałów.


Mowa o Polsat Sport Premium 1 - Super HD. Na Polsat Sport Premium 2 Super HD, obraz zdecydowanie ładniejszy, ale mocno przejaskrawiony / prześwietlony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na HFC nie wiele lepiej na Polsat Sport jak wcześniej na innych podczas meczów czyli trawa rozmazanana, zawodnicy biegają w "polu siłowym" i widać zmianę jakości przy jeździe kamery. Jakbym był mega fanem kopanej to bym sobie pluł za decyzję o przedłużeniu umowy. Niestety na większości filmowych jest niewiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie często spadała jakość i wyglądało to jakby brakowało mocno przepływności. Momentami trzeba było przełączyć na inny kanał bo po zmniejszeniu jakości nie chciał wrócić na wyjściowy bitrate. Jeśli to ma tak wyglądać to strzał w kolano. Nie biorę tego nawet za darmo. Dodam że mam FTTH 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat jakości nowych kanałów w "Super HD" moi poprzednicy powiedzieli już wszystko, nie chce mi się dobijać trupa. Jedynie cieszy, że coraz więcej osób widzi to coś, co powinno być obrazem, a nie jest. Ale dodam jeszcze tylko od siebie, że nie istnieje coś takiego, jak "Super HD" - taki standard po prostu nie istnieje i to jest próba, być może, przybliżenia się marketingowo (wzrokowo/słuchowo) do SUHD? Nie wiem. Ale wiem, że jak klient chwilkę się zastanowi, to dojdzie do tych samych wniosków, czyli: 1) Netia próbuje manipulacjami marketingowymi coś wcisnąć, czym produkt de facto nie jest 2) Nawet jeśli za 10 lat w końcu jednak ten bitrate dla HD podniosą, to taki "chłyt" marketingowy jest tożsamy z reklamą w kawiarni "Herbata zwykła - 5zł, Herbata Super (uwaga! z wodą gratis!!) - 8 zł). Czyli - coś, co jest standardem u konkurencji, tu jest reklamowane i sprzedawane za extra kasę jako produkt luksusowy. Coś niesamowitego... Wbiłem ostatni gwoździk do trumny, a teraz myślę, że już ciszej nad nią... Wyłączcie dekodery, idźcie spać, wyjdzie na zdrowie, dobranoc :)

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte naruszenie regulaminu w pkt. III. 6. Przyznaję dodatkowo ostrzeżenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że nadal automat kuleje u co niektórych :/

 

Jedyne wyjście to wysyłać im taki tekst:

 

Czas serio wprowadzić multicast i IPTV, i tak pobieracie już obraz multicast z CDN Evio więc można to zrobić tak:

 

 

 

Obraz od evio bezpośrednio wpuszczać jako strumień multicastowy (zaoszczędzicie bardzo dużo pasma i praktycznie obniżycie do zera opóżnienie, większość nowych central i tak już jest do multicastu dostosowana) do stb tych co mają ftth>= 100, etth>= 100 i hfc, w tym samym czasie niech juz wasze serwery sobie zapisują obraz pod nPVR, CatchUpTV itp, technicznie spokojnie da się to rozwiązać.

 

Zmiany muszą być jak najszybciej, im więcej klientów będzie na STV tym gorzej będzie o zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...