Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, meff napisał:

Od dziś Netia przyspieszyła do 1Gbps :brawo:

Tak ścieka-w-ości:

 ilu z Was, posiadaczy takich łączy, w warunkach domowych w pełni wykorzystuje możliwości, przez 24h/dobę? Prócz napawania się speedtestami? No nie wiem - ogląda naraz ze 20 strumieni 4k, jednocześnie setki czy tysiące plików, torrentów, itd., itp.? Albo stwierdziło:  do tej pory miałem 300, 500Mb/s, muliło jak jasna... - a teraz jeden giga to naprawdę śmiga (się nawet rymło ;-) ) 

Edytowane przez Stanley99
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie chodzi o to, aby takie łącze utylizować w 100 % przez całą dobę. 

Wystarczy, że masz potrzebę/chęć by co jakiś czas pobrać coś cięższego (np. grę ~80GB) szybciej. W takich sytuacjach zdecydowanie jest różnica między 300 a 1000 Mbps.

Jeśli ktoś korzysta tylko ze streamingu, to rzeczywiście - szybsze łącze niż te 300 Mbps zupełnie nic nie zmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Stanley99 napisał:

Tak ścieka-w-ości:

 ilu z Was, posiadaczy takich łączy, w warunkach domowych w pełni wykorzystuje możliwości, przez 24h/dobę? Prócz napawania się speedtestami? No nie wiem - ogląda naraz ze 20 strumieni 4k, jednocześnie setki czy tysiące plików, torrentów, itd., itp.? Albo stwierdziło:  do tej pory miałem 300, 500Mb/s, muliło jak jasna... - a teraz jeden giga to naprawdę śmiga (się nawet rymło ;-) ) 

 

he he he, dokładnie. Dosłownie jak gim*baza dla której wykładnikiem "wspaniałości" smartfona jest ilość punktów w AnTuTu Benchmark. Najbardziej rozbawiają mnie wyniki w speedtestach umieszczone w sygnaturkach.  Najlepiej jak sygnaturka z czymś takim na pół strony.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, śmiechu warte napisał:

Dosłownie jak gim*baza dla której wykładnikiem "wspaniałości" smartfona jest ilość punktów a AnTuTu Benchmark.

Zdziwisz się,ale np do odczytu CAD czy programowania (tak, zdarza się,że piszę programy bezpośrednio na telefonie) te cyferki mówią dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattem napisał:

Przecież to nie chodzi o to, aby takie łącze utylizować w 100 % przez całą dobę. 

Wystarczy, że masz potrzebę/chęć by co jakiś czas pobrać coś cięższego (np. grę ~80GB) szybciej. W takich sytuacjach zdecydowanie jest różnica między 300 a 1000 Mbps.

Hm, jeśli dobrze obliczam: 80GB=640Gb (prosto mnożę x8 (1B=8b)). Zatem przez łącze 1Gb/s pobiorę taki plik w 640s, czyli w niecałe 11minut. Przez  300Mb/s około 3x dłużej, czyli circa w 30min. No straszna rzecz, na giercę będę musiał czekać aż  PÓŁ GODZINY! ;-) A potem pogram w nią 5 minut i na następną trzeba znów czekać niemal wieczność... Znaczy się aż 1800s - lepiej brzmi ;-)  A przy takim 150Mb/s to już zupełna tragedia - całe 3600s czekania... Jak żyć? ;-)
Oczywiście przerysowuję. Na pewno są użytkownicy, którym takie prędkości są rzeczywiście potrzebne, potrafią je świadomie wykorzystać, itd. Albo wedle znanego powiedzenia - "kto bogatemu zabroni?". Niemniej wiele razy byłem świadkiem swoistych "licytacji" wśród znajomych: "Mam 150Mb" - "A ja już 500 i światłowód!". Zaś wiem, że obaj w 80-90% spędzają czas przy przeglądaniu zwykłych stron, reszta czasami jakiś streaming z YT czy Netflixa...

P.S. A propos jeszcze giercowania - spodziewałem się argumentów typu mniejsze czasy opóźnień, itp. (mam na myśli granie online). Albo coraz większych jak sądzę (po sobie chociażby) potrzeb użytkowników zwiększenia prędkości uploadu, np. wysyłanie plików do chmur, czy dostęp do swojej sieci z  "zewnątrz" (zwiększenie prędkości pobierania zwykle wiąże się z przyspieszeniem wysyłania).
Swoją drogą - wracając jeszcze do giercownia - nie mam pojęcia, czy są odczuwalne różnice lagów między np. 300Mb a 1Gb? Nie gram od wieeeelu lat, gdy zarywałem nocki praktycznie jeszcze nie było u nas internetu ;-) 

 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 19:46, Stanley99 napisał:

Tak ścieka-w-ości:

 ilu z Was, posiadaczy takich łączy, w warunkach domowych w pełni wykorzystuje możliwości, przez 24h/dobę? Prócz napawania się speedtestami? No nie wiem - ogląda naraz ze 20 strumieni 4k, jednocześnie setki czy tysiące plików, torrentów, itd., itp.? Albo stwierdziło:  do tej pory miałem 300, 500Mb/s, muliło jak jasna... - a teraz jeden giga to naprawdę śmiga (się nawet rymło ;-) ) 

Ja np. wykorzystuje bardzo często jak i domownicy 

Wystarczy że masz xboxa one x i usługe UGP gierki średnio po 70GB , U syna Nvidia Shield TV w streamingu po gerforce NOW stały stabilny transfer jest potrzebny 35Mbps ,IPTV na TV w 4K też potzrebuje swoje.

Do tego Plex Serwer 24 na dobe, mulimedia filmy foty dla rodzinki i wymiana filmów. To tak z grubsza nie licząc neflixów tabletów telefonów i innych [beep]ół .

Od czasu do czasu jakiś remux sciagnąć w UHD ~60GB żeby nacieszyć oko i wykorzystać te olbrzymie ekrany OLED :)

 

Ale zgadzam się jak ktoś tylko używa FB netflixa itp.. jakiś PC tylko dla www to spokojnie te 100Mbps jest optymalne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt, bo to nie jest prawda. Jakość Vectry jest dostateczna, a kanały bardzo skompresowane. Napisałbym coś o okularach jak to niektórzy lubią, ale nie będe taki :).

Na jednym muxie w Vectry potrafi być nawet 9-10 kanałów HD, co daje średnio w okolicy 4 Mbps na jeden.

 

Zaletą Vectry jest brak opoźnienia sygnału, które masz w Netii (nawet 20-30 sekund) i kanały 4K.

Netia z kolei ma znacznie szerszą ofertę kanałów (w tym Polsat Sport Premium).

Jeśli masz dobre parametry łącza i TV Netii zapnie się na najwyższy profil to bitrate będzie podobny albo wyższy jak w Vectrze. Są jednak tacy co na pewno nie zauważą np. "płynności" czy czegośtam, więc najlepiej sprawdzić samodzielnie ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Raczej nikt, bo to nie jest prawda. Jakość Vectry jest dostateczna, a kanały bardzo skompresowane. Napisałbym coś o okularach jak to niektórzy lubią, ale nie będe taki :).

Na jednym muxie w Vectry potrafi być nawet 9-10 kanałów HD, co daje średnio w okolicy 4 Mbps na jeden.

 

Miałem możliwość na jednym TV testować zarówno DVB-C Vectry i Streaming TV Netii i szczerze mówiąc na wielu kanałach to Netia lepiej wyglądała... Vectra akurat ostro wpycha na mux kanały.

 

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

kanały 4K

@kingofsouth
jedziesz z krytyką tego vectrowego 4K ?

Różnica znaczna pomiędzy Netią a inną TV to jest gdy masz światłowód i AVIOS, Jambox, EVIO. Ewentualnie UPC.

 

Podstawą jest jednak by mieć FTTH, FTTB nie FTTC czy FTTN na Netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, djadijos napisał:

 

 

@kingofsouth
jedziesz z krytyką tego vectrowego 4K ?

Szczerze????To całe kablowkowe 4K jest nie warte zachodu. To przypadłość wszystkich operatorów nie tylko Vectry. Nie mając w swojej ofercie Canal+4K to kablówki sobie mogą przebierać nóżkami dodawać Mango 24 4K i inne tego typu bzdury.  Tyle ode mnie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...