Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, djadijos napisał:

Korpo to korpo, tam nie ma możliwości zmian natychmiastowych. To nie są małe firmy.

 

Korpo niestety rządzą się swoimi prawami.

Tak...tylko w Netii zmiany następują już kilka dobrych lat,cały czas piszesz o zmianach kodeków,systemów i innych bajerach ale tam nic się nie zmienia . Pomysły super ale efektów nie widać, i ja już nie wierzę w to że będzie je widać .Sorry, ale na moje jesteś piarowcem firmy Netia który cały czas wyskakuje z dziwnymi nazwami których zwykły Kowalski i tak nie rozumie . Ja jako klient nie chcę ciągłych obietnic,ja chcę działania z ich strony .Udzielam się w tym wątku praktycznie od początku i można tu znaleźć tylko lament rozczarowanych klientów i obietnice ,,kogoś z Netii'' których i tak nie spełniają . @djadijos bujaj las a nie nas 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem niestety jak działają korpo i ile bur.delu organizacyjnego potrafią mieć.

 

Owszem partaczy dużo Netia, chociaż by idąc na krótkotrwale strategiczną łatwiznę w sprawie FTTH. Tam gdzie mają problemy ze wspólnotami itp, idą już praktycznie wszędzie w G.fast który jest inwestycją doraźną. G.fast jest trochę jak VDSL2+ kiedyś, niby tanio pozwoli zmodernizować bo nie trzeba pruć ścian itp bo wstawiasz MDU w piwnicy lub w bliskiej odległości (<100m) ,ale to nadal nie to samo co FTTH. Za kilka lat znowu zaskoczy ich sytuacja, bo nawet jeśli zwiększą w G.fast frequency na 200MHz (teraz jest 100 bodajże) to i tak nie da im to przyszłości, przyszłością jest światłowód. Pasywność energetyczna to także większa gwarancja bezawaryjności i stabilności. Dlatego właśnie FTTH wygrywa z HFC i ETTH.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mają cokolwiek zmieniać jeśli takie zmiany są liczone w dziesiątkach milionów złotych, a niezadowolonych klientów gotowych zerwać umowę jest garstka. Reszta ponarzeka, dostanie 5 zł rabatu przy okazji podpisywania kolejnej lojalki i zostanie na kolejne 2 lata. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SeBoLaS napisał:

tylko w Netii zmiany następują już kilka dobrych lat,cały czas piszesz o zmianach kodeków,systemów i innych bajerach ale tam nic się nie zmienia

Już były zmienione transkodery i profile kiedyś, chociaż by przy zmianie pakietów z komfortowego itp na tv osobistą.

 

13 minut temu, SeBoLaS napisał:

Sorry, ale na moje jesteś piarowcem firmy Netia który cały czas wyskakuje z dziwnymi nazwami których zwykły Kowalski i tak nie rozumie .

Pijarowiec ze mnie jest cienki, i nie mam o tym pojęcia, wolę sprawy techniczne. Z nimi już dawien dawna nic wspólnego nie mam jakbyś chciał wiedzieć ;)

 

Ja nie daje dziwnych nazw, nie chcesz serio wiedzieć co będzie jak zacznę w pełni językiem technicznym gadać. ? I tak staram się używać tylko najbardziej podstawowych pojęć które możecie znaleźć w Wikipedii chociaż by.

 

Sam jestem wkur...y na nich,że te zmiany się znowu ociągają,ale co ja mogę. Podchodzę też niestety z chłodną głową, bo wiem,że nie ma co denerwować się rzeczami na które nie mam wpływu.

 

Sytuacji też nie poprawia kolejna zmiana właścicielska bo to też ociąga wszystko. Teraz jakby było mało z mobilkami przechodzą na Plusa, to też zabiera cenny czas.

 

Jak dla mnie to niestety,ale najprawdopodobniej Plus i CP wchłoną infrastrukturę, a Netia pójdzie w odstawkę jak Ś.P. Dialog, coraz bardziej ku temu się skłaniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adrianwo napisał:

A jedyna metodą na ich naprawę będzie m.in. rezygnacja z technologii strumieniowania HLS na rzecz MPEG-DASH. Ma większą elastyczność od technologii Apple'a, i jest międzynarodowym standardem. Można kodować obraz i dźwięk w dowolnym kodeku, co umożliwia zapewnienie obrazu i dźwięku nieraz w identycznej jakości co w tradycyjnej technologii kablowej (DVB-C).

 

HLS to tylko standard określający sposób dostarczania treści (chunki, MPEG-TS).

Dane w takiej transmisji mogą być bezstratne i tożsame ze źródłem, np. oryginalnym multicastem.

Poza tym HLS jest już międzynarodowym standardem, a w MPEG-TS'ie możesz przesyłać jakiekolwiek dane.

41 minut temu, djadijos napisał:

Wiem niestety jak działają korpo i ile bur.delu organizacyjnego potrafią mieć.

 

Owszem partaczy dużo Netia, chociaż by idąc na krótkotrwale strategiczną łatwiznę w sprawie FTTH. Tam gdzie mają problemy ze wspólnotami itp, idą już praktycznie wszędzie w G.fast który jest inwestycją doraźną. G.fast jest trochę jak VDSL2+ kiedyś, niby tanio pozwoli zmodernizować bo nie trzeba pruć ścian itp bo wstawiasz MDU w piwnicy lub w bliskiej odległości (<100m) ,ale to nadal nie to samo co FTTH. Za kilka lat znowu zaskoczy ich sytuacja, bo nawet jeśli zwiększą w G.fast frequency na 200MHz (teraz jest 100 bodajże) to i tak nie da im to przyszłości, przyszłością jest światłowód. Pasywność energetyczna to także większa gwarancja bezawaryjności i stabilności. Dlatego właśnie FTTH wygrywa z HFC i ETTH.

 

Przyszłością jest to, co pozwoli im doraźnie zatrzymać odpływ klientów utrzymywanych na starej infrastrukturze. G.fast jest takim rozwiązaniem, i w żaden sposób nie przeszkadza w późniejszej modernizacji sieci do FTTH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal jest to rozwiązanie doraźne na kilka lat. Zarządzanie strategiczne się kłania. Tak samo u nas autostrady robią a po kilku latach zonk bo brakuje przepustowości. Brak myślenia do przodu tylko tu i teraz. Za kilka lat będzie trzeba kłaść światłowód, prędkości łącz będą nadal cały czas szybko rosły. G.fast jest dobry tam gdzie nie ma innego wyjścia i tyle, ale gdzie można kłaść włókno do mieszkań trzeba to robić. A oni chcą po taniości G.fast nawet tam gdzie nie jest to konieczne. Przy PON wymienią tylko urządzenia początkowe i końcowe. Tutaj będzie trzeba kłaść światłowód. Chyba że naukowcy coś nowego wymyślą do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, djadijos napisał:

ale gdzie można kłaść włókno do mieszkań trzeba to robić

 

Nie, nie trzeba. Celem firmy jest zarabianie pieniędzy przez dostarczanie usług, których jakość jest zadowalająca dla klienta. Klienta końcowego tak naprawdę nie obchodzi jaka technologia zostanie użyta. Jeśli G.fast dostarcza mu usługę o odpowiedniej jakości, to cel został osiągnięty.

Co do "zarządzania strategicznego" to uwierz mi, ale na pewno właściciel takiej infrastruktury jest w pełni świadomy, że jest to rozwiązanie przejściowe, a docelowym będzie włókno bezpośrednio do lokalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Netię przez 3 lata.... najlepszą decyzją odnośnie Netii była rezygnacja z jej usług. Co z tego że tanio, jeśli jakość obrazu to po porostu dramat!!!  To tak jakbym cały czas kupował jakiś wyrób seropodobny i jadł go i narzekał że niesmaczny.....a za kilka złotych więcej jest prawdziwy ser ;-) Przeszedłem do UPC ponad 2 lata temu ….obraz FHD wygląda tak jak ma wyglądać, dekoder Horizon działa płynnie i nagrywa do 4 kanałów jednocześnie, internet śmiga, WiFi w całym mieszkniu bez zakłuceń i awarii.   Czasem zaglądam tu na forum....i nic się nie zmienia.... narzekania na jakość obrazu to temat wiodący ;-) Ludzie...ogarnijcie się!! Netia to jest wyrób telewizjopodobny!!! W dobie technologii UHD oglądanie czegoś co nawet koło FHD "nie stało" to jest po prostu porażka. I mają racje ci co piszą że Netia ma w [beep]ie narzekania na jakość obrazu bo zawsze znajdą się chętni "po taniości".... nie tędy droga. Pozdrawiam z Krakowa! '=_ 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym Horizon i wifi to pojechałeś po całości. Ten co to miał lub ma wie doskonale jaki to szmelc. Akurat w tym wypadku jakość internetu i samego dekodera Netii miażdży ten sprzęt od UPC pod każdym względem. Co do jakości obrazu to rzeczywiście nie ma co porównywać UPC wygrywa ale tylko w tym.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Horizonem jest różnie właśnie. Ja mam od listopada Horizon PVR i zero problemów. Może go w przeciągu tych 6 miesięcy 2 razy z gniazdka wyłączyłem bo Replay TV nie działało. Tak to sprzęt działa ok. Internet mam przez osobny modem. Widziałem ostatnio TV u znajomego z Netii i do jakości UPC to się nie umywa na dużych telewizorach. UPC zaskoczyło mnie pozytywnie jakością wielu kanałów względem tych nadawanych przez satelitę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Z Horizonem nie mam żadnych problemów.

 

Po co narzekać i wylewać żale,  trzeba wziąć sprawy w swoje ręce.No chyba , że komuś świat się kończy na Netii.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku pewne zmiany w Netii, Plusie czy tam Cyfrowym Polsacie.

 

https://gsmonline.pl/artykuly/plus-internet-stacjonarny-swiatlowod-ceny-predkosc

 

Usługa Plus Internet Stacjonarny jest realizowana w czterech technologiach:

miedź (CU) - z prędkością Internetu 20 Mb/s i 50 Mb/s,
Ethernet (ETTH) - z prędkością 20 Mb/s, 50 Mb/s, 100 Mb/s, 150 Mb/s, 500 Mb/s i 1 Gb/s,
kablówka (HFC) – z prędkością 150 Mb/s, 500 Mb/s i 1 Gb/s
światłowód (PON) – z prędkością 100 Mb/s, 150 Mb/s, 500 Mb/s oraz 1 Gb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 14:41, mattem napisał:

 

Nie, nie trzeba. Celem firmy jest zarabianie pieniędzy przez dostarczanie usług, których jakość jest zadowalająca dla klienta. Klienta końcowego tak naprawdę nie obchodzi jaka technologia zostanie użyta. Jeśli G.fast dostarcza mu usługę o odpowiedniej jakości, to cel został osiągnięty.

Co do "zarządzania strategicznego" to uwierz mi, ale na pewno właściciel takiej infrastruktury jest w pełni świadomy, że jest to rozwiązanie przejściowe, a docelowym będzie włókno bezpośrednio do lokalu.

Owszem, celem każdego przedsiębiorstwa jest zarabianie, jednak też optymalizacja kosztów. W momencie kiedy mamy rozwiązanie przejściowe, a za jakiś czas znowu będziemy modernizować tym razem już do FTTH to dublujemy koszty. Oczywiście modernizacja pozwoli na zyski, pytanie jednak czy tak szybko się zwróci. Wątpię w to. Modernizacja do G.fast tania nie jest. Tańsza niż FTTH, ale nie rozwiązuje w pełni problemu. Internet staje się medium dystrybucji wszystkiego, od TV po filmy, gry, muzykę itp. Z roku na rok rosną potrzeby przeciętnego Kowalskiego. Dlatego trzeba poważnie zastanawiać się nad sensem modernizacji tymczasowej. G.fast wymaga skrócenia ostatniej mili praktycznie na maxa, można to robić tam gdzie po prostu już całkowicie nie ma innej opcji, ale gdzie jest cień szansy na FTTH trzeba dążyć ku temu. 

W dniu 2.05.2019 o 14:49, darekh napisał:

Miałem Netię przez 3 lata.... najlepszą decyzją odnośnie Netii była rezygnacja z jej usług. Co z tego że tanio, jeśli jakość obrazu to po porostu dramat!!!  To tak jakbym cały czas kupował jakiś wyrób seropodobny i jadł go i narzekał że niesmaczny.....a za kilka złotych więcej jest prawdziwy ser ;-) Przeszedłem do UPC ponad 2 lata temu ….obraz FHD wygląda tak jak ma wyglądać, dekoder Horizon działa płynnie i nagrywa do 4 kanałów jednocześnie, internet śmiga, WiFi w całym mieszkniu bez zakłuceń i awarii.   Czasem zaglądam tu na forum....i nic się nie zmienia.... narzekania na jakość obrazu to temat wiodący ;-) Ludzie...ogarnijcie się!! Netia to jest wyrób telewizjopodobny!!! W dobie technologii UHD oglądanie czegoś co nawet koło FHD "nie stało" to jest po prostu porażka. I mają racje ci co piszą że Netia ma w [beep]ie narzekania na jakość obrazu bo zawsze znajdą się chętni "po taniości".... nie tędy droga. Pozdrawiam z Krakowa! '=_ 

UPC ma najlepszą jakość obrazu z kabla zaraz po Jambox. Oczywiście wygląda to lepiej niż Netia, Vectra, CP, NC+ itp ale oni nadal świadczą usługi po koncentryku, internet ma nadal śmieszny upload 10% a nawet i mniej. Zresztą UPC w większości korzysta ze światłowodów Orange i Netii itp. Oczywiście nie mam tu na myśli tych w budynkach. Oni nadal po HFC. Mało swoich mają. Wiadomo że 47 i więcej cali wymaga naprawdę konkretnego bitrate i tego niestety w Netii brakuje. Tak samo w wielu sieciach kablowych i sartt. Nie wiem czego pomimo, że już dosyć dawno temu powstała zakładka Jakość i sygnał Tv nie wprowadzono osobnych profili dla FTTx.Jest to niezbędne teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tej Netii to nie ma już kompletnie co wymagać, oni są tak nie rozgarnięci że nawet zamiast odkodowanej gali ekstraklasy na Canal +Sport nadają na kanale 501 Canal + gdzie leci teraz film. 

Jak można ich poważnie traktować, jak nawet to muszą spartaczyć. Ja rozumiem że można się pomylić, ale gdzie ich ekipa techniczna? Śpią? 

A nie przepraszam oni maja abonentów głęboko w du.. e

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...