Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

ŻE CO ???

 

Cały świat idzie w kierunku unicastu, nawet Inea. Nikt normalny nie będzie szedł w DVB-C bo to niepotrzebne koszty postawienia i utrzymywania takiej przestarzalej już platformy. Musieli by wymieniać u klientów ONT na takie z CATV, a urządzenia takie musiały by wykorzystywać internet jako kanał zwrotny dla Giganagrywarki i VOD. Do tego osobne szyfrowanie dla dekoderów...

Nikt nie będzie szedł w DVB-C, weź później rozwijaj kilka technologii... Wystarczająco mają technologii dostarczania internetu. To już tworzy bur.del.

Jeszcze multicast ma teoretycznie sens, ale też działa kijowo często. Od niego też odchodzą wszyscy.

Co do problemów:

Oni grzebią znowu. Przygotowują infrastrukturę pod STV Polsat i część infrastruktury dotychczasowej odlaczyli zapewne...

Jeśli T.W. Piotr Krok aka Zbigniew Solorz ma zamiar tylko wyciągąć wszystko co najlepsze z tej firmy to i ja wysiadam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna wspaniała niespodzianka od Netii. Ustawiłem sobie nagrywanie elclasico w giganagrywarce i jaka miła niespodzianka po powrocie do domu, nagrała się dokładnie 1 min. po czym nagranie się urywa. Naprawdę jadę już na oparach nerwowych z tą telewizją, z dnia na dzień jest coraz gorzej. Czekam tylko do końca umowy żeby wreszcie pozbyć się tego dziadostwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będę zgłaszał, ja chcę usiąść i obejrzeć w spokoju to co mnie interesuje, a nie co kilka dni być ich beta testerem i siedzieć na telefonie i zgłaszać czy opisywać usterki. Dwa dni temu wszystkie nagrania w giganagrywarce zacinały wieczorami a dzisiaj połowa nie działa i tak wkoło coś nie tak z tą telewizją. Czy ja podpisałem umowę na pełno wartościowy produkt czy zostałem jakimś [beep]onym beta testerem. Nigdy więcej netii - najgorsza telewizja w Polsce. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło byś tylko raz napisał im co się ostatnio dzieje. Sprawdzą i zaczną obserwować przyczyny. Zobaczę u siebie dzisiaj, jeśli będę miał tak samo podziałam by znaleźli rozwiązanie.

Być może coś się [beep]zieli w dekoderze,albo u nich w systemach.

Ja poobserwuje trochę i postaram się doprowadzić sprawę do końca.

Dla dobra wszystkich. Raz napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 01:33, djadijos napisał:

 

Oni grzebią znowu. Przygotowują infrastrukturę pod STV Polsat i część infrastruktury dotychczasowej odlaczyli zapewne...

 

Zapewne masz bardzo dobre źródło tych rewelacji. Podziel się proszę innymi ciekawostkami z zaplecza Netii i Polsatu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hupatek napisał:

Zapewne masz bardzo dobre źródło tych rewelacji. Podziel się proszę innymi ciekawostkami z zaplecza Netii i Polsatu.

Od dawna jest już wiadomo, że Polsat chce uruchomić swoją TV IP na liniach Netii. Zresztą nawet ktoś wrzucił w neta zdjęcie dekodera evobox ip.

2 godziny temu, plockier napisał:

Cała Netia, oni w ogóle nic nie wiedzą, ale rachunki wiedzą kiedy i gdzie wysłać. Powinni zaprzestać pobierania opłat za to że jesteśmy ich beta testerami. Najgorsze jest to ze ta sytuacja trwa już od bardzo dawna i nie widać efektów. 

Mogą Ci dać większą rekompensatę za problemy techniczne, kiedyś robili takie coś od ręki.

Mam nadzieję że ogarną to pilnie, bo opinie już mają dosyć słabą.

P.S. UPC też długo nie potrafiło rozwiązać problemów u swoich klientów, chyba o radio chodziło. Także czasem bywa w każdej firmie, że coś się spierniczy i kmin dlaczego tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako niedoszły abonent NETI zajrzałem do tego wątku i tylko upewniłem się, że dobrze zrobiłem wybijając UPC. Nie wiem jak było wcześniej ale teraz dekoder Horizon działa bardzo dobrze. Nie wiesza się, nie jest jakimś demonem prędkości ale jest wystarczający. Jakość obrazu jest bardzo dobra. Nagrywarka działa świetnie, można programować ją zdalnie przez aplikację HOROZON Go. Tak samo replay TV, na dużej części kanałów w tym wszystkie TVP i TVN. Więc jak ktoś ma wybór, to polecam UPC. Bo jak czytam ten wątek,... To czy jest jakiś zadowolony klient Netii jeżeli chodzi o TV? Internet to inna kwestia. Chociaż dla większości zjadaczy Faceboka, Youtube czy stron www nie ma znaczenia technologia. W porównaniu ze światłem ORANGE wzrósł mi tylko ping o jakiś 9 ms. Ale to wynika z technologii DOCIS. Szybkość łączą to 300 Mega niezależnie od pory dnia, czy jest to weekend a może dzień powszedni. Na chwilę obecną UPC ma u mnie łączą do 500 Mega. Tylko kto potrzebuje 900 Mega Netii czyj 1 Gb Orange? Nie mówiąc już o 10 Gb Inei

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były abonent Netii, a obecny UPC mogę jedynie potwierdzić to co napisał kolega wyżej. Zamiana zdecydowanie na plus. Szczególnie jeśli chodzi o jakość obrazu różnicę widać gołym okiem. Stabilność, wyrazistość, kolory, płynność, no jest zauważalnie lepiej. Trochę tak jakby porównywać CD do mp3. Czasem przerzucam kanały, żeby sobie po prostu popatrzeć na ładny obraz. :]
Dekoderem Horizon też jestem raczej miło zaskoczony, po tym co się naczytałem jaki to straszny muł myślałem, że będzie gorzej. Kanały przełączają się prawie tak szybko jak w Netia playerze, a on jest chyba w tej dziedzinie mistrzem. Będąc uczciwym muszę wspomnieć jednak, że Horizon czasem dostaje jakiegoś paraliżu, przez chwilę nie reagując na wciskane przyciski pilota. A propos pilota, jakby ktoś nie wiedział można go sparować kodem z tv i sterować głośnością oraz on/off/source telewizora. Drobnostka, ale wygodne. Netia ma giganagrywarę, której mi trochę brakuje, tutaj jest dekoder z dyskiem. (mam wersję bez) Jest też Replay TV, ale właśnie strzelonej bramki sobie szybko nie cofniesz. Produkt UPC ma w sobie modem i jest to znacznie większy box. Trudno mi zresztą tak do końca o porównanie, bo miałem najstarszą wersję NP, w którym w dodatku padło EPG, ale przyjmijmy że Netia Player to trochę fajniejsze urządzenie.
Kablowy gigant posiada telewizję online/mobilną czyli coś czego w Netii do tej pory brak, co samo w sobie jest dość kuriozalne zważywszy na fakt że ich tv bazuje na internecie. Szkoda tylko, że brak tu aplikacji w Google TV czy obsługi chromecasta co ułatwiłoby wykorzystanie tej funkcji jako pewnej formy multiroomu.
Internet jak internet, póki co działa bezproblemowo czyli podobnie jak w Netii. Z tą tylko różnicą, że teraz mam 300 Mb/s co jest wartością sześciokrotnie większą niż do tej pory i dwukrotnie większą niż bym dostał decydując się na nową umowę z dotychczasowym operatorem. Także tutaj też na plus.
Finansowo trudno o dokładne porównanie bo ceny ciągle się zmieniają, są promocje a produkty nie są identyczne. Na UPC zdecydowałem się w noworocznej promocji. Dwa tygodnie wcześniej w tej samej cenie miałbym dekoder z nagrywarką, a kilka dni później mniej kanałów tv lub wolniejszy net, już nie pamiętam. Wtedy dla nowych klientów Netia oferowała pól roku a darmo, dziś już nie. UPC uchodzi za drogiego dostawcę, Netia za przystępniejszego cenowo, trochę to złudne. Ostatecznie płacę o 35 zł mniej niż dotychczas, rezygnując z multiroomu i telefonu stacjonarnego i dostając szybszy internet więcej kanałów, no i lepszą jakość. Nie wiem co będzie za dwa lata, ale póki co jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebagit napisał:

Bramkę można cofnąć, jak się ma dekoder z nagrywarką

O ile oglądasz na tym samym kanale ;) Giganagrywarka jest naprawdę rewelacyjną usługą z tym cofaniem na praktycznie każdym kanale itp.

 

Jest wielu abonentów Netii którzy tutaj byli zadowoleni, to,że ostatnio bywały jakieś problemy to cóż, zdarza się jak wszędzie. Nigdy nie krytykuje UPC, Vectry itp za to,że mają chwilowe problemy bo to po prostu się zdarza. Osoby mające pojęcie techniczne wiedzą o co cho.

 

Zresztą, prawda jest też taka,że zazwyczaj zadowoleni siedzą cicho a najwięcej odzywają się ci którym coś nie pasuje. W każdej firmie. Psychologia tłumu.

4 godziny temu, destiny123 napisał:

Stabilność, wyrazistość, kolory, płynność, no jest zauważalnie lepiej. Trochę tak jakby porównywać CD do mp3.

mp3 od CD rożni się niewiele, w ślepym teście gwarantuje,że byś nie wykrył ;)

 

Zapraszam np. tutaj:

 

https://www.npr.org/sections/therecord/2015/06/02/411473508/how-well-can-you-hear-audio-quality?t=1552148381068

 

P.S. 6/6 ;)

 

 

Usługa jest stabilna i płynna już,jeśli miałeś jeszcze Netia Playera 1 to w porównaniu z 2 jest ogromna różnica. Pamiętaj,że platforma też była w pewnym momencie modernizowana,bo na początku było tylko 720p. I wtedy rzeczywiście było zdecydowanie gorzej. Akurat Netia Player 2.0 jest co by nie mówić naprawdę dobrym urządzeniem, HEVC, odpowiednia ilość RAM-u i CPU. No i malutki.

 

Jakość jest gorsza niż w UPC ale tragedii nie ma. Poza tym np. Vectra ma też gorzej niż UPC.

4 godziny temu, destiny123 napisał:

Z tą tylko różnicą, że teraz mam 300 Mb/s co jest wartością sześciokrotnie większą niż do tej pory i dwukrotnie większą niż bym dostał decydując się na nową umowę z dotychczasowym operatorem. Także tutaj też na plus.

Inwestują dużo w FTTH teraz, także i 900 możesz mieć.

 

Poprawa będzie, nie po to inwestują kupę kasy w nowe łącza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@destiny123 Masz rację, promocje zmieniają się bardzo dynamicznie, czy to w UPC czy w Netii. Ja postawiłem na UPC, bo to co mam w podpisie dostałem za 104,97 zł. Miałem kiedyś z Netii internet i byłem bardzo zadowolony, z TV natomiast nie miałem okazji korzystać. W obecnym miejscu zamieszkania miałem do wyboru Netię, UPC, lokalny światłowód i Orange. Wybór padł na UPC, bo tak jak pisałem, dali mi propozycję nie do odrzucenia za TV + internet. Zastanawiałem się nad Netią, jednak zestaw TV + internet od nich wydawał mi się drogi.

Edytowane przez kubus.kul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann
W dniu 9.03.2019 o 12:45, destiny123 napisał:

Jako były abonent Netii, a obecny UPC mogę jedynie potwierdzić to co napisał kolega wyżej. Zamiana zdecydowanie na plus. Szczególnie jeśli chodzi o jakość obrazu różnicę widać gołym okiem. Stabilność, wyrazistość, kolory, płynność, no jest zauważalnie lepiej. Trochę tak jakby porównywać CD do mp3. Czasem przerzucam kanały, żeby sobie po prostu popatrzeć na ładny obraz. :]
Dekoderem Horizon też jestem raczej miło zaskoczony, po tym co się naczytałem jaki to straszny muł myślałem, że będzie gorzej. Kanały przełączają się prawie tak szybko jak w Netia playerze, a on jest chyba w tej dziedzinie mistrzem. Będąc uczciwym muszę wspomnieć jednak, że Horizon czasem dostaje jakiegoś paraliżu, przez chwilę nie reagując na wciskane przyciski pilota. A propos pilota, jakby ktoś nie wiedział można go sparować kodem z tv i sterować głośnością oraz on/off/source telewizora. Drobnostka, ale wygodne. Netia ma giganagrywarę, której mi trochę brakuje, tutaj jest dekoder z dyskiem. (mam wersję bez) Jest też Replay TV, ale właśnie strzelonej bramki sobie szybko nie cofniesz. Produkt UPC ma w sobie modem i jest to znacznie większy box. Trudno mi zresztą tak do końca o porównanie, bo miałem najstarszą wersję NP, w którym w dodatku padło EPG, ale przyjmijmy że Netia Player to trochę fajniejsze urządzenie.
Kablowy gigant posiada telewizję online/mobilną czyli coś czego w Netii do tej pory brak, co samo w sobie jest dość kuriozalne zważywszy na fakt że ich tv bazuje na internecie. Szkoda tylko, że brak tu aplikacji w Google TV czy obsługi chromecasta co ułatwiłoby wykorzystanie tej funkcji jako pewnej formy multiroomu.
Internet jak internet, póki co działa bezproblemowo czyli podobnie jak w Netii. Z tą tylko różnicą, że teraz mam 300 Mb/s co jest wartością sześciokrotnie większą niż do tej pory i dwukrotnie większą niż bym dostał decydując się na nową umowę z dotychczasowym operatorem. Także tutaj też na plus.
Finansowo trudno o dokładne porównanie bo ceny ciągle się zmieniają, są promocje a produkty nie są identyczne. Na UPC zdecydowałem się w noworocznej promocji. Dwa tygodnie wcześniej w tej samej cenie miałbym dekoder z nagrywarką, a kilka dni później mniej kanałów tv lub wolniejszy net, już nie pamiętam. Wtedy dla nowych klientów Netia oferowała pól roku a darmo, dziś już nie. UPC uchodzi za drogiego dostawcę, Netia za przystępniejszego cenowo, trochę to złudne. Ostatecznie płacę o 35 zł mniej niż dotychczas, rezygnując z multiroomu i telefonu stacjonarnego i dostając szybszy internet więcej kanałów, no i lepszą jakość. Nie wiem co będzie za dwa lata, ale póki co jest ok.

Chwalisz jakość UPC.

To jeszcze nie widziałeś jakości obrazu w sieci Jambox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 21:33, lukimann napisał:

Chwalisz jakość UPC.

To jeszcze nie widziałeś jakości obrazu w sieci Jambox.

Fakt, nie widziałem. U mnie niedostępny, a chwalę bo jest lepiej od tego co miałem do niedawna.

 

W dniu 9.03.2019 o 17:37, djadijos napisał:

mp3 od CD rożni się niewiele, w ślepym teście gwarantuje,że byś nie wykrył 

 

W takim razie różnica jest jeszcze większa bo myślę, że gdybym miał obok siebie dwa średniej wielkości telewizory z sygnałem obu dostawców potrafiłbym wskazać który jest który i to niekoniecznie po tym, że jeden z nich byłby 30 sekundy w plecy. ;)

 

W dniu 9.03.2019 o 17:37, djadijos napisał:

Usługa jest stabilna i płynna już,jeśli miałeś jeszcze Netia Playera 1 to w porównaniu z 2 jest ogromna różnica.

 

Z pewnością nowsza wersja lepiej się sprawuje od staruszka, ale stream obie dostają ten sam, także z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć iż jakością obrazu się nie różnią. Nie mówię oczywiście o HEVC, bo na razie co najwyżej trwają jakieś testy.
Tak z ciekawości, czy w dwójce automatycznie załącza się najwyższy profil, czy nadal widoczny jest ten przeskok z niższego na wyższy?

 

W dniu 9.03.2019 o 17:37, djadijos napisał:

Inwestują dużo w FTTH teraz, także i 900 możesz mieć.

 

Tak, ale to kolejne koszta, nie ma co szaleć. Nie wiem nawet ile u mnie w klatce można wyciągnąć na internetiowym łączu. Dziś w UPC defaultowo dostałbym 150 Mb/s, do 300 bym nie dopłacał. Ot, trafiła mi się lepsza promocja.

 

Daleko mi do hejtowania Netii, byłem z niej umiarkowanie zadowolony i pewnie gdybym nie trafił na stronę UPC, które to w mojej świadomości zawsze funkcjonowało jako te "za drogie" to dziś nadal bym był jej abonentem. Być może kiedyś jeszcze tak się stanie bo mają swoje plusy, ale póki co UPC dla mnie wygrywa, jakością i co dziwne ceną.

Edytowane przez destiny123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, destiny123 napisał:

 

W takim razie różnica jest jeszcze większa bo myślę, że gdybym miał obok siebie dwa średniej wielkości telewizory z sygnałem obu dostawców potrafiłbym wskazać który jest który

Zależy głównie od kanału. Na niektórych UPC może mieć większy bitrate, ale nie wszędzie. Co do CD a MP3 320 to akurat do tego trzeba mieć słuch i sprzęt, ja wiem gdzie wykryć różnicę, ale większość nie.

 

Godzinę temu, destiny123 napisał:

Tak z ciekawości, czy w dwójce automatycznie załącza się najwyższy profil, czy nadal widoczny jest ten przeskok z niższego na wyższy?

Z automatu najlepszy.

 

Godzinę temu, destiny123 napisał:

Nie wiem nawet ile u mnie w klatce można wyciągnąć na internetiowym łączu.

Po delikatnej modernizacji spokojnie 900 pójdzie. Internetia to akurat ta dobra infrastruktura. To nie jest miedź telefoniczna.

Co do cen to każdy ISP ma różne promocje, trzeba trochę mieć szczęście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...