Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy, kto szuka informacji o jakości świadczonych usług przez firmę Netia, niech wejdzie na ich profil Fejsbusiowy, kliknie na zakładkę "posty gości" i rozwinie(zobacz więcej zdarzeń), by przeczytać wszystkie wpisy klientów. Można dostać gęsiej skórki jak się to czyta. 

https://www.facebook.com/netia.sa/posts_to_page/

 

haha- :polskaflaga: <lubie_to>

@śmiechu warte ​oni ten pasek z opiniami klientów powinni mieć na stałe "w czołówce"-powinno się pojawiać jak informacja o RODO w poczcie o2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na fb każdego operatora znajdziesz "gorzkie żale", z gatunku złodzieje, oszuści itp. Popatrz sobie innych ISP. Będzie bardzo podobnie. Taka jest specyfika internetu i mediów społecznościowych. Wejdź nawet na fb jakiegokolwiek sklepu, będzie podobnie.

Nie piszę tego by wybielic a jedynie by czasem realnie spojrzeć na sytuację.

Niestety, ale ludzie nie zagłębiają się w szczegóły dlaczego coś szwankuje - z miejsca leci hejt, że tv do duszy, że operator złodziej itd.

W 90% przypadków nie ma ani złej woli operatora czy jego celowych działań by komuś uprzykrzyć życie - po prostu masz chwilowo pecha, albo coś LOKALNIE u CIEBIE szwankuje. 

Wiele zależy od samej lokalizacji klienta, stanu technicznego instalacji, sprzętu operatora po drodze itd.

Problemy są bez wyjątku u wszystkich operatorów czy klientów - jednych dotykają a innych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe po co powstał projekt Sieć XXI wieku...

 

Modernizacja jest robiona, zarówno internetia jak i dialog/netia ale etapami. To takie narzekanie trochę jak na Orange że ktoś w dużym mieście jeszcze nie jest zmodernizowany. No ludzie, modernizacji nie da się dokonać ot tak...

Tu trzeba wszystko przekalkulować, zrobić projekty, wybrać firmy które będą modernizację dokonywać. Ja od 2011 mogę mieć max 100 tylko. Trudno. Wytrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ludziu, że nie można zmodernizować sieci z dnia na dzień. Chodzi o to, że Netia (być może, o ile w ogóle) dopiero teraz robi te wszystkie kalkulacje, analizy itp, które powinna była zrobił ładnych kilka lat temu - właśnie mając świadomość, że nie zrobi tego z dnia na dzień. Skoro tego nie zrobiła, to po zwala myśleć, że albo w ogóle tego nie zrobi, albo jak już zrobi, to wtedy, kiedy konkurencja znowu będzie daleko z przodu. Czy warto czekać - każdy musi sobie odpowiedzieć sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą mieli już teraz 1 gbit, po co im więcej teraz??

 

A projekt opracowali w 2016, czekali aż cena urządzeń i usług spadnie, rozpoczęli zaraz po Orange ;)

 

Jeszcze kilka lat temu FTTH było zdecydowanie droższe niż teraz.

 

Btw oficjalnie już grupa ZSZ zakupiła akcje:

 

https://money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,190,0,2406334.html

 

Tak jak wspomniałem daję wyniki testów:

 

 

TVP1 w tym momencie trzyma się w okolicach 790 kilobajtow/s niestety szarpie od 600 do 1200

 

Nie bitów.

Eleven 1 teraz około 870- skacze od 750 do około 1100

TVP Sport w okolicach 840

Na razie starczy.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Netii nie chodzi o pecha, Netia jaka jest, każdy widzi i to nie są chwilowe problemy.

 

-mimo bardzo szczerych chęci z gó.na bata nie ukręci, ot cała prawda.     :>

W przypadku samego internetu czy telefonu serio nie ma zastrzeżeń.

 

 

nie wybielaj ich,  :mrgreen:

Mam w bloku ETTH a właśnie kolega rezygnuje z Netii ponieważ nawet na modelu/infrastrukturze własnej- ETTH nie ma prędkości takiej jaka była górna w umowie.50 ?!! megabitów jest przy ETTH a praktycznie jest 27 Megabit.

Gdzie tu do 100 megabitów jak ktoś pisał że od kilku lat jest ta wartość i od kilku lat stoi... :/

Edytowane przez m-mediol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nikogo nie wybiela.

Netia, jak każdy inny operator. Część osób jest zadowolona z jej usług, część nie.

Wszystko zależy od infrastruktury.

Ja akurat, jakbym miał cofnąć czas, to bym jeszcze raz Netię wybrał.
Bo u mnie wszystko działa jak należy. Z TV jestem również zadowolony.

 

I na pewno są też ludzie niezadowoleni. Jak wszędzie indziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał IPTV to by tak było.
A przy streamingu, jak masz gorsze łącze, niestabilne, to jakość na pewno nie jest identyczna, bo się adoptuje tu do warunków.

Być może mam mniejszy próg wymagań, jest to możliwe, bo TV ma 55".
Dla mnie jednak w HD działa to w porządku.

 

Na naziemnej jest większy bitrate, więc zapewne obraz jest lepszy, ale to mogę tylko domniemać, bo nie mam gdzie tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia stabilności tego łącza, jeśli jest na miedzi i kwestia tego ile z danego obiektu ogląda w danej chwili TV (jak patrzyłem to rzadko który kanał leci powyżej 5Mb/s).
Jak się łącza uplinkowe gdzieś zapychają, to nie będzie jakości.

Ponoć było to widać w Sylwestra i zapewne na Mundialu będzie to samo.

 

Zobaczymy. Póki co TV bym nie zmieniał, nawet wiedząc jaką jakość ma C+.

Dobrą cenę mam.

 

Choć może po Mundialu będę narzekał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych turbulencjach życiowych w końcu mogę odpowiedzieć:

 

Na ETTH zazwyczaj jest tak, że jest do 100 jednak trzeba wiedzieć że ETTH Internetia to w dużej mierze połączenie wielu skupionych lokalnych operatorów, są niestety linie tak skonstruowane że najprawdopodobniej skretka jest zbyt długa i dlatego jest jak jest. Teraz chyba nawet na ETTH wycofali wersję 50 a dali 20. Dlatego pisałem Ci by ci podali przed dokładną przepływność.

 

TV oficjalnie działa do 10 ale są różne profile jakościowe w zależności od kanału. Opóźnienie niestety jest i tutaj nic nie poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...