Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak. 

 

A nawet, jeśli grupą docelową są osoby starsze i tną koszty, to co stoi na przeszkodzie zrobić tak, jak Netflix - kto chce HD, płaci mniej za abonament. Kto chce mieć dostęp do wyższego bitrate i 4K - płacą więcej. Spoko, ale niech Klient ma wybór. Ale o czym my rozmawiamy... 2 lata temu były dywagacje, czy TV 4K ma sens. Dziś 4K jest już standardem, jeśli chodzi o sprzęt, treści naprawdę jest bardzo dużo. A jeśli chodzi o bitrate, to autentycznie - mam na stałe podpięty kabel antenowy i jesli mecze lecą na TVP1/TVP2, to przełączam się na naziemną, tę samą, którą odbieram na starym tranzystorze "z lufą z tyłu" na działce. Przecież to jest aż nienormalne, żeby naziemna biła na głowę to coś, co się nam wylewa z ekranów po netii ://///

Edytowane przez jk_seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV wymagające internetu zdecydowanie nie jest dla emerytów, szczególnie tak multimedialna...

 

Treści tak szczerze nie ma dużo, nadal filmy nagrywane są zazwyczaj w max 2160p a nie UHD.

 

A stoi to w miejscu ze względu na to,że Polsat chce najpierw przejąć,a potem połączyć systemy CRM by wprowadzić SmartDom.

 

Oni chcą mieć klienta korzystającego z wszystkich rodzajów usług u nich. Jednak szybciej będą wprowadzać tzw SuperHD (to nie jest moja nazwa a serio ich, głupia, wiem.) w IP bo na satelicie to dla nich zbyt duży koszt. Wolą upakować na maxa kanałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie na infolinii mogą coś mieć ale to w krótkim okresie czasowym do zakończenia inwestycji. Nikt przecież nie udostępni tego bo wiadomo że konkurencja specjalnie by wtedy dawała takie oferty by tylko zatrzymać klientów swoich, a inwestycja by nic na siebie nie zarabiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka w tym momencie jest jakość w Netii na urządzeniu Netia Player N7800 przy światłowodzie w porównaniu do CP lub nc+? Podobnie?

Identyczna, jak bez światłowodu, czyli fatalna. To, czy masz światłowód, czy nie, nie ma znaczenia, ponieważ TV Netii ma tragiczny bitrate i światłowód nic tu nie wniesie. Właśnie oglądam mecz Koln-Bayern...i już mi sie nie chce powtarzac. Jaja i parodia na jednym talerzu. :/ Poważnie rozważam odejście z Netii ale jeszcze przed Mistrzostwami Świata. Klienci NC+ i Orange będą oglądać transmisje w 4K, a ja do sasiada nie będę chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming i unicast ma niestety takie wady, można oczywiście ograniczyć opóźnienie ale ze względu na to że sygnał musi być przerobiony do kilku profili jakościowych będzie ono zawsze, do tego idzie jeszcze zapis dla GigaNagrywarki.

 

Teraz wszystko w rękach Solorza I UOKIK by ten jak najszybciej rozpatrzył wniosek o przejęcie. Bez tego nikt nie ruszy z lepszą platformą TV dla FTTx bo nie wiadomo co dalej.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę Ci to jako osoba która akurat wie trochę więcej:

 

Netia miała już projekt IPTV multicast, świadczony przez bodajże EVIO. Jednak ilość linii zdolnych do obsługi tej technologii była mizerna, IPTV multicast bowiem wymaga nie tylko odpowiedniej prędkości ale przede wszystkim stabilności, przy multicast łatwiej odczuć utratę pakietów niż przy unicast. Sytuację nie poprawiło nawet przejęcie dialogu, ich projekt światłowodowy nie był aż tak mocno rozbudowany, poza tym Dialog miał własną platformę TV. Uruchomili już wtedy Streaming TV dla łącz ADSL i VDSL, streaming na tych łączach niejednokrotnie mocno niestabilnych był chyba jedynym rozsądnym wyjściem. No i jest zdecydowanie łatwiejszy w konfiguracji dla klienta.

 

Rozumiem oczywiście zdenerwowanie bo już od jakiegoś czasu mogliby ruszyć w pełni z multicast i powoli wygaszac Streaming no ale zawirowania w strukturze własnościowej temu nie pomogą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem, ale powiedz z perspektywy klienta - czy klient chce spędzać kolejne okresy abonamentowe na rozumieniu przyczyn, dla których ma telewizję rodem z lat 90-tych, czy też może woli nie słuchać latami kolejnych zapewnień, a zamiast tego zwyczajnie otrzymywać telewizję zgodnych z obecnymi standardami? 


Dokładnie identyczne rozważania prowadziliśmy dwa lata temu przed Euro2016. Dwa lata w informatyce, telewizji, nowych technologiach, to jest bardzo dużo, co zresztą widać po konkurencji, która zwyczajnie zrobiła swoje. Jaką klient Netii ma gwarancję, że Netia przez kolejne 2 lata nie spędzi nad czekaniem, rozważaniem, kombinowaniem? Niestety żadnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming i unicast ma niestety takie wady, można oczywiście ograniczyć opóźnienie ale ze względu na to że sygnał musi być przerobiony do kilku profili jakościowych będzie ono zawsze, do tego idzie jeszcze zapis dla GigaNagrywarki.

 

Teraz wszystko w rękach Solorza I UOKIK by ten jak najszybciej rozpatrzył wniosek o przejęcie. Bez tego nikt nie ruszy z lepszą platformą TV dla FTTx bo nie wiadomo co dalej.

Miałem chwilowo telewizję światłowodową od Evio i tam też opóźnienie względem Cyfrowego Polsatu było ale nie aż minuta tylko z 10 sekund ale było. Czyli to prawda co piszesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVIO  działą bodajże zarówno w multicascie jak i unicascie,  Orange tylko w multicast,ale Orange ucina bitrate do max 8 więc ponowna kompresja ;) To 2 osobne firmy z tego co pamiętam.

 

Ciekawi mnie jak ci świadczyli usługi @Krzysiek_   uni, czy multi

 

Opóźnienie w Netii względem CP to było około 32 s z tego co liczyłem, nie 1 minuta jak niektórzy piszą...

 

A 2 lata w informatyce szczególnie w sprzęcie to nie jest czas wielkich zmian, często jest tak,że przez długi czas jest zastój i rozwój jest praktycznie znikomy.

 

Przykład generacje procesorów, teraz ostatnio dopiero coś ruszyło. Tak samo UHD, nadal uważam,że Netia nie ma co na razie pchać się skoro nadal nie ma kanału z prawdziwego zdarzenia, TVP4K ruszy na mundial, ale i tak po nim jedynie co tam będzie to powtórki meczów, poczekajmy trochę a ceny dekoderów itp spadną i wreszcie będzie więcej kanałów. Dla jednego kanału czy max 2-3 to serio nie ma sensu. Jak zintegrują się z CP to wtedy będą mogli ruszyć z tym w pełni, bo mając content od CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8, to i tak więcej, niż w Netii, jakby co :P ale coś mi tu nie gra - nie wierzę, że puszczą kanały 4K przy 8Mbit/s. 2 lata temu ludzie rozważali, czy inwestować w telewizor full hd, czy w 4K. Dziś zdecydowana większość rynku, to telewizory 4K, a Ci, którzy na siłę kupują fullHD kupują modele okrojone do granic możliwości (dla przykładu - znajdź telewizor full HD z matrycą 120Hz). 2 lata temu mieliśmy pojedyńcze pozycje w Netflix w 4K, dziś są już dziesiątki pozycji i kolejne będą powstawać prędzej w 4K, niż w fullHD. Nawet w Polsce "Kruk. Szepty słychać po zmroku" nakręcono w 4K i HDR, a wcześniej np. "Pakt". Nie wspominam już o kanałach sportowych w 4K (jest już Eleven Sports 1, za chwilę będzie TVP 4K, po nich przyjdą kolejne, jest to droga w jedną stronę. Nie wiem, jak bardzo trzeba być upartym, by nie chcieć dostrzeć, że zwyczajnie świat nie stoi w miejscu, oczekiwania klientów również. A można było pięknie marketingowo podejść klientów i zaoferować wspólne oglądanie Mistrzostw w 4K. Ale nie, lepiej w to miejsce uprawiać politykę wmawiania ludziom, jak to 4K nie ma sensu, albo że klienci mają za duże telewizory, bo na mniejszych przecież słabego bitrate nie będzie widać, albo że treści w 4K jest bardzo mało i nie warto jeszcze inwestować w tę technologię. To może od razu puśćcie obraz w czerni i bieli - przecież też da się oglądać ;) No nie tędy droga. Rozumiem zawirowania "na górze" w Netii ale sama mechanika i sposób myślenia, który jest tam prezentowany, pozwala mi stwierdzić, że Klienci Netii zawsze będą oglądać ogony konkurencji, bez względu na to, czy będą zawirowania, czy nie.

Poza tym - my mówimy o 4K, podczas gdy Netia nie oferuje porządnego HD!!!!!!!!!!!! Bądźmy poważni :)

Edytowane przez jk_seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVIO  działą bodajże zarówno w multicascie jak i unicascie,  Orange tylko w multicast,ale Orange ucina bitrate do max 8 więc ponowna kompresja ;) To 2 osobne firmy z tego co pamiętam.

 

Ciekawi mnie jak ci świadczyli usługi @Krzysiek_   uni, czy multi

 

Opóźnienie w Netii względem CP to było około 32 s z tego co liczyłem, nie 1 minuta jak niektórzy piszą...

 

Powiem szczerze że nie wiem czy to było na multicascie czy unicascie, ale nie ukrywam trochę to było wkurzające jak oglądając mecz wcześniej powiadomienie o golu przychodziło na smartphona niż widziałem to w TV :). Wiadomo na sat też jest opóźnienie względem danej transmisji na żywo ale tu chodzi o opóźnienie względem tego co się ogląda w CP czy nc+ :) Co do samej jakości obrazu to według mnie płynność była gorsza niż na sat z tego co zauważyłem. Kolorki też jakby mniej nasycone. 

Edytowane przez Krzysiek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8, to i tak więcej, niż w Netii, jakby co :P ale coś mi tu nie gra - nie wierzę, że puszczą kanały 4K przy 8Mbit/s. 

Orange ucina do 8 Mbit/s ale przy VDSL a tam nie ma 4k i nie będzie. 4K jest tylko po światłowodzie gdzie ograniczeń nie ma. Widziałem Eleven 4k i wygląda bardzo dobrze choć jest dość mało transmisji A generalnie porównywanie dziś Orange i Netii to jak porównywać Malucha do Mercedesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opóźnienia to napisze tak, czasowo tego nigdy nie mierzyłem ale powiadomienia na flashscore przychodzą po bramce w telewizji więc jest tak jak powinno być. Nie ma do dekoderów Orange możesz sobie dodać dysk(przy niektórych nawet każdy nie tylko ten od nich) i nagrywać, nic zdalnego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy FTTH bitrate HD jest do 8 z tego co pamiętam, 4K to co innego. A co do malucha masz rację, telia potepsowska tak naprawdę kontra NORMALNY routing Netii to niebo a ziemia. Większość dzisiaj używa internetu, nie TV. Jedynie co w TV się ogląda dzisiaj w dobie netflix itp to sport i taka jest prawda.

nPVR nie mają, na dyskach nagrywanie to przeżytek, skoro i tak większość materiałów ląduje potem na vod tvp, player, ipla itp...

 

Brak możliwości cofania wstecz 2h czy catchup 7dni to dla mnie proteza IPTV, bo bez najważniejszych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tym routingiem nie przesadzajmy, to nie czasy modemów, że Telia dodaje +100 ms do pingu, o ile ktoś nie jest zapalonym graczem to nie zauważy różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...