Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam jakiejś specjalnej poprawy jeśli chodzi o płynność nie zauważyłem. Nawet jeśli jest trochę lepiej, czego nie mogę stwierdzić to i tak nie jest tak jak być powinno. Cóż, taka technologia. Na razie lepiej nie będzie. Większości użytkowników to chyba nie przeszkadza bądź nie robią z tego istotnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://blog.netia.pl/netia/entry/ewoluc ... i#bco37875

kto w końcu kłamie: Wieczorek (1920x1080p) czy użytkownicy piszący o 1080i?

mógłby ktoś wyjaśnić jak to w końcu jest z tym Netia Playerem?

 

p.s.

przejrzałem jeszcze raz bloga Netii, już kiedyś się o to spierałem z Wieczorkiem

http://blog.netia.pl/netia/entry/telewi ... _co_chodzi

pętlił się chłop:

"Player bowiem odtwarza całą masę formatów i ma nawet dość rzadko spotykane kodeki. Wypuszcza też sygnał 1080p."

"Z moim soniakiem Player łączy się w trybie 1080i, dokładnie tak samo jak N Recorder. Do jakości obrazu w obu przypadkach nie mam zastrzeżeń"

"Jeśli chodzi o Full HD, to Player działa w 1080i. Na 1080p jakoś bardzo nam ponoć nie zależało bo 1080i jest zdecydowanie najbardziej popularny a "p" zbyt wiele nie wnosi"

 

!!!????

 

p.s.2

nie znalazłem specyfikacji do NP ale znalazłem do Netgema N5000, który ponoć jest odpowiednikiem NP

http://www.netgem.com/pdf/ProductSheet-N5000-series.pdf

tu jest "Resolution: Up to 1920x1080i 50Hz"

ale możliwe że cichaczem bez rozgłosu by nie drażnić starych klientów wszedł odpowiednik nowszego modelu; wspomnieli tylko o nowym pilocie

http://www.netgem.com/datas/media/13227 ... 082011.pdf

tu już jest "Resolution: up to 1920x1080p at 50/60Hz"

bebechy są niby te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie

a Wieczorek dalej swoje

http://blog.netia.pl/netia/entry/ewoluc ... i#bco37879

"To jest ta sama wersja NP, ale wpis jest z czasów gdy oferowaliśmy tylko klasyczne IPTV, które działa w trybie interlaced (i), natomiast STV (Komfortowy, nowa oferta) działa w progressive scan (p)."

albo ten gość nie ma zielonego pojęcia albo głupa rżnie jak na absolwenta wydziału nauk politycznych przystało;

 

destiny123 napisz mu na blugu jakie masz tryby wyboru rozdzielczości, ja już nie wiem jak mam z nim polemizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontent jest 1080p, ale nie dla tego STB, tylko dla nowego

BTW - o co chodzi, przecież i tak żaden z was nie widzi różnicy międzi i a p.

to jest kwestia postrzegania obrazu; jedni widzą wady i im to przeszkadza inni widzą ale im to nie przeszkadza a jeszcze inni tego w ogóle nie widzą; tych ostatnich jest niestety najwięcej;

Twój NP wyświetla na tv 1080p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już się trochę pogubiłem w tych postach na blogu, ale jeśli chodzi o problem nieodpowiedniej płynności to myślę że w tym przypadku tryb wyświetlania obrazu nie ma tu znaczenia. Jego zmiana na inny nie przynosi poprawy.

Nie sądze, że Netia rozprowadza teraz jakies lepsze playery, które wyświetlają 1080p. Z wypowiedzi pana Wieczorka rozumiem, że gdyby chciali to mogliby wprowadzić zminą firmware'u tryb 1080p, ale taka zmiana nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi pana Wieczorka rozumiem, że gdyby chciali to mogliby wprowadzić zminą firmware'u tryb 1080p, ale taka zmiana nie ma znaczenia.

no jeśli W STV puszczają sygnał 1080p a potem dekoder usuwa klatki i wyświetla obraz w 1080i to chyba ma znaczenie;

podejrzewam jednak że oni nie puszczają sygnału do dekodera 1080p tylko 720p, dlatego 1080p nie ma znaczenia i dlatego Wieczorek nie chce zdradzić szczegółów parametru obrazu; sygnał 1080p za dużo pojemności zajmuje aby go przesyłać w takim formacie; Netia nie jest aż taka rozrzutna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, próbowałem przełączyć w tyb 720p i nie było różnicy. Poza tym problem płynności dotyczy także kanałów SD, a tych przecież do 1080p nie upscalują. Problem chyba leży gdzieś indziej, ale trudno mi rozst[beep]ć gdzie. Czy jest to niedoskonałość technologii, nieudolność jej obsługi, intencyjne działanie w celu jakichś kompromisów, za mała moc procesora NP, czort wie. Ja tam już nie mam nadziei na poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moi rodzice, tak jak ja założyli sobie Netię w listopadzie 2013 r. Mają pakiet telewizja + 20 mb (pakiet prestiżowy). Prawie od początku, mają oni problem z netią player. Od razu zaznaczę że internet działa bardzo dobrze, jest tyle ile powinno być. Netia player jest połączny za pomocą kabla. Jest z nim problem. Nie chodzi tu o brak np. programów, czy jakieś zakłócenia, bo wszystko w tej kwestii jest w porządku. Chodzi natomiast o samego netia playera, który nagle się wyłańcza, zawiesza, ta dioda miga i nie może w efekcie się bardzo długo włączyć. Technik z netii, gdy po raz pierwszy był stwierdził że to wina zasilacza i wymienił. Ale dalej tak było, ostatnio netia player został wymieniony na nowe urządzenie. I znów to samo. Ja podejrzewam że problem może jednak nie stać po stronie netii playera, a telewizora, bowiem rodzice mają telewizor, marki Elemis ok. 12 letni . Czy ktoś z was miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z ręką na sercu - jest lepiej - ale dalej nie ma właściwej płynności jak w IPTV, panoramowanie kamery to jest masakra, napisy na poziomych paskach informacyjnych lepiej, ale dalej skaczą. Inna sprawa, że zmiana nastąpiła w kwietniu a nie w marcu, czyli po raz kolejny deklarowany termin nie został dotrzymany.

2. IPTV jak i STV - oba playery lacza sie z TV w przeplocie. Wieczorek twierdzi ze streaming maja w progressive a ich dział techniczny, że też w przeplocie - ale jaja.

3. Wymuszenie HD Ready 1280 x 720 50p, czyli trybu lepszego niz 1080i 50i, nic nie daje - tnie tak samo. Identycznie!

4. Wieczorek nie wie co pisze, albo dobrze wie, problem od początku jest w przeplocie i dalej kupa, ich technicy to ciemniaki albo to świadomy zabieg, tak po prostu ma być. Nie dogadamy się z nim, bo on cały czas odwraca kota ogonem, nie odpowiada na pytania. Jego zdaniem i czy p, to nie ma znaczenia, to są "technikalia" i nie obchodzą zwykłego usera.

5. Uparcie reklamowałem STV i przysłali mi parę dni temu nowy dekoder - identyczne menu, identyczny firmware, identyczny pilot jak w tym egzemplarzu ze stycznia, także chyba nie ma nic nowego albo dostałem leżak magazynowy.

6. Jak mi się skończy umowa na IPTV i zaproponują STV to przechodzę gdziekolwiek, vectra, upc, polsat cyfrowy, tvn analogowy, kablowka osiedlowa, cokolwiek innego jest lepsze niż ten ich streaming.

 

EDIT:

A, i jeszcze jedno, w wielu programach, szególnie TVN Turbo HD, rozjeżdża się wizja z fonią, jest przesunięcie, i to potężne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie trwa wyścig kolarski Dookoła Kraju Basków na Eurosporcie;

mógłby ktoś nagrać kawałek i wrzucić w sieć;

byłby dobry przykład by pokazać jaka jest płynność obrazu w Netii;

jak się poda linka Wieczorkowi to może w końcu zobaczy problem; a bynajmniej nie będzie już mógł mówić o "rzekomym problemie z płynnością";

jeśli nie chcecie się męczyć dwa lata to trzeba nękać Wieczorka, serwis i techników, sami z siebie nic nie zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę że nie podpisałem umowy z tymi krętaczami , najpierw miało być u mnie 20 Mb/s z TV, potem stwierdzili że nie ma możliwości technicznych i oferują mi to samo tylko że drożej i uwaga na łączu o zawrotnej prędkości 4 Mb/s na kablach tepsy , grzecznie spytałem się pana który dotarł zdyszany z umową jak to ma działać skoro to jest technologia ADSL która do TV potrzebuje ok 10Mb/s i podziękowałem za takie świadczenie usług które by nie działały. Potem tylko z TP dzwonili i proponowali podpisanie umowy z nimi , jednak podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moi rodzice, tak jak ja założyli sobie Netię w listopadzie 2013 r. Mają pakiet telewizja + 20 mb (pakiet prestiżowy). Prawie od początku, mają oni problem z netią player. Od razu zaznaczę że internet działa bardzo dobrze, jest tyle ile powinno być. Netia player jest połączny za pomocą kabla. Jest z nim problem. Nie chodzi tu o brak np. programów, czy jakieś zakłócenia, bo wszystko w tej kwestii jest w porządku. Chodzi natomiast o samego netia playera, który nagle się wyłańcza, zawiesza, ta dioda miga i nie może w efekcie się bardzo długo włączyć. Technik z netii, gdy po raz pierwszy był stwierdził że to wina zasilacza i wymienił. Ale dalej tak było, ostatnio netia player został wymieniony na nowe urządzenie. I znów to samo. Ja podejrzewam że problem może jednak nie stać po stronie netii playera, a telewizora, bowiem rodzice mają telewizor, marki Elemis ok. 12 letni . Czy ktoś z was miał podobny problem?

 

 

7 kwietnia rodzice kupili sobie nowy telewizor i historia się powtarza, dziś przychodzi do nich technik z Netii, ciekawe co stwierdzi :D

 

I teraz moje pytanie, skoro sprzęt Netii "nie spełnia swoich zadań" to można wypowiedzieć umowę bez żadnych konsekwencji? Przynajmniej na tą nie szczęsną telewizję.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kilka maili z nowym rzecznikiem prasowym Netii - Panem Karolem Wieczorkiem.

 

Zablokował moją wypowiedź na swoim blogu (była grzeczna i nie naruszała netykiety) - cenzura jak za starych, ponurych czasów.

 

Wysłał mi maila z nagraniem komórką swojego obrazu z STV i prośbą o ocenę płynności. Oceniłem, że jest jej brak, ale że bardziej miarodajny byłby poziomy pasek informacyjny.

Odpowiedział, że idzie o zakład, że nie rozpoznam nagrania w ślepym teście, czy to IPTV, STV czy DVB-T.

 

Przesłał nagrania. Niestety... Rozpoznałem! Różnica widoczna jest nawet na nagraniu telefonem komórkowym. Mam zresztą porównanie tych dwóch technologii w realu i dzieli je przepaść w kwestii płynności.

 

Przesłałem mu też moje nagranie - STV i IPTV, żeby ocenił czy się różnią. Odpowiedział, że faktycznie widzi różnicę, ale przy patrzeniu z bliska i wpatrywaniu się w konkretny punkt, ale skoro on i jego rodzina nie widzą różnicy między STV i IPTV to znaczy, że ja "czepiam się na siłę".

 

Odpowiedziałem, że skoro IPTV jest płynniejszy od STV, i jego zdaniem STV jest ok, to znaczy, że IPTV jest "nadpłynny". Ciekawe, że muxy DVB-T są lepszej jakości niż standardowe wymogi sygnału HD. Zapytałem, czy nikt z techników nie potrafi tego doprowadzić do stanu płynności z IPTV.

 

Trzy dni, i dalej nie ma odpowiedzi. I nie będzie, bo co ma odpowiedzieć, skoro jest rzecznikiem prasowym.

Zastanawiam się nad jakimś pismem do Zarządu, z informacją jak wprowadza się publicznie i z premedytacją klientów w błąd, bo być może to nie jest polityka firmy a tylko jej rzecznika prasowego.

 

Dla zainteresowanych potencjalnych nowych klientów netii - mogę przesłać nagranie z STV i IPTV. Ku przestrodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych potencjalnych nowych klientów netii - mogę przesłać nagranie z STV i IPTV. Ku przestrodze!

 

Jeśli możesz to wklej tu dla wszystkich albo prześlij mi obie wersje na PW. Z chęcią zobaczę jak to wygląda w przypadku IPTV. Swoją drogą dziwne, że zamienili lepsze jakościowo rozwiązanie na gorsze. Pewnie zadecydowały o tym jakies praktyczne względy, szkoda tylko, że kosztem jakości.

 

Tak jak już pisałem, myślę że lepiej nie będzie, ten streaming już tak chyba ma. Ciekawa sytuacja będzie gdy osobom obecnie posiadającym usługę w IPTV pokończą się umowy i zaczną przechodzić na STV. Można spodziewać się nowej fali niezadowolenia.

 

Nie ma się co dziwić że pan Wieczorek robi dobrą minę do złej gry. Nie będzie przecież obnażał produktu, który sprzedaje firma o wizerunek której dba. Co innego gdyby nagle przeszedł powiedzmy do nc+, jego postrzeganie płynności STV Netii mogłoby się wtedy diametralnie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzućcie porównanie do sieci na youtube lub w inne miejsce (wrzuta.pl, patrz.pl, video.interia.pl)

najlepiej zgrać je w jeden film

będziemy linkować pod każdym tekstem w sieci o Netii

 

niebawem będą robili ofertę na sieci Aster; Wieczorek coś wspominał o tym, że nie będzie telewizji w systemie DVB-C, jeśli będą chcieli zrobić ofertę tv po internecie w STV to zrobimy im reklamę :lol:

 

jeśli to wina technologi to niech zrobią nową ofertę tv w IPTV tam gdzie mają możliwości;

chwalą się że do końca tego roku będzie 2 miliony lokali z dostępem do NGA (50 lub 100 Mb/s);

mogą zrobić w IPTV obraz żyletę do 20 Mb/s - bez żadnej ingerencji w sygnale ze światłowodów;

teraz są dwie technologie to niech tak już zostanie do końca wraz z nową ofertą;

jeśli ich przyciśniemy i utrudnimy życie to może w końcu kiedyś ulegną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://copy.com/UwbBTZ0ufnsv

 

IPTV vs STV - zgadnijcie który jest który

 

Oglądać chyba lepiej w rozmiarze 1:1 a nie fullscreen, bo chyba tak jeszcze bardziej widać różnicę.

Najlepiej wpatrywać się w konkretną przesuwającą się literę dla obu fragmentów i wtedy widać o co chodzi.

 

Generalnie, w realu efekt jest dużo mocniej odczuwalny, niż na tym nagraniu, gdyż ono z założenia nie może mieć pełnej płynności przy takim fps; nie mniej różnicę widać ewidentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to w obu przypadkach płynność nie jest dobra, z tym że w pierwszym przypadku efekt drżących napisów może być wynikiem ciągłego łapania ostrości przez kamerę (za duże ruchy ręki); w drugim przypadku napisy skaczą ale ciężko tu stwierdzić aż tak bardzo rażącą płynność;

wydaje mi się że gdyby był większy kadr to efekt byłby bardziej widoczny;

no i wydaje mi się że napisy nie są zbyt dobrym przykładem;

niektóre telewizory mają gorszą płynność napisów nawet z dobrym materiałem, zwłaszcza plazmy z wyłączonymi upłynniaczami; ale przy oglądaniu dynamicznych scen nie ma aż takiego bólu;

jakiś sport nagrałbyś z przesuwającym się kadrem: kolarstwo, piłkę kopaną z atakiem, wyścig samochodowy lub coś podobnego; rwanie i szarpanie obrazu w takich przypadkach byłoby może bardziej przykre niż skaczące napisy którymi mało kto się przejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...