Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Stara oferta Netii działa dobrze, bo pewnie tam kilkanaście tysięcy osób jest podpięte maks.

A do CDN Polsatu ich własne IPTV, OTT, nowa Netia, sporo lokalnych kablówek i wszyscy satelitarni z catchupem.

I tak jestem zdziwiony, że tylko jakość spada, a nie ma większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pod lokalizacją gdzie się wprowadziłem (zabudowa jednorodzinna) jest infrastruktura Netii blisko mojego płotu (studzienka), ale w środku tylko miedź. Podpytałem jako konsument i brak ofert oraz perspektyw, podpytałem jako biznes i mogę mieć ofertę na dedykowane łącze światłowodowe, ale z bardzo długim kontraktem (36m) i bardzo niską prędkością (50mega). Czy myślicie, że można coś negocjować? Bo 36m w telekomunikacji do wieczność, ale chwilowo chyba alternatywa to LTE...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłowód do 50 Mb/s... nieźle ktoś cię robi w wuja. Tutaj na bank chodzi o VDSL albo VDSL2 (kable miedziane). Ciekawe na ile sprawna jest sieć i jak to będzie w "godzinach szczytu" i za jaką kasę? Co do LTE tutaj jest tragedia "trzymania poziomu" bo jak są momenty kiedy jest jako tako tak w "godzinach szczytu" u mnie bywało na każdej sieci (wiele testowałem) nawet 4 Mb/s. W LTE jest inny problem czyli limit danych... tutaj chyba tylko T-Mobile ma pakiety "bez" ale tam właśnie są straszne spadki prędkości.

Co do twojej lokalizacji to zaciągnij mocniej języka w sieci... bo POPC się bardzo szybko rozwija i może nawet nie wiesz że za jakiś niedługi okres wejdzie jakiś operator. U mnie długo nie było nikogo, później weszła TOYA a teraz mam pod domem już nawet Orange ze światłowodem, a czytam że lada moment wejdzie też UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Światłowód do 50 Mb/s... nieźle ktoś cię robi w wuja. Tutaj na bank chodzi o VDSL albo VDSL2 (kable miedziane). Ciekawe na ile sprawna jest sieć i jak to będzie w "godzinach szczytu" i za jaką kasę? Co do LTE tutaj jest tragedia "trzymania poziomu" bo jak są momenty kiedy jest jako tako tak w "godzinach szczytu" u mnie bywało na każdej sieci (wiele testowałem) nawet 4 Mb/s. W LTE jest inny problem czyli limit danych... tutaj chyba tylko T-Mobile ma pakiety "bez" ale tam właśnie są straszne spadki prędkości.

Co do twojej lokalizacji to zaciągnij mocniej języka w sieci... bo POPC się bardzo szybko rozwija i może nawet nie wiesz że za jakiś niedługi okres wejdzie jakiś operator. U mnie długo nie było nikogo, później weszła TOYA a teraz mam pod domem już nawet Orange ze światłowodem, a czytam że lada moment wejdzie też UPC.

 

Dzięki za wiadomość. Zestawienie "światłowód + 50 Mb/s" brzmi wręcz groteskowo, dlatego się tu podzieliłem. Wiadomo, że marketing też jest i moje obecne 1Giga w Inea to też zabieg, tym bardziej, że to GPON.

Inea też w modelu b2b w nowej lokalizacji jest mi gotowa zaoferować w GPON 300/300 w podobnej cenie jak Netia (użyją infrastruktury Netii) ale z 3m terminem wdrożenia (mimo, że studzienka jest blisko ok 1,5m od mojego doprowadzonego peszla specjalnie w tym celu poza płotem przygotowanego).

 

Gdzie można w sieci szukać - z kontaktów z wykonawcami światłowodów wiem, że nie ma w planach w tej lokalizacji żadnych prac - ponoć tak się skupia teraz na apartamentowcach, że o 1-rodzinnych cicho sza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A razu powiem ci że 50 Mb/s to nie światłowód... a 300/300 już tak. Z tym 3m wdrożenia to nie dziwne bo do ciebie trzeba zapewne ciągnąc studzienkami światłowód a "zgretia" wciska ci kit z VDSL/VDSL2. Podejrzana jest ta umowa na 3 lata ale podejrzewam że mają pomysł aby takowy światłowód u ciebie zaistniał w przeciągu 3 lat temu chcą cię przetrzymać.

Ja bym się nie pchał w LTE, chyba że naprawdę masz słabo obciążone nadajniki. VDSL... tutaj też lipa bo 50 Mb/s to przy najbliższej odległości od centrali - czyli zapewne zostanie z tego około 30 Mb/s. Jak by to było VDSL2 które ma około 80 Mb/s (max) a zostało by ci stabilne 50 Mb/s to nie było by już takiej tragedii. Na bank już lepiej i stabilniej od LTE.

POPC leci w GPON zazwyczaj. Tutaj szukał bym operatora rozwojowego. Rozumie że nie podasz mista i ulicy ale jak wpiszesz w google "POPC + nazwę miasta" powinien ci wyskoczyć operator/operatorzy. W moim rejonie jest 3... CPPC [ Link do mapy ], Światłowód inwestycje (Orange, Netia, T-Mobile, Play i inni) [ Link do mapy ] oraz Nexera [ Link do mapy ]. Na stronach bywają zakładki gdzie są planowane inwestycje. Nie znam z twojego regionu podaje jakie znam ze swojego (okręg łódzki). Poszukaj siebie na mapach... albo poszukaj operatora w twoim regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cinemaniac4K napisał(a):

A razu powiem ci że 50 Mb/s to nie światłowód... a 300/300 już tak. Z tym 3m wdrożenia to nie dziwne bo do ciebie trzeba zapewne ciągnąc studzienkami światłowód a "zgretia" wciska ci kit z VDSL/VDSL2. Podejrzana jest ta umowa na 3 lata ale podejrzewam że mają pomysł aby takowy światłowód u ciebie zaistniał w przeciągu 3 lat temu chcą cię przetrzymać.

Ja bym się nie pchał w LTE, chyba że naprawdę masz słabo obciążone nadajniki. VDSL... tutaj też lipa bo 50 Mb/s to przy najbliższej odległości od centrali - czyli zapewne zostanie z tego około 30 Mb/s. Jak by to było VDSL2 które ma około 80 Mb/s (max) a zostało by ci stabilne 50 Mb/s to nie było by już takiej tragedii. Na bank już lepiej i stabilniej od LTE.

POPC leci w GPON zazwyczaj. Tutaj szukał bym operatora rozwojowego. Rozumie że nie podasz mista i ulicy ale jak wpiszesz w google "POPC + nazwę miasta" powinien ci wyskoczyć operator/operatorzy. W moim rejonie jest 3... CPPC [ Link do mapy ], Światłowód inwestycje (Orange, Netia, T-Mobile, Play i inni) [ Link do mapy ] oraz Nexera [ Link do mapy ]. Na stronach bywają zakładki gdzie są planowane inwestycje. Nie znam z twojego regionu podaje jakie znam ze swojego (okręg łódzki). Poszukaj siebie na mapach... albo poszukaj operatora w twoim regionie.

Dzięki za wieści. Wiem, że do najbliższego węzła Netii mam 600m. Wiem, że ma to być światłowód i obliczam, że koszt takiego przyłączenia może faktycznie oscylować wokół 10tys.

Sprawdziłem te mapy i jako jedyny Światłowód inwestycje w dokumencie "Plany (z wyprzedzeniem 90 dni)" wymienia moją miejscowość i datę 12.2022 - ale bez podawania ulic. Czy z kimś stamtąd można rozmawiać ?

W tej chwili LTE plus/orange w porywach to 15Mega (Orange to max 10) więc jest cienko, ale nie uśmiecha mi się umowa 36miesięcy i 50Mega, więc muszę działać z tymi kontaktami z Światłowód Inwestycje może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qlex napisał(a):

Światłowód inwestycje w dokumencie "Plany (z wyprzedzeniem 90 dni)" wymienia moją miejscowość i datę 12.2022


Czyli wychodzi na to że niebawem będzie... patrząc jak robili u mnie na wiosce to terminy trzymały się kupy(+/- jeden miesiąc). Tam na mapie masz "zgłoś nowy adres", a dodatkowo na stronie masz "kontakt". Ja najwięcej się dowiedziałem od techników co grzebali u mnie na słupach. Przejedź się po wiosce zobacz czy nie ma nikogo na słupach albo przy studzienkach. Jak nie u siebie to przejedź się po okolicy i podpytaj czy nie są ze światłowodu inwestycje. Jak fajnie zagadasz to pokażą ci nawet mapy (widziałem całe plany budowy GPON dla swojej okolicy). Może też tak być że mogą ominąć twoją lokalizację bo nie mają ich w planach, co już czytałem kilkakrotnie w necie. Ale to się wszystko od nich dowiesz. U mnie np było tak że TOYA weszła pierwsza ale tylko na część ulic a resztę ominęła ale za chwilę okazało się że w te miejsca wszedł Światłowód Inwestycje - po prostu podzielili się wioską. Fart taki że mam pod domem obie sieci... zawsze to jakaś konkurencja... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co kto oczekuje. Ja oglądam TV sporadycznie, kilka razy w tygodniu po kilka minut. W moim domu królują serwisy VOD. Netflix , Prime video, HBO, Disney. Więc słaba jakość mi nie przeszkadza. A internet z Netii działa bardzo dobrze.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak zależy im na pakietowaniu z telewizją? Otóż sam internet ma podatek VAT 23%, a TV 8%. W pakiecie uwzględniają niższą cenę internetu (np. 4,99) a TV dopełnia do ustalonej kwoty (np do 50 zł). W ten sposób mogą sobie zbudować lepszą marżę. A TV ratuje im finanse. Dlatego dają za friko podstawowe kanały. To im się opłaca.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 11:19, Net24 napisał(a):
Dlaczego tak zależy im na pakietowaniu z telewizją? Otóż sam internet ma podatek VAT 23%, a TV 8%. W pakiecie uwzględniają niższą cenę internetu (np. 4,99) a TV dopełnia do ustalonej kwoty (np do 50 zł). W ten sposób mogą sobie zbudować lepszą marżę. A TV ratuje im finanse. Dlatego dają za friko podstawowe kanały. To im się opłaca.

Masz rację u mnie na fakturze 16 zł jest objęte vatem w wysokości 23% a 37 VAT 8%. Tv to pakiet M. Ewidentnie cisną na pakiety z TV..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 04:13, sebagit napisał(a):

Masz rację u mnie na fakturze 16 zł jest objęte vatem w wysokości 23% a 37 VAT 8%. 

W innych kablówkach też tak jest.

U mnie na fakturze w dwupaku z internetem maksymalna cena za tv i 8% VAT i niewielka cena za internet z vatem 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3-4 miesiące kończy mi się lojalka 24miesiace. Choć zadowolony w pełno z internetu to wypowiedzenie puszcze. Mój pierwszy okres w netii i nie wiem na co u nich można liczyć przy takim zabiegu.

Obecnie mam 1000Mb/s i najniższy pakiet tv 77 kanałow chyba za 60zł.

Coś moge ugrać na cenie czy coś dodatkowego? Dostaje juz smsy i maile by się kontaktować w tym celu, a minimalne przygotowanie muszę mieć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3-4 miesiące kończy mi się lojalka 24miesiace. Choć zadowolony w pełno z internetu to wypowiedzenie puszcze. Mój pierwszy okres w netii i nie wiem na co u nich można liczyć przy takim zabiegu.

Obecnie mam 1000Mb/s i najniższy pakiet tv 77 kanałow chyba za 60zł.

Coś moge ugrać na cenie czy coś dodatkowego? Dostaje juz smsy i maile by się kontaktować w tym celu, a minimalne przygotowanie muszę miećdefault_wink.png
Miałem ulotki z pakietem 1 Gigabit , pakiet M i dekoder 4K za 60 zł. Jak dołożysz 30 za telefon komórkowy to jest szansa na Disney na dwa lata. Ale to miesiąc przed końcem umowy. Tak mi powiedziała kobieta z działu utrzymania klienta

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebagit napisał(a):
Miałem ulotki z pakietem 1 Gigabit , pakiet M i dekoder 4K za 60 zł. Jak dołożysz 30 za telefon komórkowy to jest szansa na Disney na dwa lata. Ale to miesiąc przed końcem umowy. 

Mam 2 numery w Viking mobile za darmo, więc tu mi się nie opłaci dokładać do interesu. Na tv też mi nie zależy, bo nie licząc mistrzostw świata czy Europy w piłce to tv nie oglądam wcale ;) będę liczył na darmowe miesiące :)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...