Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Podłączono mi światłowód + router Huawei HG8245X6-10. Próbuję w "IPv4 Port Mapping" ustawić przekierowanie portów i wszelkie próby są bezkuteczne. Oglądałem filmiki, przeglądałem fora i nadal nie działa. Na kablu miedzianym nie miałem z tym problemów. Czy mógłbym prosić o nakierowanie co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie prawie nic.Chodzilo mi raczej o  jakość obrazu i obsługę evoboxa. Mam również problem z przedlużeniem umowy na dogodnych warunkach ponieważ korzystniej wypowiedzieć  umowę i  podpisać nową dla nowych z 3-miesięcznym darmowym rabatem. W nowej umowie będę miał w tej samej cenie lepszy internet 600Mb/s(obecnie 150),sprzęt 4K na przyszłość i jeszcze multiroom 5zł taniej. Będąc przez prawie 20 lat w CP nie byłem w stanie jako staly klient zlikwidować opłaty  miesięcznej za dekoder i obniżki opłaty za multiroom jaką mieli nowi klienci .Pozdrawam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, henryk1944 napisał:
Będąc przez prawie 20 lat w CP nie byłem w stanie jako staly klient zlikwidować opłaty  miesięcznej za dekoder i obniżki opłaty za multiroom jaką mieli nowi klienci .Pozdrawam!

A złożyłeś rezygnację ? Mi umowa się kończy za pół roku. Złożyłem rezygnację i zaproponowali mi to co jest dla nowych klientów, trzy miesiące bez opłat i to co na stronie. Zależało mi na Disney na 24 miesiące bez opłat, ale to będzie możliwe na miesiąc przed końcem umowy. Tak mi powiedziała kobieta z działu utrzymania klienta.
 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja umowa skończyła się dwa miesiące temu. Rozmawiałem z panią z DUK-miałem zostać z internetem 150 Mb/s,wymienić dekoder na evoboxa 4k i płacić  jak poprzednio bez darmowych miesięcy.Bez zmiany internetu na 600 Mb/s i darmowych miesięcy to ten deal mi się nie opłaca.W swoim czasie wypowiem umowę i wezmę dla nowych.Nie uzyskałem odpowiedzi w sprawie jakości obrazu z evoboxa 4k na tvUHD.

A Tobie  ta obecna umowa się skróci o pół roku i podpiszesz teraz nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej Netii to chyba Klienci wymuszają zmiany - 4 miesiące temu mogłem przejść na światłowód z ADSL, ale powiedziałem, że nie akceptuję, że będzie tylko dostępny staruszek Netia Player, brak usługi typu GO oraz najwyższą ze wszystkich opłatę za dzierżawę łącza. Po 3 tygodniach od zakończenia Umowy cudownie spadła cena za dzierżawę łącza po kolejnym kilku tygodniach udało się im się usługę typu GO i dekoder 4K. Najgorsze w tym są te korpoobrzędy w tym twierdzenie, że nie można, nie da się, nie ma możliwości, bo kierownik nie zezwolił, Dział Sprzedaży wprowadza oferty na X miesięcy i nie da się wprowadzić w trakcie, bo oferty muszą "odleżeć" itp. szczególnie w przypadku gdy wszystko w ofercie Netii jest kopiowane na wzór Polsat Box 

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jak wypowiesz umowę i przejdziesz na ofertę dla nowych to będziesz płacił za aktywację dekodera oraz multirooma ok 120 zł.

Więc nie będzie tak do końca 3 miesiące za free. Tak samo te 3 miesiące gratis to liczą tylko za pakiet podstawowy S, M, L. Jak będziesz dobierał multiroom to płacisz od pierwszego miesiąca, a jak chcesz np. Canal +, czy Polsat premium to płatność jest już od drugiego miesiąca. 

Co do jakości to kanały sportowe mogłyby mieć lepszą jakość, na większym TV widać pikseuloze. Na pozostałych kanałach jakość jak dla mnie ok.

Co do kanałów 4k : Eleven wygląda dobrze, ale w 4k to tylko F1 i jakiś mecz ligi hiszpańskiej. W porównaniu do Canal+ 4k  z hdr widać, że nie jest to 4k z prawdziwego zdarzenia( tylko upscaling).

Inultra Uhd obraz ok ( birate ok 24mb/s).

Co do dekodera to działa szybko i sprawnie czasami na jakimś kanale wyskakuję komunikat, że nie ma tego programu w pakiecie, ale po chwili załapuje. Pilot bllueooth fajna sprawa szkoda, że troche głośny. Dekoder ogólnie robi dobre wrażenie, ale Netia pleyera obsługiwało mi się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja umowa skończyła się dwa miesiące temu. Rozmawiałem z panią z DUK-miałem zostać z internetem 150 Mb/s,wymienić dekoder na evoboxa 4k i płacić  jak poprzednio bez darmowych miesięcy.Bez zmiany internetu na 600 Mb/s i darmowych miesięcy to ten deal mi się nie opłaca.W swoim czasie wypowiem umowę i wezmę dla nowych.Nie uzyskałem odpowiedzi w sprawie jakości obrazu z evoboxa 4k na tvUHD.
A Tobie  ta obecna umowa się skróci o pół roku i podpiszesz teraz nową?
Tak mi powiedziała kobieta, ale nie zgodziłem się. Chce ugrać darmowy Disney plus na dwa lata.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Od miesiąca jestem klientem Netii i odnośnie do samego internetu złego słowa nie powiem - jest naprawdę nieźle. 

 

Mam natomiast dziwny problem z TV -  przeklikałem ostatnie posty na tym forum i nie widziałem, żeby ktoś miał podobny problem. Otóż losowo (nieważne czy rano, czy wieczorem) na kanałach widać wyraźne migotanie ekranu - tak, jakby na ćwierć sekundy obraz się rozjaśniał i potem przyciemniał, kilka razy z rzędu. Czytałem dużo o beznadziejnej jakości samych streamów i spadków do 720p, ale to jest coś innego - sprawdzałem w info, że stream leci na maks. dostępnej jakości 4,76 Mb/s. O ile na wielu kanałach jest to mało widoczne, tak przy oglądaniu sportu jest to tak [beep]nie irytujące, że odechciewa się oglądania.

 

Te same kanały PSP/Eleven przez Netia GO na android TV chodzą już idealnie i problemu nie ma. Nie jest to również problem samego TV. Czy ktokolwiek się już z tym spotkał i znalazł rozwiązanie? Panowie z infolinii powiedzieli, że to właśnie problem z serwerami "i pracują nad tym", więc na razie w ogóle nie pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 17:58, tetrus77 napisał:

Huawei HG8245X6-10

Czy on czasem nie obsługuje WiFi6?

 

Jeżeli tak to czy jest jakaś opcja na wymianę HG8245Q2? Drugie pytanie czy tą podstawkę można odkręcić i da się powiesić ten router na ścianie bo w przypadku HG8245Q2 nie jest to możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 20:52, sebagit napisał:

A dzwoniłeś na infolinię ? Chętnie bym Ci pomógł, ale nie wiem jak emoji3.png
 

Dzwoniłem i pisałem. W tej kwestii nie bardzo można na nich liczyć, albo trafiłem na nieodpowiednią osobę. 

W dniu 7.11.2022 o 18:45, marenss napisał:

Czy on czasem nie obsługuje WiFi6?

 

Jeżeli tak to czy jest jakaś opcja na wymianę HG8245Q2? Drugie pytanie czy tą podstawkę można odkręcić i da się powiesić ten router na ścianie bo w przypadku HG8245Q2 nie jest to możliwe. 

Po zeskanowaniu kodu QR podaje link do instrukcji obsługi. W niej jest informacja, że obsługuje WiFi6 (2.4 GHz & 5 GHz Wi-Fi 6). Jednak nie potwierdzę, bo nie mam jak tego sprawdzić.

 

Podstawkę można odkręcić i router można powiesić na ścianie. 

 

Link do instrukcji routera https://info.support.huawei.com/AccessInfoTool/QRcode?tId=000115

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2022 o 18:45, marenss napisał(a):

... Drugie pytanie czy tą podstawkę można odkręcić i da się powiesić ten router na ścianie bo w przypadku HG8245Q2 nie jest to możliwe. 

Mój HG8245Q2 wisi na ścianie. Ma przecież ładne otworki do powieszenia. 2 kołki w ścianę i gotowe. Tej "podstawki" nie trzeba demontować, z resztą ona daje przestrzeń do ujścia podpiętych kabli z tyłu (gdy router wisi na ścianie).

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 11:27, tetrus77 napisał(a):

W niej jest informacja, że obsługuje WiFi6 (2.4 GHz & 5 GHz Wi-Fi 6).

Link do instrukcji routera https://info.support.huawei.com/AccessInfoTool/QRcode?tId=000115

 

Dzięki 😀

 

W dniu 12.11.2022 o 11:27, tetrus77 napisał(a):

Podstawkę można odkręcić i router można powiesić na ścianie. 

10 godzin temu, zetorson napisał(a):

Ma przecież ładne otworki do powieszenia. 2 kołki w ścianę i gotowe. Tej "podstawki" nie trzeba demontować, z resztą ona daje przestrzeń do ujścia podpiętych kabli z tyłu (gdy router wisi na ścianie).

Wiem, ale do mojej koncepcji montażu ta podstawka mi przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyś w jakiś sposób usunął tę podstawę, to i tak router będzie odchylony od ściany w taki sposób, jakby ona była, z powodu kabli podpinanych z tyłu. Moim zdaniem ona w niczym nie przeszkadza na ścianie a przez ten niewielki kąt, jaki ta podstawa nadaje, router nawet spoko wygląda. 

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 1 grudnia br. w pakietach telewizyjnych z dekoderem Netia EvoBox 4K dostępne są cztery nowe kanały w jakości 4K: Love Nature 4K, My Zen 4K, Museum 4K i Travel XP 4. Promocyjnie kanały te dostępne są dla wszystkich użytkowników dekoderów 4K, a docelowo wejdą w skład pakietu L 4K, zawierającego 189 kanałów.  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam do was pytanie o jakość transmisji meczów z MŚ na kanałach TVP 1 i TVP 2. Pomijam fakt, że jakość w netii nie należy do rangi mistrzowskiej to niemniej  dość irytujący jest spadek jakości  transmisji w trakcie meczu - mam tu na myśli częste kilkusekdundowe spadki do jakości SD po czym stream wraca do teoretycznego "HD" - szczególnie namolne było to wczoraj podczas meczu Polska-Argentyna.  Dziś w trakcie meczu Chorwacja - Belgia problem również się pojawia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska infrastruktura transmisji LIVE przy tak dużym zainteresowaniu nie daje rady. Myślicie że w TOYA jest inaczej? Po GPON ledwo dźwiga 1080i, obraz zamglony a o 4K można sobie pomarzyć. Netflix aby zaoferować najwyższą jakość ma serwery w każdym dużym mieście a gdzie jakaś bida z Netii czy innej sieci. O dziwo Orange po światłowodzie daje radę po 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...