Jump to content
Sign in to follow this  
tomas1395

Problem tunera z odtwarzaniem plików wideo przez USB

Recommended Posts

witam

posiadam mniej więcej takowy tuner:

http://img01.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2962102447

jest identyczny, z tym, że u mnie nie ma napisu SOLTECH. domyślam się, że Soltech jest dystrybutorem w Polsce.

Otóż, mam takie dwa dekodery w domu. Na jednym czasem się zdarzało, że dźwięk zostawał w tyle za obrazem, ale bardzo rzadko. Na jakieś 20 filmów może jeden. Teraz korzystam z dekodera nieużywanego rok no i programy w nim działają, wszystko OK, lecz gdy podłączam pendrive'a i obejrzę kilka minut filmu, w tle słychać jakieś pisknięcia. Po chwili dźwięk zostaje w tyle za obrazem i potem już pojawia się komunikat VIDEO INTERLEAVE TOO BIG. Wyczytałem, że może to oznaczać zbyt dobrą jakość filmu i dekoder nie może sobie z nim poradzić, lecz to nie jest film w HD, lecz w normalnej jakości (zajmuje 700mb).

Co tu zrobić?

Konwertować filmy do jeszcze słabszej jakości?

Parametry filmu:

1.Waga: 710mb

2.Szybkość transmisji bitów: 133kb/s

3.Szybkość klatek: 25 klatek na sekundę

4.Szybkość danych: 1035kb/s

Mogę dla porównania obejrzeć inny film i może trafię na taki, który nie ma problemów z dekoderem i podam dane.

Teraz mam kolejny problem.

Mam film na USB. W folderze znajduje się film w avi i napisy w txt. Po podłączeniu pod dekoder nie ma w ogóle głosu i nie wczytuje napisów, ba, nawet ich nie pokazuje. W folderze widać jedynie plik z filmem. Nie ma dźwięku, nie ma napisów. Jak to oglądać? Co zrobić?