Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – zapowiedzi


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie byłem abonentem, ale to sprzedawałem. Oczywiście, że będzie w EPG dekodera kanał, ale w tym przypadku dla przykładu Polsat, będzie bez informacji, bo nadawca nie  napisał informacji w danym momencie, ani na kilka dni do przodu. Nie jeden kanał był w EPG dekodera bez info co i od której do której jest nadawane w danym czasie. Żadnego info. Mowa o niektórych kanałach obcojezycznych.

Ale skoro tak Twierdzisz, to tak było, bo n było the best :-D . Koniec off top, bo to i tak do kosza pójdzie. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda że N dbała o techniczne szczegóły, zresztą w latach swojego istnienia to N a nie Cyfra była technologicznym liderem na rynku. Pierwsi zaproponowali nowoczesne dekodery z funkcjami nagrywania i przewijania kanałów, jako pierwsi wprowdzili i upowszechnili kanały HD w Polsce. NC+ a obecnie Platforma Canal+ przejęła tę rolę po N i zwyczajnie nie wypada być im w tyle z technologiami, stąd jako pierwsi wprowadzili 4K w kraju. No i trzeba im wybaczyć brak dbałości o pewnie niuanse ;)

 

Wracając do tematu:

Tu można się zapoznać z ofertą programową Insight UHD

 

Tu strona Museum 4K

 

Oferta tych kanałów wcale nie jest uboga, jest sporo ciekawych, cyklicznych pozycji, wiele programów zrobionych w taki sposób, żeby jak najbardziej uwydatnić ładne widoki w UHD. Oczywiście trzeba pamiętać, że możliwości produkcji w 4K wciąż są ograniczone, ale cały czas się rozwijają bo działają na wielu rynkach i dodatkowo wzbogacają ramówkę o produkcje krajowe, jak np. Museum, który ma pokazywać eksponaty i wystawy z polskich muzeów. Nie ma więc powodów do narzekań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podlinkowałeś to jest płatny serwis VOD i jego oferta ma tyle wspólnego z tym co jest aktualnie emitowane w kanale tv co zawartość całej Ipli z tym co leci w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

 

Powiedziałem, że n potrafiła dodać do EPG, nie dodać EPG. Miałem na myśli, że nie mieli większych problemów z dołączeniem do listy kanałów tych wybranych kanałów HD FTA. I jeśli chodzi o Insight UHD. Gdyby to była n, to kanał byłby pewnie jeszcze w tym lub na początku przyszłego tygodnia w dekoderach. Ale że mamy coś co nie nadążą za pewnymi rzeczami i samo nie wie jak się sprofilować ze swoim produktem, a z innymi zwleka (np. przebudowa VOD i start myCANAL), to tego kanału nie będzie co najmniej kilka, kilkanaście tygodni, a najdalej kilka miesięcy w Platformie CANAL+.

 

Jeśli chodzi o EPG w kontekście programu telewizyjnego, to z tym było różnie. Podobno w n mieli specjalny zespół zajmujący się tym aspektem. A przynajmniej tak to zapowiadał Sojka, na swoich rewelacyjnych konferencjach z rozmachem. I w sumie to im działało bardzo dobre. Mieli jedno z najlepszych EPG, a Cyfrowy Polsat jedno z najgorszych, w którym dekodery pobierały surowe dane z satelity, przez co na jednym kanale wyglądało to dobrze, na innych bez polskich znaków, na jakimś jeszcze w skróconej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ircios napisał:

Nie byłem abonentem, ale to sprzedawałem. Oczywiście, że będzie w EPG dekodera kanał, ale w tym przypadku dla przykładu Polsat, będzie bez informacji, bo nadawca nie  napisał informacji w danym momencie, ani na kilka dni do przodu. Nie jeden kanał był w EPG dekodera bez info co i od której do której jest nadawane w danym czasie. Żadnego info. Mowa o niektórych kanałach obcojezycznych.

Ale skoro tak Twierdzisz, to tak było, bo n było the best :-D . Koniec off top, bo to i tak do kosza pójdzie. 

Widać sprzedawać to trochę za mało.Napiszę w skrócie żebyś zrozumiał.Polsat może nie nadawać EPG na swoim transponderze a na dekoderach N będziesz miał tygodniowe EPG dla Polsatu..  

Edytowane przez Pawel
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bugmenot napisał:

To co podlinkowałeś to jest płatny serwis VOD i jego oferta ma tyle wspólnego.........

Podobna sytuacja jest z kanałem FunBox Ultra HD a Funbox UHD w streamingu.

Miałem do czynienia z obydwoma i różnica jest zauważalna.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu
To co podlinkowałeś to jest płatny serwis VOD i jego oferta ma tyle wspólnego z tym co jest aktualnie emitowane w kanale tv co zawartość całej Ipli z tym co leci w Polsacie.
Piszesz bo Ci się wydaje?, możesz przecież sprawdzić ramówkę również wstecz i nie wproaadzać ludzi w błąd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie pisze po to, żeby potem edytować posty i prosić o ich skasowanie co uskuteczniłeś kolejny raz wczoraj.

W Insight UHD pokazywane jest kilka tych samych programów w kółko, w serwisie VOD jest ich kilkaset. Taka subtelna różnica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Większość z nich była już na antenie i zapewne pojawi się jeszcze nie raz...

Edytowane przez GrubyBubu
Usunięty fragment z personalnymi wycieczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrubyBubu tak, jak już skończą za miesiąc wałkować szósty sezon Graveyard Carz to dadzą od czapy np. 4. Boprzed szóstym w listopadzie i grudniu leciał 7. Taka logika tego niezwykle wartościowego kanału.

Edytowane przez bgmnt
Usunięty fragment z personalnymi wycieczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

@GrubyBubu tak, jak już skończą za miesiąc wałkować szósty sezon Graveyard Carz to dadzą od czapy np. 4. Boprzed szóstym w listopadzie i grudniu leciał 7. Taka logika tego niezwykle wartościowego kanału.

Jaki chciałbyś kanał 4K który by cie zadowolił?Bo rozumiem że miałby być FTA lub w niskich pakietach?Co dodatkowo miałby pokazywać?Filmy tydzień po premierze w kinie a może mecz jednej z najlepszych lig jeszcze przed jego rozegraniem?Każdy kto ma trochę oleju w głowie wie że nie ma co dodać by było za free lub juz w pakietach.Takich kanałów jak na razie jest jak na lekarstwo i bardziej jako ciekawostka by pokazać bardziej jakość niż treści.Będzie więcej przyjdzie czas na narzekanie i usuwanie tego co jest bezwartościowe.Lepsze chyba to niż jak w konkurencji gdzie brak dekodera 4K o jakimkolwiek kanale nawet nie wspomnę.Ja za bardzo nie widze by coś się pojawiło poza np Travelxp 4K i Eurosportem 4K a i te kanały nie maja wiele ciekawego do pokazania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czerstwy napisał:

Jaki chciałbyś kanał 4K który by cie zadowolił?Bo rozumiem że miałby być FTA lub w niskich pakietach?Co dodatkowo miałby pokazywać?Filmy tydzień po premierze w kinie a może mecz jednej z najlepszych lig jeszcze przed jego rozegraniem?Każdy

kto ma trochę oleju w głowie wie że nie ma co dodać by było za free lub juz w pakietach.

 

Napisałem już 10 razy, że mnie nie interesuje ilość, tylko jakość. Zamiast zapchajdziur przydałby się chociażby drugi kanał eventowy 4K, żeby nie trzeba było oglądać z odtworzenia ligi hiszpanskiej albo angielskiej bo gra ekstraklasa. Co do filmów to jakiekolwiek nowe, a nie w kólko to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie interesują śmieciowe kanały,  co są gorsze od darmowego 4K z Youtube. Takie dema kanały to sobie mogła platforma nam serwować jak 4K bylo w powijakach. Teraz to wstyd czymś takim raczyć świadomego abonenta.

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, czerstwy napisał:

Ale ja ciebie kompletnie nie rozumiem.Nawet nie masz PC+ tylko UPC więc co tak się troszczysz o abonentów PC+?Rozumiem że w UPC są te najlepsze mecze i filmy w jakości 4K?Zapchajdziury chyba nie nadaja z tr.PC+?Czy może się mylę?A już nadawanie tych meczy to będzie z pojemności PC+.

 

Dziś mam w TV CI+ UPC, oprócz tego Evoboxa Streama bo chciałem się tym pobawić, Miboxa a no i starego Fergusona podpiętego pod miskę z monoblokiem na Astrę i HB.

Jutro równie dobrze mogę mieć pod TV Ultraboxa bo wezmę od kolegi jego dekoder, albo Evoboxa IP od drugiego. Co Ty masz takie ograniczone horyzonty?

A o abonentów PC+ się nie troszczę - po prostu interesuje się tematem, coś o nim wiem i o tym dyskutuje. Skoro jesteś abonentem ze stażem to może pamiętasz czasy dołączania super kanałów typu Wishline albo Marcopolo do ówczesnej Cyfry+, żeby coś się działo. Teraz idzie podobnie - Studiomed, Museum itd...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja napisałem że sie zachwyciłem tym kanałem?Napisałem tylko że ogladałem 5-10 minut a to za mało by wyrobić sobie opinię.@bugmenot ja jutro mogę sobie słonia w klatce wziąć?Zamiast szukać  nie powiem czego napisz ile masz u swojego operatora kanałów w 4K.Może są jakieś ciekawe to będziemy naciskać by i PC+ dodał do swojej oferty.

Edytowane przez Kirk
Usunięta zaczepka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czerstwy napisał:

Gdzie ja napisałem że sie zachwyciłem tym kanałem?Napisałem tylko że ogladałem 5-10 minut a to za mało by wyrobić sobie opinię.

A to nie ty czasem po 5 minutach oglądania Netflixa wydales opinie na temat tego serwisu ???? A teraz masz problem z oceną po 5 minutach innego kanału. Oj mało jestes wiarygodny i przekonywujacy :)

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką opinię że napisałem że jest dużo filmów które były juz w tv?A do tego że jest bardzo łady obraz i dotego dodałem że opinia jest po bardzo któtkiej wizycie w tym serwisie.Pewne tytuły znam i pamiętam że oglądałem a kanał jest nowości jak i jego ramówka.Ja przynajmniej widziałem ty nawet nie widziałeś na oczy a juz masz swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, czerstwy napisał:

@bugmenot ja jutro mogę sobie słonia w klatce wziąć?Zamiast szukać  nie powiem czego napisz ile masz u swojego operatora kanałów w 4K.Może są jakieś ciekawe to będziemy naciskać by i PC+ dodał do swojej oferty.

 

Naciskać to sobie możesz... ;) Fakty są takie, że na dziś mimo tego, że płacilbym mniej za PC+ niż za UPC to nie ma ten operator dla mnie niczego co by mnie zachęciło do zmiany z UPC i podpisania umowy na dwa lata (a wcześnej zmiany z Orange - gdzie miałem Eleven 4K, Festival 4K, a także w trakcie MŚ TVP 4K i Canal+ 4K, piłki oglądam bardzo mało, więc po początkowym zachwycie 4K szybko minęło - a dziś to już nie jest taka "przelomowa" technologia jak w 2017 roku, że wszyscy będą oglądać byle co bo 4K mając pełne katalogi treści 4K w serwisach SVOD).

 

W PC+ brakuje takich oczywistych dla mnie rzeczy jak chociażby TVP Kultura HD czy Filmbox Arthouse HD, albo VH1 Classics, MTV Dance czy Hits. I każdy z tych kanałów jest dla mnie (i pewnie wielu osób) lepszy niż Museum w pseudo4K 10 Mbps ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

Standardowa Twoja śpiewka na koniec dla każdego z forum jak już nic nie masz do powiedzenia i zero argumentów na Twoje teorie, aby było tylko na Twoje. ..

Nie  żeby było moje tylko żeby było zgodne z prawdą. Jak czegoś nie wiem to nie zabieram głosu. Jak wiem a widzę że ktoś wypisuje dyrdymały reaguję.

Uruchom dekoder Polsatu na kanale Polsat i dekoder Canal+ na tym samym kanale i porównaj opisy w EPG. Wg Twojej teorii powinny być takie same a tak nie jest. Na kanale Stars TV na dekoderach N też od zawsze było EPG, mimo że kanał nadawany był z obcego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czerstwy napisał:

Takich kanałów jak na razie jest jak na lekarstwo i bardziej jako ciekawostka by pokazać bardziej jakość niż treści.Będzie więcej przyjdzie czas na narzekanie i usuwanie tego co jest bezwartościowe (...)

Trafiłeś w sedno sprawy. Póki co 4K na satce jest ciekawostką nie standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...