Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – zapowiedzi


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GrubyBubu

To że jeden program tam oglądam nie oznacza że trafili, ale chyba nie jestem jedyną osobą która piłkę omija szerokim łukiem (a może jestem) więc jest jakaś alternatywa podczas sportowych zapchajdziur na C+ 4k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak ładny efekt HDR lepszy niż na C+4K podwojony do kwadratu  + mega super ekstra bitrate dali na Mango 24 UHD, może bym się tym zachwycił :D

Bądźmy poważni choć trochę ;)

Edit:

Osoby posiadające Sony wolą oglądać bez HDR. O nich trochę też musimy pamiętać :D

Mam do czynienia z takimi kanałami 4K oferowanymi w Polsce:

  • FunBox Ultra HD

  • Eleven Sports 4K

  • Ultra TV 4K

  • Canal+ 4K

  • Museum 4K

  • Nasa TV UHD

 

Canal+ 4K oraz ten nie do końca odkryty , owiany tajemnicą natywnych transmisji Eleven Sports 1 4K są warte uwagi. Reszta to zapchajdziury.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program jest nie na jednej zagranicznej platformie więc cos tam sobą reprezentuje.Proponuje jednemu z drugim zapoznać sie z kanałem nie na podstawie ramówki ale oglądając go i dopiero wyrażać opinię.Bo jak na razie to najwięcej mają do napisania ci co go nawet na oczy nie widzieli.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw chcecie kanałów 4K na satce, gdy już są to narzekacie na ich treść. Nie mam dostępu do 4K więc nie mogę ocenić kanału Museum 4K ale treści na kanale Nasa TV UHD zapewne są takie jak w wersji kanału w HD. Na ten kanał często zaglądam i nie jest taki zły, jak ktoś ma TV 4K to może sobie pooglądać kosmiczne widoki w wysokiej rozdzielczości :)

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie?

Byle 4K się pojawiło. 

Mango 24 UHD , a dla bardziej hardkorowych co im mało to wPolsce.pl 4K ( bo tam super ekstra bitrate i do tego piękny HDR)

A w innym dziale marudzenie , że Canal+ ma słabą ofertę filmową. 

Wystarczy że im dadzą ochłapy i zachwyt ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Ty przecież jesteś pierwszy do nazywania kanałów typu Cinemax albo Filmbox Arthouse śmieciowymi, a teraz wielce bronisz Insight.

Sorry, ale telewizję satelitarną mam od 1991 roku i wyrosłem już z podniecania się tym, że "po prostu coś leci" i przełączania kanałów w tą i z powrotem tylko dlatego, że są ;).

Na całym świecie idzie się w kierunku jakości nie ilości kanałów, w UK w samym styczniu wyłączono 10 i to takich typu VH1 czy Universal. U nas nadal podejście byle dużo.

 

 

@kingofsouth bardzo mądrze piszesz :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasa jest FTA a Museum  chyba od Startu faktycznie od takich kanałów można dużo wymagać?

1 minutę temu, bugmenot napisał:

@czerstwy Ty przecież jesteś pierwszy do nazywania kanałów typu Cinemax albo Filmbox Arthouse śmieciowymi, a teraz wielce bronisz Insight.

Sorry, ale telewizję satelitarną mam od 1991 roku i wyrosłem już z podniecania się tym, że "po prostu coś leci" i przełączania kanałów w tą i z powrotem tylko dlatego, że są ;)

Tak bronię bo oglądałem go z 5-10 minut a to za mało by wyrobić sobie o nim opinię.Za to inni nie oglądali nawet minuty a juz opinia wyrobiona na podstawie jego ramówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bugmenot napisał:

@czerstwy Ty przecież jesteś pierwszy do nazywania kanałów typu Cinemax albo Filmbox Arthouse śmieciowymi, a teraz wielce bronisz Insight.

 

..bo teraz ma dekoder 4k, więc wiesz...

...punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Szydełkowanie TV w 4K też byłoby OK.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, bo "Wiedzmin" to przecież totalny gniot, a kanadyjskie programy popularnonaukowe sprzed 5 lat content super premium :)). Wiem, że trolujesz, ale robi się to już nudne.

 

@czerstwy są inne kanały FTA 4K na HB do dołączenia, żeby się pochwalić ilością. A Insight albo Museum za darmo raczej nie dostają.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy na liście PC+ jest tylko NASA UHD z kanałów FTA na HB. A przecież można też dołączyć FTV czy demo HB 4K. Podobny poziom jak Insight i Museum.

Na Astrze czekają dema SES, QVC UHD i już ile mamy wspaniałych kanałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazał polski przykład, nie błyszczące naklejki HDR 1000, UHD, 4K, ale jakość matrycy oraz w bardzo dużej mierze oprogramowanie telewizora świadczy o tym czy faktycznie telewizor pokaże nam taki obraz jaki chce nam pokazać nadawca. Canal+ 4K okazał się w Polsce poligonem doświadczalnym, wiele telewizorów nie było na początku w stanie prawidłowo wyświetlić obrazu 4K z HDR (HLG) ale na szczęście było sporo aktualizacji od producentów telewizorów i teraz obraz C+4K w większości modeli wygląda bardzo ładnie. Przetarli szlaki/ i teraz apetyt na dobre 4K rośnie, wiadomo. Nie mniej jednak nie wymagajmy, żeby HDR było w każdym kanale 4K, wystarczy duży bitrate i też będzie super, a taki jak w Insight UHD powyżej 20 MBit/s jeszcze w HEVC to tak jak byśmy mieli blisko 40 MBit/s w MPEG-4. Tyle właśnie potrzeba żeby obraz naprawdę cieszył oko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że dawna n w pierwszych miesiącach/latach nie miała żadnych problemów, aby dodać do EPG te kanały HD, które były FTA i na HOT BIRD (13°E) i na ASTRZE (19,2°E). Po raz kolejny widać regres w podejściu do najprostszych spraw ze strony Francuzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadawca nie nadaje EPG, to ktoś inny tego nie zrobi jak jest z innego TP, niż operatora. Nawet Twoje n by tego nie mogła zrobić gdyby np. Kanał Polsat z TP CP by nie nadawał EPG.

I to do kanału dodaje się EPG, a nie na odwrót, że do EPG dodaje się kanał. 

 

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Pawel

Oczywiście, że PRAWIE każdy operator nadaje. Dałem przykład. Operator n ma EPG. Dodaje do oferty np Polsat, który jest nadawany z innego TP i bez EPG bo CP nie napisało  akurat dla tego kanału. W n czy nawet wtedy C+ w elektronicznym przewodniku wyświetli się Polsat, ale bez informacji, bo kanał jest tak nadawany przez kogoś innego.

I tyle. 

Zanim zaczniesz mnie obrażać, że ja bzdury pisze, to zrozum co ja piszę i o czym piszę.

Sprawdź.  Odpal dekoder i zobacz, czy na wszystkich odbieranych kanałach jest info o aktualnym programie, następnym itd.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze sprawdzać bo wiem jak jest i jak było w byłej N.Ty nie wiesz bo nie byłeś w N ale się mądrujesz.

Ja Ciebie nie obrażam ale jesteś w błędzie. Kanał np. wspomniany Polsat może nie mieć EPG na macierzystym transponderze a w dekoderze N EPG będzie dostępne. Nie jest ważne przez kogo jest nadawany kanał tylko kto nadaje EPG. W tym przypadku operator telewizja N.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...