Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – stan aktualny


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ircios nc+ to tylko marka, więc nie mogli z nią podpisać umowy. Umowa pomiędzy ITI a Polsatem została podpisana na wiosnę 2011, a więc jeszcze na długo przed powstaniem platformy nc+. Jeśli w treści takiej umowy jest przykładowo mowa o włączeniu systemu Conax o CAID 0B01 czy też "systemu dostępu warunkowego telewizji N" czy w inne w tym stylu, to nc+ nie ma żadnej podstawy by domagać się dołączenia systemu Nagra MA. Musi dojść do renegocjacji umowy lub do podpisania nowej.

 

Zresztą gdzieś była mowa, że użytkownikom migrującym z Cyfry+, dostęp do platformy nc+ zapewnia CANAL+ Cyfrowy, a migrujący z N - ITI Neovision. Więc jeśli to prawda, to CANAL+ Cyfrowy pozostaje przy tej umowie z Polsatem z października 2010, bez dostępu do kanałów które nie mają Nagra MA (Polsat HD, Polsat Sport News itd.).

 

Ta fuzja to nie takie 1+1 jak niektórym się wydaje. Prawdopodobnie dostęp do Polsatów w nc+ opiera się na tych dwóch umowach: jednej z ITI, a drugiej z C+ Cyfrowym. Możesz nazywać to wymysłami, ale gdyby to było takie proste jak mówisz, to na pewno nie byłoby z tym takich problemów jakie obserwujemy.

 

---

Edit: znalazłem: http://iv.pl/images/16526391344957530389.jpg - wskazówka jest w pismach o przymusowej migracji dla abonentów Cyfry+, które jednak nie dotarły do abonentów

W załączeniu przekazujemy dokumenty: Regulamin świadczenia usług, Cennik oraz szczegółowe warunki korzystania ze sprzętu, stanowiące ofertę podstawową nc+ świadczoną przez CANAL+ Cyfrowy S.A., w oparciu o którą udostępniać będziemy Państwu atrakcyjne promocje.

 

Z kolei abonenci N mieli w korespondencji coś takiego: https://satkurier.pl/uploads/16134.jpg

W załączeniu przekazujemy dokumenty: Regulamin świadczenia usług, Cennik oraz szczegółowe warunki korzystania ze sprzętu, stanowiące ofertę podstawową nc+ świadczoną przez ITI Neovision Sp. z o.o., w oparciu o którą udostępniać będziemy Państwu atrakcyjne promocje.

A więc nie masz racji i nie osądzaj innych, że piszą "bzdury" na podstawie swojego widzimisię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzja Cyfry+ i n skutkuje tym, że nowopowstały podmiot, czyli nc+ przejmuje wszelkie prawa i obowiązki obu dotychczasowych operatorów. Oznacza to, że umowy na nadawanie kanałów w ramach własnej oferty, które podpisały czy to n czy Cyfra+, są nadal obowiązujące w odniesieniu do nowego podmiotu. To tak jakby ktoś z Was prowadził firmę i podpisał umowę najmu, dajmy na to lokalu. I ta firma połączyłaby się z inną firmą. Czy to oznaczałoby, że nowopowstała firma musiałaby podpisywać nową umowę najmu lokalu. Nie. Zresztą najlepszy przykład to kanał FOX HD czy BBC Knowledge HD. Były te kanały częścią oferty n i stały się po fuzji częścią oferty nc+. Co do systemu kodowania, to nadawca dogaduje się z platformą tylko co do warunków obecności jego kanału w jej ofercie. Wydaje mi się, że kwestia systemu kodowania jest sprawą poboczną. Polsat zobowiązał się prawdopodobnie do udostępnienia swojego kanału w wersji HD, wówczas platformie n. Bez znaczenia jest jednak fakt, czy będzie on kodowany w systemie Conax, Seca, Viacess, Irdeto czy jeszcze jakimś innym. To są oczywiście moje domniemania, bo być może w umowie pomiędzy Polsatem a n były jakieś klauzule, na które powołuje się Polsat i próbuje dzięki nim coś tam ugrać. Tego nie wiemy. Ale nie wydaje mi się, żeby Polsat dyktował n, w jakim systemie dostępu warunkowego ma być kodowany ich program w innej platformie. Pewnie są jakieś niejasne zapisy i stąd brak systemu kodowania Seca Mediaguard na tym kanale. Jednakże warto zwrócić uwagę, że abonenci nc+, zarówno ci, co przeszli z n, jak i ci, którzy zmigrowali z Cyfry+ i wzięli np. sprzęt dedykowany z systemem dostępu warunkowego Conax lub nowi mają dostęp do Polsatu HD, co chyba nie pozostawia wątpliwości, że kanał ten jest częścią oferty platformy nc+. Gdyby było inaczej, to nikt, poza obecnymi abonentami n nie miały dostępu do tego kanału. Tym bardziej ciekawa jest sprawa braku sytemu kodowania Seca Mediaguard na tym kanale i na paru innych i wielka szkoda, że jest ona owiana taką tajemnicą. Odpowiedzi przedstawicieli nc+ w stylu "prowadzimy rozmowy na temat poszerzenia oferty" są irytujące, chociaż ja ich rozumiem. Mówią, to co muszą mówić. To góra dała ciała i nie potrafi się do tego przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże warto zwrócić uwagę, że abonenci nc+, zarówno ci, co przeszli z n, jak i ci, którzy zmigrowali z Cyfry+ i wzięli np. sprzęt dedykowany z systemem dostępu warunkowego Conax lub nowi mają dostęp do Polsatu HD, co chyba nie pozostawia wątpliwości, że kanał ten jest częścią oferty platformy nc+. Gdyby było inaczej, to nikt, poza obecnymi abonentami n nie miały dostępu do tego kanału.

Bo wszyscy nowi abonenci podpisują umowy już z ITI Neovision Sp. z o.o., która wcześniej zajmowała się platformą N. Nie jestem tak biegły teoretycznie jak Ty, ale patrząc na sucho:

- osoby, którym usługę dostarcza ITI Neovision Sp. z o.o. (nowi i migrowani z N) mają wszystkie kanały z oferty nc+,

- osoby, którym usługę dostarcza Canal+ Cyfrowy S.A. (migrowani z Cyfry+) nie mają omawianych kanałów.

 

Wniosek do głowy przychodzi jeden - problem jest w umowach z Polsatem i pewnie jest tam jakaś wspomniana przez Ciebie klauzula czy inny haczyk, którego nie zauważyli "szpece" od nowej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja migrowałem z Cyfry+ i konsultant odczytał mi, że od tej pory stroną umowy jest ITI Neovision. Zresztą na rachunku od nc+ jako podmiot, na rzecz którego miałem dokonać wpłaty widnieje nazwa ITI Neovision. Po migracji wszyscy stajemy się abonentami ITI Neovision. Zresztą jak sam zauważyłeś, to co napisałem to czysta teoria, bo zawsze umowa może pewne sprawy regulować odmiennie. Być może były jakieś zastrzeżenia umowne ze strony Polsatu i stąd problem. Nikt nie poda jednak tego oficjalnie, bo takie kwestie są owiane tajemnicą. My, abonenci wiemy tylko, że dany kanał jest częścią oferty i tyle. Kwestie za ile i na jakich warunkach nigdy nie są ujawniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sie konczy przerwa w meczu..

nie wierze w ani jedno co tu ludziska wypisuja bo jak zwyklesa to same glupoty..

czekam na oficjalne info.

a poza tym rozwiazanie jest proste..

skoro pozwolili ludziom na migracje na swoim sprzecie,spliterach itd to powinni ludziom dac cala oferte.

jesli chodzi tylko conax to niech przeznacza pewna pule kart w conax i NIEPAROWANE same karty daja tym abonentom co podpisali umowy z nc+ i maja swoje dekodery i spltery..

i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja migrowałem z Cyfry+ i konsultant odczytał mi, że od tej pory stroną umowy jest ITI Neovision. Zresztą na rachunku od nc+ jako podmiot, na rzecz którego miałem dokonać wpłaty widnieje nazwa ITI Neovision. Po migracji wszyscy stajemy się abonentami ITI Neovision.

A mimo to, usługę świadczy Canal+ Cyfrowy S.A.:

http://iv.pl/images/16526391344957530389.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ircios nc+ to tylko marka, więc nie mogli z nią podpisać umowy. Umowa pomiędzy ITI a Polsatem została podpisana na wiosnę 2011, a więc jeszcze na długo przed powstaniem platformy nc+. Jeśli w treści takiej umowy jest przykładowo mowa o włączeniu systemu Conax o CAID 0B01 czy też "systemu dostępu warunkowego telewizji N" czy w inne w tym stylu, to nc+ nie ma żadnej podstawy by domagać się dołączenia systemu Nagra MA. Musi dojść do renegocjacji umowy lub do podpisania nowej.

 

Zresztą gdzieś była mowa, że użytkownikom migrującym z Cyfry+, dostęp do platformy nc+ zapewnia CANAL+ Cyfrowy, a migrujący z N - ITI Neovision. Więc jeśli to prawda, to CANAL+ Cyfrowy pozostaje przy tej umowie z Polsatem z października 2010, bez dostępu do kanałów które nie mają Nagra MA (Polsat HD, Polsat Sport News itd.).

 

Ta fuzja to nie takie 1+1 jak niektórym się wydaje. Prawdopodobnie dostęp do Polsatów w nc+ opiera się na tych dwóch umowach: jednej z ITI, a drugiej z C+ Cyfrowym. Możesz nazywać to wymysłami, ale gdyby to było takie proste jak mówisz, to na pewno nie byłoby z tym takich problemów jakie obserwujemy.

 

---

Edit: znalazłem: http://iv.pl/images/16526391344957530389.jpg - wskazówka jest w pismach o przymusowej migracji dla abonentów Cyfry+, które jednak nie dotarły do abonentów

W załączeniu przekazujemy dokumenty: Regulamin świadczenia usług, Cennik oraz szczegółowe warunki korzystania ze sprzętu, stanowiące ofertę podstawową nc+ świadczoną przez CANAL+ Cyfrowy S.A., w oparciu o którą udostępniać będziemy Państwu atrakcyjne promocje.

 

Z kolei abonenci N mieli w korespondencji coś takiego: https://satkurier.pl/uploads/16134.jpg

W załączeniu przekazujemy dokumenty: Regulamin świadczenia usług, Cennik oraz szczegółowe warunki korzystania ze sprzętu, stanowiące ofertę podstawową nc+ świadczoną przez ITI Neovision Sp. z o.o., w oparciu o którą udostępniać będziemy Państwu atrakcyjne promocje.

A więc nie masz racji i nie osądzaj innych, że piszą "bzdury" na podstawie swojego widzimisię. :)

 

No dobrze, to sprawę Polsatów mamy wyjaśnioną, ale co History?

Czy to jest kanał Polsatu?

 

NiC + już się "zabezpieczyła" przed ewentualnymi skragrami abonentów na brak tych kanałów. W oficjalnym wykazie kanałów na ich stronie przy tych kanałach są gwiazdki i dopisek "Kanał dostępny na dekoderze z systemem Conax".

Zatem nie ma ich też na sprzęcie operatora jakim są Sagemcomy, Pace i Phlipsy. A to już jest problem bo nie powinno się sprzedawać z premedytacją opcji dodatkowej (History) tym abonentom, którzy nie mogą jej fizycznie odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Oni chyba sami się pogubili w tej strukturze. W postanowieniach końcowych tych regulaminów, które miały zostać rozesłane abonentom Cyfry+ jest tak:

Dostawca usług zastrzega sobie prawo wykonywania Umowy na podstawie niniejszych Warunków Promocji za pośrednictwem partnera Dostawcy usług z Grupy CANAL+ - ITI Neovision Sp. z o.o.

Nie mam pytań i wysiadam, heh - to nie na moją głowę :lol:

Tu źródło jak coś: http://files.tinypic.pl/i/00356/6kd9499cg4m8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemcom - CAID1813 także na chwilę obecną - ciemność na Polsat HD, PSN, History HD

Ciekawe czy Zygmunt wie, że blokując dodanie Seca do Polsat HD powoduje, że 1,5 mln (+/-200 tys) abonentów dotychczasowej Cyfry tak jakby nie miała Polsatu w ogóle, bo na jakiej pozycji w "jedynie słusznej" liście jest wersja SD tego kanału? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zamęt.

Nie jest prawdą, że Polsat HD jest tylko na dekoderach ADB!

Polast HD u mnie był i nadal jest na kanale 7 w najstarszym, białym dekoderze od N.

U znajomego, dziś sprawdzałem, mającego już po oczekiwaniach dekoder ADB nie ma jeszcze kanału Polsat HD.

Znajomy emigrował z Cyfry+ i dostał nowy dekoder ze względu na jakość HD. Pakiet gold.

Po mojej rozmowie ma jutro iść do APS aby wyjaśnić sprawę.

Umowy o prawach autorskich i pokrewnych /media/ nie mają nic wspólnego z umowami KC w sprawie najmu mieszkania - o których to wspomniano parę postów wyżej.

Co do History HD, Polsatu HD i Sundance HD - zobaczymy co przyniesie poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADUSIEK XPS 5. bo różnica między Nagravision 3 i Nagravision 4 patrząc z zewnątrz jest niezauważalna i można się pomylić.

 

O wersji Nagry decyduje wersja ROM na kartach C+. Karty Cyfry po umieszczeniu w dekoderach Sagemcom DSI87/83, DiGYBOXX czy CI+ korzystają z ROM400, który jest charakterystyczny dla Nagravision 4. Protokół ten jest niby "zakodowany kluczami i na samym końcu jest parowanie kluczem z flash" i nie ma nic wspólnego z m.in. ROM142 czy ROM180 - charakterystycznymi dla Nagravision 3. Chyba nic nie pokićkałem? Dlatego większość posługuje się pojęciem "Nagra MA", bo korzystając z nazw Nagra 3 czy Nagra 4 można bardzo łatwo się pogubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zamęt.

Nie jest prawdą, że Polsat HD jest tylko na dekoderach ADB!

Polast HD u mnie był i nadal jest na kanale 7 w najstarszym, białym dekoderze od N.

U znajomego, dziś sprawdzałem, mającego już po oczekiwaniach dekoder ADB nie ma jeszcze kanału Polsat HD.

Znajomy emigrował z Cyfry+ i dostał nowy dekoder ze względu na jakość HD. Pakiet gold.

Po mojej rozmowie ma jutro iść do APS aby wyjaśnić sprawę.

Umowy o prawach autorskich i pokrewnych /media/ nie mają nic wspólnego z umowami KC w sprawie najmu mieszkania - o których to wspomniano parę postów wyżej.

Co do History HD, Polsatu HD i Sundance HD - zobaczymy co przyniesie poniedziałek.

biały też jest/ był robiony przez ADB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...