Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – stan aktualny


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ktoś z Was napisał, że CANAL+ i Polsat Box nadają kanał Eleven Sports 1 4K z dwóch osobnych transponderów, z kolei ktoś inny wspomniał, że to niepotrzebne marnowanie miejsca na satelicie. W związku z tym, narodziło mi się takie pytanie... Czy operatorzy satelitarni są w stanie, wzorem naziemnej telewizji cyfrowej, zmienić standard nadawania, by transpondery stały się bardziej pojemne, a przekaz kanałów lepszy jakościowo? Sorry, że pytam o to w tym wątku, ale to jest taki temat, który już mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, CashBackPlease napisał:

Cześć. Ktoś z Was napisał, że CANAL+ i Polsat Box nadają kanał Eleven Sports 1 4K z dwóch osobnych transponderów, z kolei ktoś inny wspomniał, że to niepotrzebne marnowanie miejsca na satelicie. W związku z tym, narodziło mi się takie pytanie... Czy operatorzy satelitarni są w stanie, wzorem naziemnej telewizji cyfrowej, zmienić standard nadawania, by transpondery stały się bardziej pojemne, a przekaz kanałów lepszy jakościowo? Sorry, że pytam o to w tym wątku, ale to jest taki temat, który już mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie.

Jedynie przejście na DVB-S2X jest rozwiązaniem, tylko by operatorzy musieli wymieniać sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2021 o 11:20, ircios napisał:

Na bank jeden zniknie. Kwestia czasu.

I to ten z TP Polsatu.

Nie byłbym tego taki pewny. Gdyby mieli współdzielić ten kanał to C+ już po wyłączeniu TVP 4K mogło zacząć nadawać E4K. A tu najpierw zaczął PB a później C+. Nie zdziwiłbym się gdyby C+ wykorzystało jakiś myk w umowie ze starymi właścicielami Eleven np. że jeśli E4K pojawi się na satelicie to C+ będzie mógł ten kanał dołączyć do oferty. Kanał pojawił się na satelicie a że nie dogadali się z PB to sami zaczęli nadawać. I czy PB zaraz po pojawieniu się E4K na transponderze C+ nie wyłączyłby swojej wersji a nie bawił się wyłączanie i włączanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

Ty nie masz ręcznie znaleźć pozycję 136 tylko kanał. 

Kolego przeczytaj to co pisałem , przy szukaniu całego satelity kanał się pojawiał, chodziło o listę operatora. Generalnie jest problem z listy operatora,  nieaktalizuję się, trzeba skanować ponownie co opisałem powyżej. Mądre rady zacgwaj dla siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarPuszczy napisał:

Kolego przeczytaj to co pisałem , przy szukaniu całego satelity kanał się pojawiał, chodziło o listę operatora. Generalnie jest problem z listy operatora,  nieaktalizuję się, trzeba skanować ponownie co opisałem powyżej. Mądre rady zacgwaj dla siebie 

To była bardzo normalna rada,  a skoro Ci przeszkadza, to zignoruj mój post,  skoro nie wiesz o co chodzi. Ty nie musisz korzystać z tej normalnej rady, ale za to inni co chcą nauczyć się obsługiwać swój sprzęt napewno skorzystają, bo to nie problem dodać jeden kanał do obecnej listy bez skanowania całej satelity, czy też pobrania gotowej listy. Następną mądrość zachowaj dla kolegów z podwórka. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak musi myć na rzeczy ze strony Operatora.
W końcu tak jak na dekodery bez specjalnej aktualizacji przekazywana jest nowa numeracja kanałów tak samo aktualizacja idzie po Sat i odbierają to TV jak ktoś ma moduł.

Mam ustawioną automatyczną aktualizację kanałów w przypadku listy operatora.

I wczoraj do popołudnia nie było kanału, pojawił się wieczorem ale bez audio/video a dziś już nie ma znów pozycji 136.

Widać że operator kombinuje.

W przypadku satelity ogólnego gdzie mam zeskanowany całego Hot Birda oba Eleveny 4K widnieją, ten z TP C+ pojawił się po 13 wczoraj.  Oczywiście tylko ten z tp C+ odbiera.

 

Edytowane przez Bushiken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bushiken napisał:

Coś jednak musi myć na rzeczy ze strony Operatora.
W końcu tak jak na dekodery bez specjalnej aktualizacji przekazywana jest nowa numeracja kanałów tak samo aktualizacja idzie po Sat i odbierają to TV jak ktoś ma moduł.

Mam ustawioną automatyczną aktualizację kanałów w przypadku listy operatora.

I wczoraj do popołudnia nie było kanału, pojawił się wieczorem ale bez audio/video a dziś już nie ma znów pozycji 136.

Widać że operator kombinuje.

W przypadku satelity ogólnego gdzie mam zeskanowany całego Hot Birda oba Eleveny 4K widnieją, ten z TP C+ pojawił się po 13 wczoraj.  Oczywiście tylko ten z tp C+ odbiera.

 

U mnie jest dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bushiken napisał:

Coś jednak musi myć na rzeczy ze strony Operatora.
W końcu tak jak na dekodery bez specjalnej aktualizacji przekazywana jest nowa numeracja kanałów tak samo aktualizacja idzie po Sat i odbierają to TV jak ktoś ma moduł.

Mam ustawioną automatyczną aktualizację kanałów w przypadku listy operatora.

I wczoraj do popołudnia nie było kanału, pojawił się wieczorem ale bez audio/video a dziś już nie ma znów pozycji 136.

Widać że operator kombinuje.

W przypadku satelity ogólnego gdzie mam zeskanowany całego Hot Birda oba Eleveny 4K widnieją, ten z TP C+ pojawił się po 13 wczoraj.  Oczywiście tylko ten z tp C+ odbiera.

 

Brawo, dobrze zrozumiałeś i opisałeś problem który był po stronie operatora. U mnie dziś kanał działa poprawnie i zameldował się na swojej pozycji na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, CashBackPlease napisał:

Cześć. Ktoś z Was napisał, że CANAL+ i Polsat Box nadają kanał Eleven Sports 1 4K z dwóch osobnych transponderów, z kolei ktoś inny wspomniał, że to niepotrzebne marnowanie miejsca na satelicie. W związku z tym, narodziło mi się takie pytanie... Czy operatorzy satelitarni są w stanie, wzorem naziemnej telewizji cyfrowej, zmienić standard nadawania, by transpondery stały się bardziej pojemne, a przekaz kanałów lepszy jakościowo? Sorry, że pytam o to w tym wątku, ale to jest taki temat, który już mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie.

W naziemnej można w HEVC ,najnowszym kodeku,no może jednym z nowszych,nie wiem jak ma się do satelity .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jorg1980 napisał:

Zastanawiam się w jakim pakiecie będzie dostępny Eleven Sport 4K po 30 listopada. Mam pakiet Superpremium 4K i skoro sam pakiet w nazwie ma 4K to mam nadzieje, że tam ES 4K zostanie na stałe:D

Z tego co wiadomo to Eleven Sports 4K zasili pakiet Eleven Sports

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

C+Polska SA usunął przekaz/dosył VOD 4K HEVC o ID 15748 ze swojego tp 10,796 V. Dosył od tej pory nie zgłasza się już na tej pojemności operatora. Czyżby stopniowe rezygnowanie z dosyłów VOD w swojej ofercie na rzecz przenoszenia abonentów/odsyłania o bezpłatnej dla nich oferty C+Online?

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=10796&liste=1&live=65&lang=en

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...