Skocz do zawartości

Sędzia Anna Maria Wesołowska


SuperWojtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używając opcji Szukaj nie znalazłem podobnego tematu...

 

Był to serial dokumentalno-fabularny emitowany na TVN i TVN7 w latach 2006-2011.

Obecnie powtórki można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinach 9:30 i 15:00 na TVN7.

Więcej informacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%99dzi ... C5%82owska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę i powiem, że mimo sztuczności(przecież ci aktorzy to zwykle ludzie, studenci chcący dorobić) doceniałem pracę jako aktor pani Anny Marii Wesołowskiej, która starła się przekazać pewne sprawy z sal sądowych na ekrany TV ze szczegółami. Nawet w niedawnym wywiadzie opowiadała, iż żałuje zakończonej już współpracy, a sama jeździ na spotkania z młodymi do szkół, czy innych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco napiszemy o odcinkach, które utkwiły w pamięci...

Mi najbardziej utkwił w pamięci odcinek, w którym 17-letnia dziewczyna zabiła policjantkę, bo ta chciała ją aresztować za posiadanie narkotyków.

Chodzi o ten odcinek: http://tvnplayer.pl/seriale-online/sedz ... ,4457.html

 

Zapomniałem napisać, że powtórki serialu lecą jeszcze na TVN-ie od poniedziałku do piątku o 17:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem studentem prawa II roku, chodzę na rozprawy i wiem jak one wyglądają. Nie czepiałbym się sędzi Wesołowskiej ponieważ program zbliżony jest najbardziej do realiów polskich sądów. Jak ktoś oglądał "Prawo Agaty" i uważa, że tak się zachowuje sędzia i prawnik w sądzie to ja gratuluję..... to typowe naśladownictwo systemu common law a nie kontynentalnego. Pytania podczas sprawy zadaje najpierw sędzia, a później przedstawiciele stron, którzy nie latają po sądzie jak to w amerykańskim Ally McBeal.

Jednak osobiście wole jednak "Prawo Agaty" ale od realiów prawniczy odstaje jeszcze bardziej niż Sędzia Anna Maria Wesołowska. Program już mógł stracić na atrakcyjności, ponieważ jest długo na antenie a w sumie akcja jest taka jaka jest. Gratulacje dla Sędzi, że pokazała świat bardziej realnego Wymiaru Sprawiedliwości RP oraz za zasługi kształcenia młodzieży z zakresu prawa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Swoją drogą był podobny program na Tele 5...

Gorszy od tego (a uwierzcie, da się). Obie sprawy które tam oglądałem zapadły mi w pamięć swoją głupotą. W pierwszej sąsiadka pozwała taksówkarza, za mycie samochodu na podwórku w kamienicy. W drugiej natomiast babcia chciała unieważnić umowę dożywocia bo wnuczka "spotyka się z murzynem", mimo ,że do opieki zapewniona przez rodziców tej dziewczyny nie miała zastrzeżeń. Oj teksty w stylu "po moim mieszkaniu nie będzie się plątał jakiś murzyn" na długo zapadają w pamięć.

 

Przed ogłoszeniem wyroku było głosowanie publiczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą był podobny program na Tele 5...

Gorszy od tego (a uwierzcie, da się). Obie sprawy które tam oglądałem zapadły mi w pamięć swoją głupotą.

Pewne podobieństwo było między "Sędzią A. M. Wesołowską". Jednak "Werdykt" przypominał mi trochę kabaret, dzięki irrelewantnym wątkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sentence - Z tego co kojarzę to były dwie wersje "Werdyktu". Jedna taka stara na Polonii 1 i na Tele 5 taka nowsza wersja z zielonym studio. Pamiętam właśnie jak dawali tam sprawy tego typu, że sąsiadka jest pozwana przez sąsiada bo on jej coś z płotem zrobił... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "Werdykt" miał być z natury prosty. Pokazywał ludzkie skrzywienie, które niejednokrotnie zaprowadza przed sąd... Generalnie były to proste sprawy z kodeksu cywilnego - szykanowanie, niewypłacenie jakichś pieniędzy, nic konkretnego. To jest ta różnica pomiędzy "Werdyktem" a "Sędzią Anną...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam właśnie jak dawali tam sprawy tego typu, że sąsiadka jest pozwana przez sąsiada bo on jej coś z płotem zrobił... :lol:

To ma być żart z twojej strony, czy jak ? Na prawdę myślisz, że to takie obce sąsiadom ? Widocznie nigdy ich nie miałeś lub też mieszkasz w bloku. Płot i cała walka o niego to jedna z najczęstszych przyczyn "starć" pomiędzy sąsiadami. Pamiętam jak nie daleko mojego domu policja kilka razy interweniowała bo np. kapka farby spadła od jednego sąsiada, gdy ten malował swój płot. Jak się nie znasz, to się możesz pośmiać, a tu nic do żartów nie ma. Skoro w/g ciebie to seriale dla prostych ludzi, nie znając realiów życia to sobie znajdź garbatych i im takie głupoty opowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektóre sprawy w Sędzi AMW były bardzo zabawne do tego stopnia, że publiczność zaczęła się śmiać. Jestem tylko ciekawy czy jakby w prawdziwej rozprawie sądowej publiczność się śmiała czy sędzia by jej nie wyprosił. Z takich ciekawostek dodam, że wyczytałem, że podczas jednego odcinka zdjęciowego (który trwa od 8 do 20 a czasem do 3 w nocy) nakręcane jest 2-3 odcinki co wydaje mi się, że jest mało. Wyroku nie znają nawet producenci show, a wymyśla go sama AMW. Czyżby narady trwały tak długo, że w 12-15 godzin kręcą maksimum 3 odcinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartolinos - Nie jest to obce sąsiadom, ale jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją, że sąsiad pozywa drugiego sąsiada do sądu bo jego wnuk nasikał na jego płot albo pies... A właśnie kojarzy mi się taka sprawa z programu "Werdykt" i tę sprawę miałem na myśli pisząc poprzedni post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Lipiński i AMW wyskakują już z lodówki (także na TTV) i młocka na całego z prokuratorem idiotą, który co drugi dzień dopiero na sali rozpraw dowiadywał się, że postawił przed Temidą nie tego co trzeba.

Dla maglowego towarzystwa format super. Rozpatrywane przypadki wielokrotnie zaskakiwały i ZACIEKAWIAŁY... no i udało nam się uniknąć kary porządkowej. To też COŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem format się po prostu znudził. Na początku emisji serial był codziennie, potem na zmianę z Sądem rodzinnym, moim zdaniem, gdyby twórcy poszli w kierunku jakości, a nie ilości odcinków (plan zdjęciowy momentami przypominał fabrykę) i emisję raz w tygodniu, to mógłby mieć naprawdę kilkumilionową oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipiński i AMW wyskakują już z lodówki (także na TTV) i młocka na całego z prokuratorem idiotą, który co drugi dzień dopiero na sali rozpraw dowiadywał się, że postawił przed Temidą nie tego co trzeba.

Dla maglowego towarzystwa format super. Rozpatrywane przypadki wielokrotnie zaskakiwały i ZACIEKAWIAŁY... no i udało nam się uniknąć kary porządkowej. To też COŚ.

Co ciekawe wspomniany prokurator z "Sędzi Anny Marii Wesołowskiej" ma teraz problemy w rzeczywistości gdyż został zawieszony w zawodzie adwokata po tym jak obiecując załatwienie spraw wygrabił od potencjalnych klientów 70 tysięcy po czym zostawił ich na lodzie. O sprawie informowały nie dawno "Fakty" TVP Wrocław oraz strony pod tymi linkami:

- http://www.prawnik.pl/przeglad-prasy/ar ... akazu.html

- http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/p ... e/13974741

- http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/adwok ... rawy/s590l

Według mnie jeżeli faktycznie brał on te pieniądze mimo zakazu oraz braku podejmowania spraw to faktycznie powinien ponieść surową karę za swoje postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...