Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 152 / 252 Combo


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Tuner współpracuje z kartą Cyfry ( kameleon) i modułem CP. Rok temu zmieniana antena na 85cm. Teraz zgłosili, że są jakieś problemy w domyśle, że anteną coś nie tak. Zaznaczyli jednak, ze problemy robią sportowe a muzyczne nie. Problem ów polegał na tym, że robiło stopklatki na wizji a fonia była cały czas. Sygnał oczywiście brzytwa a problem robił moduł dostępu/czytnik. Po wyjęciu modułu Polsatu jakby lepiej ale nie do końca. Po ustawieniu, że problematyczne kanały mają być dekodowane tylko przez czytnik ( i włożeniu modułu) podobnie. Znaczy lepiej niż wcześniej ale po włączeniu kanału przez 20 sekund zamraża potem już jakoś idzie. Najbardziej odczuwalne to jest przy pierwszym włączeniu Eleven po restarcie siecią. Następne już dobrze/prawie dobrze. Ale to muszą dłużej potestować. Pytanie czy potwierdzacie takie obserwacje? Nie mam tego modelu u siebie i raczej miał nie będę. Na prostszych Arivach nigdy takich sygnałów nie miałem.

Edytowane przez Mr. Orbita
Mamy wątek o Arivie 252 w dziale Fergusona - łączę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po wyjęciu modułu Polsatu jakby lepiej ale nie do końca. Po ustawieniu, że problematyczne kanały mają być dekodowane tylko przez czytnik ( i włożeniu modułu) podobnie. Znaczy lepiej niż wcześniej ale po włączeniu kanału przez 20 sekund zamraża potem już jakoś idzie.

Tak też uczyniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy do tych fergusonów (250/252) jest jakiś customizowany soft co nie będzie mi kodował nagranych materiałów (nc+) na dysk?

 

wkurzam się że jestem przywiązany do TV podczas gdy chciałbym móc obejrzeć sobie to co nagrałem, wygodniej wtedy i gdzie chcę, czyli generalnie na kompie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M4ciek

Na niniejszym forum rozmawiamy tylko i wyłącznie na tematy związane z oryginalnym softem dostarczanym przez producenta tunera.

Wszelkie dyskusje na tematy związane z innym, tzw. alternatywnym oprogramowaniem, są tu na forum zabronione.

 

A jeśli chodzi o Fergusony serii "Ariva", które szyfrują nagrania na podłączonym dysku to można to niejako "obejść" stosując moduł CAM i w nim umieszczając kartę kodową. Wówczas, w zależności od modułu, nagrania nie są szyfrowane i dają się normalnie odtwarzać na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wgrywałam do arivy 153 nowy soft wszystko było dobrze. Kiedy chciałam dekoder uruchomić wyświetla się tylko okienko "On" i dekoder stoi.

 

Probowałam po konwerterze r232 z kablem null modem programem A153_EromUpgrade wgrać soft od nowa a tylko  pisze

 

 

w programem synchronizing STB.. Please reset target.

 

Nie mam juz pojecia jak reanimować tuner ;/

 

czy kabel do [beep]ki jest czy co.

 

ps mam przejściówke r232  z usb to podłączam kablem null modem

 

 

 

moze zły kabel mam

 

jesli tak to jaki nalazy kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i czekam na zadane poprzednio pytanie,ja aktualizuje tuner pobierajac program ze strony producenta na pendriva i wgrywam,dalej na nowo ustawiam i po robocie,ale teraz wszystko w miare jest dobrze nagrywa w FAT-32 z funkcji internetowych nie korzystalem.Mam zamiar podlaczyc tuner kablem LAN do rutera Neostrady,a przy okazji wgrac najnowsze oprogramowanie,tylko mam obawy czy to wyjdzie na lepsze,czy gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Też nie mam EPG na Paramount co prawda na innej arivie.

 

No u mnie na 210 Combo nie ma i generalnie ostatnio to na podstawowych kanałach nieraz brak EPG.

Ponoć jest problem bo nie ma już aktualizacji softu dla 210 Combo.

 

Planuję zakup 252, bo ponoć 253 był bublem

 

Czy ktoś używa 252 do pracy z Cameleonem nc+ i modułem Cyfrowego Polsatu jednocześnie?

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa 252 do pracy z Cameleonem nc+ i modułem Cyfrowego Polsatu jednocześnie?

 

Nie powinno być z tym problemów.

Kiedyś przez krótki czas korzystałem z takiej właśnie "konfiguracji" na mojej Arivie 202E. To jest de facto "bliźniaczy" model do Arivy 252, tylko bez dodatkowej głowicy DVB-T/T2. Wszystko działało prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze możliwość zakupu nowej 252

Jakieś znaczące różnice w stosunku do 202E?

 

O moich problemach z 210 (nc+ i CP) pisałem już wiele razy i powoli mam tych problemów dość.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...