Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 152 / 252 Combo


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ze moze sie powtarzam ale potrzebowalbym szybka pomoc, bo jestem u rodziny. Mam najnowszy soft Ferdka 252 Combo (V1.27B8) i chce go wgrac. To nie problem. Niestety wlasna lista kanalow starannie ulozona pochodzi z softu V1.22B5. Czy nie bedzie potem komplikacji z tunerem, zwiechy, przestawianie kanalow itd? Jakie macie doswiadczenia? A jak bedzie jak wgram ta sama liste na drugiego Ferdka 250? Da sie to zrobic? Dzieki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dX-MAN

Wgraj listę z backupu do nowego softu z opcji userdb ,będzie działać poprawnie . Można przenosić listy kanałów między różnymi modelami Ariv ,tworząc chanel list .bin i wgrywając ją zgodnie z opisem(jeśli ktoś nie rozumie tego opisu,to podać ,czego nie rozumie,napisze bardziej "lopatologiczny" ) . Eksportując listę do softu za pomocą AliEdytora i jest jeszcze kilka sposobów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim fergusonem 252 combo mianowicie zacinają się kanały które są z modułu cam, zaobserwowałem że to tylko podczas upalnych dni, moduł jest gorący, kiedy skierowałem wentylator na dekoder nie było tego problemu, miał ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Korzystam z tunera Ferguson Ariva 250.

 

Najpierw przestały działać kanały C+. Nie było obrazu i dźwięku, tylko same opisy. Wgrałem oprogramowanie z 12.10.2015, przywróciłem ustawienia fabryczne, ponownie wyszukałem kanały. Nic to nie dało.

Nic dalej z tym nie robiłem. Wczoraj, czyli 17.12.15 przestały działać wszystkie kodowane kanały. Odświeżyłem uprawnienia kart w dekoderze dostarczonym przez nc+ i ponowienie wyszukałem kanały. Bez zmian.

Edytowane przez indexinfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z modelem 253. Zaktualizowałem oprogramowanie, ponownie wyszukałem kanały i działa. Włączyłem multiroom i ustawiłem go jako Master, a 250 jako Slave, ale to nic nie zmieniło.

 

EDIT: Włożyłem oryginalną kartę do tunera, usunąłem listę kanałów, ponownie pobrałem i wgrałem najnowsze oprogramowanie, przywróciłem ustawienia fabryczne i wyszukałem kanały. Teraz działa prawidłowo. Nie wiem co konkretnie pomogło, już wcześniej wykonywałem te czynności. W każdym razie dziękuję za wszystkie sugestie.

Edytowane przez indexinfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow Fergusonow 252 combo i innych,ida swieta i Nowy Rok,wiec z tej okazji najlepsze zyczenia.Jak co roku bedzie mozna cos fajnego nagrac np.na TVP Kultura,czy 3SAT.chce dokupic jeszcze jednego pendriva 16gb.jakiego byscie polecili.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dekodera lepiej jest dokupić zewnętrzny twardy dysk. Pendrive też oczywiście można. Musi on być jednak odpowiednio szybki w zapisie. Ja z początku w mojej Arivie 202E używałem pendrive Patriot 16GB, ale jakiś czas później zamieniłem go właśnie na zewnętrzny twardy dysk. Większa szybkość działania, nieporównywalnie większa pojemność dysku, dzięki czemu można też swobodnie i komfortowo korzystać np. z funkcji Time Shift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...