Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 152 / 252 Combo


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wiec nie moge zaplanowac nagrania z EPG bo nie dziala,robie tak jak zaleca instrukcja i nic mam tez test tunera ze strony www.ntvc.pl i tez programowanie nie dziala wg. ich wskazowek.Zaprogramowalem timer,to tuner sie wlaczyl,ale nie wylaczyl i nic nie nagral.Kupiony z koncem grudnia 2014r.Od poczatku np. jak na wyswietlaczu swieci TVP1HD,to nad tym napisem swieci kropka i strzalka w prawo.Pan z serwisie mowil ze tak nie powinno byc i przy drugim wyslaniu d serwisu wymienili procesor wyswietlacza,aktualizacja oprogr. i dalej to samo kropka i strzalka swieca,zaprogramowac nagrania nie moge.Jeszcze jedyna szansa,ze ktos z forum mi pomoze,albo ustalilem ze sklepem,ze tym razem do nich odesle i niech dokladnie sprawdza te funkcje.Mam kilkuletniego FERGUSONA ARIVE HD COMBO i tu nagrania w FAT32 zEPG wychodza.Kupilem nowego szybkiego pendriva.Albo moja wina jestem za tepy,albo tuner jest zepsuty, do dekoderow nie chce wracac,a moze sprzedac i kupic jakis prosty.Doradzcie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew,ale nie jestem pewny czy mozna wgrywac starsze oprogramowanie,chyba jeszcze poswiece te kilkanascie zl. i wysle do sklepu oni niech dadza do serwisu a po odbiorze sprawdza czy wszystko dziala.Glupie jest to ze w regulaminie gwarancji ma byc 5 napraw to wymienia na drugi,tyle ze taka sama lipe lub gorsza.Ciekawe czy mozna zazadac zwrotu pieniedzy,bo jak straciles zaufanie do marki to nikt na sile nie powinien Ci wciskac nowego produktu.ciekawe jak to sie ma z nowa ustawa praw konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem,jezeli produkt jest na gwarancji,to po wgraniu innego oprogramowania niz to ze strony producenta traci sie gwarancje,wiec moze warto powalczyc z nimi i moze wymienia sprzet lub oddadza pieniadze.Musze zadzwonic do rzecznika praw konsumenta i zobaczymy co z tego wyjdzie.O efektach poiformuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Miałem problem z PPV na moim urządzeniu. Kupiłem dekoder Ferguson 252 , ponieważ chciałem mieć Cyfrowy Polsat i NC+ w jednym dekoderze. Wykorzystałem opcje modułu CI i włożyłem tam kartę Polsatu. Wczoraj chciałem oglądać KSW31 na PPV. Znalazłem odpowiedni kanał, wykupiłem transmisję, ale obraz się nie odkodował. Czy macie radę, co zrobić aby w przyszłości na moim dekoderze móc oglądać transmisje PPV Polastu.

 

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderze była karta NC+ , a w module CI+ karta polsatu cyfrowego z ich saolonu, nowa.

Sytuacja wyglądała tak:

 

W środę wzięliśmy aktywację Polsatu, i w ten sam dzień odebraliśmy dekoder cyfrowego Polsatu i zamówiliśmy przez infolinię aktywację PPV. W piątek kupiłem dekoder Fergusona, i wymieniłem dekoder Polsatu na moduł CI+. Czy problem wziął sie z wymiany dekodera na moduł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być jak masz i kartę w czytniku i moduł CP, moduł niestety to gorsza opcja odnośnie usług operatora i nie wszystkie kanały często odkodowuje, ja mam stary moduł CI Cyfrowego Polsatu ale wątpię żeby nowe CI+ działały lepiej,

na dedykowanym dekoderze nie miałbyś problemów z PPV a teraz to niestety loteria, tak z ciekawości na 100% miałeś aktywną usługę bo bywa że nie włączą lub uprawnienia nie przejdą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...