Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 152 / 252 Combo


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda,ze programisci nie przygotuja gotowej,aktualnej listy na 2015r. HB polskie FTA i NC+ smarthd i cyfrowy polsat,a z ASTRY19.2E niemieckie te najwazniejsze w HD Inie tylko,bez tych zakupowych i tych ktore sie powtarzaja.Dla nich to male piwko,a dla kupujacych ich sprzet duze ulatwienie.Apeluje zrobcie taki prezent Noworoczny,moze bedzie mniej narzekania na FERGUSONA,ze klientow macie gdzies. pozdowiam,nowy potencjalny klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,ze programisci nie przygotuja gotowej,aktualnej listy na 2015r. HB polskie FTA i NC+ smarthd i cyfrowy polsat,a z ASTRY19.2E niemieckie te najwazniejsze w HD Inie tylko,bez tych zakupowych i tych ktore sie powtarzaja.Dla nich to male piwko,a dla kupujacych ich sprzet duze ulatwienie.Apeluje zrobcie taki prezent Noworoczny,moze bedzie mniej narzekania na FERGUSONA,ze klientow macie gdzies. pozdowiam,nowy potencjalny klient.

No cóż...

Jak ktoś chce korzystać z gotowej listy kanałów "pod" konkretnego operatora to najlepiej niech weźmie sobie u niego odpowiedni dekoder dedykowany. W tych urządzeniach de facto wszystko jest "gotowe", a ich obsługa przez użytkownika jest bardzo łatwa i najczęściej sprowadza się tylko do prostych czynności typu "włącz/wyłącz dekoder", "przełącz kanał", ewentualnie jeszcze "zmień głośność". O całą resztę "dba" już operator. Nie mówię tu już o takich funkcjach, jak np. PVR.

Ferguson to już bardziej zaawansowany odbiornik, tzw. niezależny, przeznaczony raczej dla osób bardziej obytych w tematyce TV-SAT, dla których samodzielne tworzenie swojej własnej listy kanałów "od zera" jest wręcz największą zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że chociażby Dreambox jest bardziej profesjonalnym odbiornikiem, ale @Barti miał na pewno na myśli to, że w/w Ferguson jest bardziej zaawansowany od typowych dekoderów dystrybuowanych przez CP lub nc+, gdzie nawet nie można modyfikować głównej listy kanałów, gdzie o podłączeniu obrotnicy już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mówi kolega @patryk92. To właśnie miałem na myśli!

Wiem przecież, że każdy model Fergusona "wysiada" przy czymś takim, jak Dreambox, czy tam inny VU+. Chodziło mi tylko o to, że taki Ferguson, choć też prosty, jest już mimo to bardziej zaawansowany od jakiegokolwiek dekodera dedykowanego danej platformy...

Tak, jak też zauważył kolega @patryk92, w przypadku dekodera dedykowanego od operatora platformy, próżno szukać chociażby możliwości obsługi obrotnicy. A Ferguson, nawet najprostszy model, taką możliwość oferuje.

 

Tak, jak już napisałem wyżej, jeśli komuś zależy na maksymalnej prostocie użytkowania i na gotowej liście kanałów to nie wiem, czy lepszym wyborem dla takiej osoby nie byłby właśnie dekoder dedykowany danej platformy. :roll:

 

Ja z kolei jestem już bardziej zaawansowanym użytkownikiem, wiem co to jest transponder, częstotliwość, polaryzacja, Symbol Rate, itp., a także potrafię na moim tunerze utworzyć swoją listę kanałów całkowicie "od zera". Nigdy też nie robiłem i nie robię pełnego, automatycznego skanowania satelity, tylko krok po kroku, skanuję z osobna transponder po transponderze i w tunerze zapisuję tylko te kanały, które mnie interesują. Sprawia mi to nawet niezłą frajdę. ;) Dlatego też dla mnie dekoder dedykowany platformy to zdecydowanie za mało, a w dodatku sprzęt z jedyną słuszną, "sztywną" listą kanałów jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując ferguson ma bardzo ubogie programy do edycji listy programów porównując z dreamboxem lub innymi dekoderami linuxowymi.Korzystam z gotowych list programów ale przystosowuje je pod siebie na dreamboxie jest to bardzo przyjemne ale zakupiłem Ferdka pod kablówkę i uważam ze tuner to porażka,oprogramowanie nie dopracowane biedne , w kablowce nie skanuje wszystkich częstotliwości porażka.Dobrze ze kolega jaki-taki robi listy pod fergusony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wgralem aktualizacje oprogramowania,wiec trzeba bylo przewrocic ustawienia fabryczne i nadarzyla sie okazja aby z KING of SAT pobrac parametry niektorych transpordrerow jak kolega radzil.Troche zabawy,bo nie wszyskie parametry sie zgadzaly,ale moze to ze wzgledu na szerokosc geograficzna,ale mozna.pozdrawiam zawodowcow i amatorow w dziedzinie technika satelitarna.jesli chodzi o dobor tunera to zalezy ile chce sie wydac 300zl. czy 3000tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam Arive 252 od kilku tyg.Ostatnio wgralem nowy soft pendrivem i teraz chcialem sprawdzic jak nagrywa na ,ale tuner nie widzi pendriva brak informacji,ze podlaczono dysk usb,natomiast jak odlaczam to tuner informuje odlaczono dysk usb.Co robic ,chyba czeka mnie wysylka do serwisu.Licze na porade,pozdrawiam.P.S. na ARIVIE HD COMBO nagrywalem na tego pendriva bez problemu i fajnie sie programowalo z EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,i informuje wszystkich,ze poki co sytuacja opanowana.Dzisiaj przyjechalem z pracy przywrocilem ustawienia fabryczne,na nowo porobilem ustawienia,kanaly HB,ASTRA I DVB-T i wszystko w porzadku.Pendriva widzi zrobilem formatowanie,a bledem bylo niewlasciwe zaprogramowanie nagrania.Kolejna proba nagrania np. filmu mysle,ze bedzie udana.przepraszam za zamieszanie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum,czy ktos posiada ARIVE 252 combo.Mam pytanie,u mnie na wyswietlaczu pokazuje np. TVP 1HD,a nad tym napisem kropka i strzalka w prawo jak to skasowac .Sadze,ze to oznacza kropka to REC i moze ma to cos wspolnego z planowaniem nagrania.proby kontaktu z FERGUSONEM sa skazane zgory na porazke,wiec pozostaje tylko forum i rady bardziej doswiatczonych w dziedzinie TV sat.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
@chart

Jeśli umiesz wyszukać kanały wg konkretnego transpondera satelity (w tym przypadku Astry 19,2E) i masz dostęp do internetu to powinieneś sobie poradzić. Proponuję wcześniej wejść np. na stronę KingOfSat, wybrać satelitę Astra 19,2E, wybrać j. niemiecki i tylko kanały niekodowane i spisać parametry transponderów z niekodowanymi kanałami HD, będzie tych transponderów ok. 10, może kilka więcej.

Kolejno przeszukać po kolei i usunąć kanały kodowane i w wersji SD, które też tam się znajdą (jeśli w wyszukiwaniu wybierzesz opcję: tylko kanały TV i tylko FTA to kodowane zostaną odrzucone jak i cała masa kanałów radiowych, która zaśmieci ci listę, co prawda oddzielną).

Ale w sumie będzie to wyszukanie i sortowanie z liczby może stokilkadziesiąt kanałów a nie z około 2 tys. jak w przypadku przeszukania całego satelity. Można z tej zapisanej wstępnie listy usunąć transpondery z mało istotnymi kanałami i wtedy zostanie ich kilka a nie kilkanaście.

Oczywiście listę kanałów można też wgrać do tunera, jeśli się takową dysponuje, ale to już trochę "wyższa szkoła jazdy".

 

Dopiero dzisiaj zrobiłem jak mi radziłeś- udało się -dziękuję :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, przymierzałem się do konfiguracji 5°W, 9°E, 13°E oraz 19.2°E, gdzie dwie pierwsze pozycje miały posłużyć do odbioru francuskich oraz włoskich programów. Niestety większość programów nadawana jest z użyciem tej technologii. Zyskałbym zatem tylko kilka programów, więc do mojej 19.2°E dorzucę tylko 13°E, więcej się nie opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...