Jump to content
K63

Dekodery Ferguson Ariva 152 / 252 Combo

Recommended Posts

Z pilota Menu->System->Inne->Card initial clock zmień z 6 MHz na 3.6 MHz może to coś zmieni

Zmieniłem, nic nie dało. Zmieniałem też rozdzielczość na wyjściu (bo mam tv hdready a nie fullhd) i też nic.

Brak obrazu i dźwięku -komunikat "brak sygnału".

Będę zmuszony oglądać na Eurosport2SD.

A to jeżeli brak sygnału to poprawnie trzeba ustawić antenę. Na początek proponuje delikatny obrót konwertera w obejmie o 2 stopnie.

A to jeżeli brak sygnału to poprawnie trzeba ustawić antenę. Na początek proponuje delikatny obrót konwertera w obejmie o 2 stopnie.

Wyżej napisałem o sile i jakości sygnału- jest ok. Zresztą Arivę kupiłem w miejsce padniętego Sagemcoma, który również grał bezproblemowo. Anteny i konwerterów nie ruszałem - w drugim pokoju Pace z multiroomem gra też bez kłopotów. :shock:

Faktycznie źle doradziłem. Będziesz musiał na razie tylko Eurosport 2 w wersji SD oglądać, bo ja nie mam pomysłów .

Może ktoś inny z forumowiczów więcej podpowie.

Zobacz na odleglych pozycjach czy nie ma tego eurosportu i czy czasem tam tobie swieci .

Dziękuję :brawo: - faktycznie był gdzieś na kanale ok. 400 - już po zagadce. Nie rozumiem tylko dlaczego, skoro przeszukuję

satelitę FastScanem i daję NC+ i Zamień.

Nowy soft zainstalowany, HOT BIRD przeszukany FAST SCANem i niestety dalej na transponderze 11248 H 27500 ciemno (brak wizji

i fonii). Są tam m.in. EUROSPORT 2HD i NAT GEO WILD HD. Co za diabeł?? :evil:

No tak, sorki. Po drodze od tv do kompa się mi przestawiła cyferka. Ale sprawa jest aktualna. Może przy przeszukiwaniu coś zmienić? Dać jakiś inny parametr?

Skasowałem wszystkie kanały i przeszukałem ponownie HotBirda wg NC+ i kanały ustawiły się właściwie - problem z głowy.

Ale zginęły programy z ASTRY - jak można je dopisać na końcu (najlepiej np począwszy od kanału nr 500)?

Świąteczna aktualizacja dla Twojej Arivy!

Uprzejmie informujemy, że dostępne jest nowa wersja oprogramowania:

1.26B9 dla modelu Ariva 52E, 102E, 102mini, 202E, 150Combo, 152Combo, 250Combo, 252Combo

Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników oraz oddaje do użytkowania nowe funkcje. Zalecamy aktualizację do nowej wersji!

Najważniejsze zmiany w aktualnej wersji:

• poprawiono obsługę nowego API YouTube'a

• poprawiono wznawianie połączeń WiFi

• poprawiono szybkość pracy OSD

• optymalizacja wykorzystania procesora

• kolejne usprawnienia działania timerów

• poprawiono szybkość wczytywania EPG

• i inne poprawki

Instrukcję z procedurą aktualizacji oprogramowania znajdziecie Państwo zawsze w paczce z oprogramowaniem. Przypominamy, że paczkę taką należy rozpakować.

Soft dla A152Combo 1.26B9 z 10.12.2014 r. do pobrania tutaj.

Soft dla A252Combo 1.26B9 z 10.12.2014 r. do pobrania tutaj.

Mam prośbę do mądrzejszych ode mnie: wgrałem kanały z HB wg listy NC+ i jest ok. Teraz chcę dodać na końcu kanały FTA z Astry (zależy mi tylko na niemieckich tv HD). Jak to zrobić? Na Astra nie ma (chyba) opcji FAST SCAN. Instrukcja jest tak zdawkowa, że nie łapię (jestem już dosyć wiekowy).

@chart

Jeśli umiesz wyszukać kanały wg konkretnego transpondera satelity (w tym przypadku Astry 19,2E) i masz dostęp do internetu to powinieneś sobie poradzić. Proponuję wcześniej wejść np. na stronę KingOfSat, wybrać satelitę Astra 19,2E, wybrać j. niemiecki i tylko kanały niekodowane i spisać parametry transponderów z niekodowanymi kanałami HD, będzie tych transponderów ok. 10, może kilka więcej.

Kolejno przeszukać po kolei i usunąć kanały kodowane i w wersji SD, które też tam się znajdą (jeśli w wyszukiwaniu wybierzesz opcję: tylko kanały TV i tylko FTA to kodowane zostaną odrzucone jak i cała masa kanałów radiowych, która zaśmieci ci listę, co prawda oddzielną).

Ale w sumie będzie to wyszukanie i sortowanie z liczby może stokilkadziesiąt kanałów a nie z około 2 tys. jak w przypadku przeszukania całego satelity. Można z tej zapisanej wstępnie listy usunąć transpondery z mało istotnymi kanałami i wtedy zostanie ich kilka a nie kilkanaście.

Oczywiście listę kanałów można też wgrać do tunera, jeśli się takową dysponuje, ale to już trochę "wyższa szkoła jazdy".

Witam,a moze FERGUSON na swojej stronie ma gotowa liste SMARTHD i FTA zHB I niemieckie FTA z ASTRY 19.E.Czy moze ktos z wie gdzie taka gotowa liste zdobyc,bo faktycznie szkoda zasmiecac tuner,a zaoszedzic troche czasu i zabawy z wyszukiwaniem.sam chetnie skorzystalbym z gotowca.Pozdrawiam.