Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 152 / 252 Combo


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to jeżeli brak sygnału to poprawnie trzeba ustawić antenę. Na początek proponuje delikatny obrót konwertera w obejmie o 2 stopnie.

Wyżej napisałem o sile i jakości sygnału- jest ok. Zresztą Arivę kupiłem w miejsce padniętego Sagemcoma, który również grał bezproblemowo. Anteny i konwerterów nie ruszałem - w drugim pokoju Pace z multiroomem gra też bez kłopotów. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świąteczna aktualizacja dla Twojej Arivy!

Uprzejmie informujemy, że dostępne jest nowa wersja oprogramowania:

 

1.26B9 dla modelu Ariva 52E, 102E, 102mini, 202E, 150Combo, 152Combo, 250Combo, 252Combo

 

Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników oraz oddaje do użytkowania nowe funkcje. Zalecamy aktualizację do nowej wersji!

Najważniejsze zmiany w aktualnej wersji:

• poprawiono obsługę nowego API YouTube'a

• poprawiono wznawianie połączeń WiFi

• poprawiono szybkość pracy OSD

• optymalizacja wykorzystania procesora

• kolejne usprawnienia działania timerów

• poprawiono szybkość wczytywania EPG

• i inne poprawki

Instrukcję z procedurą aktualizacji oprogramowania znajdziecie Państwo zawsze w paczce z oprogramowaniem. Przypominamy, że paczkę taką należy rozpakować.

 

Soft dla A152Combo 1.26B9 z 10.12.2014 r. do pobrania tutaj.

 

Soft dla A252Combo 1.26B9 z 10.12.2014 r. do pobrania tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam prośbę do mądrzejszych ode mnie: wgrałem kanały z HB wg listy NC+ i jest ok. Teraz chcę dodać na końcu kanały FTA z Astry (zależy mi tylko na niemieckich tv HD). Jak to zrobić? Na Astra nie ma (chyba) opcji FAST SCAN. Instrukcja jest tak zdawkowa, że nie łapię (jestem już dosyć wiekowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chart

Jeśli umiesz wyszukać kanały wg konkretnego transpondera satelity (w tym przypadku Astry 19,2E) i masz dostęp do internetu to powinieneś sobie poradzić. Proponuję wcześniej wejść np. na stronę KingOfSat, wybrać satelitę Astra 19,2E, wybrać j. niemiecki i tylko kanały niekodowane i spisać parametry transponderów z niekodowanymi kanałami HD, będzie tych transponderów ok. 10, może kilka więcej.

Kolejno przeszukać po kolei i usunąć kanały kodowane i w wersji SD, które też tam się znajdą (jeśli w wyszukiwaniu wybierzesz opcję: tylko kanały TV i tylko FTA to kodowane zostaną odrzucone jak i cała masa kanałów radiowych, która zaśmieci ci listę, co prawda oddzielną).

Ale w sumie będzie to wyszukanie i sortowanie z liczby może stokilkadziesiąt kanałów a nie z około 2 tys. jak w przypadku przeszukania całego satelity. Można z tej zapisanej wstępnie listy usunąć transpondery z mało istotnymi kanałami i wtedy zostanie ich kilka a nie kilkanaście.

Oczywiście listę kanałów można też wgrać do tunera, jeśli się takową dysponuje, ale to już trochę "wyższa szkoła jazdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a moze FERGUSON na swojej stronie ma gotowa liste SMARTHD i FTA zHB I niemieckie FTA z ASTRY 19.E.Czy moze ktos z wie gdzie taka gotowa liste zdobyc,bo faktycznie szkoda zasmiecac tuner,a zaoszedzic troche czasu i zabawy z wyszukiwaniem.sam chetnie skorzystalbym z gotowca.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...